Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 11:57   #41
Razmišljala sam si malo o ovome. Inače, kad sam prvi put čula za ovaj fenomen, mislila sam da je riječ o novom pojmu vezanom uz psihologiju masa, a naiđem na teoriju zavjere. Kako netko ovdje reče, volim dobru teoriju zavjere, ali ova mi jednostavno ne sjeda.

Mnoge promjene su vezane uz datume, pisanje riječi i zemljopis - stvari koje ljudi načelno krivo pamte,a da ne spominjem pisanje riječi u engleskom koji je krcat homofonima. Citat Forresta Gumpa je izazvao nesporazum zato što su ljudima (barem onima s engleskog govornog područja) pravila upravnog i neupravnog govora nepoznanica. Promjena nacrta kostura lako se može objasniti težnjom za pojednostavljenim prikazom. Za položaj srca smo u osnovnoj učili da se nalazi skoro na sredini, ali prema lijevo. Itd.

Meni su, recimo, obitelj Addams i Sex and the City uvijek bili obitelj Addams i Sex and the City (uostalom: Seks i grad, a ne Seks u gradu). Cruella De Vil mi je bila De Ville, no ne mislim da paralelni svjetovi imaju nešto s tim, a De Ville je tako fensi.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:14   #42
a kako objasniti Kennedy onda? (procitaj moj post od prije, jer kazem ti - no way da je ovako kako nam se servira trenutno, znam jer to proucavam cijeli zivot)
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:11   #43
Zanimljivo je da će neki ljudi prije povjerovati u neku pizdariju s paralelnim svemirom ili da im je netko čačkao po sjećanjima nego u činjenicu da je ljudsko pamćenje sklono pogreškama i izobličenju činjenica.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 23:48   #44
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
enie

odakle ti to da to obuhvaca samo empate? nisam naisao na to nigdje..

moze neki link?
Kažem ja primijetila, po ljudima koje znam (uživo ili internetski).
__________________
April skies and white lies
enie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 01:44   #45
Mene najviše šokirala zapravo pjesma od Queens -we are the champions, slušajući opazio sam da mi fali "of the world" na kraju pjesme, stih koji sam čuo jasno i glasno u svojoj glavi nije bio otpjevan ni u jednoj verziji :/ koda nikada nije ni postajao.
BeroAlmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:21   #46
Quote:
BeroAlmighty kaže: Pogledaj post
Mene najviše šokirala zapravo pjesma od Queens -we are the champions, slušajući opazio sam da mi fali "of the world" na kraju pjesme, stih koji sam čuo jasno i glasno u svojoj glavi nije bio otpjevan ni u jednoj verziji :/ koda nikada nije ni postajao.
https://www.youtube.com/watch?v=A22oy8dFjqc
https://www.youtube.com/watch?v=KXw8CRapg7k
https://www.youtube.com/watch?v=bxgCl7jaOVg
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 13:18   #47
Tnx traži je pun kurac kasnije i naso, isprike

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
BeroAlmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 07:58   #48
Kao i uvijek, opet se radi o pogrešivosti ljudskog mozga, a ne o nekakvim mističnim efektima.

Kad 3-4 puta u pjesmi veli "of the world", onda ti mozak automatski popuni prazninu i onda kad taj stih izostane, osim ako baš svjesno ne obraćaš pažnju na to.
Tu su onda i live verzije gdje stvarno veli "of the world", pa te još bolje uvjeri da i na studijskoj verziji postoji taj "of the world" na kraju pjesme.
I na poslijetku, mnogi pri kraju pjesme jednostavno okrenu na sljedeću pjesmu pa ni ne čuju dio pjesme gdje stih izostane.

I onda se po internetu piše o paralelnim svemirima i poremećajima u prostor-vremenu koji su promijenili pjesmu. How yes no.
Tu se vidi još jedan zanimljivi fail ljudskog mozga.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:18   #49
Ja sam upravo iskusio ovaj efekat jutros. Ne radi se o tome da se manipuliše sa sjećanjima i da se ona mijenjaju nego se manipuliše sa onim što mi nazivamo stvarnošću, a što je ustvari iluzija u stalnoj promjeni.

