Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2003., 10:46   #41
opet nisam razumio. Pitao sam u dobroj namjeri. Do koje mjere misliš da ide zaštita djeteta...
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 10:54   #42
Ajmo primjerom...ne pricham ja o zashtiti od zasluzhene ali primjerene kazne.

Npr. Pozovu me u shkolu jer su oni za vrijeme odmora pobacali s treceg kata sve torbe u shkolsko dvorishte.

Ima nas nekoliko mama i tata. Jedan tata vec s vratiju kaze "Hrvoje, skini naochale" i sinu pred svima zaljepljuje shamarchinu.

Druga mama histerichno vrishti "To je nemoguce!!! On to NIKAD ne bi uchinio!!!"

Treca mama kazhe da su ih trebali prutom po rukama kao u njihovo vrijeme.

Jedna mama samo tiho plache, jedan tata vec vadi papire za dom...

Ja sam saslushala shto se dogodilo. Pitala sam svoga sina da li je doista u tome sudjelovalo. Onda sam pitala shto je bilo s dezhurnim profesorom, jer i on treba podijeliti odgovornost za ovo shto se dogodilo.

Da sad ne duljim, zashtitila sam svoga sina od nepotrebnog cirkusiranja oko ove stvarno smjeshne djechje pizdarije...

A kazhnjen je time shto sam od njegovog dzheparca kupila biljezhnice ravnala i shtojaznamshto ne za klince kojima su pobacali torbe.

U svakom sluchaju, za mene je jednaki krivac dezhurni profesor...mozhda chak i veci od klinaca...sho bi bilo da je netko od njih gurnuo uchenika s prozora?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 11:08   #43
Quote:
nologo385 kaže:
....................Ili možda reći "Sine, ja te volim najviše na svijetu i volit ću te bez obzira što napravio, ali znaj, napravio si sranje, i sad moraš odgovarati za to!"
eto vidiš to je ono što sam pokušala objasniti onim kobasa postom gore (neide mi objašnjavanje baš ha?)




 
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 11:15   #44
Ne želim nikog braniti niti optuživati pa je ovo načelna napomena:


Pa dobro, Magic, jesi li ti ikad išla u školu? Halo?! Sjeti se? Što dežurni nastavnik može?! Pa on je jedan, a u školi 1.000 djece ima odmor. Zatvore vrata i rade što hoće!
Osim ako si mislila reći da ih je on trebao odmah kazniti.
Slažem se da je opisano bila obična pizdarija, i da je djecu trebalo kazniti ali ne pre strogo, a za takvo nešto tući dijete ravno je ludilu.
E sad. Da klinac kaže "mama nisam" a svi drugi kažu da je.... ma treba to, kao i sve drugo u životu suptillno. Ništa na silu. Svi smo mi k'o sigurnosni pojasevi u autu. Ako naglo cimneš - NE DAMO SE, ali ako vučeš polako, e onda je druga stvar.
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 11:16   #45
Quote:
travica kaže:
eto vidiš to je ono što sam pokušala objasniti onim kobasa postom gore (neide mi objašnjavanje baš ha?)

Ma travice ti si za pet!
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 11:17   #46
U redu!!! U tvojem primjeru Magic... jednaki je krivac dežurni učitelj/ca. Pa daj onda napiši što je on trebao učiniti!???

Drugo: roditelje se poziva u školu kad djeca učine nešto što se odnosi na kršenje kućnog reda škole, što ugrožava sigurnost samog djeteta, ostalih učenika pa i nastavnika?
Upravo zato da se roditelje upozori da djete čini nešto što nije dobro niti za njega niti za okolinu u kojoj je. Pitanje je koliko roditelja zaista popriča sa svojim djetetom o tome što je činilo, da li je to bilo u redu ili ne? Koliko roditelja nakon toga poduči svoje djete kako se treba, a kako ne treba ponašati? Treba li čuvati svoju imovinu, a tuđu uništavati? Treba li svojim vladanjem izazvati ozljedu drugog djeteta ili učitelja? Na žalost malo je takvih roditelja... uvode se kazne, zabrane izlaska, gledanje TVa, oduzimanje đeparca ... kao da je time sve riješeno.
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 11:18   #47
Quote:
nologo385 kaže:


Pa dobro, Magic, jesi li ti ikad išla u školu? Halo?! Sjeti se? Što dežurni nastavnik može?! Pa on je jedan, a u školi 1.000 djece ima odmor. Zatvore vrata i rade što hoće!
To i jest problem.

