Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2012., 14:42   #61
Šta se ovo sad u musafirhani mer'abate. Kud vam se djelo h, da nije upalo u taj čaj, kahvu, šerbe?
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 14:49   #62
http://youtu.be/Qmfns0DePMg

Ovo je tesko vise doziviti..eee, tada su Halke bile mirisne...Hvala Allahu ,pa imamo snimke i youtube

..zikri se i kraj monitora ..neka se srce cisti..a Teki'u je najlakse podici..za 3-6 mjeseci se izgradi..kad je evlad Nurli

hay pa selam

ps.za ovu ukljuciti srcani sluh http://youtu.be/trDcq83vGcg
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar

Zadnje uređivanje Kalbbija : 17.11.2012. at 15:19.
Kalbbija is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 15:20   #63
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Šta se ovo sad u musafirhani mer'abate. Kud vam se djelo h, da nije upalo u taj čaj, kahvu, šerbe?

h je hafi. krijemo ga u srcu

Jerbo ako h prostremo k'o mahramu. po mahrami je iće i piće...
neka velim! kad se pomrvi i isprosipa, to je slatko za onog ko čisti, a nema bolje lijeka kad se čovjek napije i najede iza drugog insana...
kud ćeš ljepše od mrvice i kapljice...

A ako h sakrijemo u srcu onda smo halili, a kad si halil s Njim onda moraš voljeti svakog koji Njega voli.

Ne znamjeri ti MukaFFi
kad se sr'ječm'a klati
bolje mu je das' lopate lati.
neg' da slamu mlati
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 15:28   #64
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Musau je, nakon što je spalio zlatno tele i njegovim prahom napio sinove izraelske, obećano:
“Kaznom Svojom, Ja kažnjavam koga hoću, a milost Moja obuhvaća sve. Dati ću je onima koji se budu grijeha klonili i zekat davali, i onima koji u dokaze Naše budu vjerovali, onima koji će slijediti Poslanika, Vjerovjesnika koji neće znati ni da čita ni da piše kojeg oni kod sebe u Tori i Evanđelju zapisanog nalaze, i koji će od njih tražiti da čine dobra djela a odvraćati ih od odvratnih, koji će im dozvoliti lijepu hranu a ružnu zabraniti, koji će ih tereta i teškoća u kojima su bili osloboditi. Zato će oni koji budu u njega vjerovali, koji ga budu podržavali i pomagali i slijedili Svjetlo po njemu poslano – postići ono što budu željeli.”
A Muhammedu je, baš u vezi tog događaja zapovijeđeno da kaže:
“O ljudi, ja sam svima vama od Boga poslan. Njegova vlast je na nebesima i na Zemlji! Nema drugoga boga osim Njega. On život i smrt daje! I zato vjerujte u Boga i poslanika Njegovog, vjerovjesnika koji ne zna da čita i piše, koji vjeruje u Boga i riječi Njegove. Njega slijedite da biste bili na pravom putu!” (K, 7:158)
- "U Mojsijevom narodu ima ljudi koji na istinu upućuju i koji prema istini, pravedno sude", veli se dalje na tom mjestu.
Ovih dana, pak, glavnu riječ u Gazi vode neki ljudi drugačiji od njih. Oni koji su srca okorjelih.
Da Bog pomogne ljudima i smiri tamošnju situaciju; da se nebi raširila po cijelom svijetu. Selam
evo sahib, čaj il' kahva
kahva je turska ali nema frke zapeću ja i bosansku evo stiže brzo...
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 15:49   #65
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
http://youtu.be/Qmfns0DePMg

Ovo je tesko vise doziviti..eee, tada su Halke bile mirisne...Hvala Allahu ,pa imamo snimke i youtube

]
E Kalbija, prodji se romantizma, nemoj da zavrsis u kakvom folklornom drustvu, pa da kolo kakvo opletes. Paz se one Rumijeve 'Ode magare'
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 11:22   #66
evo jedne lijepe pjesme od grupe Magazin ali u vehabijskoj verziji, bez instrumenata, osim defa

Dani Su Bez Broja. Bristol Gurt Lush Choir, Gurt Winter Concert 2012, The Colston Hall
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 11:22   #67
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post


Ne znamjeri ti MukaFFi
kad se sr'ječm'a klati
bolje mu je das' lopate lati.
neg' da slamu mlati

Zlata ti vrijede bejtovi ovi
pusti lopatu, pišu se stihovi!
a proza tvog posta pola
malo je s brda s dola.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 11:28   #68
Esselamu alejkum,

musafir sam, haman pa nomad. Kad ugledah ovu kahvu u ovim šoljicama zamirisa mi put i Stambol.

