Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 19:37   #21
A odgovor na to da " se oni nagledaju svega pa ih ne treba osuđivati".

Oni su profesionalci, to su odabrali da rade, možda se varam, ali sumnjam da ih netko tjera da to rade.

Sigurno nije lako, ali mnogo toga nije lako i nije im opravdanje da rade gluposti u praksi. A sudeći po mom iskustvu i ovome što sam pričala, očito svašta rade.
caughtalitesneeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:56   #22
Update: na web stranici poliklinike odnedavno više ne piše ime tog psihijatra niti njegov životopis kao dio tima.
caughtalitesneeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 17:26   #23
Quote:
caughtalitesneeze kaže: Pogledaj post
Update: na web stranici poliklinike odnedavno više ne piše ime tog psihijatra niti njegov životopis kao dio tima.
Tamo je sve puno živopisnih likova koji besposleno šeću po hodnicima. Tako da i njih nekoliko koji su nam pomogli kada sam vodila kćer ( užasna rastava, tata se rastao i od djece) ne dođu do izražaja.

Nju je psihologica mjesecima pilala sa istom temom, da li se viđa sa tatom, a tata nestao.....Umjesto da zovu njega pa mu objasne što se događa u dječjoj glavi, dijete mora shvatiti nešto što uopće ne može percepirati. Na prvom razgovoru joj je prepisala Zoloft- mala joj se činila depresivna. Ja sam zabranila da ga pije nakon što je mala čula glasove od njega...

Nakon mjeseci dolaženja i pilanja po istom, prestala sam ju voditi....Nitko nikada nije zvao i pitao što se događa...

Užas, taman dovedem malu malo u red, kada evo termin (svaka dva tjedna) i opet psihička pila po tati, moje iskustvo je užasno.

Bio je jedan psihić koji je šetao obučen u kožuh sa lulom, kao Gryzli Adams, sumnjam da je bio normalan, bar po izgledu mu nisu svi bili doma.

Teta Zoloft još uvijek radi.

Zadnje uređivanje sama45 : 21.11.2016. at 17:52.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 19:06   #24
Sad vidim da sam nedavno bez veze otvarala duplu temu. Naime, ono što sam čula od iskusnijih (pa čak i pravnika) jest da su mnogi roditelji samoinicijativno otišli tamo po pomoć, a naposljetku si napravili stravične probleme, jer je sve protumačeno kontra njih na način da su još upućeni na socijalnu skrb zbog potencijalnog zanemarivanja, zapostavljanja i sl. Znači, nakon nekoliko 'sjedenja' umjesto pomoći, samo su dobili 'ribež'. Navodno postoji cijelo brdo neriješenih predmeta...
ja sam došla potpuno naivno s konkretnim problemima za dijete koji su uzrokovani vanjskim okolnostima, a slušala sam stvari tipa: kad biste imali partnera bilo bi bolje, tražite si muško (???!!! WTf), s čime hranim dijete-ima navodno previše kila, što mu ja kuham, pri čemu su neki iz tima bili fini i profesionalni (daju set testova-to se riješi i strpaju klinca u neki pretinac problema i tipologije) a neki su bili čudni a dvije osobe neugodne do bola. Ne bih više išla tamo, ali me strah da još ne napravim dodatnu frku, jer umjesto da pomažu rade roditeljima extra probleme- velim, čula sa više strana. Užasno paušalno i brzopotezno ocijene klince, potrpaju u ladice i jako su trigger-friendly.
SourTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 19:09   #25
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Jedino što ni meni nije jasno zašto se sa djetetom pila o problemima ,na koje ono možda i ne misli više, a roditelj koji je uzrokovao sve to , blaženo uživa u svome miru i novom životu , i baš ih briga .
Umjesto da sa njim netko porazgovara i njega pošalje nekuda da mu se objasne neke stvari , kad pretjera .(Kod mene se radilo o tome da je otac zaboravio na djecu nakon rastave , nikada im nije pokazao gdje živi , povremeno bi i h odveo u kafić i onda im prao mozak).