Kad bi oni htjeli dezhurat, odnosno kad bi ih netko na to prisilio, onda bi to i radili...pa necu ja valjda strazharit nad time shto djeca rade za vrijeme velikog odmora

Oprosti, ali ja zhivim u Hrvatskoj i ti su profesori placeni mojim novcem. I dezhuranje u vrijeme odmora je dio njihova posla. Pa neka ga obavljaju. On ne mozhe sachuvati dijete od toga da se trcheci hodnikom saplete, padne i slomije ruku, ali od mnogih drugih nezgoda -- da.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 11:26   #48
Quote:
magic kaže:

Oprosti, ali ja zhivim u Hrvatskoj i ti su profesori placeni mojim novcem. I dezhuranje u vrijeme odmora je dio njihova posla. Pa neka ga obavljaju. On ne mozhe sachuvati dijete od toga da se trcheci hodnikom saplete, padne i slomije ruku, ali od mnogih drugih nezgoda -- da.
Majko mila, sad ja koji sam alergičan na autoritet, moram pisati ovakav post:
Gledaj, sama si rekla da učitelj može sačuvazti dijete od nezgoda, a može li sačuvati dijete od vlastite razigranosti, djetinjastosti i povodljivosti. Da se razumijemo Bacanje knjiga s prozora nije štof za roditeljski sastanak, ali kako je tu pizdariju mogao spriječiti ITKO osim same djece koja su bila nazočna.
I to nema veze s novcima. Kao da kažeš ja plaćam porez. Mene su opljačkali, a policija nije napravila ništa da spriječi lopova - pa nemaju oni kristalnu kuglu da znaju kada će i gdje djeca raditi sranja. Znam iz prve ruke. Toliko smo toga napravili, a polovicu toga nisu ni otkrili prvih nekoliko dana. To je u naravi djeci, i bilo je većini nas kad smo bili mali. To je kao da pokušavaš zidovima preusmjeriti lavu. Ne ide.
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 11:32   #49
Kako gdje.

Moj sin ide u shkoplu gdje ih je u razredu 15-ak i od svake generacije ima samo po jedno odjeljenje.

Pa da ih lijepo chuvaju vezane za sebe, sachuvali bi ih. To je dokaz kako broj uchenika uopce nije u pitanju, vec odnos profesora prema radu.

Ne generaliziram, upoznala sam ih predivnih, istinski zaljubljenih u svoj poziv i nadasve odanih.

No vecina to nije. Chak nema veze ni s uvjetima za rad ni s placama, jer nisu loshi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 11:42   #50
Quote:
magic kaže:

Ne generaliziram, upoznala sam ih predivnih, istinski zaljubljenih u svoj poziv i nadasve odanih.

No vecina to nije. Chak nema veze ni s uvjetima za rad ni s placama, jer nisu loshi.
to potpisujem ( da ne ispadne da se nedajbože oko ničega ne možemo složiti )
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 12:18   #51
Quote:
travica kaže:
MISLIM U ČEMU JE PROBLEM???

što se ljudi vole kačit na moje postove...


valjda zato jer govorim istinu


Reče objektivna, stabilna, uljudjena osoba koja je uz to, još i roditelj.

Travice,ma ja mislim da si ti, ustvari,Bog.A to misliš vjerojatno i ti,obzirom na tvoju nenadanu religioznost u postu.
Ne laprdaj.Bedastoće i neutemeljene majmunarije koje nazivaš SVOJIM ISTINOM.
Ne generaliziraj.Smiri se i ne histeriziraj.

U svakoj priči na ovu temu naći ćemo prekrasnu djecu i zaista groznu djecu, da GROZNU djecu,za čiju grozu su krivi NJIHOVI RODITELJI.

Naći ćemo i prekrasne profesore i manje prekrasne, odnosno užasne profesore.

I na kraju, sjajne roditelje i one koji SAMO MISLE da su "sjajni" roditelji.


Pozdrav tebi i "TVOJOJ ISTINI".Na koju ja ne dam ni jednu paru,genije.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 13:00   #52
Quote:
magic kaže:
Dijete mora znati da ce ga roditelj UVIJEK I BEZ OBZIRA NA TO SHTO SE DOGODILO - zashtititi.

