Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2003., 23:47   #41
Pesice, sudeci po drustvu, ovo tebe traze!

"We`re looking for a few outstanding individuals..."



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2003., 00:00   #42
Question Mene?

Sto ce im pes, a imaju outstanding vuka pred nosom?
Ili se njega boje?

Drugog zdesna poznam.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2003., 02:01   #43
lahor:
Ako pusis te krscanske fore o raju i paklu, onda se ostavi magije


Belialu je recimo pripisana arogancija, Sonnielloni mržnja a Levithianu zavist etc.
Što misliš zašto svaki nosi određenu ljudsku karakteristiku?
Isus reče "Kraljevstvo božje je u vama"-da nije možda i pakao isto?Reče i Bog je u nama,da nije možda i sotona?

Pitali jednom rokfelerića koliko je dovoljno biti bogat- reče on" samo još malo više".Bijaše čovjek dakle pohlepan i cijeli mu se život sveo SAMO na zgrtanje financijske vrijednosti- no nikad nije dosta -i bog zna što je sve spreman učiniti da bi to postigao-a gramzivost(pohlepa) postaje onda samo vrh piramide .
Da li je TO možda ugovor s demonom(Mammonom u ovom slučaju)-jer jasno je što je izgubio time,a što dobio.
I da li je taj demon upravo samo ta karakteristika koja određuje čovjeka i zbog koje je spreman učiniti čak i ono što nikad ne bi na uštrb samog sebe i onog što je.

No- ok ,to je ipak kršćanstvo a ti ne pušiš kršćanske fore.

A možda se i magika svodi samo na niz oronulih starčeka koji mumljanjem nerazumljivih riječi u besmislenim ceremonijama dozivaju prohujala vremena izgubljene potencije.
Ili možda tako izgleda kad se površinski i s nerazumijevanjem promatra.


Burzum:
Prema Bibliji ce u Pakao 99.9% ljudi

Nemoj vjerovati marketingu religiskih organizacija.

U pakao neće nitko.(osim onih koji već jesu- no ti su ionako živi)
"probleme" će imat samo oni koji ne ljube druge kao samog sebe i sebe kao i druge(npr. priča o samaričanu etc.).No to je ionako već stvar izbora.





illegale:

Koji su vam likovi nabolji, odnosno najkorisniji? Imal ko kakvog favorita?


nakon dugog i pomnog razmišljanja zaključio sam da u svim kategorijama pobjeđuju "čudovišta iz ormara".
Nemre se Asmodeus pa ni sam Lucifer mjerit s Sulleyem i Mikeom Wazovskim.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2003., 12:22   #44
Ne pusim ja krscanstvo ali mnogi ovdje to puse pa zato sam napisao klasicnu pricu o raju i paklu.
Vjestac najbolja loza je Freemasons Order Of Golden Centurium
Favoriti iz Goetije-Paimon,Buer,Beleth,Belial,Dantalion,Purson,Shax,Ha ures,Gaap,Andrealphus,Cimeries.
Danaye prakticno iskustvo najbolje govori........
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2003., 12:25   #45
Quote:
danaye kaže:

A možda se i magika svodi samo na niz oronulih starčeka koji mumljanjem nerazumljivih riječi u besmislenim ceremonijama dozivaju prohujala vremena izgubljene potencije.
Ili možda tako izgleda kad se površinski i s nerazumijevanjem promatra.
Magika mozda.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2003., 12:40   #46
nisam baš skužio..
magika možda?.. tako izgleda ili to samo i je?

lahor ti kažeš magija, vještac magika.
Da li bi meni neupućenom mogli pojasniti različitost?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2003., 13:57   #47
Crowley je promijenio magic u magick da bi je odvojio od magije madjionicara otud ime magika.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 08:32   #48
Kršćanstvo je - nemojte se sad šokirati - kod nas dominantna religija. Da bi zavladali "klijentima", demonizirali su one koji se ne slažu s njihovim papazjanijama. To su izveli tako da su uzeli pogansko božanstvo i pretvorili ga u palog anđela, Sotonu, da bi istovremeno narodu nametnuli odmak od pučke religije i stvorili personifikaciju neprijatelja.

