Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 18.02.2016., 00:37   #11
Je, podigli su prag samo za IELTS, slažem se da nije u redu, da sam znala da traže 8,5 išla bih odmah na CPE za koji priznaju sve ocjene (A,B,C). Lako mi je za listening i reading, to bih mogla poboljšati, ali writing ne vjerujem da bih mogla toliko dobiti. Pročitala sam preko 100 stranica o ieltsu na forumu i nijedna, ali baš nijedna osoba nije dobila 8,5 iz writinga, jer to toliko proizvoljno ocjenjuju da čisto sumnjam.
Ali muka mi je kad pomislim da se sad trebam pripremat na potpuno novi način za taj CPE, listening i speaking su dosta slični na IELTS-u koliko vidim. Iz primjera na netu vidim da je writing teži na IELTS-u (barem na Academicu na kojem sam ja bila, zbog grafikona i kraćeg vremena za pisanje), dok je reading skroz drugačiji, čini mi se dosta lakši na IELTS-u od onoga na CPE-u (Use of English).
A ne znam više ni ja, odem li na CPE i dobijem ocjenu C, vjerojatno će povisit prag na ocjenu B ��.
Uglavnom, zvala sam županijski sud da provjerim tu informaciju o IELTS-u, ali nitko se ne javlja, pa cu otići do njih pitati da budem sigurna da su stvarno snizili prag.
anais nin is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.