Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2011., 16:29   #61
mare hvala puno!!!
shvatila sam, puno mi je pomoglo.
a koliko dođu odprilike te posudice za pohranjivanje urina?one iz ljekarne???

baš bi htjela imati to mlijeko pohranjeno, žao mi je je već bacati.
__________________
velika seka i mali braco
tina_m is offline  
Old 15.06.2011., 16:31   #62
Quote:
nanna25 kaže: Pogledaj post
Kako mi je danas pedijatrica digla tlak
moram to podijeliti s vama.
Kao prvo rekla mi je da mi dijete izgleda mršavo
i tu mi je odmah zakuhalo.
Mogla je bar prvo pogledati u karton i pročitati da je beba rođena kao nedonošće pa je vjerovatno manja nego druge bebe sa 6.5mj,a ne odmah ispaliti bombu
Ok,on je i ovako i onako sitnija beba,znači imamo 5960 gr i 65.5 cm,
rođen sa 2550 gr,47 cm,što znači da baš i nije nešto malo grama dobio u ovih 6 mj a i dosta je narastao,ja zadovoljna ali očito mi sa svih strana moraju nabijati komplekse o djetetovoj veličini

Pitala me da li smo zamijenili obroke dojenja sa kašicama.
Rekla sam joj da imamo 1 obrok kašice ali ida mu ja i dalje ponudim sisu nakon obroka ako želi,nekad hoće,nekad neće i na to kaže ona meni da ne smijem to raditi,mislim si wtf
Znači po njoj ne smijem mu nakon obroka nuditi mlijeko ako želi i nikako mi ne preporučuje dojenje na zahtjev jer će dijete onda htjeti samo mlijeko
Pitala sam je zar nije stvar u tome da je do godine dana mlijeko dijetetu osnovna hrana a sve drugo je DOhrana,kaže da nije,dijete mora već sa 6 mj.jesti bar 1 obrok voće i 1 povrća,znači da sam ja njemu sad sa 6 mj.već trebala zamijeniti 2 obroka sa kašicama.
Uglavnom ispilala me,nisam htjela više ništa komentirati,a pogotovo njen komentar na to kad sam joj rekla da dojim na zahtjev..
Sad ću po stoti put napisat jedno te isto, ali ja bi zaista na takav proser reagirala pitanjem: ''Recite, vi to na svoju ruku govorite kontra preporuka struke ili samo niste upoznati s njima?''

Pa da vidim kako bi se vadila.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Old 15.06.2011., 16:38   #63
Ajme žene, što ja napravi belaja maloprije!
Došla sestra, kupat ćemo malu. Ona gladna. Okupamo ju, pred kraj kupanja već počne plač i vriska da je gladna. Brzinsko oblačenje i stavljaj na sisu.
Posisa obje, sretna.

Ja se tek SAD!! SAAAAAD!!! sjetim da su mi bradavice bile namazane Bepanthenom i da sam zaboravila to čudo oprat!!
Danas sam prvi put to namazala i eto ti sranja.
Narona is offline  
Old 15.06.2011., 16:54   #64
Adri, ne brini se. I moj je maleni bio isti takav. Čim sam ga stavila na sisu on je spavao. Pusti je neka spava, pusti joj sisu u ustima, teško je to na početku. Ja mog nisam mogla probudit nikakvim čupanjem, on bi spavao čim bi došao na sisu. Ali, to se s vremenom sredi. Evo, moj je dobivao po kilu i pol mjesečno, a ja sam mislila da sve radim krivo. Treba biti strpljiv, treba puno živaca u početku. Daj bebi cicati kada traži, poslije će se to sredit. Sad si ti tu za nju i njoj na raspolaganju. Ne pitaj se zašto je nešto tako kako je, svaka je beba drugačija i sve su one na početku zbunjene i moraju naučiti sve. Daj joj vremena i vjeruj mi da će se sve samo od sebe srediti. Al, nemoj joj davati drugo mlijeko osim svog, ne treba joj.
danijela28 is offline  
Old 15.06.2011., 16:54   #65
Quote:
Narona kaže: Pogledaj post
Ajme žene, što ja napravi belaja maloprije!
Došla sestra, kupat ćemo malu. Ona gladna. Okupamo ju, pred kraj kupanja već počne plač i vriska da je gladna. Brzinsko oblačenje i stavljaj na sisu.
Posisa obje, sretna.

