Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 09:12   #1881
Što pokloniti za rođenje djeteta?

Ne znam jel već bilo, ali što se ovako može pokloniti za rođenje djeteta?

I ako imate više ideja, ako može neka gradacija:
- jedna mi je dobra prijateljica,
- s drugom sam prije bila dobra, ali smo izgubile kontakt pa mi više nije toliko stalo,
- treću ne znam dobro, znam ju preko posla jer su nam firme surađivale i našle smo se možda par puta izvan posla.

U svim slučajevima je riječ o djeci do godinu dana.

zaredalo mi se da moram u par dana ići kod njih po prvi put nakon poroda
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:17   #1882
Slinčeki (edit: za ovo će isto u početku biti premali/e), bodiji, noćna lampica možda?
Ja sam se zeznuo prije više godina, kupih bodi koji je bio malo prevelik, ali uraslo je dijete u njega.
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.
AngerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:24   #1883
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ne znam jel već bilo, ali što se ovako može pokloniti za rođenje djeteta?

I ako imate više ideja, ako može neka gradacija:
- jedna mi je dobra prijateljica,
Pitaj ju što joj treba pa kupi. Ako ima više prijateljica, možete i nešto veće zajedno.

Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
- s drugom sam prije bila dobra, ali smo izgubile kontakt pa mi više nije toliko stalo,
- treću ne znam dobro, znam ju preko posla jer su nam firme surađivale i našle smo se možda par puta izvan posla.
Ove su mi ista kategorija.
Robicu za godinu dana (za manje već imaju i brzo će prerasti) i kakvu igračk(ic)u.


Izbjegavaj svirajuće stvari zbog roditelja
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:52   #1884
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ne znam jel već bilo, ali što se ovako može pokloniti za rođenje djeteta?

I ako imate više ideja, ako može neka gradacija:
- jedna mi je dobra prijateljica,
- s drugom sam prije bila dobra, ali smo izgubile kontakt pa mi više nije toliko stalo,
- treću ne znam dobro, znam ju preko posla jer su nam firme surađivale i našle smo se možda par puta izvan posla.

U svim slučajevima je riječ o djeci do godinu dana.

zaredalo mi se da moram u par dana ići kod njih po prvi put nakon poroda
Obicno roditelji za bebe vec imaju sve sto im treba kad se rode. I slazem se da je najbolje raspitati se sto im treba ili sto bi zeljeli. Ako bi ipak na svoju ruku evo par ideja (pisano sa stajalista mame koja je dobila poklone za bebu):

- novac u koverti s cestitkom + igrackica/slikovnica - Vjeruj mi puno je korisnije dobiti 100 kn nego neku odjecu iste vrijednosti.

- darovna kartica (znam da imaju DM i Muller) + cestitka i igrackica/slikovnica - Jako korisno i prakticno za obje strane, i onu koja daruje i onu koja dobiva, ak ti je neugodno davati novce. Moze posluziti za kupovinu pelena, kozmetike, sveg moguceg za bebu. Ni slucajno ne kupovati kozmetiku kao poklon, jer vecina mama koje ja znam koristi nesto specificno.

- neki lijepi okvir za sliku ili set za otisak stopala/sake

- pelene, ako koriste jednokratne, ali moras saznati koje - ne kupovati napamet. Ovdje ako ti se da onda mozes napraviti tortu od pelena, fora izgleda, premda ja vise volim originalno zapakirano.

- didakticke igracke, tipa neke kocke koje se umecu jedna u drugu sa slicicama, slovima, brojevima - Ovo mi se nije cinilo tak super kad smo dobili koliko mi se sad cini super i zapravo je jedan od najboljih fizickih poklona koje smo dobili . S kockama ne mozes pogrijesiti.

- slikovnice ili neke knjige s pricama ili slikovnice za kupanje - i ovo, slikovnica nikad dosta, posebno sa zivotinjama, ovog tipa http://www.nasa-djeca.hr/hr/slikovni...krava,190.html
Ima u Mulleru. Tekst je malo glupav ali je u rimi pa se bebama to svidja.

- CD s djecjim pjesmicama

- kombinacija navedenog , naravno ovisi i o tome koliko novaca zelis/mozes potrositi

Uz svaki poklon koji smo dobili je bio i poklon za mamu. Tu je bilo svega - kosare s vocem, kosare s cajem, kavom, keksima i sl., kozmetika (Lush i L'Occitane), nakit (da, za mamu, ne za bebu ). Moram priznati da to nisam ocekivala, ali me razveselilo. Ovo je mozda ideja za ovu prvu dobru prijateljicu.

