Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 09:26   #1781
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Sad me malo strah :/ Na moju malu lupocet isto uopće ali uopće nema djelovanje (tako je i na mene ), ali njoj neofen čepići pomažu. Problem je samo što njih možemo davati svakih 8h pa je panika kad prođe 6 a njoj se počne dizat temperatura, onda je u kadici i tuširanje
Kod mojeg kad su zbilja bile frkovite situacije bi dali ibuprofen i onda obavezno nakon cetiri sata lupocet (bez obzira sto mu temperatura nije krenula jos rast iznad 38). Da mu uspori rast temperature. I tako bi izdrzali tih 8 sati nekako. Pokazalo se da jednom kad bi krenula rast, vrlo brzo bi presla 38,5 i tad lupocet vise nije imao nikakvog smisla, a dok bi docekali tih 6-8h za ibuprofen otisla bi vec daleko iznad 39. Ovako na nekih 37,8-9 bi lupocet ipak napravio nesto i usporio sve to

Ajde srecom kako je narasao, negdje nakon 5 godina mu je Panadol sirup poceo skidati i te vise temperature bez problema.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:43   #1782
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Mala je dobila kozice pa uz to i temperaturu.

Bila je zamjenska pedijatrica i nista nije pojasnila.

Dala nam je ibuprofen sirup i rekla da kombiniramo njega i lupocet cepicice, neofen cepice u krajnjoj nuzdi.

p?
Ne znam kako je sad u Hrvatskoj, ali u Irskoj doktori i farmaceuti nikako ne bi dali ibuprofen kad su kozice u pitanju, strogo zabranjeno! Iskljucivo paracetamol (mada sam ja starijem djetetu morala kombinirati jer dva tjedna nije padala ispod 39, predozirala bih ju samo paracetamolom).
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:32   #1783
Zna li netko gdje u Zg se može kupiti Nurofen FORTE sirup ?
Ili neki drugi ibuprofen s okusom jagode, naranča kod moje ne prolazi
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 11:38   #1784
Kako mjerite temperaturu kod djeteta? Imamo one klasične termometre, i stare živine i nove digitalne, ali s tim je teško mjeriti kad ne surađuje jer nek se malo okrene termometar se pomakne (najčešće ne surađuje u takvim okolnostima). Uzeo sam onaj beskontaktni laserski, ali taj je imao nebulozna očitanja, osjetim da je vruca, izmjerim kad taj laserski pokaze 42.8. Panika, ne znam hoću li trčat na hitnu ili izmerit još jednom jer mi se ne čini baš toliko vruća. Nekako izmjerimo s klasičnim (jer nije ni malaksala), on pokaže 38.2. Nakon toga sam uzeo braunov kojim se mjeri u uhu, našao sam negdje preporuku za taj model, bio je oko 500kn, ali i on pokazuje čudna mjerenja, prvi put 38.6, drugi put 38.1 (a ne vjerujem da je temp. pala za 0,5 u tih par sekundi), u drugo uho 38.1, pričekam da se kćer smiri jer sad već negoduje, opet 38.6. Teško mi je i pratit kretanje jer je 38.6 granica za čepić, ali ga ne bi stavljao ako temp pada.

I ono bitnije, već duže vrijeme navečer ima temperaturu, ujutro najčešće padne, navečer se vrati. Bili smo par puta kod pedijatrice, vadili krv (crp 19) nekoliko puta i ona kaže da se radi o maloj infekciji koju će tijelo samo riješit tj. rješava, da je dobro što se brinemo, ali nema potrebe da stalno dolazimo. Prođe par dana da nema temperaturu (ili je dobije preko noći pa je ne registriramo), onda se opet vrati. Cijelo to vrijeme nije malaksala, trči, skače, želi ić vani, ima hrpu energije,.. ali se temperatura neprestano vraća i tako već mjesec dana i 10tak dana. Čini mi se da je sve počelo kad je bila kod zubara sredit karijes, ali je zubi ne bole, ništa nije natečeno, bila je na kontroli nakon toga i sve izgleda ok.