U srednjem vijeku je crkva imala toliko snažan utjecaj da su se disidenti okretali od nje. Ateizam je bio neprihvatljiv, a nudio se gotov saveznik - Sotona. Zato većina srednjevjekovnih grimoara posluje s tamnim silama i ritualima priziva zla.

Čuo sam za dobar broj priča o ljudima iz Rijeke koji spadaju u kategoriju "nikad nisam bio kul, a sad ću biti dark". Odnekud uhvate Solomona, Abramelina, Agrippu ili nešto adekvatno dosadno i bace se na posao. Što se događa? Zbog statusa otpadnika i gnjeva usmjerenog prema društvu već su puni negativnih emocija. Idu raditi prizive crnih sila i ufuraju se još više u to raspoloženje: imaju nešto drevno, kao iz horror filmova, puni su mržnje, pun je mjesec i sjede na raskršću bez žive duše u blizini. Imamo labilnu osobu u kombinaciji s ritualima koji će je upoznati sa svojom necenzoriranom podsviješću... idealna situacija za ispaliti.

Magija je realna, bez dvojbe; ali za nju nisu potrebne drevne knjige koje će magu omogućiti sve što već može bez dodatnog troška za posvećene bodeže i crne mantile.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 08:59   #49
Quote:
Sly kaže:
Magija je realna, bez dvojbe; ali za nju nisu potrebne drevne knjige koje će magu omogućiti sve što već može bez dodatnog troška za posvećene bodeže i crne mantile.
Ehhh....znaš, ako bi ja radio prizive u trenerci sa kuhinjskim nožem, mislim da ne bih proizveo baš željene rezultate. Naravno, netko sa većom sposobnošću vizualizacije ne bi imao problema.

Zato i postoji ceremonijalna magija, za nas nesretnike čija je moć vizualizacije ispodprosječna.

Nego....jel' netko isprobao povezati prizive iz Goetie ili nečeg sličnog, sa raznim orgonskim napravama sa kristalima? Čini mi se da bi to mogao biti zanimljivim eksperiment.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 09:54   #50
Orgonski generatori mogu napunit magijske potrepstine za rituale.Korisna stvar.Ceremonijalna magija je zakon
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 14:59   #51
Citam ovaj topic i nemogu se nadivit!
Prema ovome sto mogu procitat magika i ovi prirucnici o njoj su u biti samo oblik horor stiva, nes kao Dilan Dog srednjeg vijeka
No dosta sprdnje. Krenimo redom
Koliko vidim da bi takvo sto funkcioniralo, treba se vjerovat u dobrog Boga i zlog Lucifera - stare price, stara vjera, vrlo vrlo besmisleno i moderan covjek zna koliko je to sve nelogicno i nemoguce u tom obliku
No ne velim da "cuda" i "nadprirodno" nisu moguci, samo da nisu u takvom obliku kao sto ih vjere i ti obredi prikazuju i da nisu nista nenormalno i natprirodno vec sasvim prirodna stvar, jer obredi i vjera su kao Spilbergovi filmovi: puno nepotrebnih specijalnih efekata a sve da bi se zasminkala osnovna radnja
Daklem, sto se tice demona i sklapanja paktova s doticnim o uspjesnosti, mogu rec samo kako je to glupost teze vrste. Naime, demoni su stanje duha, i ako se sklopi pakt s njima jedino sto se dobilo je snaga u duhu za izvrsenje svog cilja. Naravno pametan covjek je svjestan svoje snage i moze sam potkanut duh na razvoj i sirenje moci sto dovede do istog rezultata kao i ovo poluhipnotiziranje uma sa "natprirodnim" - drugim rijecima ako ti vjerujes da mozes nesto to ces i moci; isto kao ako tebi usade hipnozom u podsvjest tu istu zelju da to mozes; ili ako u transu padnes pod utjecaj istog "ispiranja" mozga pa opet podsvjesno mozes to zbog cega si se prvobitno dao pod utjecaj transa/hipnoze/samokontrole duha

sve u svemu, sve to magijanje je obican light show za slabice koji nemaju dovoljno jak duh da bi sami pokrenuli promjene vec neprirodnim putem to na silu guraju u podsvjest. Naravno da to dovodi do rezultata di ljudi postanu sjebani, agresivni, vide svasta, nerazlikuju san od jave i sl. simptome koje pripisuju "obuzetosti djavlom". Je ga obuzelo ispiranje mozga a ne djavo...

