Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 00:37   #101
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

Kako niti vrjeme navodne religije niti danasnje vrijeme u RH kada se pokusava reafirmirati nemaju veze sa latinskim onda zaista ostaje jedino kul faktor "magijskog prirucnika" kao razlog koristenja istog.
Ma to ti se temelji na našoj dominantnoj muškoj haplogrupi koja je pogotovo zastupljena u Dalmaciji i Hercegovini. Prije se naveliko pričalo o nekim tezama da su ti ljudi balkanski starosjedioci koji su dolaskom Hrvata pokupili naš jezik i sve. Inače, radi se o ovome. Dakle, vidi se povezanost između naših ljudi i ovih sjevernije. Problem je u tome što tu postoji dosta podgrana, a ova naša je najvjerojatnije došla sa područja cca. južne Poljske i zapadne Ukrajine upravo u vremenu dolaska Hrvata iz Bijele Hrvatske. Dakle, radi se o haplogrupi koja je bila prisutna u etnogenezi Hrvata. Ili ako ne Hrvata općenito, ovisno o tome odakle ime naroda stvarno potječe, onda barem modernih Hrvata nakon sveopćeg premještanja po Europi u to vrijeme. U konačnici, ti ljudi dolaze na balkan kao Hrvati zajedno sa svojim R1a sunarodnjacima i nemaju veze sa latinskim jezikom.

Evo sa Eupedie:
After the Germanic tribes living in eastern Germany and Poland, like the Goths, the Vandals and the Burgundians, invaded the Roman Empire, the Slavs living further east filled the vacuum. Following the collapse of the Western Roman Empire in 476, the Slavs moved in the Dinaric Alps and the Balkans. By the 9th century, the Slavs occupied all modern Slavic-speaking territories, apart from the eastern Balkans under the control of the Turkic-speaking Bulgars.

Nowadays northern Slavic countries have between 9% (Poland, Czech republic) and 21% (Ukraine) of I2a-L621, while southern Slavs have between 20% (Bulgaria) and 50% (Bosnia). The higher percentage of I2a-Din in the south is probably just due to another founder effect due to the fact that the South Slavs originated in western Ukraine, where the ratio of I2a to R1a was higher. Virtually all Dinaric I2a falls under the L147.2 branch, and the majority to the S17250 ramification, who descend from a common patrilinear ancestor who lived only 1,800 years ago.

Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
postoji objašnjenje i za ovo - autor tzv. svetih knjiga dalminizma nije najbolji poznavatelj germanskih jezika a htio je da stvar zvuči barem malo egzotično pa je upotrjebio latinski. što naravno nije razlog da dalminizam bude manje vrijedan od drugih religija tim više što ima pozitivniju poruku i ne širi mržnju i netoleranciju prema pripadnicima drugih religija što je značajna stvar u današnjem svijetu.
Htio je da zvuči egzotično.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Old 14.10.2017., 19:11   #102
vi koji kritizirate dalminizam ste ljubomorni što ne možete biti dalministi jer nemate dalmatinsku dušu. tko nema dalmatinsku dušu ne može shvatiti niti dalmaciju niti dalminizam. dalmatinac ne misli , on osjeća i tu je razlika između nas Dalmota i vas koji niste Vodanovi potomci. vaši mozgovi rade na matematiku a naši na ljubav (ne lažnu kršćansku ljubav) i to je to. možete vi biti 100 puta inteligentniji i bogatiji od nas , i može vas biti hiljadu puta više pa opet nikad nećete imati damatinsku dušu , a tko je nema ne može pravo cijeniti život i ovaj svijet koji je Vodanova kreacija , produkt vairapotuot , energije koju vi nemate i nikad je nećete imati.
samoodbrana is offline  
Old 15.10.2017., 11:31   #103
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
interesantan podatak je da , nakon propasti istočne njemačke i njemačkog ujedinjenja , stotine tisuća mladih žena su odselile na zapad , što je izazvalo spolnu neravnotežu na istoku. posljedica toga je bila pojava ogromnog broja neonacista i ostalih nasilnih ekstremista
Hoćeš reći da je neonacizam posljedica nejebice?

Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
dalmatinac ne misli
Da ja to kažem, ispala bih ovakva i onakva.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 15.10.2017., 11:56   #104
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
vi koji kritizirate dalminizam ste ljubomorni što ne možete biti dalministi jer nemate dalmatinsku dušu. tko nema dalmatinsku dušu ne može shvatiti niti dalmaciju niti dalminizam. dalmatinac ne misli , on osjeća i tu je razlika između nas Dalmota i vas koji niste Vodanovi potomci. vaši mozgovi rade na matematiku a naši na ljubav (ne lažnu kršćansku ljubav) i to je to. možete vi biti 100 puta inteligentniji i bogatiji od nas , i može vas biti hiljadu puta više pa opet nikad nećete imati damatinsku dušu , a tko je nema ne može pravo cijeniti život i ovaj svijet koji je Vodanova kreacija , produkt vairapotuot , energije koju vi nemate i nikad je nećete imati.
Hej, ja sam dalmatinac. Preletio sam ovu temu brzinski. Mislim da sam vidio da trebamo imat neke fizičke osobine da se priključimo delminizmu. Možeš li kratko pojasniti?


PS Ima li orgija? Samo pitam. Stari delmati su se klanjali kurcu http://nakovana.com/wp-content/uploa...us-i-spila.jpg pa možda imate kakve slične prakse. Doduše, ja bi se radije klanja pički. Nadam se da vam religija evoluira.

Lijep pozdrav
Budući, možda-Deminizamoid ili kako već.
Upordown is offline  
Old 15.10.2017., 14:34   #105
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Hej, ja sam dalmatinac. Preletio sam ovu temu brzinski. Mislim da sam vidio da trebamo imat neke fizičke osobine da se priključimo delminizmu. Možeš li kratko pojasniti?


PS Ima li orgija? Samo pitam. Stari delmati su se klanjali kurcu http://nakovana.com/wp-content/uploa...us-i-spila.jpg pa možda imate kakve slične prakse. Doduše, ja bi se radije klanja pički. Nadam se da vam religija evoluira.

Lijep pozdrav
Budući, možda-Deminizamoid ili kako već.
Koliko sam skužila, trebao bi imati plavu kosu, plave oči i preferirati pičkovlasnice istih karakteristika. Kao galebovi nekad, s tom razlikom da su oni mahom bili visoki i crni pa im je iz tog razloga bilo lakše doći do arijevskih vagina.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 15.10.2017., 19:45   #106
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Hej, ja sam dalmatinac. Preletio sam ovu temu brzinski. Mislim da sam vidio da trebamo imat neke fizičke osobine da se priključimo delminizmu. Možeš li kratko pojasniti?


PS Ima li orgija? Samo pitam. Stari delmati su se klanjali kurcu http://nakovana.com/wp-content/uploa...us-i-spila.jpg pa možda imate kakve slične prakse. Doduše, ja bi se radije klanja pički. Nadam se da vam religija evoluira.

Lijep pozdrav
Budući, možda-Deminizamoid ili kako već.
nije potrebno imati nikakve fizičke osobine za priključivanje dalminizmu , to je samo teorija , u praksi primamo svakoga osim onih koji su jako iritantni i dosadni

ovo je teorija dalminizma
http://dalmazia.wikia.com/wiki/Nauk_...%8Dke_Religije

a ovo je sveta knjiga dalminizma
http://dalmazia.wikia.com/wiki/Liber_Dalminium
samoodbrana is offline  
Old 15.10.2017., 21:03   #107
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužila, trebao bi imati plavu kosu, plave oči i preferirati pičkovlasnice istih karakteristika. Kao galebovi nekad, s tom razlikom da su oni mahom bili visoki i crni pa im je iz tog razloga bilo lakše doći do arijevskih vagina.
Bem mu, pa zašto se sve ideologije pale na plave oči i plavu kosu? Ima li kakva sekta da prima čistokrvne balkanoidne mješance?
Upordown is offline  
Old 15.10.2017., 21:04   #108
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
nije potrebno imati nikakve fizičke osobine za priključivanje dalminizmu , to je samo teorija , u praksi primamo svakoga osim onih koji su jako iritantni i dosadni

ovo je teorija dalminizma
http://dalmazia.wikia.com/wiki/Nauk_...%8Dke_Religije

a ovo je sveta knjiga dalminizma
http://dalmazia.wikia.com/wiki/Liber_Dalminium
Proučit ću ovih dana. Di vam je sjedište?
Upordown is offline  
Old 15.10.2017., 21:06   #109
Ne znam ništa o dalminizmu, no moram biti protiv njega jer podržava dalmatinski separatizam. Na sreću to je marginalna pojava.
USAisfreedom is offline  
Old 16.10.2017., 07:48   #110
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ne znam ništa o dalminizmu, no moram biti protiv njega jer podržava dalmatinski separatizam. Na sreću to je marginalna pojava.
Jesi nas prokužio :klap:
Evo upravo skaćemo s kopljima oko vatre (ko masai ratnici). Zagrijavamo se prije nego krenemo istirat vaše institucije sa našeg svetog tla, silovat muškarce i pobit žene... ili obrnuto, nisam siguran šta mi je ono poglavica rekao. Hebiga, previše vatrene vode, dingač i to.
Upordown is offline  
Old 16.10.2017., 08:20   #111
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Evo upravo skaćemo s kopljima oko vatre
Zaigrala se djeca...
USAisfreedom is offline  
Old 16.10.2017., 08:55   #112
Vaš web site kaže:

Quote:
NUMBERS OF ETHNIC DALMATIANS IN WORLD

CHILE 700 000

USA 400 000

ITALIA 350 000

NEW ZEALAND 192 (CENSUS 2013.)

