Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2013., 23:02   #2481
Quote:
Preshes:) kaže: Pogledaj post
po meni je on bio obican covjek,koji je jednostavno znao da koja je svrha zivota,te je koristio bioenergiju kako bi mogao pomoci oboljelima,ali ne smatram da je imao ikakve veze sa izvansvemirskom inteligencijom..

za mene isto postoji i jedno i drugo,zato i ne shvacam kakve to dvoje ima veze jedno s drugim pa bi trebalo postojati ili..
Nije Isus bio običan čovjek.

Probaj ti bioenergijom oživjeti mrtvaca.

I ne samo da je imao veze sa Izvan-svemirskom Inteligencijom, već je On po meni i Kralj, Vladar te inteligencije.Sam je rekao da je kralj, ali da Njegovo kraljevstvo ne pripada ovome materijalnome svijetu.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 23:07   #2482
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Nije Isus bio običan čovjek.

Probaj ti bioenergijom oživjeti mrtvaca.

I ne samo da je imao veze sa Izvan-svemirskom Inteligencijom, već je On po meni i Kralj, Vladar te inteligencije.Sam je rekao da je kralj, ali da Njegovo kraljevstvo ne pripada ovome materijalnome svijetu.
Nije dokazano da je Krist imao toliku bioenergiju da oživljava. To je više mit a ne stvarnost.

A tvoja vansvemirska inteligencija su izgleda ovi sa krilima

krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 04:28   #2483
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Nije Isus bio običan čovjek.

Probaj ti bioenergijom oživjeti mrtvaca.

I ne samo da je imao veze sa Izvan-svemirskom Inteligencijom, već je On po meni i Kralj, Vladar te inteligencije.Sam je rekao da je kralj, ali da Njegovo kraljevstvo ne pripada ovome materijalnome svijetu.
ja sigurno ne mogu a sumnjam da je i on

ne trebas sve doslovno shvacati,sta je MOZDA rekao..
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:53   #2484
Quote:
Preshes:) kaže: Pogledaj post
ja sigurno ne mogu a sumnjam da je i on

ne trebas sve doslovno shvacati,sta je MOZDA rekao..
Ako su tisuće ljudi u Isusovo vrijeme imali halucinacije kada je ON ozdravljao ljude i uskrisivao mrtve, onda si u pravu.

Jer su zapisali ono što su vidjeli svojim očima.

Naravno da to sada u ovo vrijeme nitko ne može niti dokazati da je tako bilo, ali niti opovrgnuti.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:54   #2485
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nije dokazano da je Krist imao toliku bioenergiju da oživljava. To je više mit a ne stvarnost.

A tvoja vansvemirska inteligencija su izgleda ovi sa krilima

Ako misliš na anđele, ne.

Iako mogu uzeti i materijalna tijela.

Kao što je i Isus uzeo.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 03:58   #2486
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Ako su tisuće ljudi u Isusovo vrijeme imali halucinacije kada je ON ozdravljao ljude i uskrisivao mrtve, onda si u pravu.

Jer su zapisali ono što su vidjeli svojim očima.

Naravno da to sada u ovo vrijeme nitko ne može niti dokazati da je tako bilo, ali niti opovrgnuti.
Zašto danas nitko ne može učiniti isto? U to vrijeme je isto tako zanemariv postotak ljudi bio pismen, pa su danas skoro svi pismeni, tj. velika većina.

U čemu je problem? Znači izvanzemaljska inteligencija je naš stvoritelj, tj. toliko je napredna, a nije u stanju dati ljudima jednostavan dokaz za koji joj treba tisućinka sekunde posla? Koliko vremena tebi oduzme uvjeravanje samog sebe da to ima smisla?
shabalala989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 07:03   #2487
Quote:
shabalala989 kaže: Pogledaj post
Zašto danas nitko ne može učiniti isto? U to vrijeme je isto tako zanemariv postotak ljudi bio pismen, pa su danas skoro svi pismeni, tj. velika većina.

U čemu je problem? Znači izvanzemaljska inteligencija je naš stvoritelj, tj. toliko je napredna, a nije u stanju dati ljudima jednostavan dokaz za koji joj treba tisućinka sekunde posla? Koliko vremena tebi oduzme uvjeravanje samog sebe da to ima smisla?
Tko kaže da se i danas ne može događati isto kao i u Isusovo vrijeme?
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 00:12   #2488
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Tko kaže da se i danas ne može događati isto kao i u Isusovo vrijeme?
pa zašto se onda ne događa?
shabalala989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 20:09   #2489
Quote:
shabalala989 kaže: Pogledaj post
pa zašto se onda ne događa?
Mnogi tvrde da se događa.

Recimo na karizmatskim susretima.

Ja nisam bio ni na jednom takvom, ali ljudi to tvrde.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 21:50   #2490
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Mnogi tvrde da se događa.

Recimo na karizmatskim susretima.