Tako, sve u svemu, ko se susretne s demonom nek mi kaze kako izgleda. Sigurno nije crven, s krilima i rogovima...
A ko vidi magiku koja mijenja okolis nek mi opise nacin mjenjanja
Sve se to da opisat i one fore za neuke pheasante iz srednjeg vijeka "blazeni koji nevide a vjeruju" mi tu ne prolaze
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 15:51   #52
Quote:
Ges kaže:
No dosta sprdnje. Krenimo redom
Krenimo..

Quote:
Ges kaže:
Koliko vidim da bi takvo sto funkcioniralo, treba se vjerovat u dobrog Boga i zlog Lucifera -
Ne treba. Ja ne vjerujem ni u jedno ni u drugo.

Quote:
Ges kaže:
stare price, stara vjera, vrlo vrlo besmisleno i moderan covjek zna koliko je to sve nelogicno i nemoguce u tom obliku
Prije nego što počnem...reci ti meni šta je to moderan čovjek?

Quote:
Ges kaže:
..puno nepotrebnih specijalnih efekata a sve da bi se zasminkala osnovna radnja
Poznata je stvar da specijalni efekti služe za stimulaciju svijesti i podsvijesti. Nema veze sa šminkanjem.

Quote:
Ges kaže:
Daklem, sto se tice demona i sklapanja paktova s doticnim o uspjesnosti, mogu rec samo kako je to glupost teze vrste. Naime, demoni su stanje duha, i ako se sklopi pakt s njima jedino sto se dobilo je snaga u duhu za izvrsenje svog cilja.
I zašto je to onda glupost?

Quote:
Ges kaže:
Naravno pametan covjek je svjestan svoje snage i moze sam potkanut duh na razvoj i sirenje moci sto dovede do istog
Nije to stvar pameti nego vježbe i prakse. Prije nego što dođe do tog stadija mora proći i stadije light showa. Kao što nebrojeno puta pokušavam objasniti...sama pamet i želja ti neće pomoći da istrčiš maraton.

Quote:
Ges kaže:
[B]vec neprirodnim putem to na silu guraju u podsvjest.
A koji bi bio prirodan put?

Quote:
Ges kaže:
[B]Tako, sve u svemu, ko se susretne s demonom nek mi kaze kako izgleda. Sigurno nije crven, s krilima i rogovima...
Točno...nije takav..već puno, puno gori.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 16:21   #53
Ges se ocito nikad nije bavio magijom.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 16:22   #54
Baphomet kaze-Točno...nije takav..već puno, puno gori.
Slazem se.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 22:34   #55
Smile final word

Quote:
Ges kaže:
sve u svemu, sve to magijanje je obican light show za slabice koji nemaju dovoljno jak duh da bi sami pokrenuli promjene vec neprirodnim putem to na silu guraju u podsvjest.
Joj Ges, čitaš li ti što pišeš.....

Prvi i osnovni uvjet za BILO KAKVU magiju je jak duh da bi se njime pokrenule neke stvari.


Quote:
Baphomet:
Poznata je stvar da specijalni efekti služe za stimulaciju svijesti i podsvijesti. Nema veze sa šminkanjem.
Eto, Bafi ti je dobro odgovorio.



