Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 10:42   #1
Opremljenost škola u Hrvatskoj

izdvojeno iz teme radni dani u skolskoj godini buduci je jedan od problema skracivanja ljetnih praznika nedostatak klime u ucionicama i skoli,a to vuce i raspravu oko uvjeta rada i osnovne/potrebne opreme u skoli.
Pisite o nastavnim pomagalima i potrebama djece u skoli, koju opremu ocekujete, koja je visak (), koliko kao roditelj sudjelujete u tome, koliko ste spremni sudjelovat, a koliko ocekujete da sve drzava/politika rijesi.
da li ste spremni upisat dijete u privatnu skolu ili neku drzavnu jer je bolje opremljena nego kvartovska.
bilo bi super da se javi netko iz dijaspore , za mastanje ili nove frustracije






Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
naravno da mogu ugraditi klime ali ima vaznijih stvari od toga, uniforme, fontane, postavljanje i odrzavanje zastava po ulicama......
ja bih vrlo, vrlo rado da se revolucija digla protiv nepostojecih uvjeta po skolama puuuuno ranije nego za nekakvu reformu za koju nitko zapravo nije siguran sto tocno donosi i odnosi
osobno ni u toj revoluciji ne bih sudjelovala jer sam prepristrana strana pa bi mi se to kad-tad obilo o glavu u smislu "kaj ti profesori stalno nesto cendraju, a imaju 4 mjeseca godisnjeg".
ne zelim se usporedjivati s razredima u ekvatorijalnoj gvineji, kao (nazalost) ni s onima na islandu jer je to sve skupa jednostavno neusporedivo po kojem god kriteriju hoces.
ali cinjenica je da se svi kolektivno rusimo u nesvijest u zagusljivim prcvarnicama od razreda u kojima nema ni zavjesa ni roleta, nekmoli klima uredjaja. njih 30 po 6-7 sati na plus 40 u 25 kvadrata na suncanoj strani.:klap:
ovo ljeto je bilo neizdrzivo od sredine 5. mj., a ne zaboravimo da su zadnji maturanti iz skole izasli pocetkom 7.
dakle, vise od mjesec i pol paklenog mucenja.
u takvim uvjetima jebem ti i stem i reforme i rasterecenje gradiva i inovativne metode.
nitko nije normalan ni pribran, pa ti odgovaraj(ispituj za zakljucnu ocjenu, pisi maturu, brani radnje.
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje Monstera : 01.10.2017. at 19:27. Reason: uvodni post
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:50   #2
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja bih vrlo, vrlo rado da se revolucija digla protiv nepostojecih uvjeta po skolama puuuuno ranije nego za nekakvu reformu za koju nitko zapravo nije siguran sto tocno donosi i odnosi
a tko bi trebao dic revoluciju?
off sam tu a a ne mogu nac temu za preselit postove.

ima skola (i sve i je vise) koje za opremu izvlace lovu iz EU fondova, jedino je to sto projekt treba napisat i treba ga provodit.
osim sto se sadrzaj skole moze unapredit, kroz projekt se moze se svasta opremiti. primjerice, ak napravis suradnju sa skolom iz svedske koja dodje na erasmus razmjenu na tjedan dana i kazes da ce ljudi krepat na nasoj vrucini, onda jos dodatno izvuces lovu za klime.
moze se.
jedino netko treba projekt napisat.

a sigurna sam da se moze i donacije trazit, i veca je vjerojtnost da ces dobit donaciju ako imas neki projekt i jos nesto drugo radis osim redovite i obavezne nastave. i uvjek se moze nac roditelj, cije je dijete u toj skoli, koji ce podrzat tako nesto, pomoc donacijom, samo treba imat pozitivan stav. ima jako dobro opremljenih skola.
i ima katastrofalnih ravnatelja.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:13   #3
pa revoluciju bi trebali dici roditelji, ofkors.
kao sto su ju digli za jokica, a da pritom 90% one tamo skvadre na trgu nije imao pojma za sto tocno ili protiv koga protestira.

jer ako ju dizemo mi iz sustava, ona nece imati nikakav odjek, bas naprotiv: ispast ce da lijeni prosvjetari traze kruha preko pogace i klima uredjaje za ljeto za vrijeme kojeg ionako nista ne rade mjesecima.

