Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 12:27   #81
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ili neki vjernik. !
Ne ! kolega Sigmund ,nije vjernik taj filozof koji vam razotkriva mračnu stranu vaše ljubljene .
Ali zanimljiva je vaša psihologija tj taj mehanizam obrane i racionalizacije od napada na ono što najviše cijenite i volite tj filo-sofiju.

Dakle ,ako je ovo gore rekao neki vjernik (a nije he he ) onda je to vama olakšanje.
Jer kako Scruton kaže gore -ako je ljevičar Sigmund otkrio da je netko vjernik (desničar) onda je za Sigmunda takav čovjek gotov. Nikakovi argumenti vjernika se ne uzimaju u obzir ...

aha evo ga čitajmo Scrutona kako lijepo kaže što Sigmundi rade kada otkriju da je netko freak tj vjernik ali i filozof

Ako su vas Sigmundi ljevičari identificirali kao konzervativca (tradicionalista, desničara) više vam nikakav argument ne može pomoći. Vaši pogledi postaju beznačajni, vaš karakter diskreditiran,a vaša pojava u svijetu naziva se greškom.
Više niste suparnik s kojim se može polemizirati već zaraza koju treba zaustaviti. To je moje iskustvo i iskustvo svih desničara koje poznajem. U akademskom svijetu Sigmundi ljevičari i ljevičarski etaloni su norma. Ako je u akademskom svijetu vaša knjiga primjećena to je samo zato da je se recenzijom pošalje u smeće.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:34   #82
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
aha evo ga čitajmo Scrutona kako lijepo kaže što Sigmundi rade kada otkriju da je netko freak tj vjernik ali i filozof

Ako su vas Sigmundi ljevičari identificirali kao konzervativca (tradicionalista, desničara) više vam nikakav argument ne može pomoći. Vaši pogledi postaju beznačajni, vaš karakter diskreditiran,a vaša pojava u svijetu naziva se greškom.
Više niste suparnik s kojim se može polemizirati već zaraza koju treba zaustaviti. To je moje iskustvo i iskustvo svih desničara koje poznajem. U akademskom svijetu Sigmundi ljevičari i ljevičarski etaloni su norma. Ako je u akademskom svijetu vaša knjiga primjećena to je samo zato da je se recenzijom pošalje u smeće.
Da, to je tako. Čovjek ima pravo. U čemu je problem? Mogu ja s religijskim luđacima, kao i s bilo kojim luđacima, normalno razgovarati, mogu se s njima zajebavati, možemo čak i piti zajedno, ali ih ne mogu uzimati ozbiljno. Nije problem u meni. Problem je u njihovom religijskom ludilu. I normalno je da se njihova pojava u svijetu naziva greškom, kao što se i pojava bilo koje bolesti doživljava kao greška, odnosno kontradikcija. Postoje čak i tako teški oblici tog ludila u kojem ljudi imaju želju ubiti sve ateiste, ili općenito bilo koju masu ljudi bilo gdje -
slučajne prolaznike na ulici, itd. To se događa skoro svaki dan. U ponekim zemljama to je čak uzdignuto na razinu službene politike. Tako da čovjek mora biti oprezan s tim luđacima, danas više no ikad. Ne vidim ni najmanji razlog zbog čega bih ih trebao poštovati, a još manje zbog čega bih trebao uzimati za ozbiljno njihova razmišljanja o bilo čemu. A pogotovo kad me ti isti luđaci proglašavaju idiotom zato što ne dijelim njihova sumanuta uvjerenja, kao što si ti, Parsi, sve ateiste u đuture proglasio idiotima. Idiot proglašava druge za idiote!
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:35   #83
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ili neki vjernik.
Vjernik piše ovako a ne onako:


Čovjek po svojoj prirodi žudi za znanjem, znanje imade svoju svrhu u istini, cjelina istine jest mudrost – sofia – čovjek je po svojoj naravi ono biće koje žudi za istinom i iz te žudnje se poduhvaća filosofiranja. Ali njegova žudnja nije samo njegova, i pitanje je koliko je uopće njegova. Žudnja je ta čežnja jednog posebnog, ograničenog i odvojenog modusa svjetlosti istine same za cjelinom te svjetlosti. U čovjekovoj žudnji za spoznajom prebiva (ili je sav život te žudnje?) čežnja jednog odvojenog traka istinske svjetlosti za cjelinom samog svjetla istine i ukoliko ta čežnja u nekom čovjeku prevlada tad od njega biva filosof.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:45   #84
To ti je prizeman trik, Nitko drugi, i ne dokazuje niti ilustrira baš ništa. Potpuno nepotrebno i potpuno neduhovito. Osim toga, nema ničega religoznog u tom odlomku.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:53   #85
A je li ovaj vjernik i je li ovo vjera: https://protreptikos.wordpress.com/2...ozofska-vjera/
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 13:02   #86
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Da, to je tako. Čovjek ima pravo. U čemu je problem? Mogu ja s religijskim luđacima, kao i s bilo kojim luđacima, normalno razgovarati, mogu se s njima zajebavati, možemo čak i piti zajedno, ali ih ne mogu uzimati ozbiljno. Nije problem u meni. Problem je u njihovom religijskom ludilu. I normalno je da se njihova pojava u svijetu naziva greškom, kao što se i pojava bilo koje bolesti doživljava kao greška, odnosno kontradikcija. !
Sigmunde čemu ova drama i karikiranje i kreiranje fantazmagoričnog strawmana.

Pa što bi vam falilo u druženju i polemici s ''poštenim '' filozofima vjernicima

Hamvašem, Scrutonom ...(i pomozite mi nitko drugi i sigmunde koji su još filozofi i vjernici tj. tzv poštena inteligencija )

(za one mlađe koji ne znaju
slavni su komunisti 1945 u JUgi imali parolu

radništvo,seljaštvo i poštena inteligencija.


Uočite vi mladi taj dodatak-''poštena inteligencija''

to vam znači da po ideologiji komunizma radništvo i seljaštvo ni ne može biti nepošteno ( ) ali intelektualci su već opasni i prevrtljivi i buržoazija su pa treba prosijati poštenu i nepoštenu tzv desničarsku buržujsku inteligenciju.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 13:03   #87
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
A je li ovaj vjernik i je li ovo vjera: https://protreptikos.wordpress.com/2...ozofska-vjera/
Naravno da nije. I naravno da mi je poznata simbolika religije. I naravno da religije izriču neke istine na metaforički način o čemu je govorio i Hegel. Jaspers je govorio da filozofija otvara mogućnost vjere bez religije.
Dakle na jednoj strani imamo to. Što imamo na drugoj strani? Na drugoj strani imamo ono o čemu sam govorio kao o ludilu. A dao sam i primjere toga: Parsi koji sve ateiste eksplicitno proglašava idiotima; luđak koji u ime svoje luđačke vjere ubija nevine ljude na ulici. Ne možemo se pretvarati da je to isto. Hegel svako malo spominje boga. Samo što je svakome s IQ-om većim od 80 jasno da taj bog zapravo nije bog. U svakom slučaju, taj bog nema baš nikakve veze s Parsijevim bogom.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 13:09   #88
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa što bi vam falilo u druženju i polemici s ''poštenim '' filozofima vjernicima
Parsi, ja se inače družim s vjernicima, i filozofima i nefilozofima. Problem se pojavljuje jedino kad mi netko pokušava "argumentirati" nešto iz pozicije vjerskog ludila. Što pametni ljudi inače i ne rade. Ili kad me netko zove idiotom zato što ne bolujem od iste bolesti. S luđacima se ne razgovara. Luđaci se ignoriraju, izbjegavaju, ili im se daje neka terapija, ili ih se, ako su nasilni, stavlja u luđačke košulje. Hoću reći, ako ja nikome ne namećem svoj ateizam, onda s pravom očekujem i suprotno.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 13:25   #89
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Parsi koji sve ateiste eksplicitno proglašava idiotima;
Pa dobro, vidiš da je napredovao, promijenio je potpis na bolje. Reče netko (tko? kviz pitanje!) da bi među filosofima pozdrav trebao biti "dajte si vremena".
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 13:30   #90
Mislim, s obzirom da je Cioran doista bio neki blento, smatram da sam stekao pravo na postavljanje pitanja.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 13:38   #91
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Mislim, s obzirom da je Cioran doista bio neki blento, smatram da sam stekao pravo na postavljanje pitanja.
Nitko drugi je točno odgovorio :klap: :klap:


(zanime me vaš proces odgonetanja)
Otvori nam malo svoju dušu
kako si otkrio , kada, što ti je pomoglo. što misliš o Cioranu
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 22.06.2017. at 13:56.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 13:50   #92
A Sigmund je promašio budući da nije baš neki vjernik.

Regarding God, Cioran has noted that "without Bach, God would be a complete second rate figure" and that "Bach's music is the only argument proving the creation of the Universe cannot be regarded as a complete failure". In an interview he stated that Bach had been a "kind of religion" for him.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:01   #93
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
(zanime me vaš proces odgonetanja)
Otvori nam malo svoju dušu
kako si otkrio , kada, što ti je pomoglo. što misliš o Cioranu
Otkrio sam nakon što sam postavio sadašnje aktualno pitanje. Naime, budući da ni ovaj put ne znam odgovor na pitanje koje sam postavio (zaboravio sam, odnosno, mislim da je jedan ali nisam baš siguran da je on niti da je formulacija točna), krenuo sam guglati. Pa nisam uspio iz prve, a u međuvremenu mi je palo na pamet da bih mogao guglati i ovo tvoje. I pomislio sam "koji je filosof blento?" I odmah krenuo guglati "Cioran se hranio u menzi", i voila.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:05   #94
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Pa dobro, vidiš da je napredovao, promijenio je potpis na bolje. Reče netko (tko? kviz pitanje!) da bi među filosofima pozdrav trebao biti "dajte si vremena".
Ah, stvarno laka pitanja postavlja naš profesor .

Odgovor je Ludwig vitgenštajn,


( pa makar Sigmund pucao od zavisti kako to parsifalu uspijeva

===
bravo parsifal :klap:

==

a sada će se parsifal povući u posvećenost redovnika, e da bi kao predator navalio na traženje zgodnog pitanja ,dok Sigmund mora čekati u neizvjesnosti .
To mu je zato što poznaje samo Hegela a ništa od drugih filozofa
i nije još točno odgovorio na niti jedno pitanje (niti je znao odgovor
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:07   #95
Da, to sam i ja mislio. Evo onda drugo pitanje: koji filosof reče "slažem se sa svime što čitam", ili tako nekako? (Ovaj put čak i znam odgovor. )
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:14   #96
Enivej, uz ovaj filosofski pozdrav "dajte si vremena", pada mi na pamet da su Dalmatinci rođeni filosofi, ovdje je normalan pozdrav "Pomalo!"
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:21   #97
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Enivej, uz ovaj filosofski pozdrav "dajte si vremena", pada mi na pamet da su Dalmatinci rođeni filosofi, ovdje je normalan pozdrav "Pomalo!"
Kvragu i priša!
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:21   #98
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja mislio. Evo onda drugo pitanje: koji filosof reče "slažem se sa svime što čitam", ili tako nekako? (Ovaj put čak i znam odgovor. )
Ehej čovječe varaš.
Na parsifalu je red da postavlja pitanje
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:22   #99
Ajde dobro, onda ono nije kviz pitanje.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:55   #100
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
i nije još točno odgovorio na niti jedno pitanje (niti je znao odgovor
[/QUOTE]

Kako nisam? Odgovorio sam na Žižeka. I ne kaže se "na niti jedno" nego "niti na jedno".
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.