Što napravit? Nije mi ugodno zanemarit činjenicu da dijete (curica, 4 godine) ima konstantno temperaturu (uz povremene prekide).
Markonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 13:28   #1785
Za stalnu temperaturu bi ja tražila pedijatricu da vas pošalje dalje

Za mjerenje temperature bi se trebali malo opustiti
Ja ne dajem nikad sirup dok nije oko 39 temperatura, pogotovo ako dijete nije malaksalo
Mjerim sa Braunovim ušnim i sad jel 38,9 ili 39,3 tak svejedno jer ide sirup
Vrlo vrlo rijetko kontroliram sa običnim pod pazuh

Ako ide spavati a cijeli dan je kurio recimo u onim intervalima i pred spavanje bude 38-38,5 ja opet dam sirup da mirnije spavamo i on i ja
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 00:17   #1786
Cure koliko ide nurofen sirupa za dijete od 9.5-10 kila? Temperatura je 39 mjerena u pazušnoj jami. Prije 5 sati je dobila Lupocet čepić koji je spustio na 38.3 nakon sat vremena,ali je počela rast natrag već nakon 2 sata.

Ima 16 mj i ovo nam je prva temperatura neznam kako djeluje ibuprufen na nju, Lupocet joj je kroz dan bio ok, sad baš ne pomaže

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 00:25   #1787
Nisam nikad davala neutofen pa ne znam, ali mora ti pisati u uputi o lijeku
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 00:37   #1788
Doziranje antipiretika kod djece:
https://imgur.com/a/D1ebAM0


Dakle, za dijete od 9,5 do 10 kg - 2,25-2,5 ml ibuprofen sirupa.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 00:44   #1789
Hvala! Slika spremljena!

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 08:54   #1790
Quote:
Markonni kaže: Pogledaj post
Kako mjerite temperaturu kod djeteta? Imamo one klasične termometre, i stare živine i nove digitalne, ali s tim je teško mjeriti kad ne surađuje jer nek se malo okrene termometar se pomakne (najčešće ne surađuje u takvim okolnostima). Uzeo sam onaj beskontaktni laserski, ali taj je imao nebulozna očitanja, osjetim da je vruca, izmjerim kad taj laserski pokaze 42.8. Panika, ne znam hoću li trčat na hitnu ili izmerit još jednom jer mi se ne čini baš toliko vruća. Nekako izmjerimo s klasičnim (jer nije ni malaksala), on pokaže 38.2. Nakon toga sam uzeo braunov kojim se mjeri u uhu, našao sam negdje preporuku za taj model, bio je oko 500kn, ali i on pokazuje čudna mjerenja, prvi put 38.6, drugi put 38.1 (a ne vjerujem da je temp. pala za 0,5 u tih par sekundi), u drugo uho 38.1, pričekam da se kćer smiri jer sad već negoduje, opet 38.6. Teško mi je i pratit kretanje jer je 38.6 granica za čepić, ali ga ne bi stavljao ako temp pada.

I ono bitnije, već duže vrijeme navečer ima temperaturu, ujutro najčešće padne, navečer se vrati. Bili smo par puta kod pedijatrice, vadili krv (crp 19) nekoliko puta i ona kaže da se radi o maloj infekciji koju će tijelo samo riješit tj. rješava, da je dobro što se brinemo, ali nema potrebe da stalno dolazimo. Prođe par dana da nema temperaturu (ili je dobije preko noći pa je ne registriramo), onda se opet vrati. Cijelo to vrijeme nije malaksala, trči, skače, želi ić vani, ima hrpu energije,.. ali se temperatura neprestano vraća i tako već mjesec dana i 10tak dana. Čini mi se da je sve počelo kad je bila kod zubara sredit karijes, ali je zubi ne bole, ništa nije natečeno, bila je na kontroli nakon toga i sve izgleda ok.

Što napravit? Nije mi ugodno zanemarit činjenicu da dijete (curica, 4 godine) ima konstantno temperaturu (uz povremene prekide).
Mjerim samo pod pazuhom starinskim toplomjerom (nema više živinih, ali alkoholni mi je prva zamjena po preciznosti).