ako je roditeljima stalo da djeca u normalnim uvjetima (dakle, ne spektakularnim, samo normalnim) pohadjaju nastavu zadnja 2 i prvih mjesec dana skolske godine, onda bi trebalo nesto po pitanju opremljenosti napraviti.

sad bih ti svasta napisala za EU projekte, ali ne mogu zbog konkretnih primjera iz kojih bi bilo vrlo vidljivo o kojoj se skoli radi.
rekla bih ti i koliki je planirani budzet gradskog ureda za osnovne troskove skole za cijelu skolsku godinu, ali ne smijem ni to jer se radi o anegdotalnom iznosu kojem se svi vec mjesec dana smijemo jer bolje to nego plakati.
jel kuzis da fali toliko banalnih sredstava za rad da su klima uredjaji apsolutno nedostizan luksuz?

meni je jasno da ljudi izvan sustava ne kuze do kud je dosla razina manjka osnovnih sredstava za rad, ali me i dalje zapanjuje do koje mjere su oni s vrha, upuceni u neimastinu, u stanju srati o sminkanju kurikuluma za koji nemamo osigurano nista.
1.10. je.
ucenici jos ni sve knjige nemaju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:03   #4
kupujem. vlastiti. print. papir.
a još sam sretnica koja može slobodno koristiti kopirke u obje škole. ima škola gdje je kopiranje ograničeno na smiješan broj primjeraka, tipa 30 listova mjesečno, ili kopirka pokvarena i ne popravlja se. (valjda će me otključane kopirke dočekati i kad dođem s porodiljnog)
kredu u boji imam jer dobijem od nakladnika na početku školske godine.
o čemu dalje pričamo?

a projekti... znaš li ti s koliko sati tjednog zaduženja se vrednuje sudjelovanje ili vođenje međunarodnog projekta? odat ću ti tajnu: nula. nada. nix. zero. a znaš koliko posla ima oko njega? znači, ja ću volontirati pored/nakon redovne nastave, to mi se nikako neće vrednovati ni u kojem pogledu (čak ni bodovi za napredovanje se ne dobivaju za to), da bih pribavila školi osnovna sredstva za rad?
mislim da neću. preživjet ću ja ta tri mjeseca na +100 stupnjeva nives, i onda otići doma u svoj klimatizirani dnevni boravak i čitati knjigu, umjesto da gratis rintam za čast i slavu i financiram tako nešto što bi trebala financirati država.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:50   #5
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa revoluciju bi trebali dici roditelji, ofkors.
kao sto su ju digli za jokica, a da pritom 90% one tamo skvadre na trgu nije imao pojma za sto tocno ili protiv koga protestira.

jer ako ju dizemo mi iz sustava, ona nece imati nikakav odjek, bas naprotiv: ispast ce da lijeni prosvjetari traze kruha preko pogace i klima uredjaje za ljeto za vrijeme kojeg ionako nista ne rade mjesecima.

ako je roditeljima stalo da djeca u normalnim uvjetima (dakle, ne spektakularnim, samo normalnim) pohadjaju nastavu zadnja 2 i prvih mjesec dana skolske godine, onda bi trebalo nesto po pitanju opremljenosti napraviti.
pa i ti si roditelj skolarca
kaj cekas

iako ja ne vidim nista lose da se ljudi bore za bolje uvjete rada, dapace, smatram to njihovom duznoscu. ne znam zasto bi itko proglasen lijenim ako ocekuje da ima klimu ili grijanje u razredu, ili prozore koji se mogu bezopasno otvorit dok predaje ili ako trazi svoj komp da moze redovito upisivat ocijene u ednevnik i sl

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
sad bih ti svasta napisala za EU projekte, ali ne mogu zbog konkretnih primjera iz kojih bi bilo vrlo vidljivo o kojoj se skoli radi.
rekla bih ti i koliki je planirani budzet gradskog ureda za osnovne troskove skole za cijelu skolsku godinu, ali ne smijem ni to jer se radi o anegdotalnom iznosu kojem se svi vec mjesec dana smijemo jer bolje to nego plakati.
jel kuzis da fali toliko banalnih sredstava za rad da su klima uredjaji apsolutno nedostizan luksuz?

