Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2014., 00:00   #1
Problemi s čitanjem tuđih misli

Ukratko prolazim kroz jedno teško razdoblje u životu..dijelom mislim da je za to kriva i moja ¨sposobnost¨, koju nikako da prihvatim i od koje bježim. Tijekom života još od djetinjstva sam osjećala da sam posebna, u biti drugačija, ali nisam s nikime o tome razgovarala. Naime, često puta sam mogla predvidjeti neke događaje koji će se desiti u bližoj budućnosti, bilo veznao uz obitelj ali čak i uz ljude s kojima nisam toliko bliska, recimo poznanike. Isto tako razne izgubljene stvari koje nitko u obitelji nije mogao naći, ja sam odmah pronašla.U početku to mi se sve činilo kao puka slučajnost, dok nisam shvatila, iz majčinih priča, da i moj otac i njegova majjka imaju takve sposobnosti.
No, nisam se previše zamarala s time, međutim ¨sposobnost¨ je dobila novu dimenziju,za koju sam u početku mislila da je telepatija, a što možda i je. Znači prvo su bili neki mali znaci u smislu da znam unaprijed što će netko reći, ok to sam isto gledala kao slučajnost. Ali ono što sam spoznala tijekom godina me zabrinjava. Dakle, neobičan osjećaj sastoji se u tome da imam toliko moćan osjećaj ulaska u tuđe misli da ponekad mislim da sam luda i freakusha.
Znači, uopće ne radim na toj sposobnosti niti ju potenciram, a ista mi doista komplicira život..kada nešto ne tako lijepo ¨pročitate¨ recimo u mislima osobe koju volite isl.Toliko me to ponekad izluđuje i borim se protiv toga, a možda je to moj unutarnji glas kojeg bi trebala poslušati ponekad??
Ne znam, zaista da li sam to samo umislila ili je naš mozak toliko malo iskorišten, da nismo niti svjesni svojih mogućnosti?? Da li imate ovakvih iskustava i što je to? Da li se prepustiti tom osjećaju ili ga zanemariti koliko je moguće?
Pahuljica Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 01:32   #2
Ja osobno mislim da si fenomen jer nitko jos do sada nije uspio citat nekom misli osim ako nije pratio govor tijela i ostale stvari pa je mogao naslutit , derren brown cold reading, ugl ako imas te sposobnosti je bi ti savjetovao da se prijavis kod randyia i na njegov institut jer bilo kome tko dokaze neke paranormalne sposobnosti ce urucit milijon dolara pa ako ti je radi toga tesko u zivotu mislim da s miljim u đepu ce ti biti lakše proživljavat svoje probleme ..

https://www.youtube.com/watch?v=0iBwhgbFvnw

http://en.wikipedia.org/wiki/One_Mil...rmal_Challenge
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 22:42   #3
Quote:
Pahuljica Z kaže: Pogledaj post
Ukratko prolazim kroz jedno teško razdoblje u životu..dijelom mislim da je za to kriva i moja ¨sposobnost¨, koju nikako da prihvatim i od koje bježim. Tijekom života još od djetinjstva sam osjećala da sam posebna, u biti drugačija, ali nisam s nikime o tome razgovarala. Naime, često puta sam mogla predvidjeti neke događaje koji će se desiti u bližoj budućnosti, bilo veznao uz obitelj ali čak i uz ljude s kojima nisam toliko bliska, recimo poznanike. Isto tako razne izgubljene stvari koje nitko u obitelji nije mogao naći, ja sam odmah pronašla.U početku to mi se sve činilo kao puka slučajnost, dok nisam shvatila, iz majčinih priča, da i moj otac i njegova majjka imaju takve sposobnosti.
No, nisam se previše zamarala s time, međutim ¨sposobnost¨ je dobila novu dimenziju,za koju sam u početku mislila da je telepatija, a što možda i je. Znači prvo su bili neki mali znaci u smislu da znam unaprijed što će netko reći, ok to sam isto gledala kao slučajnost. Ali ono što sam spoznala tijekom godina me zabrinjava. Dakle, neobičan osjećaj sastoji se u tome da imam toliko moćan osjećaj ulaska u tuđe misli da ponekad mislim da sam luda i freakusha.
Znači, uopće ne radim na toj sposobnosti niti ju potenciram, a ista mi doista komplicira život..kada nešto ne tako lijepo ¨pročitate¨ recimo u mislima osobe koju volite isl.Toliko me to ponekad izluđuje i borim se protiv toga, a možda je to moj unutarnji glas kojeg bi trebala poslušati ponekad??
Ne znam, zaista da li sam to samo umislila ili je naš mozak toliko malo iskorišten, da nismo niti svjesni svojih mogućnosti?? Da li imate ovakvih iskustava i što je to? Da li se prepustiti tom osjećaju ili ga zanemariti koliko je moguće?
Nisi jedina na ovoj zemaljskoj kugli koja može tako nešto izvesti, odnosno to ti se događa spontano, a ne kontrolirano. Trebaš se naučiti nositi stime i da to primiš zdravo za gotovo. Svaka sposobnost je dobro došla ako ju znaš koristiti u prave svrhe, naravno pritom mislim na to kada tu sposobnost staviš pod kontrolu. Osim toga može se dogoditi da nećeš stati samo na tu sposobnost koju već imaš, već se može dogoditi da stekneš neku novu sposobnost.


Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Ja osobno mislim da si fenomen jer nitko jos do sada nije uspio citat nekom misli osim ako nije pratio govor tijela i ostale stvari pa je mogao naslutit , derren brown cold reading, ugl ako imas te sposobnosti je bi ti savjetovao da se prijavis kod randyia i na njegov institut jer bilo kome tko dokaze neke paranormalne sposobnosti ce urucit milijon dolara pa ako ti je radi toga tesko u zivotu mislim da s miljim u đepu ce ti biti lakše proživljavat svoje probleme ..

https://www.youtube.com/watch?v=0iBwhgbFvnw

http://en.wikipedia.org/wiki/One_Mil...rmal_Challenge
Ako se i prijavi neće uspijeti i to zbog dva opravdana razloga

1. Njena sposobnost nije pod nadzorom već joj dolazi spontano i neredovito, tj. ne kontrolirano. Lajički rečeno ona tek uči hodati, znači nemožeš od dijeteta očekivati da trči ko Usain Bolt ako u isto vrijeme uči kako hodati. Znači niti Usain Bolt nije bio odmah najbrži čovijek na stazi kada je kao dijete tek učio hodati.

2. Kada dođeš kod tog lika on inzistira na to da se psihički izvrši pritisak na osobu, i to putem show emisije pred hrpu ljudi, u glavi im se mota misao oćeš nećeš osvojiti milijun dolara, oćeš li doživjeti uspijeh ili sramotu itd. što izaziva kod osobe stres zbog čega se nemože koncentrirati na zadatak. A mi jako dobro znamo da niti jedna osoba pod velikim stresom neobavlja posao kako treba, a neki ga uopće nemogu obaviti pod stresom.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 08:25   #4
Mislim da nemaš nikakve sposobnosti. Pogotovo kad se radi o bliskim osobama ili osobama koje voliš. Nesvjesno čitanje govora tijela, poznavanje osobe...sve to utječe na "čitanje misli". Pravi eksperiment bi bio da u jednoj prostoriji stave jednu osobu, tebe u drugu prostoriju i da tek onda kažeš šta druga osoba misli.

"Spontano čitanje misli" je možda i moguće ali ne vidim nikakve koristi od toga.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 09:25   #5
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

"Spontano čitanje misli" je možda i moguće ali ne vidim nikakve koristi od toga.
Kako ne, moze biti danas sutra sutkinja pa ce sumnjive osobe citati i tak nece imati na svijesti da je krivu osobu zatvorila ili da da krivu kaznu.

Citanje misli ima smisla kod price kada zelis znati istinu u meduljudskim odnosima. A ovako ako se dogada cisto spontano, to nema neke koristi od toga jer to treba biti pod kontrolom da bi funkcioniralo.

Npr. da sad stavis neku nepoznatu osobu skup snjom u nekoj prostoriji da joj pokusa citati misli vjerojatno nebude mogla jer joj to nije pod kontrolom posto se to dogada spontano.
To treba usavrsavati recimo da nade neku osobu od povjerenja, pa pomjesa karte i onda ona pokusa procitati misao o kojoj se karti radi kad ju izvuce i gleda u nju. Kad tek to savlada onda moze ici na rijeci i recenice, itd.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.