Djecja odjeca je jako slatka i svi je vole kupovati, ali se lako moze pogrijesiti s tim, cak i ako vec imas bebu i iskustva s tim, a kamoli ako nemas. Brojevi su razliciti od razlicitih proizvodjaca, a i bebe ne rastu sve jednako.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 19:23   #1885
kocke, puzzle (drvene, vlakići, slagalice razne) I knjige su mi najdraži pokloni za djecu. I moju I tuđu.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 21:36   #1886
Dobru prijateljicu bi pitala sta joj triba.
Ostalima bi kupila kakvu robicu i igracku.
Robicu slobodno uzmes za 12 + mj., jer se pocetna nabavlja (u vecini slucajeva) prije rodjenja djeteta.

I neku pametnu igracku, stp ce isto koristot malo kasnije, ali super dodje.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 01:42   #1887
Ja poklanjam slikovnice. Zauzimaju jako malo mjesta, ne proizvode buku, lako ih je prilagoditi tome koliko mislim potrošiti, djetetu će vjerojatno duže trajati od bodića u veličini za tri mjeseca, dobre su slikovnice.

Zapravo, trenutno doma imam za isporučiti neke koje proizvode buku, ali to je za frendice koje će me valjda voljeti i ako me požele ubiti.

Kupovanje robice mi je glupo - ako je netko u teškoj situaciji i treba mu pomoći da obuče dijete, bolja je vreća rabljene odjeće nego fensi kompletić za naslikavanje. Ako nije u teškoj situaciji (ili je, ali je dijete već obučeno) koji će mu penis još jedan fensi kompletić za naslikavanje, u možda fulanoj veličini. Veće stvari ne bih nikome kupovala napamet, možda ih imaju, možda žele nešto drugo, možda uopće ne žele tu stvar i bit će krama koja će im zauzimati mjesto u stanu. Ako znam u kojim je dijete pelenama vjerojatno znam više nego što želim znati. Klasične dječje igračke mi se isto čine dobre (legići, drvene kocke i slično) ali to zauzima mjesto pa možda nije neka sreća imat ih doma godinama dok dijete ne naraste dovoljno da bi se njima igralo. Kozmetiku/bonove za kozmetiku za bebu bih poklanjala nekome za koga mi se čini da bi mu dječji šampon i krema za guzu mogli biti osjetan izdatak, inače wtf. Meni je tetka napravila dekicu kad sam se rodila i dugo sam simpatizirala tu dekicu, ali da radiš divne dječje dekice ne bi nas pitala.

Nemam djece, ovo je čisto logika kojom se vodim kad kupujem poklone tuđim bebama.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:54   #1888
Meni je vecina odjece koju smo dobili bila korisna. U vise od dvije godine smo dobili dva komada koja nismo iskoristili jer su bili pretopli za doba godine u kojem je dijete naraslo za tu velicinu. I igracke koje su bile krivo pogodjene po dobi su kasnije dobro dosle i bile super (npr. autic guralica kojeg smo dobili kad je mali imao 2 mjeseca). Nismo koristili neku svirajucu igracku koja je falsala .
Pelene i torte od pelena nismo dobivali i to mi se ne svidja kao poklon. Kozmetika isto ne.
Slikovnice su dobar poklon i razne slagalice i kocke (npr. Clemmy gumene kocke).
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:26   #1889
Poklon za prespavat kod nekoga

Molim pomoć! Kćer mi ide kod prijateljice prespavat 2 dana, u kuću kod njezinih roditelja. ne može doć praznih ruku. Mislili smo roditeljima kavu, a prijateljici nešto od kozmetike (pjena za kupanje, . . . ). Problem je što ide na otok, ne može puno vuć sa sobom, a vrućina je pa čokolade i slične stvari ne dolaze u obzir, vino imaju svoje . . .

Ima li neko ideju ili iskustvo? Cure su stare 20 godina.
Thnx!!
Mican is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:37   #1890
Muskom jedno i polgodisnjem klincu za krstitke? Ne znam ni njega ni roditelje, al moram ic . Robicu mi je glupo, igracke nespretno jer do tamo idem avionom. Inace sam za krstitike ili kupovala neki nakit ili davala novce, al tu mi to nije opcija .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:45   #1891
Doria, kupi neku lijepu knjigu bajki, sad mu mogu čitati drugi a kad poraste čitat će sam.