meni je jasno da ljudi izvan sustava ne kuze do kud je dosla razina manjka osnovnih sredstava za rad, ali me i dalje zapanjuje do koje mjere su oni s vrha, upuceni u neimastinu, u stanju srati o sminkanju kurikuluma za koji nemamo osigurano nista.
1.10. je.
ucenici jos ni sve knjige nemaju.
ne moras pisat nikakva imena skola. evo, tu su neke skole za ovu godinu, moze se pogledat i za druge:


ima i drugih izvora nabave love.

i ak napises da je erasmus (+) projekt da pojedincima guzica vidi puta, slozit cu se, ali isto tako znam, da taj projetk treba napisat i ulozit neko svoje znanje i vrijeme, koje nije ekstra placeno, pogotovo ak projekt ne prodje. i da svaki projekt unosi neku novinu u skolu, da lakse privlaci druge donatore, da lakse pokrece roditelje, a na kraju i grad bude aktivniji jer im nije bas svejedno kada u neopremljenu, ili raspadajucu, skolu dolaze estonci ili talijani
uostalom, za web druzenja (koja su dio projekta) moraju imat opremu i moraju ju nekak nabavit.

to sto ti nemas adekvatne uvjete, ne znaci da je i u ostalim skolama tako.
skole povlace veze, traze novce iz raznih fondova i traze razne nacine da si poboljsaju standard i uvjete.
to kukanje i bespomocnost je vise za pricat price roditeljima, bijesnim na fontane, parkirne stupice i zetove nadstresnice, kako bi se skrenula pozornost s visaka besmislenog gradiva i loseg predavanja
ono o cemu se ne prica, jest masa informaticki nepismenih nastavnika,pa je bolje zadrzat se na kredi i ploci, da se to ne otkrije, pa necemo ulagat u opremu jer svi ju nece znat koristit. Pretuzno je kada se incijative "nadobudnih"nastavnika u startu sabotiraju da oni drugi ne bi bili otkriveni i ravnatelj ce, za mir u kuci, odbit prijedlog da se pise projekt, jer kolko god da donosi novine, donosi rizik da se neciji nerad otkrije. i jbg, problem je u zbornici, vjerojatno se zato i kolektivno ne bunite na uvjete rada.
(a i da se pobunite, oni lijeni bi bili otkriveni jer ne bi vise imali izgovor vrucina, hladnoca, losa biometeroloska prognoza)

pritisak roditelja daje rezultate, a pogotovo daje kada se zaljulja ravnateljska stolica. a moze se zaljuljat cim se prestanu djeca upisivat u skolu, il kad recimo zaprijete roditelji sudskim tuzbama i ispisom sve djece jer skola ne moze godinu dana rjiesit problem bulija. ne mogu se sad sjetit imena osnovne skole, prije nekih 5 godina,al ne tako davno sam cula da ta skola ima (te sanjane) klime u svim razredima, lcd projektore u svim razredima i razne druge opreme. mozda nije uzrocno posljedicno povezano, al ja nekak razmisljam, dve tri interaktivne ploce u nasem lako potisnu losu medijsku pricu, a ta je fakat bila ruzna.
a mozda je skola dobro tuzila roditelje tog djeteta, sustav i koga vec, pa izvukla lovu
kako god.
skola je odlicno opremljena. a nije centar grada
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:52   #6
iako sam roditelj skolarca, ne namjeravam sudjelovati u revolucijama upravo zato jer mi je puna kapa spinova da su prosvjetari ovakvi i onakvi i da traze kruha preko pogace.
ne mogu vise slusati takva sranja, jbg.

o projektima rekoh da necu jer je previse konkretno. i koliko god ti tvrdila da se grad pokrene kad neki projekt na mikrorazini prodje - to jednostavno NIJE istina.
previse smo projekata imali na koje je potroseno ISKLJUCIVO NASE SLOBODNO VRIJEME, bez jbn lipe nadoknade, skoli kasnije nije ostalo nista materijalno, samo "lijepa sjecanja", a mi smo eventualno pohvaljeni na NV.
ja vise svoje slobodno vrijeme i kompletne vikende NE DAM u dobrotvorne svrhe.
o projektima u kojima skolama nesto materijalno ostaje i kojima je svrha opremanje skole bi isto mogla prilicno ruzne romane napisati, ali, nazalost, ne mogu.