Ja nisam bio ni na jednom takvom, ali ljudi to tvrde.
to ne znači da se takve stvari događaju (oživljavanje mrtvaca), nego jedino da je solidan dio ljudske populacije podložan jeftinim manipulacijama i prodavanju magle. i da su ljudi željni senzacija i čuda i superjunaka.
shabalala989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 18:58   #2491
Quote:
shabalala989 kaže: Pogledaj post
to ne znači da se takve stvari događaju (oživljavanje mrtvaca), nego jedino da je solidan dio ljudske populacije podložan jeftinim manipulacijama i prodavanju magle. i da su ljudi željni senzacija i čuda i superjunaka.
Ako je Isus zbilja radio čudesa, pa i oživljavao mrtvace, to će se sigurno opet događati, prije samoga Njegovog drugoga dolaska.

Čak piše i da će svi mrtvi doći zajedno s Njime.

Mislim da ako postoji Vansvemirska Inteligencija( u što čvrsto vjerujem), da je taj scenario i te kako moguć.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 19:41   #2492
ozdravljenja ljudi se jos uvijek dogada-putem bioenergije (kao i u isusovo vrijeme) sad da je ozivljavao mrtvace,ne vjerujem.. jer nema smisla.. ko je umro-umro je.

a sad to sta su zapisali,dalo bi se o tome govoriti.. bibliju su napisali stari zidovi koji su mogli pisati sta su htjeli,tj.kako su oni sve shvacali,ne razumijem zasto bi mi to bio dokaz bilo cega.. biblija jednostavno nema smisla i nije mi nikakav argument
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 02:44   #2493
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Ako je Isus zbilja radio čudesa, pa i oživljavao mrtvace, to će se sigurno opet događati, prije samoga Njegovog drugoga dolaska. Čak piše i da će svi mrtvi doći zajedno s Njime.
Ja mislim da smo govorili o sadašnjosti, kud ćeš u budućnost. Zašto SADA svaki drugi Zemljanin ne oživljava ljude iz zajebancije? To sam pitao. Ako je to moguće, zašto isus ne da i nama tu sposobnost? Ili uživa gledajući ljude kako se muče sa smrću?

Ovo boldano je neoborivo, priznajem.

Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Mislim da ako postoji Vansvemirska Inteligencija( u što čvrsto vjerujem), da je taj scenario i te kako moguć.
Moguće, ali ako postoji, fino će se nasmijati kad sazna u šta smo vjerovali par tisuća godina. Zapravo, sumnjam da će joj biti smiješno

Možda nas baš zato svemirci i zaobilaze.
shabalala989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 22:58   #2494
Quote:
shabalala989 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da smo govorili o sadašnjosti, kud ćeš u budućnost. Zašto SADA svaki drugi Zemljanin ne oživljava ljude iz zajebancije? To sam pitao. Ako je to moguće, zašto isus ne da i nama tu sposobnost? Ili uživa gledajući ljude kako se muče sa smrću?

Ovo boldano je neoborivo, priznajem.



Moguće, ali ako postoji, fino će se nasmijati kad sazna u šta smo vjerovali par tisuća godina. Zapravo, sumnjam da će joj biti smiješno

Možda nas baš zato svemirci i zaobilaze.
Da, stvarno smo vjerovali u svašta, samo ne u onoga pravoga Boga koji zbilja i postoji.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 23:36   #2495
Evo nove knjige koja ide u prilog multisvemiru: http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig....php?ppar=9501




Brian Greene : Skrivena stvarnost : Paralelni svemiri i temeljni kozmološki zakoni

Skrivena stvarnost : Paralelni svemiri i temeljni kozmološki zakoni
Brian Greene

prijevod: Senka Galenić

Skrivena stvarnost treće je veliko popularno-znanstveno djelo Briana Greenea. Kao i "Elegantni svemir" te "Tkivo svemira", vrsnim pripovjedačkim stilom, prepunim analogija, opisa i metafora autor kao da piše kakav napeti roman.


Temeljna tema knjige je pretpostavka o postojanju višestruke realnosti, koja se u zadnjih desetak godina nametnula kao posljedica istraživanja temeljnih zakonitosti svemira. Moguće je postojanje višestrukoga svemira - multiverzuma - u kojem se događaji zbivaju u paralelnim svjetovima gdje svaka jedinka iz univerzuma koji poznajemo može imati svoje dvojnike.

Pokazalo se, međutim, da takvo postojanje višestrukih svjetova ne proizlazi samo iz najnovijih kozmoloških istraživanja (koja obuhvaćaju, primjerice, širenje svemira ili teoriju struna), već se pojavljuje i kao dodatna mogućnost u dobro poznatim teorijama kao što su kvantna fizika, teorija relativnosti, standardni model u teoriji čestica te u pristupu računalnim simulacijama. Postoje dakle paralelni svjetovi o kojima možemo samo nagađati uz pomoć složene matematike, a Greene se smiono pita kako je moguće osigurati napredak fundamentalne znanosti ako postoji stvarnost skrivena našim mogućnostima opažanja.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 11:43   #2496
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
...a Greene se smiono pita kako je moguće osigurati napredak fundamentalne znanosti ako postoji stvarnost skrivena našim mogućnostima opažanja. [/I]
Moramo pronaći načine za opažanje skrivenog...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.