Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Pogledaj rezultate ankete: Koliko kredita imate
Imam jedan kredit 13 37.14%
Imam vise kredita 7 20.00%
Nemam kredita i ponosim se time 15 42.86%
Glasovatelji: 35. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2007., 23:11   #1
Kredit-tko ga ima

Tko od vas ima bilo kakav kredit koji trenutno vraca.Bas me zanima jer se stalno prica o nekim zaduzenjima gradana a onda opet kak svi imaju i trose 11 milijardi kuna za Bozic.
djubre44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 23:24   #2
Kredit je smrt - dakle NE!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 01:05   #3
Quote:
djubre44 kaže: Pogledaj post
Tko od vas ima bilo kakav kredit koji trenutno vraca.Bas me zanima jer se stalno prica o nekim zaduzenjima gradana a onda opet kak svi imaju i trose 11 milijardi kuna za Bozic.
Ovisi u što uložiš... Jedno je kredit za stan, školovanje, novi stroj, a drugo za ljetovanje ili obleku...

A štednja građana je ionako veća od ukupnog opterećenja istih.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 10:21   #4
imam jedan koji vučem već neko vrijeme ... jedan dio njega bio je otplata jednog koji smo digli za liječenje a drugi dio je rezultat igranja s karticama.
Još malo pa sam s njim gotova, a amex sam prerezala ...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 10:30   #5
Imam margin al se već skoro isplatio (i glavnica)
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 10:43   #6
imam kredit za auto i okvirni kredit po tekućem računu
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 11:12   #7
stambeni, ali uložen kao investicija




p.s. @ lavica02: zar ti, financijski maher, pa tako s karticama?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 11:20   #8
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Kredit je smrt - dakle NE!
Nije smrt ako ga dobro koristiš i nisi previše izložen.
Čuo sam za iskustva ljudi koji se bave poduzetništvom i vrte milionske cifre a drapaju minuse na računima jer mu je šteta "zablokirat" lovu
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 11:41   #9
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post

p.s. @ lavica02: zar ti, financijski maher, pa tako s karticama?
ali sam i žensko ... šta ćeš dešava se i najboljima
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 11:49   #10
Imam auto-kredit -jos malo manje od 3 godine,a i stambeni-jos puno godina
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:00   #11
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
Nije smrt ako ga dobro koristiš i nisi previše izložen.
Čuo sam za iskustva ljudi koji se bave poduzetništvom i vrte milionske cifre a drapaju minuse na računima jer mu je šteta "zablokirat" lovu
Nisam mislio na kredite u tom smislu, za one koji se znaju zadužiti i imati više love s strane nego koliko su dužni.
Po toj logici svi oni koji imaju ''nešto'' mogli bi uzeti kredit i vrtiti lovu.

Mislio sam na kredite koje diže raja za kredite tipa auto, stan, skijanja, novi TV, ''cipelice, bluzice, kompletići, šeširi...'' i za ostale pizdarije a otplaćuju ih i tekućih sredstava - tj. plaće)
E to je smrt!

Postoje KREDITI i krediti!

Ali sve jedno nemam niti jedan!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:06   #12
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post

Mislio sam na kredite koje diže raja za kredite tipa auto, stan skijanja, novi TV, ''cipelice, bluzice, kompletići, šeširi...'' i za ostale pizdarije a otplaćuju ih i tekućih sredstava - tj. plaće)
E to je smrt!

Postoje KREDITI i krediti!
Objasni ovo izjednačavanje čisto potrošačkih stvari i jednog stana, molim te...
BTW, ne znam zašto je otplaćivanje kredita iz plaće smrt...
Ili misliš da su samoubojice svi oni koji to rade?
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:36   #13
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Objasni ovo izjednačavanje čisto potrošačkih stvari i jednog stana, molim te...
BTW, ne znam zašto je otplaćivanje kredita iz plaće smrt...
Ili misliš da su samoubojice svi oni koji to rade?

Samoubojice su SAMO oni koji rade i imaju kredite i otplaćuju kredite iz te iste plaće



Stan, zašto?
1. zato što je kvardat PREJAKO preskup
2. zato što prosječna mlada hrvatska obitelj s dvoje zaposlenih postaju robovi toga kredita slijedećih 25-30 godina.
3. zato što danas to dvoje istih mladih ''može'' otplaćivati kredit, no hoće li moći sutra, za 3-5-10 godina, živimo u surovom kapitalizmu, zar ne!?
4. vrlo lako nakon 3-4 neotplaćene rate ulaze u ZONU SUMRAKA
5. zato što im ništa ne ostane za life (osim uzimanja drugog kredita za life)
6. a od čega će svoju djecu (ako ih budu imali) hraniti, oblačiti, školovati...
7. da ne govorim samog sebe...
8. zato što se kupju najčešće mali i nekorisni stanovi koji poslije postaju PREtijesni...
9. zato što je prošle 2006 godine bilo 29% manje kupoprodajnih ugovora za nekretnine bile nego 2005
10...
11...