i, ne brini, znam puno vise skola koje su ovako jadno opremljene kao moja nego one u kojima dovoljan broj racunala nije svjetsko cudo.
ipak se krecem u tim krugovima, jel.

i jos nesto: ova glupost o informaticki nepismenim profesorima je vec na razini praznih floskula, ta "nepismena" generacija je vec dobrim dijelom u penziji.
prezalosno je da takvi ljigavi stavovi i dalje vladaju u drustvu. nes ti e dnevnika ili pametne ploce.
pa nismo 2 razreda osnovne zavrsili pa da padamo u trans od straha kad vidimo projektor.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:21   #7
ok, kuzim da si razocarana i obehsrabrena dosadasnjim angazmanom, ali mi zaista nije jasno da ocekujes da se roditelji djece koja pohadjaju tvoju skolu pobune jer nema klime/losi uvjeti rada ali to isto ne bi napravila kao roditelj svog djeteta u skoli koju ono pohadja

s time da, pobuna djece u srednjoj skoli (tipa, nemamo uvjete, necemo dolaziti) se moze zavrsiit sa: niti ne trebate, skola nije obavezna.
dok pobuna u osnovnoj skoli, koja je obavezna, zaista moze polucit rezultat (pogotovo ak se malo manipulira sa zdravljem)

sto se tice angazmana grada/politike kad su u pitanju medjunarodni projekti, kolko ja znam, oni se vole fotkat. i za fotku ce mozda i nes napravit, neki telefon okrenut ili ustanovu stavit na neki popis.
da ne spominjem da cesto zasluge za suradnju s ovima i onima, vole preuzet za sebe, iako niti ne znaju s kime i cime suradjuju.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:29   #8
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ok, kuzim da si razocarana i obehsrabrena dosadasnjim angazmanom, ali mi zaista nije jasno da ocekujes da se roditelji djece koja pohadjaju tvoju skolu pobune jer nema klime/losi uvjeti rada ali to isto ne bi napravila kao roditelj svog djeteta u skoli koju ono pohadja
nikad nista od nikoga ne bi ocekivala da ne gledam i ne slusam konstantne pobune poput puno nevaznijih/banalnijih/glupljih stvari u skolstvu no sto je opremljenost.
gomila ljudi kao ovce potpuno neupuceno prosvjeduje za reforme u skolstvu. pojma nemaju sto reforma podrazumijeva, jel ostvariva, jel pametna i smislena ili samo politicki podobna.
samo da je prosvjeda.
e pa onda ocekujem da mase jednom pocnu prosvjedovati i zbog vaznijih i logicnih promjena.

dok se kolektivna svijest drustva ili bar klima u drustvu ne promijeni, ja ne prosvjedujem javno ni za koga ni protiv cega jer mi je jednostavno pun kuki svega.
mogu prosvjedovati na mikrorazini, za stvari unutar razreda ili skole koje se ticu direktno mene ili mog djeteta. masovne pojave do daljnjega zaobilazim.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:43   #9
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nikad nista od nikoga ne bi ocekivala da ne gledam i ne slusam konstantne pobune poput puno nevaznijih/banalnijih/glupljih stvari u skolstvu no sto je opremljenost.
gomila ljudi kao ovce potpuno neupuceno prosvjeduje za reforme u skolstvu. pojma nemaju sto reforma podrazumijeva, jel ostvariva, jel pametna i smislena ili samo politicki podobna.
samo da je prosvjeda.
e pa onda ocekujem da mase jednom pocnu prosvjedovati i zbog vaznijih i logicnih promjena.

dok se kolektivna svijest drustva ili bar klima u drustvu ne promijeni, ja ne prosvjedujem javno ni za koga ni protiv cega jer mi je jednostavno pun kuki svega.
mogu prosvjedovati na mikrorazini, za stvari unutar razreda ili skole koje se ticu direktno mene ili mog djeteta. masovne pojave do daljnjega zaobilazim.
kolektivna klima se nece promijenit ako se pojedinci ne mijenjaju.