Inače, (mojim skromnim rječnikom) postoji magija koja se radi izvana ; npr. ceremonijalna magija u kojoj radiš nekakav ritual koji kao psihički triger djeluje na tvoju podsvjest i aktivira je za postizanje određenog cilja.
I magija koja ide iznutra; koncentriranost, centriranost, jaka kontemplacija i meditacija u dubokim dijelovima psihe, - na određeni cilj ili whatever


**************************************************

blessed be dear virtual friends,
oni koji shvaćaju, i oni koji ne
Solaris ovim postom prestaje postojati

Zadnje uređivanje Solaris : 21.10.2003. at 01:26.
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 08:31   #56
Quote:
Baphomet rece:
Ne treba. Ja ne vjerujem ni u jedno ni u drugo.
Kak ne treba? Demon predstavlja zlo. Ako postoji takvo "cisto" zlo onda znaci da se sve dijeli na dobro i zlo. Ako dolazi do djeljenja znaci da je crkva u pravu, da postoji dobar Bog i zao vrag...
Quote:
Prije nego što počnem...reci ti meni šta je to moderan čovjek?
Moderan covjek je covjek koji je svjestan granica koje ga okruzuju i koje su mu nametnute. Moderni ljudi razbijaju te granice i dokazuju kako je svemir beskonacan te je sve u njemu moguce. Za modernog covjeka ne postoji djeljenje, pogotovo ne na cisto dobro i cisto zlo
Quote:
Poznata je stvar da specijalni efekti služe za stimulaciju svijesti i podsvijesti. Nema veze sa šminkanjem.
Krivo sam se izrazio. Ne za sminkanje vec za podmazivanje da se sto lakse i brze probavi u glavi. Naravno, a kad brzo pijes i pitas me:
Quote:
I zašto je to onda glupost?
ja ti mogu samo rec sto sam bio vec napisao:
"to dovodi do rezultata di ljudi postanu sjebani, agresivni, vide svasta, nerazlikuju san od jave i sl. simptome koje pripisuju "obuzetosti djavlom". Je ga obuzelo ispiranje mozga a ne djavo..."
sve na silu se odbije o glavu. Zato tehnike koje traju dugo vremena a iziskuju mnogo rada su itekako isplativije i sigurnije, te ce umjesto da ostete um (kao ovo nasilno moduliranje vlastite svijesti) ce dovest do istinskog jacanja
Quote:
Nije to stvar pameti nego vježbe i prakse. Prije nego što dođe do tog stadija mora proći i stadije light showa. Kao što nebrojeno puta pokušavam objasniti...sama pamet i želja ti neće pomoći da istrčiš maraton.
zasto bi morao proci stadije light showa? Isus ih nije prolazio, Budha ih nije prolazio, Sai Baba ih nije prolazio... a svi su razvili snagu duha do nama nepojmljivih razina. Oni su jednostavno shvatili i svoje shvacanje njegovali. Nije bilo tu light show obreda, samo jacanja duha
Quote:
A koji bi bio prirodan put?
Meditacija? Samokontrola? Razbijanje granica? Shvacanje?
Quote:
Solaris rece:
Prvi i osnovni uvjet za BILO KAKVU magiju je jak duh da bi se njime pokrenule neke stvari.
da, ALI... razlika je u tome jel si ti do te snage dosao trajno ili trenutnom stimulacijom pomocu light showa. Ista stvar ko i s drogama i alkoholom - snazan si samo dok traje a poslije si opet normala
Quote:
Točno...nije takav..već puno, puno gori.
1. molio bi da mi ga opisete (bez onih folirancija "nemoze se opisat, mora se vidjet" - moze, i to vrlo lako, usporedit bar s necim)
2. jeste li osobno vidjeli demona
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 09:49   #57
Demoni predstavljaju poroke, mane, tjelesne užitke itd. Oni su simbol "tamnog" ekstrema koji nam je moguće dostignuti. To ne znači da se sve dijeli na dobro i zlo (ako postoje mafijaši, ne znači da su baš SVI ljudi policija ili lopovi) već da u ovom slučaju govorimo o jednom EKSTREMU. Činjenica da postoje ekstremi ne znači da se moramo odlučiti za jedno ili drugo: iskušavanjem tamnog ekstrema moći ćemo doći do viših spoznaja ili ludnice, ali nipošto do dosade.

Moderan čovjek je isto što i drevni čovjek: izdrk ugljika u (prividno) beskonačnom svemiru. Teza da jedno ništa može spoznati svemir je smiješna. Ali dobro. Ne možemo dokazati da je svemir beskonačan ako to ne znamo (a ne znamo). Isto tako ne znamo da je sve u njemu moguće. Baš zato što ne znamo što se oko nas događa to trebamo isprobavati. Metode su diskutabilne, ali svakome svoje.