79437737836. zato što je to SMRT!

U biti da sumiram sve se može očitati u točki 2 - biti rob kredita za slijedećih 25-30 godina, tj. u ''najboljim'' godinama svoga života - hvala NE!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:54   #14
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
U biti da sumiram sve se može očitati u točki 2 - biti rob kredita za slijedećih 25-30 godina, tj. u ''najboljim'' godinama svoga života - hvala NE!
Dobro, ako ti se više sviđa podstanarski život, tvoja stvar.

Ali, eto meni se recimo podstanarstvo na hrvatski način ne sviđa (obično bez ikakve zaštite stanoprimca), obično sa starim namještajem i još 100 nepogodnih stvari, a i nakon 10-20 godina gazda mi neće reći: "Dosta se plaćali, od sutra je stan vaš."
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:55   #15
Hmmm....da.
Sve je stvarno sumirano pod točkom 2, ali si fulao bit. Sve se ovo tvoje odnosi na ono kako tumačiš pojam "prosjek".
Ali, ajmo redom.
Ad 1.) kvadrat je takav kakvim ga je tržište napravilo. Ako te smeta odnos cijene kvadrata vs. prosječna plaća, postoje u svijetu primjeri gdje je taj odnos još besmisleniji. Skupo, OK.
Ad 2.) Da se izrazim tvojim rječnikom, "robovi" su na onoliko vremena na koliko su ga digli.
Ad 3.) "Surovi kapitalizam"...is a two way street. Ide i gore i bolje. Ja lično mislim da možemo samo bolje, but, hey, it's only me...
Ad 4.) Ovo mi nije najjasnije, ali ako misliš da je banci u interesu da te izbaci na ulicu nakon par neplaćenih rata, mislim da smo na drugim topicima apsolvirali da to baš nije u najboljem interesu te iste banke...
Ad 5.) Ova ti se tvrdnja temelji valjda isključivo na onom poimanju prosjeka iz točke 2.
Ali, kredit mogu uzeti i oni koji ga zapravo uopće neće osjetiti. Pa će ostati i za druge stvari.
Ad 6.) Vidi pod "Ad 5.)"
Ad 7.) Isto
Ad 8.) Isto, zapravo...To JEST često slučaj, ali opet ne za sve.
Ad 9.) A ovo govori, zapravo, o čemu?
...
"Dug je zao drug." Ali baš i nije smrt.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:08   #16
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Dobro, ako ti se više sviđa podstanarski život, tvoja stvar.

Ali, eto meni se recimo podstanarstvo na hrvatski način ne sviđa (obično bez ikakve zaštite stanoprimca), obično sa starim namještajem i još 100 nepogodnih stvari, a i nakon 10-20 godina gazda mi neće reći: "Dosta se plaćali, od sutra je stan vaš."
Jumping into conclusion!

Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
...
"Dug je zao drug." Ali baš i nije smrt.
Dobro!

A ja kada sam navodio sve ove moje postavke, bavio sam se prosjekom, koji je prema meni deep into shit!

p.s.
I nemojte se hvatati doslovno svake riječi i ne želim više replicirati, svoje sam mišljenje iznio.

Kakac god kredit bio, po mom poimanju jebeni je to uteg - koji pazi ovo: SVAKU KUNICU + KAMATE NA KAMATU TREBA VRATITI!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:46   #17
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post

A štednja građana je ionako veća od ukupnog opterećenja istih.
kredite ima 85% građana. Znači da samo 15% štedi?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:53   #18
hm... budući da sa svojih 20 godina već imam jedan, ovim putem tražim sponzora jerbo 28. treba otplatit prvu ratu.


i nikad više neću neku takvu glupost napraviti
__________________
There'll be sparks in the rain... honey in your hair... I'm wishing you were here with me...
M Jena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 17:09   #19
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
kredite ima 85% građana. Znači da samo 15% štedi?
Ne znači. Zašto ne bih uz kredit za stan imao dvije stambene štednje s kojima ću prelomiti dio kredita? Ili imam dugotrajnu štednju na osnovi koje sam uzeo kratkoročni kredit za platiti školovanje za lead auditora za 9001 jer mi se nakon toga smiješi bolje radno mjesto...

Za kupnju stana se čak isplati zadužiti i ako imaš lovu - jer ćeš uložiti s boljim prinosom nego što je kamata za stambeni kredit.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 17:16   #20
Vojky (dobrodušno) je8ali te certifikati!
A ako ćemo ozbiljno, i kad već koristiš sebe za primjer: znači li to da je tvoja štednja veća od preostale obveze koju imaš prema baMci?
Ja velim da NE, kao što i svi oni koji imaju kredite na početku roka otplate (na velike iznose) IMAJU štednju, ali ona je značajno manja od preostalog iznosa kredita.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.