..
upravo to. onaj roditelj kojeg aktivno uopće nema u priči, živi svoj film, njega nitko ništa ni ne pita, meni je to NEVJEROJATNO
SourTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 02:29   #26
SourTimes - evo, mi smo isto išli na moju inicijativu i imali probleme kakve opisuješ.
Ni najvećem neprijatelju ne bih poželjela to što sam prošla zbog tzv. Poliklinike i njenih "stručnih" kadrova.
Btw, dijete je poslije bilo i na ERF-u, i privatno obrađeno u pet odlazaka u jednoj dječjoj ordinaciji i, da ne bude da sam ove platila pa su zato dali dobro mišljenje - i u Kukuljevićevoj. Svugdje rezultat odličan po dijete i po mene, ali, u famoznoj Poliklinici su eto, na osnovu desetminutnog razgovora, bez IKAKVOG TESTIRANJA, BEZ ITI JEDNOG CRTEŽA, a kamo li šta više, "zaključili" da će meni zagorčati život i dali dijagnozu kakvu su dali. Bez ikakvog testiranja! Ali, ja sam se bunila, nisam dala d ami dijete od 4 godine bude samo u hodniku. E, sad pa će oni meni pokazati kad mi smjeste dijagnozu. Zloba, zloba i neprofesionalsnost, to je tzv. Poliklinika.

Nitko ih ne kontrolira, osnovao ih je Grad Zagreb da bi bili sami sebi svrha, da bi ravnateljica i ostatak primao plaću za sav ne samo nerad, nego štetu koju učine ljudima. Strašno!

Njima želim samo da ih liječe onako kako su se oni prema mom djetetu i meni ponašali. Samo to.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 14:40   #27
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
SourTimes - evo, mi smo isto išli na moju inicijativu i imali probleme kakve opisuješ.
Ni najvećem neprijatelju ne bih poželjela to što sam prošla zbog tzv. Poliklinike i njenih "stručnih" kadrova.
Btw, dijete je poslije bilo i na ERF-u, i privatno obrađeno u pet odlazaka u jednoj dječjoj ordinaciji i, da ne bude da sam ove platila pa su zato dali dobro mišljenje - i u Kukuljevićevoj. Svugdje rezultat odličan po dijete i po mene, ali, u famoznoj Poliklinici su eto, na osnovu desetminutnog razgovora, bez IKAKVOG TESTIRANJA, BEZ ITI JEDNOG CRTEŽA, a kamo li šta više, "zaključili" da će meni zagorčati život i dali dijagnozu kakvu su dali. Bez ikakvog testiranja! Ali, ja sam se bunila, nisam dala d ami dijete od 4 godine bude samo u hodniku. E, sad pa će oni meni pokazati kad mi smjeste dijagnozu. Zloba, zloba i neprofesionalsnost, to je tzv. Poliklinika.

Nitko ih ne kontrolira, osnovao ih je Grad Zagreb da bi bili sami sebi svrha, da bi ravnateljica i ostatak primao plaću za sav ne samo nerad, nego štetu koju učine ljudima. Strašno!

Njima želim samo da ih liječe onako kako su se oni prema mom djetetu i meni ponašali. Samo to.
Eto, i takvih sam priča čula nekoliko, što im čovjek može, ništa! Ovaj jedan je k tome stalno gledao na sat!!! a da ne velim da se UOPĆE nije pripremio za drugi razgovor i ponovno me pitao isto, pa se crvenio kad sam rekla pa prošli put sam vam to sve rekla, ah da, daaaaa

em se tamo šećeš sto puta, dijete gnjaviš, pomoć nikakva, samo problemi i u konačnici šteta

i taj osjećaj, da si sve u svojoj moći napravio za svoje dijete/djecu, plaćaš i privatno sve što treba, a oni se još izderu i/ili lupaju nebuloze

