Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2006., 23:57   #1
Gimnazije Zagreb

Imam kcer koja je 8. razred i iduce godine zeli upisati jezicnu gimanziju. Misli smo da upise onu u Malesnici, ali navodno u njoj ima jako puno droge. Inace, volio bi da neki roditelji koji znaju nesto o gimnazijama u zg daju svoje misljenje.

Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 00:09   #2
Možda da proba upisati IV.gimnaziju u Utrinama,isto je jezična,ako joj nije predaleko?

Dobra škola,ne samo jer ja tamo idem
Tuzni djecak XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 00:15   #3
Quote:
objektivac kaže:
Imam kcer koja je 8. razred i iduce godine zeli upisati jezicnu gimanziju. Misli smo da upise onu u Malesnici, ali navodno u njoj ima jako puno droge.
Droge ima svugdje, tu je bitan karakter vase kceri a ne odabir skole
Quote:
objektivac kaže:
Inace, volio bi da neki roditelji koji znaju nesto o gimnazijama u zg daju svoje misljenje.
Mislim da su ovdje ipak ucenici upuceniji
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 10:03   #4
XVI gimnazija, u Krizanicevoj ti je dobra. Dobar ravnatelj (meni je predavao ), dosta nude, moderni su i imaju kvalitetne profesore.
Imaju internet stranicu pa pogledaj:
http://www.16gimnazija.hr/

Za Lucijana Vranjanina (Malesnica) su svojedobno govorili da je jako zahtjevna i teska gimnazija, ne znam je li se sto promijenilo. Sto se droge tice, to uvijek mozes naci bilo gdje.

Na kraju krajeva, svaka ti skola ima nesto sto druga nema
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 10:39   #5
Quote:
objektivac kaže:
Misli smo da upise onu u Malesnici, ali navodno u njoj ima jako puno droge.
Mislim da nema ništa više nego u bilo kojoj drugoj školi.
Inače super škola Ni u jednom trenutku nisam požalila što sam tamo išla

Quote:
Za Lucijana Vranjanina (Malesnica) su svojedobno govorili da je jako zahtjevna i teska gimnazija, ne znam je li se sto promijenilo.
Sumnjam da se promijenilo, ali s druge strane nije škola baš tako teška.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:57   #6
Quote:
ksenija_2 kaže:
Za Lucijana Vranjanina (Malesnica) su svojedobno govorili da je jako zahtjevna i teska gimnazija, ne znam je li se sto promijenilo. Sto se droge tice, to uvijek mozes naci bilo gdje.
Evo ks, slažem se s tobom.
I ja sam završio Lucijanku i mogu reći da je i više nego dobra škola.
A droge ionako svugdje ima.

U školu je išlo dosta (hm... kako da to kažem!) djece iz okolice Zagreba, tako da je većina bila iz Samobora, Zaprešića odnosno njihove okolice itd. To je zapravo i bila najveća prednost jer nije bilo (hm... kako da to kažem!) "iskvarene gradske djece".
Ono što je nas tištilo su huligani iz Španskog koji su redovito dolazili pred školu žicati novce, a bilo je tu i noževa i koječega drugoga.

Uglavnom idealna škola za zapadni dio grada - Špansko, Prečko, Gajnice, Stenjevec, Malešnicu itd.
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 22:24   #7
ovo sto se tice droge...ima je svugdje tako da je to svejedno
ova u malesnici je nateza,odnosno profesori su stvarno zahtjevni
moja preporuka je križanićeva
Maynard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 23:01   #8
Ma joj ljudi, ne dajte se zaplašit time kak je to najteža škola. Ja sam u Lucijanki imala dojam da svatko tko ima bar malo radnih navika može proć s 4. Samo su najveće ljenčine prolazile s 3 i 2.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 10:00   #9
Quote:
objektivac kaže:
Imam kcer koja je 8. razred i iduce godine zeli upisati jezicnu gimanziju. Misli smo da upise onu u Malesnici, ali navodno u njoj ima jako puno droge. Inace, volio bi da neki roditelji koji znaju nesto o gimnazijama u zg daju svoje misljenje.

Hvala
ne mogu sad reč da u njoj uopće nema droge, ali ima sigurno manje nego u gradskim školama
kao škola je podosta zahtjevna ali zbog toga ima jako dobar postotak upisa svojih učenika na fakultete prvog izbora
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:41   #10
Gimnazije Zagreb