Dugotrajne tehnike mogu biti ok ZA TEBE. Za nekog drugog nisu. Na primjer, kako se osloboditi straha od letenja? Jedan način uključuje postepene metode. Gledanje ptica, zamišljanje da letiš, gledanje filmova o ljudima u avionu... i na kraju, konačno, let. Drugim ljudima više odgovara skok u avion (šok terapija). Ne možemo govoriti da je postepena metoda ispravna: ispravna je za NEKE ljude. Drugi žele poduzeti rizik i suočiti se sa sobom. Cilj je isti.

Demone se jedino može iskusiti na svojoj koži. Pošto svi gledamo stvari na različiti način, oni se drugačije ukazuju. Pogledaj ovaj link (traži "Goetia"), možda će ti biti koristan.

Govoreći o Isusu i Sai Babi, kao uzor spominješ ljude koji se bave duhovnošću. Magija i duhovnost nisu isto i ne možeš ih gledati istim kriterijima. Cilj duhovnosti je (grubo i pojednostavljeno) sjedinjenje s višom sviješću (osvojiti što više bodova u igri), a cilj magije je osobni razvoj (igranje je samo sebi svrha).
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 10:42   #58
Quote:
Ges kaže:
Kak ne treba? Demon predstavlja zlo. Ako postoji takvo "cisto" zlo onda znaci da se sve dijeli na dobro i zlo. Ako dolazi do djeljenja znaci da je crkva u pravu, da postoji dobar Bog i zao vrag...
Kao što sam već par puta ponovio. Meni demoni ne predstavljaju nikakvo zlo.

Quote:
Ges kaže:
Moderan covjek je covjek koji je svjestan granica koje ga okruzuju i koje su mu nametnute. Moderni ljudi razbijaju te granice i dokazuju kako je svemir beskonacan te je sve u njemu moguce. Za modernog covjeka ne postoji djeljenje, pogotovo ne na cisto dobro i cisto zlo
A gdje ti moderni ljudi žive?

Quote:
Ges kaže:
Krivo sam se izrazio. Ne za sminkanje vec za podmazivanje da se sto lakse i brze probavi u glavi.
To nije samo krivo izražavanje već totalna promjena mišljenja.

Quote:
Ges kaže:
"to dovodi do rezultata di ljudi postanu sjebani, agresivni, vide svasta, nerazlikuju san od jave i sl. simptome koje pripisuju "obuzetosti djavlom". Je ga obuzelo ispiranje mozga a ne djavo..."
Nisam agresivan, ne vidim svašta, razlikujem san od jave, a od djavla ni traga ni glasa. I šta sad?

Quote:
Ges kaže:
sve na silu se odbije o glavu. Zato tehnike koje traju dugo vremena a iziskuju mnogo rada su itekako isplativije i sigurnije, te ce umjesto da ostete um (kao ovo nasilno moduliranje vlastite svijesti) ce dovest do istinskog jacanja
Bavljenje prizivima i ceremonijalnom magijom zahtjeva dugo vremena za pripreme. Fizičke i psihičke. Jel' ti stvarno misliš da samo oblačenje u crne odore, mumljanje i crtanje pentagrama može dovesti do korisnih rezultata? Ako tako misliš očito da previše holivudskih filmova gledaš.

Quote:
Ges kaže:
zasto bi morao proci stadije light showa? Isus ih nije prolazio, Budha ih nije prolazio, Sai Baba ih nije prolazio... a svi su razvili snagu duha do nama nepojmljivih razina. Oni su jednostavno shvatili i svoje shvacanje njegovali. Nije bilo tu light show obreda, samo jacanja duha
A jacali su duh kako? Eto..odlucili oni da ojacaju duh i stvar je rijesena. E stvarno lupas svasta. I oni su prosli tesko obuku. koliko je meni poznato, za Isusa se nezna gdje je boravio dugi niz godina. A nije ni Buda dosao do prosvjetljenja tek tako.