Događaj je sledeći već par dana u svojoj sobi gdje spavam imam jastuk sa jastučnicom čisto plave boje 100% sam siguran u to. Jutros sam se probudio i odmah sam zapazio da je jastučnica ista i da je iste boje samo što na njoj imaju žuti cvjetovi sa kockama. Znao sam da nešto nije u redu upitao sam majku da li je mijenjala jastučnicu i ona kaže da nije sigurna je u to.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:32   #50
Zanimljiva mi je tema i shvačam je kao nešto šaljivo i satirično , što jednostavno nije istina a nekako opet zanimljivo sa ostavljanjem 1 prema par milijardi šanse da nešto ima u tome

Prvo sam vidio prije nego sam znao za taj efekt da Darth Vader reče
No, I am Your father. Ostao sam full zbunjen i promislio sam da je riječ o možda nekom drugom nastavku itd ili recimo posebnoj verziji ali poznatu Luke I am Your father više nemogu naći nigdje. Ono što je zanimljivo što je bio interview sa glumcem koji je izgovorio te riječi i u studiju ga zamole da odglumi tu scenu, a like ko iz topa : Luke, I am Your father.... zanimljivo.

Ford logo mi je bio čudan ali se ne sjećam iskreno i nemogu ništa reči.
Još je bilo puno primjera tipa ja se sjećam Mirror mirror on the wall ali opet ne toliko jasno da bi mogao tvrditi.

Nešto ćega se više sjećam je Looney Toons . Bar za ovu drugu riječ kao dijete kada sam gledao ovo Toons mi je bilo očito i mislio sam da je skraćeno od Cartoons a sada vidim svugdje tunes. To mogu objasniti da sam bio dijete i da krivo sjećam.... onda se dogodi šok......

Čitam o "Mandinom" efektu i vidim da mnogi misle da je Sex in the city nekada bio Sex and the City..... i ja reko pa wtf uvijek je bio and the city i krenem tražiti po internetu i prve dvije strane na google sam pogledao i jasno je svugdje stalo Sex in the City.... ja fakat snervan jer su mi doma stalno tu glupu seriju gledali i znam 100% da je pisalo and the city i sjećam se kada ide onaj bus sa reklamom kao od one glumice i sada na njoj pisalo IN THE CITY ....... rečem prijatelju da sam to vidio a on meni kaže pa jest "and the city" i otvorim ponovno google kad sada je odjednom svugdje "and the city".... ostao sam paf....
E sada ono što su mnogi rekli je da postoji taj "flip-flop" gdje se nešto promjeni kao više puta..... i sada od nečega što prije nikada ne bi rekao da može biti imam zanimljivu temu za pratiti iako i dalje vjerujem da je vezana za našu lošu memoriju i potencijalni test stanovništva sa mijenjanjem google prikaza itd.... kao što ćesto testiraju kako će se javnost ponašati u određenim uvjetima.

Netko je spomenuo već kvantna računala kao uzrok i pogledao sam zanimljiv dokumentarac koji ću linkati ako nađem koji objašnjava da svaki put kada kvantno računalo ima upit i treba naći rješenje da se upliće u atome te im mjenja spin elektrona i stavlja ih u druge pozicije.

Ukratko bilo je predstavljeno ovako :

Dokazno - svijet je 99.99999 prazni prostor ,
Da bi ovakav svijet mogao postojati mora imati više dimenzija po njihovim mjerenjima. Kvantno računalo na neki način pristupa informacijama iz više dimenzija. ( Samo nisam shvatio da li dimenzija znaci samo u smislu tipa širina,dužina,visina,vrijeme pa sada postoje neki takvi oblici koje mi nevidimo itd ili neke energije ) te su prikazali kao onaj eksperiment gdje se dva atoma udalje tipa jedan od drugoga u dva laboratorija i kada utjeću na jedan , drugi slijedi kretnjama , ponašanje prvoga - beskonačnom brzinom. A kako ništa ne bi smjelo biti brže od brzine svjetlosi a ovo je brže smatraju da su oni povezani prvo iz razloga što tako reagiraju a drugo zbog bolesno visoke brzine reakcije. Te kažu kako recimo kvantno računalo može može i kroz vrijeme rješavati neke zadatke itd... te se spominjalo sa double slit eksperimentom kako čestice kada se promatraju mogu biti ili val ili čestice , a kada ih se "ostavi" van promatranja rezultat je da su oba u isto vrijeme.
Sad preglupo je meni to ovako govoriti kada se u to ništa ne razumijem , mogao mi je isto tako reći da atomi se kreću jedino kada se natankaju dizelom.....