Moje skromno misljenje kao profesora koji je radio u gimnaziji ( i bio djak iste) je da droge i ostalih stimulansa ima svagdje, i da nije ok bilo kojoj skoli prisiti etiketu one koja vise ili manje obiluje djecicom sklonom narkomaniji. Nema "finih" i "manje finih skola", vjeruj mi, a kad netko prica o "elitnim gimnazijama" dobijem slom zivaca, poucena svime sto sam tamo vidjela. Samo i jedino TI kao roditelj mozes imati kontrolu nad svojim djetetom, a samo i jedino ONO moze odluciti hoce li se ili ne upustiti u zacarani krug eksperimentiranja sa drogama. Mislis li da se samo klinci drogiraju? Nadam se da ti je dijete razumno, odgovorno i dovoljno tvrdoglavo da se ne da ni na sta nagovoriti, a kriterij za odabir skole neka bude prema njegovim ( tj njezinim) sklonostima i interesima jer je to jedini koji je realan i ispravan.
Ja sam se, na zalost, zaista srela s vecim brojem djecice koja su bila na kojecemu i puno mi je lakse bilo razgovarati s njima i pokusati ih prizvati k pameti nego objasniti problem mamama i tatama. Roditelji, na zalost, vrlo cesto okrecu glavu od problema, cak i oni iz jako "finih" obitelji.
jezicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:40   #11
Iako ima nekih nerazumnih stvari, V gimnazija je izgleda najbolja u Zagrebu,
pa i po tom pitanju droge. To s drogom vjerojatno nije zasluga te gimnazije
direktno, nego indirektno - jer tamo idu posebno dobra djeca.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 17:55   #12
Quote:
Hlebyn kaže:
Iako ima nekih nerazumnih stvari, V gimnazija je izgleda najbolja u Zagrebu,
pa i po tom pitanju droge. To s drogom vjerojatno nije zasluga te gimnazije
direktno, nego indirektno - jer tamo idu posebno dobra djeca.
da, ali tata traži savjet za jezičnu, a ne matematičku gimnaziju...
budimo objektivni, droge ima svugdje, u Tesli, Lucijanki, VI. gimnaziji, XIII. gimnaziji, i taj se problem nažalost ne može izbjeći.
i ja sam sama išla u V. gimnaziju, maturirala sam prije 3 i pol godine. upisala sam je jer su moji roditelji inzistirali baš na toj školi jer su i sami išli u nju, moglo bi se praktički reći da su me natjerali tamo iako sam silno željela upisati jezičnu gimnaziju... mislim da je V. daleko precijenjena gimnazija, istina je, puno se radi i sve, ali nisam dobila baš toliko toga što u nekoj drugoj gimnaziji ne bih, a izgubila sam previše živaca i vremena na predmete koji mi dan danas na fakultetu i primjeni u svakodnevnom životu uopće ne trebaju...
savjet tati Objektivnome: pustite da vaša kći sama odabere školu i nemojte joj nametati svoj izbor niti je prisiljavati na nešto što ne želi i sve će proći u najboljem redu...
aibreann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 23:44   #13
Quote:
Hlebyn kaže:
Iako ima nekih nerazumnih stvari, V gimnazija je izgleda najbolja u Zagrebu,
pa i po tom pitanju droge. To s drogom vjerojatno nije zasluga te gimnazije
direktno, nego indirektno - jer tamo idu posebno dobra djeca.
Prvo, V. gimnazija je matematicka a ne jezicna, i to vjerojatno najteza matematicka gimnazija u Zagrebu

Drugo, ovo da tamo idu posebno dobra djeca , mozes objesiti macku o rep
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 20:02   #14
Quote:
ksenija_2 kaže:
XVI gimnazija, u Krizanicevoj ti je dobra. Dobar ravnatelj (meni je predavao ), dosta nude, moderni su i imaju kvalitetne profesore.
Imaju internet stranicu pa pogledaj:
http://www.16gimnazija.hr/

Za Lucijana Vranjanina (Malesnica) su svojedobno govorili da je jako zahtjevna i teska gimnazija, ne znam je li se sto promijenilo. Sto se droge tice, to uvijek mozes naci bilo gdje.

Na kraju krajeva, svaka ti skola ima nesto sto druga nema
Potpisujem, sve
maturirala sam u krizanicevoj prije 7 godina i sad mogu reći da sam jako zadovoljna sa tom školom i sa obrazovanjem koje sam tamo dobila. moja preporuka za XVI. gimnaziju

P.S. ksenija koja si generacija jer je Gulin i meni predavao
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:00   #15
Quote:
objektivac kaže:
..ali navodno u njoj ima jako puno droge.
ako bude tražila drogu, nać će je bilo gdje.
ako ne bude - pa, neće nitko trčat za njom i gurat joj u ruke, usta, žile..

mislim da ćeš bolje odgovore dobit na kutku za školarce, nekako mi se čini da gimnazijalci bolje znaju kakve su gimnazije od roditelja.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 18:20   #16
Quote:
flakey kaže:
Potpisujem, sve
maturirala sam u krizanicevoj prije 7 godina i sad mogu reći da sam jako zadovoljna sa tom školom i sa obrazovanjem koje sam tamo dobila. moja preporuka za XVI. gimnaziju

P.S. ksenija koja si generacija jer je Gulin i meni predavao

ja sam ti maturirala 99., a ti? pretpostavljam isto tada
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:38   #17
Quote:
ksenija_2 kaže:
ja sam ti maturirala 99., a ti? pretpostavljam isto tada
2000. mala razlika. vjerovatno smo skoro sve iste profesore imale.
i sad mogu reci da sam zadovoljna sa školom, iako sam se svojevremeno i na sam pogled na one stepenice ježila
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 02:35   #18
Neko vrijeme sam bila u stručnom timu Lucijanke i mogu ti reći kao i većina ljudi do sad da je to kvalitetna škola ,a po pitanju droge,stvar je ko i u drugim školama više-manje ista.
Inače pusti dijete da samo odluči a vi roditelji ste tu da joj pružite podršku i eventualno blago usmjerite.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 17:44   #19
Smile 18. gimnazija??

mozete li mi reci kakva je 18. gimnazija? profesori i nastava..
rockerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 17:48   #20
kakva je 18. gimnazija?
rockerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.