Quote:
Ges kaže:
da, ALI... razlika je u tome jel si ti do te snage dosao trajno ili trenutnom stimulacijom pomocu light showa. Ista stvar ko i s drogama i alkoholom - snazan si samo dok traje a poslije si opet normala
Opet pričaš napamet. Pa tko bi normalan preživio u našem zapadnom svijetu da je stalno u tom stanju? To je drugi svijet. I normalno je da kada si u tom svijetu da si u drugom stanju. Oni koji se ne mogu vratiti u "normalu", ti lako brzo pošize.
Druga je priča u Indiji, tamo se takvi poštuju i hrane bez naknade, ali tamo je drugačiji mentalitet.

Quote:
Ges kaže:
1. molio bi da mi ga opisete (bez onih folirancija "nemoze se opisat, mora se vidjet" - moze, i to vrlo lako, usporedit bar s necim)
2. jeste li osobno vidjeli demona
"ne moze se opisati mora se vidjeti"? Kakva je to rečenica, šta uopće znači? Možda si mislio na "ne može se opisati mora se doživjeti"?

Najbliže sa čime ga možeš usporediti je stanje kaosa i potpuno negiranje trenutnog postojanja.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 13:07   #59
Quote:

A jacali su duh kako? Eto..odlucili oni da ojacaju duh i stvar je rijesena. E stvarno lupas svasta. I oni su prosli tesko obuku. koliko je meni poznato, za Isusa se nezna gdje je boravio dugi niz godina. A nije ni Buda dosao do prosvjetljenja tek tako.
slazem se. nisam ni rekao da su preko noci ojacali duh. ali su ojacavanjem duha dosli do te faze shvacanja kako pomocu moci koje su time postigli mogu uspravljat svime, materijalnim i duhoavnim te ju nisu koristili za vlastitu korist vec za pomoc drugima. Jer ako imas neceg u neogranicenim kolicinama onda to ne vrijedi nista - zato dostizanje imanja svega pomocu obreda, meni kao neznalici na tom podrucju djeluje kao ubrzano postizanje onoga za sto se treba pripremat dugo dugo vremena
Quote:

Opet pričaš napamet. Pa tko bi normalan preživio u našem zapadnom svijetu da je stalno u tom stanju? To je drugi svijet. I normalno je da kada si u tom svijetu da si u drugom stanju. Oni koji se ne mogu vratiti u "normalu", ti lako brzo pošize.
Druga je priča u Indiji, tamo se takvi poštuju i hrane bez naknade, ali tamo je drugačiji mentalitet.
da, pricam napamet... moja isprika
Quote:

"ne moze se opisati mora se vidjeti"? Kakva je to rečenica, šta uopće znači? Možda si mislio na "ne može se opisati mora se doživjeti"?
Najbliže sa čime ga možeš usporediti je stanje kaosa i potpuno negiranje trenutnog postojanja.
ok, to mi je tesko zamislit, mada nemam problema u shvacanju funkcioniranja svemira tj. spoznaje da je "Bog" iznad svakih podjela pa tako iznad i dobra i zla pa s time i povezivanja duhovnog i materijalnog ali isto tako i odjeljivanja jednog od drugog. Nemogu si pomit kako bi izgledalo "negiranje trenutnog postojanja". Kao san?
Quote:
Baphomet kaže:
Kao što sam već par puta ponovio. Meni demoni ne predstavljaju nikakvo zlo.

Nisam agresivan, ne vidim svašta, razlikujem san od jave, a od djavla ni traga ni glasa. I šta sad?
pretopstavljo sam da neko nepripremljen (kao ona djeca sto
Bavljenje prizivima i ceremonijalnom magijom zahtjeva dugo vremena za pripreme. Fizičke i psihičke. Jel' ti stvarno misliš da samo oblačenje u crne odore, mumljanje i crtanje pentagrama može dovesti do korisnih rezultata? Ako tako misliš očito da previše holivudskih filmova gledaš.
Sve u svemu, moram priznat kako me je sve to zaintrigiralo.
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 14:17   #60
Quote:
Ges kaže:
Nemogu si pomit kako bi izgledalo "negiranje trenutnog postojanja". Kao san?
U svakom slučaju zastrašujuće. To je riječima najbliže.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.