STRAŠNO

Ipak mislim da neće to tako zauvijek, velim, znam da su se neki roditelji obratili odvjetnicima...
SourTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 17:16   #28
Neee, ma kakvi, ni nama se nisu pripremili za razgovor
I onda me, prestručna socijalna radnica PRED DJETETOM pita: mama, a zašto ste vi ovdje pred djetetom!
I ja joj velim da neću odgovrati na takva pitanja pred djetetom, a i da joj sve piše u spisu. Plus kažem joj da kako se to pripremila za razgovor.
Ona veli: ok, neka dijete bude u hodniku. Ja se bunila, ali je ipak odvedem.
Sjednem nazad u ordinaciju, ona isto pitanje, ja odgvorim da moj mozak ne može misliti na ništa drugo osim na moje dijete koje je je samo u hodniku (četiri godine tada).
Odem van po dijete, a ono, ne čita dječji časopis koji sam dala, ne igra igrice na mobitelu nego pognute glavice, kao mala jadna ptičica sjedi srce mi je puklo.

Btw, po Zakonu dijete predškolske dobi ne smije biti samo. Ali, u prestručnoj Poliklinici, koja bi prva trebala štititi prava djece - ne samo da može nego MORA!

Uglavnom, psihologica isto.
Psihijatrica sljedeći put isto, kao da se nisam bunila - NEVJEROVATNI SU!
I to je to, ja sam se bunila, pa su mi smjestili.
Odnijeli su mi deset godina života, a zdravlja tek da ti ne velim
I nikome ništa!
Nevjerovatno, ko lički medvjedi su zaštićeni!!!

Inače, da, i ja sam se obratila odvjetnici i koliko znam pokrenut je postupak protiv njih, ali to sve kod nas traje, a stručnim djelatnicima plaća ide. Njih treba plaćati samo da ne rade ništa, jer ovo što oni rade kada "rade" je uništavanje ljudskih života, doslovno!

PS
Sorry na podužem postu, ali kipim, kipim kad se sjetim!
Najveća štetata i greška koju sam napravila u životu!
Pa bar da druge spasim da ne odu tamo i sačuvaju si zdravlje, i svoje i djetetovo!
I tako je razvod trauma i bez "stručnih" djelatnika famozne Poliklinike.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 18:44   #29
I takvih priča ima brdo, a oni i dalje primaju novčana sredstva i uništavaju ljude. krasno.
SourTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 10:31   #30
da li ste kao građani i korisnici usluga Poliklinike mogli zajedno nastupiti pred njima, te tražiti očitovanje nadležnih?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 13:25   #31
Ja sam kod njihovog prijašnjeg zaposlenika odlazila privatno, nemam dokaza da sam bila kod njega jer mi nije ispostavio račun (radio je na crno, tvrdeći da bi morao naplaćivati više da je registrirao djelatnost) niti postoji ikakav zapis. Ne bi pristala na tako nešto da nas nije spojio njegov poznanik, moj prijatelj, koji je i na kraju sam bio zatečen situacijom.

Prije njega sam odlazila na savjetovanje kod jedne psihoterapeutkinje koja radi za Žensku sobu - Centar za žrtve seksualnog nasilja i na Rebru. Dotična radi s ljudima koji imaju traume i s roditeljima djece koje su zlostavljana (između ostalog). "Savjetovanje" koje je radila nije ništa drugačije od ovih priča koje su napisane ovdje.

Na moju žalbu koja je upućena organizaciji za koju radi dobivam odgovor: "žao nam je što ste to negativno percipirali". Nikakvo objašnjenje. Nakon mog detaljnog opisa savjetovanja na portalu Najdoktor njen profil više ne postoji. Tražila sam i od nje osobno odgovor, ali nikad ništa.

Ispričavam se na digresiji, nema veze s poliklinikom, ali samo primjer kako se mogu lako zaštititi ti koji rade svašta u praksi.
caughtalitesneeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 17:48   #32
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
da li ste kao građani i korisnici usluga Poliklinike mogli zajedno nastupiti pred njima, te tražiti očitovanje nadležnih?
Nema veze sa mnom osobno, ja nemam namjeru upuštati se u tako nešto, ali sam čula da se zajednički nastup priprema.
SourTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 20:42   #33
Oprostite na offu, ali čitajući vaša iskustva, što sa klinikom, što van nje, ne mogu se oteti dojmu da su ti psihijatri i psiholozi uglavnom trknuti u glavu. I to sam primijetila da su to puknutiji što više rade sa ozbiljnijim stvarima.