Zapravo to sam pohvato iz više dokumentaraca ali uglavnom evo ne znam što da mislim..... fakat je netko bio u pravu sa pravopisom imamo živu muku..... pogotovo u "amerikama" a onda opet jako je lako pomiješati nešto što je toliko davno viđeno. Opet dokazano je recimo što kada je vid slabiji osobi, mozak "popunjava" informacije koje nedostaju a nekada krivo pa osoba misli da je recimo u prolazu iz udaljenosti vidila susjeda a nije itd....
eto jedini jedan znaći ja imam susret za koji mogu reći da me ostavio šokiranog a to je taj da sam nakon što sam doznao da je ovo baš taj efekt krenulo gledati i baš izricito nadjem sex in the city da je kao sada ..... da bi dan iza ponovno bilo and the city......
Možda mi je samo vid loš a memorija gora
MichelXY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 23:13   #51
Nisam do sada čuo za ovo ali jedan slučaj koji mene osobno muči:
Meni se samo čini ili je za pjesmu Padanje od Fil Tilena potpuno drugi spot u igri? Tko zna, možda je čovjek uistinu samo stavio novi spot ali mi nije jasno da piše i dalje da je video prije 3 godine objavljen?

I bilo je još nešto za još jedan film ali se ne mogu sada sjetiti koji.

Kada sam pročitao maloprije za ovo prvo što mi je palo na pamet je film "Dark city"
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:17   #52
Ok ja sam fkt bio siguran da ona zla vjestica kaze "mirror mirror on the wall" al sad kao ona kaze "magic mirror on the wall" ?

Cak i Nicki Minaj u pjesmi pjeva "Mirror mirror who's the fairest bitch in all the land"
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 08:31   #53
Uvjeren sam da je 'mirror mirror' ?!

Sent from my NX505J using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 09:19   #54
Je bila kod nas sinkronizirana? Kako su preveli to zrcalo?
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 06:27   #55
Ogledalce, ogledalce moje... Nesto nesto... Na svijetu tko je.

Sent from my NX505J using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 01:31   #56
Ja ne mogu vjerovati koliko se može gluposti ovdje natrubiti. Ne razumijem kako netko može povjerovati u to da je Mandela umro '80-ih,kad je općepoznato da je oslobođen iz zatvora 1990. i da je postao predsjednik JAR-a 1994.
Oduvijek je bilo "No,I am your father" i to možete pitati bilo koga tko se malo bolje kuži u filmove.
Za Seks i grad možete vidjeti i u hrvatskom prijevodu kako glasi original.
U Kennedyjevu autu je oduvijek bilo 6 ljudi,3 reda sjedala. U srednjem su bili guverner Texasa i njegova žena,a na zadnjem sjedištu Kennedy i Jackie.
O Bibliji neću ništa komentirati,jer je također općepoznato da se svakim prijevodom nešto izmijeni.
O zemljopisnim temama nema potrebe raspravljati jer svaki većina ljudi koji su barem jedanput vidjeli kartu svijeta znaju pozicije Japana,Šri Lanke itd.
__________________
"Ti si moj Meštre ludi čovik. Krepa je balun, raspa se Hajduk."
"Raspast se može Austrija. Krepat moredu svi kraljevi i carevi, ma HAJDUK će ostat"
Rope07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:41   #57
Uvodničar je uobičajen glupan koji prodaje Mandela.

"The Mandela Effect refers to a phenomenon in which a large number of people share false memories of past events, referred to as confabulation[13] in psychiatry. Some have speculated that the memories are caused by parallel universes spilling into our own, while others explain the phenomenon as a failure of collective memory."
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 21:34   #58
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Ok ja sam fkt bio siguran da ona zla vjestica kaze "mirror mirror on the wall" al sad kao ona kaze "magic mirror on the wall" ?

Cak i Nicki Minaj u pjesmi pjeva "Mirror mirror who's the fairest bitch in all the land"
Quote:
JuniorRi kaže: Pogledaj post
Uvjeren sam da je 'mirror mirror' ?!

Sent from my NX505J using Tapatalk
Mirror mirror on the wall
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 21:37   #59
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Uvodničar je uobičajen glupan koji prodaje Mandela.

"The Mandela Effect refers to a phenomenon in which a large number of people share false memories of past events, referred to as confabulation[13] in psychiatry. Some have speculated that the memories are caused by parallel universes spilling into our own, while others explain the phenomenon as a failure of collective memory."
Otprilike.

Prikladniji naziv bi bio Mandrila efekt
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 01:50   #60
Quote:
Desaparecido kaže: Pogledaj post
malo sam pogledao klipiće ... realno ja se sječam LUKE I AM YOUR FATHER , ako je netko promjenio cijeli internet you tube i sve ... pogledam na svom VHSu jučer i stvarno kaže NO I AM YOUR FATHER ...

nije mi jasno sta se dogodilo , dali svi krivo pamtimo ili stvarno se povjest retroaktivno mjenja ... dali je cern ili timetraveling riples effect ili nešto , ne razumijem
To ljudi tako zapamte pa pogledaj u lord of the rings ono kad gandalf padne sa balrogom ,kad im kaže run u foools!!

A nikad to nije rekao neg si to tako zapamtio...
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.