Edit: sad sam skužila da možda nije u Hr. Onda plišanog psa dalmatinca. Ili kakav srebrnjak, ovisno koliko love želiš dati.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:26   #1892
Da, nije u Hrv. Ali dalmatican plisanac u biti zvuci super, nesto odavde, a igracka sto je zgodno za klinca . Hvala, budem pogledala sta/gdje postoji . Srebrnjak, i o tome sam razmisljala, no kad sam pitala kakvi su obicaji jel se poklanjaju takve stvari mi je receno da ne kompliciram i kupim robicu/igracku .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:15   #1893
Quote:
Mican kaže: Pogledaj post
Molim pomoć! Kćer mi ide kod prijateljice prespavat 2 dana, u kuću kod njezinih roditelja. ne može doć praznih ruku. Mislili smo roditeljima kavu, a prijateljici nešto od kozmetike (pjena za kupanje, . . . ). Problem je što ide na otok, ne može puno vuć sa sobom, a vrućina je pa čokolade i slične stvari ne dolaze u obzir, vino imaju svoje . . .

Ima li neko ideju ili iskustvo? Cure su stare 20 godina.
Thnx!!
Cure su stare 20 godina?!? I kćer ne zna sama šta bi uzela prijateljici?
Kava i ušećereni bademi za roditelje.
Kondome za frendicu.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:27   #1894
Quote:
Mican kaže: Pogledaj post
Molim pomoć! Kćer mi ide kod prijateljice prespavat 2 dana, u kuću kod njezinih roditelja. ne može doć praznih ruku. Mislili smo roditeljima kavu, a prijateljici nešto od kozmetike (pjena za kupanje, . . . ).
Hoće li spavati kod frendice jer joj frendica radi uslugu i udomljava je na dva dana jer kćer ima nekog posla na otoku, pa se osjeća dužnom, ili ide na giggly girly druženje i komplicirate bezveze?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:32   #1895
Ah, slikovnica. To je to. Hvala, cookie!

Gdje se moze kupiti slikovnica danas? Knjizare polagano odumiru.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:36   #1896
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Hoće li spavati kod frendice jer joj frendica radi uslugu i udomljava je na dva dana jer kćer ima nekog posla na otoku, pa se osjeća dužnom, ili ide na giggly girly druženje i komplicirate bezveze?

Baš. Mi u srednjoj i početkom faxa smo svako malo bili za vikend kod neke od nas koja ima kuću uz more. Ne sjećam se da je ikad ijedna nešto donijela "domaćici" ni roditeljima.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:39   #1897
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Ah, slikovnica. To je to. Hvala, cookie!

Gdje se moze kupiti slikovnica danas? Knjizare polagano odumiru.
Na internetu. Za ideje predlažem guglanje "Caldecott winners" ili "brainpickings picture books", tako se izbjegne smeće s poukama tipa "budi uredna, pristojna i ne odgovaraj odraslima".
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:41   #1898
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Na internetu. Za ideje predlažem guglanje "Caldecott winners" ili "brainpickings picture books", tako se izbjegne smeće s poukama tipa "budi uredna, pristojna i ne odgovaraj odraslima".
Je li Winnie the Pooh jos uvijek ziv?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:15   #1899
Quote:
Mican kaže: Pogledaj post
Molim pomoć! Kćer mi ide kod prijateljice prespavat 2 dana, u kuću kod njezinih roditelja. ne može doć praznih ruku. Mislili smo roditeljima kavu, a prijateljici nešto od kozmetike (pjena za kupanje, . . . ). Problem je što ide na otok, ne može puno vuć sa sobom, a vrućina je pa čokolade i slične stvari ne dolaze u obzir, vino imaju svoje . . .

Ima li neko ideju ili iskustvo? Cure su stare 20 godina.
Thnx!!
Ja sam u takvoj situaciji s 28 nosila gospodji majci finiji caj i ne znam je li bilo nesto slatko uz to (cokolada, truffles, neki cajni keksi? ), a prijateljici nesto vezano za njen hobi.

Mislim da s necim za popiti i/ili pojesti neces pogrijesiti i nije pretjerano u nijedan ekstrem (nemoj sad pripremiti kosaru ).

Za curu ce kcer bolje znati, ali mislim da gadjas dobar cjenovni rang. Ako kcer misli da je pretjerano darivati prijateljicu, mozda joj je prihvatljivije pocastiti koktelom i sladoledom, bocom vina, pizzom. Ako bas odbija, mislim da ne trebas inzistirati.

Ja bi roditeljima svakako dala neku sitnicu sto se jede i/ili pije.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:27   #1900
U tim godinama mi nije padalo na pamet babski vuci poklone roditeljima frendica.
Za autoricu kad vec ne moze doci praznih ruku i mora nesto tegliti reda radi, neka bude onda kako cijelo selo radi: kilo kave, secera, sok na razmucivanje i eventualno bombonjera ako hoces da se vise pokazes.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.