inace, vrlo lose trolas oko kurikularne.
istina da je bilo na prosvjedu ljudi koji dokumente nisu ntii vidli, a kamoli procitali, bilo je ljudi kojima je bilo vazno da se brani struka,a ne politika, ali ima nas koji smo znali da je jedan od kamena spoticanja ekspertne skupine s ministrom sustarom (il kak se vec zvao) bilo to sto vlada nije povukla lovu iz eu fondova koju je mogal i bez natjecaja, a niti planirala raspisivat natjecaje i sto je u konacnici, bio jedan od razloga davanja ostavke.
onak, inertnost politike (ili namjerno sabotiranje)

jebote,ako to niste dozivjeli kao podrsku da vam se uvjeti poboljsaju, da skole postanu bolje mjesto za sve, ne znam kaj bi vam onda trebalo raditi

i nece revolucija donjet bolje uvjete rada u skoli, nego mijenjanje skole po skole, borba za svakog ucenika, marketing i trziste.
ulaganje u uvjete rada, i ono sto nude.
lako lovricu seruckat kak se ove godine u zagrebu upisalo 1400 prvasica vise nego sto je osmasa otislo.jer je izmedju 2003 i 2009 zaist rodjeno znatno vise djece, al to se nakon 2011 opet smanjuje.
sve vise se pojavljuju privatne skole, ljudi vise ne zaziru tolko od njih, a i ljudi napustaju hrvatsku.
trebat ce napunit razrede i sacuvat satnice. cak i u skoli koja je obavezna.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:56   #10
ni najmanje ne trolam oko kurikularne.
pa pricam s ljudima u RL. intenzivno.
hrpetina, ali fakat hrpetina ljudi pojma nema o detaljima reforme.
znaju usput ulovljene pausalne informacije iz medija i seraju uberpametne prosere na fejsu kojima se poziva na ustanak.
krajnji domet razmisljanja je: skolstvo je sranje i bilo kakva promjena je dobra promjena.
jebes takve ustanke.

ne da to nisam dozivjela kao podrsku, nego bas naprotiv. odasvud je vristalo da profesori ne podrzavaju zdusno reformu zato jer su lijeni i inertni bas kao i cijeli sustav.

tko bi, po tebi, trebao dignuti glas za poboljsanje opreme i uvjeta rada po skolama i na koji nacin?
da to naprave profesori, mislis da ne bi odmah u javnosti bila stvorena slika o pohlepnim prosvjetarima koji sline za kompjuterima i projektorima umjesto da sute i rade?
bojim se i pomisliti sto bi se komentiralo da npr. pokrenemo strajk zbog nedostatka sredstava za rad i losih uvjeta u kojima radimo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2022., 10:47   #11
Vezano uz opremljenost skola, kod nas se odrzao Uskrsnji sajam (inace je bio Bozicni) gdje učenici prodaju prigodne ukrase i sl koje su napravili, zarada ide za klimatizaciju učionica koje još uvijek nemaju klimu i ostalu potrebnu opremu. To već godina organiziraju i tako skupljaju donacije za skolu.

Eto ako ništa drugo naša škola bar nešto radi na unapređenju tehnickih uvjeta. Pisala sam vec kako su donacijama u jesen 2020. skupili opremu za online nastavu tako da su svi visi razredi imali teams nastavu kad god su bile samoizolacije cijelog razreda. Još da neke druge stvari rijesi.... Ali bar ce biti ugodnije na ljeto u ucionicama u kojima do sad nije bilo klime. A i obnovili su nedavno dvoranu i proširili skolsko igralište
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2022., 11:40   #12
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Vezano uz opremljenost skola, kod nas se odrzao Uskrsnji sajam (inace je bio Bozicni) gdje učenici prodaju prigodne ukrase i sl koje su napravili, zarada ide za klimatizaciju učionica koje još uvijek nemaju klimu i ostalu potrebnu opremu. To već godina organiziraju i tako skupljaju donacije za skolu.