SERBIA 20 000

SOUTH AFRICA 10 000
Kako to da nemate niti jednog Dalmatinca u Crnoj Gori i Bosni? A tek u Njemačkoj i Kanadi?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 16.10.2017., 09:47   #113
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Zaigrala se djeca...
Slušaj lotljudu. Neš tako govorit kad završiš u loncu po mediteranskoj recepturi, krčkan na laganoj vatri sa maslinovim ujem, extra-super-ultra djevičanskom (djevice ga mečile).
Delmati su jeli ljude, svoje neprijatelje.
Upordown is offline  
Old 16.10.2017., 11:16   #114
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Slušaj lotljudu. Neš tako govorit kad završiš u loncu po mediteranskoj recepturi, krčkan na laganoj vatri sa maslinovim ujem, extra-super-ultra djevičanskom (djevice ga mečile).
Delmati su jeli ljude, svoje neprijatelje.
Šteta djevičanskog. Daj radije onog kurvanjskog, jeftinije je.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 16.10.2017., 11:23   #115
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Slušaj lotljudu. Neš tako govorit kad završiš u loncu po mediteranskoj recepturi, krčkan na laganoj vatri sa maslinovim ujem, extra-super-ultra djevičanskom (djevice ga mečile).
Delmati su jeli ljude, svoje neprijatelje.
Pojedi mozak, postat ćeš pametniji.
USAisfreedom is offline  
Old 16.10.2017., 14:27   #116
'Beš mozak.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 17.10.2017., 07:20   #117
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Šteta djevičanskog. Daj radije onog kurvanjskog, jeftinije je.
Onda ćemo extradjevičansku svinjsku mast.
Upordown is offline  
Old 17.10.2017., 10:03   #118
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Onda ćemo extradjevičansku svinjsku mast.
Mast bezgrešno oplođenih krmača? Može, može.

Ali moramo se uozbiljiti jer će i nas samoodbrana strpati u lonac.

Jesi li uspio proučiti one njihove traktate? Meni tu ima nekako premalo safta. Zanimljiva mi je ta sila vairanešto, veli da je to slično kao berserk koji je pak vrlo sličan PMS-u, što slučajno znam iz osobnog iskustva. Također znam izvesti pagansku verziju jedi mindtricka, ono kad mahnem ručicom i kažem "these are not druids you are looking for". Želim učiti i dalje, ali čini mi se da sam nečim uvrijedila pokretača teme pa me je svrstao u kategoriju onih koje ne želi inicirati.

@ Samoodbrana, ajd ti meni objasni kako funkcionira ta sila a ja ću ti zauzvrat prevesti onu knjižurinu na književni rvacki. Ma prevesti ću ti i baku preko ulice, a i Krležu sa sanskrta na svahili ako treba.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 17.10.2017., 12:46   #119
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Moj pokojni dide je obožavao "bile bubege". Ja bih se osjećao, da se blago izrazim, nelagodno da to pojidem. Nevolim imati posla sa muškim spolnim žljezdama.
Upordown is offline  
Old 17.10.2017., 13:10   #120
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jesi li uspio proučiti one njihove traktate? Meni tu ima nekako premalo safta. Zanimljiva mi je ta sila vairanešto, veli da je to slično kao berserk koji je pak vrlo sličan PMS-u, što slučajno znam iz osobnog iskustva. Također znam izvesti pagansku verziju jedi mindtricka, ono kad mahnem ručicom i kažem "these are not druids you are looking for". Želim učiti i dalje, ali čini mi se da sam nečim uvrijedila pokretača teme pa me je svrstao u kategoriju onih koje ne želi inicirati.
Meni je najbolje od svega ovo: protivimo se korištenju vode iz rijeka u koje se ispušta kanalizacija
To je mudrost.
Ali, bez zafrkancije, najviše mi se sviđa ono poštivanje prirode, šume, rijeka...
U KC nema spomena zaštiti prirode. Bog je propustio bitnu stvar.
Upordown is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.