Doduše, nije to nostalgija, postala sam odveć realna. Znam da mi je bolje popiti ovu virtualnu ako je Mukaffa ispeče, nego onu pravu stambolsku jer mi je valja platiti 5 TL.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 11:38   #69
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
evo jedne lijepe pjesme od grupe Magazin ali u vehabijskoj verziji, bez instrumenata, osim defa

Dani Su Bez Broja. Bristol Gurt Lush Choir, Gurt Winter Concert 2012, The Colston Hall
Musa..grose pusa,bruda...al' orginal je orginal...Jelena je specifikum,vis kako pjeva auditorijum s njom
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 11:39   #70
joj... Islambul
baš je i lslama pun

eto je čuo da je Mehmed el Fatih ovaj grad nazvao Islambul, ali kako od tog posta istanbul - ne znam.

Mene srce vuče tamo draga moja.
I u Stambol i u "stanicu" i u Jerusalim i u Mekku i grad moga Voljenoga Poslanika a.s.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 11:47   #71
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
E Kalbija, prodji se romantizma, nemoj da zavrsis u kakvom folklornom drustvu, pa da kolo kakvo opletes. Paz se one Rumijeve 'Ode magare'
O Bostane..gori od mene

Nista Brate bez kola..

http://youtu.be/8x38WH2fssQ

pa evo jedno..folklornog i drustvenog sadrzaja..koje nam pobudjuje neki,hajmo reci zaboravljeni tren..izgubljen negdje u prostor-vrijeme ,definiciji
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 12:40   #72
ovo su kadirije jel?
baš su simpatični.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 14:05   #73
Aha kadi_rija

Ma drago je meni i magare..pogotovo ako je poslusno..ha_dzija..pa na daleke pute..
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 17:10   #74
Esselamu aleikum svima,

Mukaffa, ne znam da li si bio u Istanbulu. Ima tamo svašta. Ako nisi bio mogao bi dobiti krivu sliku, pa da se razočaraš.

Ali, ti si pjesnik, ti gledaš okom srca, tebi će se vjerovatno samo ljepota prikazati.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 18:34   #75
Ama,jes' tako,a opet i nije tako..

Otici u Stambol, na Bosfor kao turist i jeste lijepo...jos ako imas dobrog vodica..plaho, i jare i pare

Otici trbuhom za kruhom,i nije "pljacka neka "..jer sam imao kontakte sa bracom koja su to pokusala..na kraju se nadjose u Germanya

Naj ljepse je opet kod svoje kuce,tko ima kucu..tko nema,neka proda stan,pa neka si kupi..a tko nema niti jedno..e za njega je teki'a..hay pa selam
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 13:41   #76
Selam
gledajte noćas na Al Jazeeri, u 19.05.h. po našem vremenu: The Israeli Dervish biti će sa prijevodom.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 15:21   #77
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Esselamu aleikum svima,

Mukaffa, ne znam da li si bio u Istanbulu. Ima tamo svašta. Ako nisi bio mogao bi dobiti krivu sliku, pa da se razočaraš.

Ali, ti si pjesnik, ti gledaš okom srca, tebi će se vjerovatno samo ljepota prikazati.
eh bio sam tamo dva puta!

možda je do mojih očiju ali oba puta su me oduševila..
mislim putevi su me oduševili, a bio sam isti a tako različit.

Prvi istanbul je bio Istanbul mladića. mladića koji traži ni on sam ne zna šta. mladića koji je hodao sam kapali čaršijom, i kojeg su zadivili tramvaji.
drugi put sam bio čovjek kojeg vode po istanbulu. Od sultan ejuba do El-Fatihovog turbeta i živopisna vožnja trolejbusom...
Oba puta osjećao sam se kažnjenima što moram na kapali čaršiju koja me odvaja od tog grada...
eh da Oko sulejmanove džamije nalazi se mnogo mačaka...
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 15:22   #78
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Selam
gledajte noćas na Al Jazeeri, u 19.05.h. po našem vremenu: The Israeli Dervish biti će sa prijevodom.
jel the Al jazira ili al jazira balkan
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 20:11   #79
http://balkans.aljazeera.net/uzivo

upravo traje. Kakav je to čovjek! selam
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 17:22   #80


...jah..

osta pusta basca od Jasmina..
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.