Eto ako ništa drugo naša škola bar nešto radi na unapređenju tehnickih uvjeta. Pisala sam vec kako su donacijama u jesen 2020. skupili opremu za online nastavu tako da su svi visi razredi imali teams nastavu kad god su bile samoizolacije cijelog razreda. Još da neke druge stvari rijesi.... Ali bar ce biti ugodnije na ljeto u ucionicama u kojima do sad nije bilo klime. A i obnovili su nedavno dvoranu i proširili skolsko igralište
Super! Blago vašima na klimama.

Mnoge škole u širem centru zaštićene su zgrade i ne smiju im se bušiti fasade, ali postoje, recimo, prozorske klime koje se koriste širom svijeta i rade.

Troškovi režija mogli bi se riješiti postavljanjem solarnih panela na krovove, a oni bi se možda mogli financijski pokriti iz EU fondova.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2022., 20:07   #13
Super da se moze rjesiti novcem roditelja ili koga vec.
najgore je sjediti i kukati kako se ne moze.

@kakadu, ako se ne smiju stavit vanjske jedinice klima, brijem da se ni solarni paneli ne mogu stavit na krovove, jer su jednako zasticeni
al ne kuzim se skroz u to, pa sam mozda blebnula.

generalno, mislim da skole ne stede nista. isto ko ni mup i druge javne sluzbe.
prije 2 tjedna u mupu griju na najjace, a vani 24 stupnja, na vijestima prijetnje o prijetnjama o nestasicama plina...kolko znam, po skolama je to cesta, jako cesta pojava.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2022., 21:24   #14
Quote:
Monstera kaže: Pogledaj post
Super da se moze rjesiti novcem roditelja ili koga vec.
najgore je sjediti i kukati kako se ne moze.

@kakadu, ako se ne smiju stavit vanjske jedinice klima, brijem da se ni solarni paneli ne mogu stavit na krovove, jer su jednako zasticeni
al ne kuzim se skroz u to, pa sam mozda blebnula.

generalno, mislim da skole ne stede nista. isto ko ni mup i druge javne sluzbe.
prije 2 tjedna u mupu griju na najjace, a vani 24 stupnja, na vijestima prijetnje o prijetnjama o nestasicama plina...kolko znam, po skolama je to cesta, jako cesta pojava.
Kako krovište može biti zaštićeno? Krovište se troši i propada, pri svakoj ozbiljnoj obnovi spomenika mijenja se krovište. Pročelja su zaštićena.

I ne radi se o štednji, nego o tome što, ako se najednom mora plaćati 10 000 kuna za klimatizaciju 1000m2 prostora, onda se mora ušparati na nečem drugom. Škole nemaju vreću novca bez dna. Neke se snađu, iznajmljuju prostor kantini, iznajmljuju sportsku dvoranu sportskim klubovima ili učionice školama stranih jezika. Vješto rukovodstvo naći će načina.
Ja mislim da je nedostatak klimatizacije po našim školama velik problem koji utječe na kvalitetu nastave, o tome smo već puno puta pisale. Ali u današnje vrijeme to bi moralo biti rješivo i neki to uspješno rješavaju, kao što vidimo iz proabina primjera.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2022., 21:52   #15
Ako je zgrada zasticeno dobro/spomenik kulturestovec, onda za svaku renovaciju (pa i novi krov koji je propao zbog kise), moras trazit dozvolu "strucnjaka".
Koji ti obicno kaze koja vrsta crijepa moze.

Mozda neka skola proba, bilo bi zanimljivo cut mogu li se paneli sam tak stavit.
Obnova petar zrinski kasni zbog hrpe papirologije, najvise ovih koji cuvaju "stariji" izgled.