Zahvaljujući ušnom otpustili su mi klinca nekidan s operacije s temperaturom jer tamo "nije imao" - a vruć je i ja ga osjetim jer spavam s njime i čujem ga dadiše kratko, febrično.


Što je s vašom curicom?
Jesu s esmirile temperature, jeste krenuli dalje pogledati što bimoglo biti uzrok?
Kolika je ta večernja turica? Dnevne fluktuacije su zapravo normalne ako to nisu veliki skokovi.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 13:00   #1791
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Mjerim samo pod pazuhom starinskim toplomjerom (nema više živinih, ali alkoholni mi je prva zamjena po preciznosti).

Zahvaljujući ušnom otpustili su mi klinca nekidan s operacije s temperaturom jer tamo "nije imao" - a vruć je i ja ga osjetim jer spavam s njime i čujem ga dadiše kratko, febrično.

Što je s vašom curicom?
Jesu s esmirile temperature, jeste krenuli dalje pogledati što bimoglo biti uzrok?
Kolika je ta večernja turica? Dnevne fluktuacije su zapravo normalne ako to nisu veliki skokovi.
Nema temperaturu posljednje vrijeme, tj. nije vruća na dodir pa je već dugo nismo ni mjerili. Pedijatrica nas nije uputila na daljnje pretrage, tako da nismo otkrili uzrok.
Markonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 15:34   #1792
offtopic offtopica

koliko vremenski mora proći između davanja ibuprofena i paracetamola?

tipa dala sam u 11 ibuprofen
kad mogu paracetamol

i kad nakon njega mogu opet ibuprofen?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 15:38   #1793
Brufen sam ide svakih 8 sati, a na pola toga može ići paracetamol.
Paracetamol sam ide svakih 6 sati i na pola toga može ići brufen.
U slučaju velike potrebe može se, naravno, dati i ranije, paracetamol svakih 4 sata, ali ne više od 4 doze u danu, a Brfufen, mislim 6 sati, ali ne više od 3 doze dnevno (ali njega iznimno rijetko koristim pa nisam baš tako načisto).
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 15:39   #1794
Znači od 11 sati sljedeća doza ibuprofena bi išla u 19, a paracetamolom se može presjeći nakon 4, tj. u 15.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 15:44   #1795
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Znači od 11 sati sljedeća doza ibuprofena bi išla u 19, a paracetamolom se može presjeći nakon 4, tj. u 15.

ako dam u 15 paracetamol, onda u 19 može opet ibuprofen?

nije malo 3h između njih?

inače ne dajem uopće paracetamol jer ne regira na njega uopće, ali sad je već kritično lagano, a nova doza ibuprofen je jako daleko tuširanje ne pomaže baš
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 16:06   #1796
koliko dugo ju tuširaš?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 16:07   #1797
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
koliko dugo ju tuširaš?
cca pola sata-40 min. praktički se skroz ohladi voda, ali mala ne bi van
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 16:10   #1798
Ostopp, daj joj paracetamol i za pol sata, kad malo prodjeluje (tako su me učili u bolnici, da paracetamol sprijelči drhtanje koje se javi pri kupanju ili tuširanju, a ono samo pojačava temperaturu), u kadu je stavi, samo neka glavu ne moči. Možes staviti toplu vodu pa nek se kupa dok se ne rashladi, to ti treba u hladnijoj vodi trajati bar 20 minuta. Polijevaj je po prsima i leđima.

Poslije joj obloge stavi na čelo i ja bih od narodne medicine krumpir narezan na ploške u čaraše (jebiga, neke vračarije i dan danas izvodim kad je grdo)
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 16:13   #1799
ja isto radim ko MM, u kadu i polijevam i polako rashlađujem vodu

ili u veliki ručnik mokar pa ga mazim i nunam

držim fige da brzo prođe?

misliš da je gripa?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 16:16   #1800
meni su na hitnoj rekli kad sam zvala da ako temp ne pada ispod 40-39 da ne gledam jel proslo 3 sata da se moze dati i prije.
Kad je imala gripu i nije padalo jedino su bas oblozi hladni pomagali, oko prsa
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.