Ochekujem da mi se moj sin obrati i ako provali u kiosk, i ako se pijan razbije autom, i ne znam shto sve shto bi se moglo dogoditi...ja cu biti tu za njega bez obzira shto uchinio...

Nego kako...da izvrshi samoubojstvo u dvanaestoj godini zbog loshih ocjena
Magic, nemoj mjestati dvije stvari. Jedno je bezuvjetna roditeljska ljubav, koja je neophodna za zdrav razvoj djeteta. Sasvim druga stvar je uklanjanje svih problema, poteskoca, pa i nepravdi s puta djeteta, a to drzim losim odgojem jer djetetu daje nerealisticnu sliku svijeta. Djete se mora nauciti boriti za svoje zahtjeve, ali mora nauciti i trpiti poraze bez trajnih ostecenja. Ako se time ne pocne na vrijeme, moze doci do spomenutih samoubojstava u 12. godini.

Puno vaznije mi se cini djete podrzavati i u porazu. Ne otkazati mu ljubav radi losih ocjena, dati da osjeti tu ljubav koja se ne otkazuje vec prema prilici. Ali boriti borbe umjesto svog djeteta - to ne.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 15:42   #53
u skoli odmor je za djecu , ne za ucitelje
dakle , nemojmo srati o tom jednom dezurnom ucitelju i kaj on jadan moze

nazalost , cesto se dogada vani da se dijete izbaci iz skole ka dnije sposobno ponasati se u skladu sa skolskim rasporedom i pravilima
ja bi prije rekao da dijete treba odgajati , ali onda ne mogu ni roditelji skakati kad god im netko njihovo zlato neodgojeno krivo pogleda
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 15:47   #54
Smatram da je moje dijete prihvatljivo odgojeno.

I skakat cu svaki put kad se netko prema nemu bude ponashao na za mene neprihvatljiv nachin.

Kao shto ljude vishe ne raschetveruju na trgovima za pochinjene zlochine, neka izvole izmjeniti odnos prema djeci u ustanovama u koje ih dajemo, kojima ih povjeravamo i koje u konachnici placamo.

Shto si napisao je istina - odmor je za djecu a ne za profesore. Oni moraju i to vrijeme provoditi rad. Samo odgojni. Onaj dio na koji mi roditelji nemamo utjecaja.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 16:01   #55
btw , skocio sam i ja jednom za mog malog bracu i taj ucitelj vise nikad nije cvrgao i sutao djecu "iz sale"

s druge strane , kaj je trebala prijateljica uciteljica reci kad ju je prvacic primio za guzu i rekao : dobraaaa

ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 16:14   #56
Radila sam godinu dana kao profesorica engleskog (sto u stvari i jeste moje pravo zanimanje) jos prije rata, odmah nakon diplome. Godinu dana jest malo, ali moram reci da problema nije bilo.

Predmet je, srecom, takav, da ga mozes uciniti vrlo interesantnim djeci (u ovom slucaju srednjoskolci). Recimo, svaki mjesec ili jednom u dva tjedna bi bio sat "muzike" - slusali bismo pjesmu s kazetofona, na engleskom, naravno, a ucenici su pokusavali "pogoditi" sto vise texta. Par puta sam donijela i kazete s konkretnim pjesmama i textom (znam da je jednom bio "Imagine"), pa smo to radili, tek da se razbije monotonija. Zaista nisam imala problema s djecom. Mozda je dio razloga i u cinjenici da sam u prosjeku bila starija od njih 7 godina.



A ovih dana je moja familija u maloj "tuzi" jer mojoj starijoj kceri njena draga uciteljica ide u penziju od devetog mjeseca. Dakle, od novog razreda dobija novu uciteljicu. A ova sadasnja, koja ce uskoro biti bivsa, je bila sve sto bi covjek od uciteljice pozelio.

Tesko je to zanimanje, vjerujte mi. Mada moram priznati da kad se sjetim svog skolovanja, covjece, bilo je takvih deformiranih likova koji su nam predavali da je to bruka. Hocu reci da je profesija kao profesija zaista divna i zahtjevna, ali da se u toj profesiji zadrzavaju (a treba ih ukloniti) mnogi koji je do daske degradiraju.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 07:55   #57
Quote:
nataniel kaže:
Reče objektivna, stabilna, uljudjena osoba koja je uz to, još i roditelj.