Psihijatri koji rade sa liječenim alkoholičarima i narkomanima su mi najluđi koje sam susrela. Ti zaključci, te provokacije, taj način komunikacije... Ne znam jel im to neka obrnuta psihologija, da se osjetiš normalno u usporedbi s njima? Uglavnom, svaki put sam se u komunikaciji sa tim ljudima osjećala povrijeđeno, uvrijeđeno i potreseno, iako čak nisam bila sama predmet proučavanja nego pratnja.

Najnormalniji su ovi "obični" šrinkovi kod kojih ide ekipa sa depresijama i recimo blažim problemima. A i oni su najčešće čudni, samo manje ekstremni. I u privatnom životu sam uglavnom nalijetala na čudake u toj branši. A psihijatri su mi stvarno posebna sorta.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 23:22   #34
To je i moj dojam, najčudnije i najnelagodnije stvari sam doživjela upravo od te ekipe. Kao da su imali manje empatije i ljudskosti od bilo kojih "običnih" ljudi.

To što sam čula na "terapijama" ne bi mogla izmisliti ni u najluđim snovima.

Uopće ne mogu skužiti u kojem stanju svijesti moraš biti da tako razgovaraš s ljudima...
caughtalitesneeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 23:29   #35
Mene sad full zanima kakve ste bizarnosti čuli

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 10:39   #36
raditi hajku na jednu cijelu profesiju jednostavno nema smisla, niti to realno može držati vodu. no, pozvati na odgovornost pojedince, te napose razmatrati svaki od slučajeva, je jedna sasvim druga priča. s obzirom da je riječ o jednoj konkretnoj organzaciji koja se navodi u ovom topicu, za primatelje usluga koji smatraju da su njihova prava ppvrijeđena, da nisu dobili adekvatnu uslugu i sl., bila bi dobra opcija da se ujedine i zajedno nastupe.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 11:45   #37
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
Mene sad full zanima kakve ste bizarnosti čuli

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Eto ja ponavljam svoje, nakon što sam rekla da se dijete teško snalazi s vršnjacima i da ga je nekoliko puta pretukao mali iz popravnog doma (koji je poslije izbačen iz škole, jer konstantno ide iz škole u školu), da ima noćne more, probleme s probavom - psihosomatske, i probleme s učenjem te iako uči dobije loše ocjene, shrink je izjavio da: a) sudeći po frizuri može reći da će biti buntovan b) da bi bilo sve bolje da si nađem partnera, kad bih imala muškarca djetetu bi bilo bolje!!!!!!!!!!!!

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
raditi hajku na jednu cijelu profesiju jednostavno nema smisla, niti to realno može držati vodu. no, pozvati na odgovornost pojedince, te napose razmatrati svaki od slučajeva, je jedna sasvim druga priča. s obzirom da je riječ o jednoj konkretnoj organzaciji koja se navodi u ovom topicu, za primatelje usluga koji smatraju da su njihova prava ppvrijeđena, da nisu dobili adekvatnu uslugu i sl., bila bi dobra opcija da se ujedine i zajedno nastupe.
slažem se
spomenute su zapravo pojedine osobe (a ne svi djelatnici poliklinike) te pojedini slučajevi i izjave, ali nažalost te pojedinosti kod mnogih dovedu do suludih sumarnih nalaza i posljedica

Zadnje uređivanje Azz : 22.12.2016. at 17:40. Reason: spajanje postova
SourTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 20:43   #38
Kritike psihijatrije i psihologije te institucija koje pruža psihološku pomoć postoje odavno. Ima ljudi koji su radili takav posao i izašli van iz sustava tvrdeći da dosta toga nije ok : dvojbenost dijagnoza i odnos prema pacijentima, između ostalog. I kod nas je Robert Torre- psihijatar istupio van u javnost i kritizirao neke postavke psihijatrije. Koga zanima može dosta toga naći na internetu. Ja osobno nakon svega što sam pročitala i iskusila smatram da dosta toga ne štima baš u tim profesijama. Ne treba dizati hajku, ali preispitati stvari i educirati se prije nego što se daješ nekome u ruke, to da.
caughtalitesneeze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.