Ideja da se tak stedi na rezijama je super. Pogotovo jer po skolama zaborave/ne mogu/ ne zele zavrnut ventile radijatora, pa griju kad su vani debeli plusevi.
Ovo pisem iz iskustva, brojnih javnih ustanova.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2022., 08:39   #16
I ja mislim da to za krovište treba provjeriti, logičnije mi je da i to spada pod zaštičeno kulturno dobro.
Ovo da roditelji financiraju potrebe škole mi lagano ide na živce, ali to je bilo i dok sam se ja školovala, pa eto neke stvari se nikad ne mjenjaju.
Barem više ne moramo kupovati sapun.
Ali i mi smo se nadavali u razrednoj nastavi za koješta, što je trebala financirati škola, grad,
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2022., 09:08   #17
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

i jos nesto: ova glupost o informaticki nepismenim profesorima je vec na razini praznih floskula, ta "nepismena" generacija je vec dobrim dijelom u penziji.
Nažalost nije, čak niti dobrim dijelom, a i ovi koje ja znam do penzije će se načekati. Možda nešto i nauče dotad?

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
prezalosno je da takvi ljigavi stavovi i dalje vladaju u drustvu. nes ti e dnevnika ili pametne ploce.
pa nismo 2 razreda osnovne zavrsili pa da padamo u trans od straha kad vidimo projektor.
Što se tiče uvjeta, ja sam prvi put LCD projektor vidio na faksu, dotad je u osnovnoj i srednjoj(elektrotehničkoj) uredno radio i grafoskop.

Quote:
Monstera kaže: Pogledaj post
Super da se moze rjesiti novcem roditelja ili koga vec.
najgore je sjediti i kukati kako se ne moze.
Nema se što riješavati novcem roditelja, niti nastavnika. Zna se tko je porezni obveznik, tko porez prikuplja, tko je Osnivač škole, i što od opreme treba bit.

Quote:
Monstera kaže: Pogledaj post
generalno, mislim da skole ne stede nista. isto ko ni mup i druge javne sluzbe.
prije 2 tjedna u mupu griju na najjace, a vani 24 stupnja, na vijestima prijetnje o prijetnjama o nestasicama plina...kolko znam, po skolama je to cesta, jako cesta pojava.
Ovisi gdje je škola, i na što se grije. U većim gradovima, gdje postoji centralni toplinski sustav većina škola i državnih institucija su priključeni na njega. Toplane imaju neobične režime grijanja, tako da praktički griju do 15.05., a manje je ovisno o vanjskoj temperaturi.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2022., 09:15   #18
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
I ja mislim da to za krovište treba provjeriti, logičnije mi je da i to spada pod zaštičeno kulturno dobro.
Ovo da roditelji financiraju potrebe škole mi lagano ide na živce, ali to je bilo i dok sam se ja školovala, pa eto neke stvari se nikad ne mjenjaju.
Barem više ne moramo kupovati sapun.
Ali i mi smo se nadavali u razrednoj nastavi za koješta, što je trebala financirati škola, grad,
a mozes sjedit i kukat da se nista ne moze, a mozes djetetu poboljsat uvjete rada i boravka u skoli
mozes malo nadodat (skupa s ostalima), pokrenut neku akciju/donaciju, a mozes i dijete prebacit u bolje opremljenu (privatnu). sto osim skolarine, ukljucuje i taksiranje.
meni se ovo prvo cini jeftinije. i jednostavnije

btw, ugradnja klima nije samo ugoda djecu, velika, velika ugoda je profesorima. i jbg, ak hoces da nije nervozan i za vrijeme predavanja stalno brise znoj, da matematicar ne ode na bolju placu i klimatizirano radno mjesto, onda skupis lovu i ugradis klimu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2022., 09:18   #19
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ovisi gdje je škola, i na što se grije. U većim gradovima, gdje postoji centralni toplinski sustav većina škola i državnih institucija su priključeni na njega. Toplane imaju neobične režime grijanja, tako da praktički griju do 15.05., a manje je ovisno o vanjskoj temperaturi.
je, al mozes zavrnut radijator, pa ce grijat manje

al ocito je lakse otvorit prozore. a gdje se moze odvrnut klimu i optuzit toplanu da previse i predugo grije.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2022., 10:06   #20
Quote:
Monstera kaže: Pogledaj post
je, al mozes zavrnut radijator, pa ce grijat manje

al ocito je lakse otvorit prozore. a gdje se moze odvrnut klimu i optuzit toplanu da previse i predugo grije.
Možeš, naravno, ali pitanje jesu li svugdje termostatski ventili?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.