Travice,ma ja mislim da si ti, ustvari,Bog.A to misliš vjerojatno i ti,obzirom na tvoju nenadanu religioznost u postu.
Ne laprdaj.Bedastoće i neutemeljene majmunarije koje nazivaš SVOJIM ISTINOM.
Ne generaliziraj.Smiri se i ne histeriziraj.

U svakoj priči na ovu temu naći ćemo prekrasnu djecu i zaista groznu djecu, da GROZNU djecu,za čiju grozu su krivi NJIHOVI RODITELJI.

Naći ćemo i prekrasne profesore i manje prekrasne, odnosno užasne profesore.

I na kraju, sjajne roditelje i one koji SAMO MISLE da su "sjajni" roditelji.


Pozdrav tebi i "TVOJOJ ISTINI".Na koju ja ne dam ni jednu paru,genije.

eto vidiš da si se zakačio


p.s.

nemam pojma kakav ću biti roditelj

ajmo preformuliat rijeć isitna - u ČINJENICE

Srećica moja a koje su to neutemeljene majmunarije, hajde definiraj molim te

Zadnje uređivanje travica : 29.05.2003. at 11:20.
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 15:52   #58
Žensko sam,genije.

Ne da mi se objashnjavati - dosadno mi. S dosadnim sugovornikom.

Nije rijeć - nego rijeČ.

Nauči to svoje dijete prije nego ga pošalješ u školu.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 17:12   #59
Kao niko nije niprotiv koga,a citajuci sve ovo od pocetka do kraja sve izade na neku svadu prepiranje ko bolje zna ko nezna.

Jebi ga ja mislim da je magic u pravu pa me gadajte kamenjem ako hocete.Radila sam kao pedagog/team leader i imala iskustva i sa dijecom koja imaju special need i sa dijecom koja su ok sto se tice mentalnog i fizickog rasta.

Kada kazu neki ovdije da ona "GROZNA",(kad ih vec tako zovete) dijeca su "GROZNA" zbog odgoja roditelja,mislim to nema smisla.Moze i ima slucajeva,ali sto je sa onom dijecom koja su rodena sa bad temperament,sto je sa njima.To nije bolest (nevodi se pod mental niti fizicki development delay).Jednostavno se rodilo sa takvo hard to handle i ko je tu sada kriv.Mi neki odma navalimo na roditelje,negledajuci na to da roditelji pate isto kao i mi radnici.Ta dijeca su teska i nemozes im neke stvari dokazati,jednostavno te ignorisu.Kako je tim roditeljima da li se iko upita,mi samo znamo reci/ili tracati okolo on su responsible.

Niko nemisli na to da je roditeljima tesko,sramota ih je,izbijegavaju sastanke,jer znaju kako ih drugi gledaju,a nisu krivi ni zasta.


Dalje:To kada kaze roditelj deijetetu udari onoga ko te udari,neznam sto reci na to.Np.Imamo slucaj da jednog 13godisnjaka svi maltretiraju i prave budalu od njega,a on se samo makne u stranu.Roditelji kazu maltretiraj i ti i ti njih pravi budalama ,neki kazu prijavi uciteljici ili kome vec,treci kazu ostavi proci ce to su te godine.

Slucaj je ovakav,mali ide na plivanje trenira plivanje vec godinu i pol,sa njim u grupi su njegovi vrsnjaci neki mladi neki stariji koji plivaju 5 godina.On je nakon godinu i pol presao u grupu za natijecanje,a ovi ostali su jos ono zeza i treniranje.

Dok se mali kupa ovi mu istresaju sampon,ili bacaju cipele i odijecu okolo,pokvase mu sve,bace sapun u skoljku i tako dalje.
Sta napraviti sa tim:ako prijavi reci ce mamina maza,nema snage sam da se suprostavi pa leti i trazi rame za plakanje.

Ovi nakon toga mogu dobiti opomenu i biti jos gori.

Da li da se ponasa kao oni,jer i on ima svoje drustvo/grupu prijatelja,pa da i oni rade hell njima do kada tako.

Ili da sve pusti,jer to su te godine kada im naide zuta minuta proci ce.