Ja se tek SAD!! SAAAAAD!!! sjetim da su mi bradavice bile namazane Bepanthenom i da sam zaboravila to čudo oprat!!
Danas sam prvi put to namazala i eto ti sranja.
a joj, valjda joj nebude ništa
mogu si samo misliti kakva ti je strka bila, čist normalno da si zaboravila, kad si mislila na to kak ti je dijete gladno
__________________
velika seka i mali braco
tina_m is offline  
Old 15.06.2011., 17:00   #66
tina_m, ja se već dugo izdajam, kako beba preskače uvijek jedan obrok dnevno, onaj oko ponoći, ja se tada izdojim i spremim u frižider. Ako nije puna posudica (ona za urin), onda drugi dan kad se izdojim prvo mlijeko stavim u frižider i nakon par sati kad su iste temp, dodam ga u onu prvu posudicu i u zamrzivač. I kad odemo u šetnju na cijelo popodne ili do grada ga izvadim, ugrijem, stavim u termosicu, u gradu prelijem u bočicu i dam mu. Čak mi se znalo desiti da mlijeko odledim, ali da mu ga ipak ne dam iz nekog razloga i tako bi stajalo još 2-3 dana u frižideru i onda mu ga dam i htio je.
A sada ga spremam da imam za raditi kašice kada krene dohrana.
danijela28 is offline  
Old 15.06.2011., 17:01   #67
Quote:
tina_m kaže: Pogledaj post
mare hvala puno!!!
shvatila sam, puno mi je pomoglo.
a koliko dođu odprilike te posudice za pohranjivanje urina?one iz ljekarne???

baš bi htjela imati to mlijeko pohranjeno, žao mi je je već bacati.
One ti dođu oko kunu i pol.
danijela28 is offline  
Old 15.06.2011., 17:14   #68
Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
One ti dođu oko kunu i pol.
super, baš mi budu dobro došle
__________________
velika seka i mali braco
tina_m is offline  
Old 15.06.2011., 18:29   #69
evo i nas s kontrole- 6mj, 7900, 68cm
od 4 mjeseca dobili kilu, na sto je sestra komentirala da cemo mozda morat nadohranjivat mos mislit, ne znam koliko bi mi dijete trebalo tezit sa 6 mj- 10kila mozda no, pedica rekla sve ok.
lovelyjubbly is offline  
Old 15.06.2011., 18:43   #70
Quote:
Narona kaže: Pogledaj post
Ajme žene, što ja napravi belaja maloprije!
neće joj ništa biti (što ne znači da ne treba ispirati!!!!) desilo se meni 2 puta. a dvaput sam ih i namazala, onda sam shvatila da je bolje da se držim purelana..
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Old 15.06.2011., 19:08   #71
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post
Ako siše i pritom joj se miče dio kože između uha i sljepoočnice, onda guta, a ne dudla na prazno. Možda možeš i čuti zvukove gutanja.
miče joj se to, al nekako mi se čini prebrzo. pogledala sam onaj filmić na rodinim stranicama, isto tako samo brže doji. Sad sam je podojila, sad je u krevetiću i već protestira.
__________________
;)
adri is offline  
Old 15.06.2011., 19:22   #72
ja se moram pohvaliti da nakon tri dana bez cice dva dana je cicala samo ujutro kad se probudila a danas čak tri puta , ujutro u 7h pa u 10h i maloprije u 16.30h a dan još nije gotov , ostatak dana ju hranim na bočicu izdojeno u položaju kolijevke, nema više ležeći na leđima
libe2404 is offline  
Old 15.06.2011., 19:39   #73
Evo nas sa 6-tomjesecnog pregleda....

Imamo 8650g i 68cm (s tim da mu nije ispravila koljena kako treba, po mome 70cm).... Rođen je sa 2830g i 50cm, dakle dobio je oko 6kg i 20cm u 6 mjeseci!!!!

Sve u svemu, ja prezadovoljna!!!!!
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Old 15.06.2011., 19:43   #74
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
Evo nas sa 6-tomjesecnog pregleda....

Imamo 8650g i 68cm (s tim da mu nije ispravila koljena kako treba, po mome 70cm).... Rođen je sa 2830g i 50cm, dakle dobio je oko 6kg i 20cm u 6 mjeseci!!!!

Sve u svemu, ja prezadovoljna!!!!!
Bravo draga,odlično
Pusa tebi i F. i svaka vam čast
Loš vam je početak bio,pun tuge,brige i šoka a pogle miša malog sad
Sad je tigar
mambi is offline  
Old 15.06.2011., 20:06   #75
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
Bravo draga,odlično
Pusa tebi i F. i svaka vam čast
Loš vam je početak bio,pun tuge,brige i šoka a pogle miša malog sad
Sad je tigar
Pravi tigar

