Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 01:25   #1
Jezični/jezikoslovni forumi

Tražim preporuke nekih foruma koji su vezani za jezike, tj. u prvom redu njihovo učenje, ali isto tako i razne ostale jezične i jezikoslovne teme.
Postoji, naravno, ovaj podforum, ali on mi je previše neaktivan, a i kad je aktivan, to, izgleda, uglavnom bude na temama o hrvatskom, koje su, s iznimkom tema o etimologiji, uglavnom dosadne i nezanimljive.
Član sam i nekih grupa na Facebooku, ali to opet bude pretrpano polupismenim Indijcima i Arapima koji lijepe objave tipa "How do you say X word in your language", "Hey guys wer r u all from??" i sl. idiotarije.
Stoga tražim neke konkretnije forume posvećene ovim temama. Čak sam i naišao na neke, ali uglavnom su bili slabo posjećeni i manjkavog sadržaja, pa nisam baš ostajao na njima. Ima tko kakvih preporuka?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 06:42   #2
Možda će ti biti najzanimljiviji WordReference Forums, imaju oni i drugih stvari, ali pitao si za forume. I jedan francuski forum - na francuskome i o francuskome: ABC de la langue française. Ako se sjetim još čega, napisat ću.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:27   #3
ako je za učenje (i komunikaciju):
http://www.touslescours.com/tous.php

en+, besplatno.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 15:09   #4
Od svih foruma na kojima sam probao raspravljati o lingvistici, možda je najbolji ovaj:
https://www.theflatearthsociety.org/...?topic=70713.0
Moj nadimak tamo je FlatAssembler.
Tamo barem nema mnogo ljudi koji si umišljaju da znaju lingvistiku, pa onda pišu iritantne besmislice (kao što je slučaj na mnogim forumima namjenjenima raspravama o lingvistici).
teo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 15:39   #5
kako je flat earth forum povezan s jezicima i linguistikom ?
ili ga ti samo reklamiraš, bez obzira na sadržaj.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 16:16   #6
Po meni nema razloga smatrati ozbiljnim nešto koje ima Flat Earth u nazivu - nikako ne može biti znanstveno.
Maloumni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 18:28   #7
http://www.srpskijezickiatelje.com/ - Braća Srbi. Ne čitam ga baš, ali ima pametnih ljudi.



Quote:
Maloumni kaže: Pogledaj post
Po meni nema razloga smatrati ozbiljnim nešto koje ima Flat Earth u nazivu - nikako ne može biti znanstveno.
A ono, moža netko ima smisla za humor ili sarkazam.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:32   #8
Quote:
kako je flat earth forum povezan s jezicima i linguistikom ?
Ja mislim da je dobar upravo zato što nije povezan s lingvistikom. Tamo se onda u rasprave o lingvistici ne petljaju ljudi koji si samo umišljaju da znaju lingvistiku, a zapravo o njoj pojma nemaju. Iz istog razloga je relativno dobar za rasprave o informatici, a nije dobar za rasprave o fizici i astronomiji.
teo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:36   #9
Quote:
teo1 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je dobar upravo zato što nije povezan s lingvistikom. Tamo se onda u rasprave o lingvistici ne petljaju ljudi koji si samo umišljaju da znaju lingvistiku, a zapravo o njoj pojma nemaju. Iz istog razloga je relativno dobar za rasprave o informatici, a nije dobar za rasprave o fizici i astronomiji.
slijedom takve logike pet forum je idealan.
cuisine
je takodjer dobar.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:40   #10
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
slijedom takve logike pet forum je idealan.
cuisine
je takodjer dobar.


Slijedom takve logike, podforum DZ postao je rasadište... ah, bolje da se suzdržim. Nadajmo se da će se i to ubrzo srediti.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 09:15   #11
Ako se tamo slučajno nađe koji stručnjak za lingvistiku, da. Tamo gdje sam ja linkao, našao se jedan, vjerojatno veći stručnjak za lingvistiku nego ijedan na ovom forumu ovdje.
teo1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.