Neznam ja se nekako osijecam nepomocna,jer nisam radila sa tom grupom dijece i neznam kako se postaviti.Roditelj normalno zeli da dijete bude jako i da se neda,a sta ako dijete nevoli nasilje i nije agresivne prirode,a ako prijavi zna da ce mu biti jos gori hell.Kako se postupiti sa takvim slucajevima.I tu su instruktori za plivanje placenji da gledaju na ponasanje dijece i da paze njihov relationship,nazalost svoj posao nerade.Gledaju kako ce sebi novac u dupe strpati i otici doma,a to sto neko pati nije vazno.

Treba mi pomoc sto se tice ovoga!!!

A isto uz sve ovo zelim reci,svaki ili bar vecina roditelja zeli sve najbolje svom dijetetu,i nema toga da dijete postane depresivno i nezna zivot oko sebe ako je previse vezano uz roditelje,mislim to je cista ludarija.Nemoj da se neko nade uvrijeden mozda ima slucajeva,ali definitivno sam utvrdena da nije poteklo od rodijetelja.

Roditelj treba od malena da gradi relationship i trust sa svojim dijetetom,normalno da ce onda znati da je dijete na pravom putu,da nije nesto 10'to i ako se nesto okrene,roditelj ce bar znati da nije to zbog ni mame niti tate sto im se sin potukao sa nekim.A vjerujem da dijete od malena ako vjeruje roditeljima i ako ima fin relationship uvijek ce im vjerovati i podrsku traziti pa neznam koliko lose bilo.

Nevjerujem da bi magic lagala pred policiom da njen sin nije razbio staklo od ducana,jer ako zna da je zasto bi lagala,ali nebi mu ni rekla "sam si se uvalio u shit sam izadi".Dijeca nekada naprave hell,a nebudu ni svijesni toga.Pa zar i mi nekada nelazemo,imamo tajne,ili hell od necega napravimo pa treba nam se reci ma odi se sam brini kako ces i sta ces.Vec trazimo podrsku od prijatelja,roditelja,partnera itd.

Sorry sto sam ovoliko pisala uzela sam space,ali moram reci i ja sto mislim bilo to tocno ili ne manje je vise vazno.Svako je individual i svako ima svoje misljenje pa tako i ja.A sto se tice maloga sa bazena pomozite mi ako znate sto napraviti.
 
Odgovori s citatom
Old 01.06.2003., 15:36   #60
Angry

Septembar, ispravno si postupila.
Djeci treba vjerovati. Kod mojeg sina je bio slučaj da je u 1. razredu osnovne škole gotovo potpuno izgubio volju za školu. Dolazuio je kući potpuno deprimiran, bezvoljan i tužan jer je opet bio u kutu ili u magarećoj klupi. Inače, on je djete koje je u 1. razred krenuo sa dosta predznanja i bilo mu je dosadno pa se igrao na satu. Otišla sam na razgovor sa razrednicom i nekoliko joj puta pokušala objasniti i reći da mu da neke dodatne zadatke, bilo što. Pukla sam kad je jednog dana došao kući i rekao da ga je razrednica odvela u susjedni razred kao primjer neposlušnog i neodgojenog i rekla djeci " Ni vi nebi htjeli takvog, zar ne? " ...nešto u tom stilu. Tražila sam premještaj u drugu školu i svi su bili zapanjeni.
Danas je moj sin u višim razredima, odličan je đak, ima nekoliko vanškolskih aktivnosti u kojima je također prilično uspješan. Živahno je dijete, ali nikad nije bio pokvaren i mislim da se to ne može reći ni za jedno dijete. Krivo je u prvom redu društvo i oni pedagozi koji ne žele imati posla sa "socijalnim i sličnim slučajevima." Ja sam od onih roditelja koji će uvijek štiti svoju djecu, bez obzira o čemu se radi. Jer, ako u meni i svojem domu neće naći zaštitu od okrutnosti i licemjerja okoline u kojoj živimo, gdje će je naći. Ali, slažem se, nisu svi roditelji takvi i nemaju sva djeca tu sreću. Zato: djeca nisu nikad kriva. A kad bi pedagozi i " pedagozi" prihvaćali djecu kao male ljude i osobe sa jednakim pravima, vjerujem da bi iz onih najugroženijih i najjadnijih i najtužnijih klinaca bili sposobni izvuči ono najbolje i najkvalitetnije.
Žalosno...ali i situacija u hrvatskom školstvu, i ti mnogobrojni štrajkovi pokazuju kojiko je društvu stalo do djece. Djecu se na taj način uči da svoje ciljeve postižu ucjenama.
Žalosno, žalosno, žalosno....
colora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.