Ma sve se to brzo zaboravi....
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Old 15.06.2011., 21:20   #76
Mi smo jučer bili na pregledu. Imamo 7 kg! Sa 3 mjeseca. Dobio je kilu i pol samo hranjen na cici. Baš sam sretna! Jedino mi je malo muka od pomisli koliki će bit za koji mjesec, jer već sada ga jedva nosim.
danijela28 is offline  
Old 15.06.2011., 22:12   #77
Quote:
tina_m kaže: Pogledaj post
a kolko dugo smije mlijeko biti tako zamrznuto?
meni se preko noći jako napune cice, pa se moram malo izdojiti i onda bi ja to spremila pa da imam onako za svaki slučaj ako mi bude trebalo malu pripaziti pa da imam mlijeka za nju
i ako ga držim u jednoj flašici, dali onda mogu samo i dalje u nju stavljati mlijeko koje friško izdojim???
znači punim flašicu tako dugo dog ju ne napunim, jer se izdojim maks 20 ml
ako se izdojiš oko 20ml (ko i ja), onda bi ti bila idealna ova opcija s modlicom za led-meni tih 20ml taman napuni dvije kockice. i tak svakih dan ili dva kad se izdajam dodajem u tu modlicu dok ne popunim sve kockice. budući da je to mlijeko od nekih 10 dana, sve skupa ih stavim u istu vrećicu za jedno hranjenje. modla ima oko 10-15 tih kockica, što mi je taman količinski jedna doza za malu, tj. jedna vrećica za kasnije jednu bocu mlijeka.

da sam išla na opciju kupovanja tih čašica, imala bi puni frizer čašica s po 20 ml unutra-uglavnom, zauzimaju puno prostora. a ovak samo uzmem jednu napunjenu vrećicu, presipam kockice u bočicu, stavimo u mikrovalnu (jes, nemajka/neotac, :vidontker, malo promućkamo da se istemperira svo mlijeko u bočici i mala pojede bez problema (ovo posljednje govorim prema muževom iskustvu-ja maloj ne dajem bocu, to je samo za slučajeve kad ja nisam doma). okus mi se čini čudan, ali ako je maloj dobro, ko sam ja da sudim, meni općenito okus mojeg mlijeka ne valja.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Old 15.06.2011., 22:13   #78
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
Evo nas sa 6-tomjesecnog pregleda....

Imamo 8650g i 68cm (s tim da mu nije ispravila koljena kako treba, po mome 70cm).... Rođen je sa 2830g i 50cm, dakle dobio je oko 6kg i 20cm u 6 mjeseci!!!!

Sve u svemu, ja prezadovoljna!!!!!
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 15.06.2011., 22:16   #79
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
Evo nas sa 6-tomjesecnog pregleda....

Imamo 8650g i 68cm (s tim da mu nije ispravila koljena kako treba, po mome 70cm).... Rođen je sa 2830g i 50cm, dakle dobio je oko 6kg i 20cm u 6 mjeseci!!!!

Sve u svemu, ja prezadovoljna!!!!!
a sjećam se ko jučer-ŠTO ĆU, KAKO ĆU???

eto vidiš da je sve super!!!


curke (skoro napisala ČURKE (curke+čestitam)) čestitam i vama i bebicama na njihovim dobivenim kilicama i centimetrima!!!!
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Old 15.06.2011., 22:33   #80
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
ako se izdojiš oko 20ml (ko i ja), onda bi ti bila idealna ova opcija s modlicom za led-meni tih 20ml taman napuni dvije kockice. i tak svakih dan ili dva kad se izdajam dodajem u tu modlicu dok ne popunim sve kockice. budući da je to mlijeko od nekih 10 dana, sve skupa ih stavim u istu vrećicu za jedno hranjenje. modla ima oko 10-15 tih kockica, što mi je taman količinski jedna doza za malu, tj. jedna vrećica za kasnije jednu bocu mlijeka.

da sam išla na opciju kupovanja tih čašica, imala bi puni frizer čašica s po 20 ml unutra-uglavnom, zauzimaju puno prostora. a ovak samo uzmem jednu napunjenu vrećicu, presipam kockice u bočicu, stavimo u mikrovalnu (jes, nemajka/neotac, :vidontker, malo promućkamo da se istemperira svo mlijeko u bočici i mala pojede bez problema (ovo posljednje govorim prema muževom iskustvu-ja maloj ne dajem bocu, to je samo za slučajeve kad ja nisam doma). okus mi se čini čudan, ali ako je maloj dobro, ko sam ja da sudim, meni općenito okus mojeg mlijeka ne valja.
pročitala sam taj tvoj post sa kockicama mlijeka, i baš mi se nekako privlačno čini.
al sve jedno si budem, možda jednu dvije kupila, tek toliko da imam na zalihi, ako mi zatreba.
20ml samo iz jedne izdojim.
budi se po noći samo jednom za cicanje i onda nakon što ju nahranim, ovu drugu izdojim tek da popusti pritisak, al izađe mi 20ml.
i onda tako još jednom ujutro između 6 i 7 h, samo što zamjenim cice
__________________
velika seka i mali braco
tina_m is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.