Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 13:21   #21
hmmm...

ja bi ga prijavio na policiju...

to sto je svecenik nema nikakve veze...treba ga prijaviti kao gradanina...ako pokusava nesto s tim maloljetnicima...

sjecam se iz djetinjstva...bilo je slicnih slucajeva...no nitko nije ragirao...da je meni uletio s takvom spikom...mislim da bi ga istukao...da moje djete netko napadne...ubio bi ga...

problem je sto u hrvatskoj nitko ne prijavljuje svecenike za takve stvari jer se smatra da je normalno da svecenik bude sklon takvim radnjama...

eto...to je sto ja mislim...zastitimo nasu djecu...
cry wolf is offline  
Old 13.09.2007., 00:14   #22
Quote:
cry wolf kaže: Pogledaj post
hmmm...

problem je sto u hrvatskoj nitko ne prijavljuje svecenike za takve stvari jer se smatra da je normalno da svecenik bude sklon takvim radnjama...

...
Zašto lažeš?
Pa bar ovu godinu je bilo takvi skandala po novinama.
I uvijek, baš uvijek je naglašeno da je (ako je) svećenik.

Ako je u crnoj kronici u istom broju članak o biološkom ocu-pedofil+incest
i o svećeniku koji je pedofil
uvijek će svećenik biti na naslovnici.
Sigurno novinari neće senzacionalistički naglastiti nešto što čitatelji očekuju, nego suprotno.

Štoviše, dva narkomana su nedavno ucjenjivala župnika da će reći kako su zlostavljani u djetinjstvu ako im ne da lovu.
I nitko tu lažnu optužbu (tako se pokazalo) nije stavio na naslovnicu: jer takvi su ovisnici i nikom ništa.

S druge strane, sigurno se u prošlosti to prikrivalo zbog utjecaja Crkve, baš kao što su se zločini i skandali svih uglednika i moćnika prikrivali, iz bilo koje sfere. I recimo da Crkva sada plaća zbog toga.

Srećom, bar je ljudima jasno da pedofilije ima svugdje i da od zla nitko nije cijepljen po pozivu, vjeri, statusu, obrazovanju...

Zato mi je jadno naglašavati i naslađivati se kad je počinitelj -svećenik.
Zar žrtva ne pati jednako?

Kad nam postane jasno da je zločin zločin, onda će se moći nešto napraviti.
lala is offline  
Old 13.09.2007., 00:55   #23
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
I šta sad to znači za ovaj slučaj?
Navodni...dajte, molim vas.

U suprotnime (a brijem da je to), ako lažeš o ovakvim temama da bi ispljuvao KC
Fuj!
Kako ste jadno pali
Probudi se trnoružice iz svojih začaranih snova i prizemlji se!!!Ne treba pljuvati po KC.Ona to jako dobro radi sama sebi.Prilog slijedi.


ZAGREB - Rapski slučaj nije prvi skandal sa svećenicima-bludnicima u Hrvatskoj. Prije nekoliko godina javnost je zgrozio slučaj velečasnog Ivana Čučeka koji je kao vjeroučitelj bludničio nad djevojčicama, piše Novi list.

Riječ je o svećeniku iz crkve u zagrebačkim Šestinama koji je, kako proizlazi iz presude, zavlačio ruke djevojčicama pod donje rublje i dirao ih po tijelu. Iako je nepravomoćnom presudom bio proglašen krivim za čak 13 kaznenih djela bludnih radnji te osuđen na kaznu zatvora u trajanju od jedne godine i 9 mjeseci, drugostupanjski mu je sud izrekao uvjetnu osudu s rokom kušnje od tri godine.

Lani je pak španjolski katolički svećenik osuđen na dvije godine zatvora zbog spolnog zlostavljanja dječaka, kojem je pomagao pisati zadaće. Rafael Sanz Nieto (74) dvije je godine, od 1999. kada je djetetu bilo 13 godina, redovito posjećivao dječaka.

Madridski pokrajinski sud osim zatvora kaznio ga je i novčanom kaznom. Prema presudi odgovornom je proglašena i madridska nadbiskupija koja nije zaštitila dječaka te će morati platiti 30 tisuća eura.

Kada je prije nekoliko godina u SAD-u izbio skandal sa svećenicima pedofilima, zbog čega je i tadašnji papa Ivan Pavao Drugi pozvao vjerodostojnike američke katoličke crkve u Rim, 200-tinjak svećenika sami su odstupili ili su povučeni s dužnosti.

Seksualni skandal potresao je krajem 90-tih i crkvu u Irskoj, a kako se da zaključiti iz analize svih tih slučajeva, žrtve pohotnih svećenika najčešće su bili dječačići u sirotištima ili domovima za nezbrinutu djecu pod okriljem crkve.

Vrh crkve optužen je da je sve te slučajeve godinama zataškavao. Osim s ovim optužbama, katolička se crkva našla suočena i s milijunskim odštetama žrtvama pedofilije. Kardinal iz Los Angelesa izjavio je da će njegova nadbiskupija morati prodati vlastito sjedište ne bi li isplatila žrtve seksualnog zlostavljanja koje su je tužile sudu.

Posljednji domaći seksualni skandal koji nije izravno upleo svećenike, već Caritasov dom za nezbrinutu djecu Blaženi Alojzije Stepinac u Brezovici, još nije dobio cjelovit sudski epilog.

Za sada je kuhar tog doma Mijo Penić nepravomoćno osuđen na godinu i pol dana zatvora zbog pokušaja silovanja retardirane štićenice, dok je domar iz Brezovice Marijo Barlović dobio kaznu od 6,5 godina zatvora zbog seksualnog zlostavljanja maloljetnog štićenika, također s mentalnom retardacijom.

Protiv Barlovića je nedavno otvorena istraga zbog silovanja još jedne djevojčice, koja je bila smještena u domu. Još nije okončana ni istraga protiv pet časnih sestara zbog fizičkog zlostavljanja djece u domu u Brezovici, piše Novi list.

Za pedofiliju je bio osumnjičen i župnik crkve Marijina uznesenja iz Tribunja, Dražen Bagić. Protiv njega nikad nije bila podignuta kaznena prijava, piše Jutarnji list.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Old 13.09.2007., 01:11   #24
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Probudi se trnoružice iz svojih začaranih snova i prizemlji se!!!Ne treba pljuvati po KC.Ona to jako dobro radi sama sebi.Prilog slijedi.........Za pedofiliju je bio osumnjičen i župnik crkve Marijina uznesenja iz Tribunja, Dražen Bagić. Protiv njega nikad nije bila podignuta kaznena prijava, piše Jutarnji list.
Hmmm. Ovo je stvarno ozbiljan problem da bi se preko ovakvih stvari prelazilo.Ovo sto se dogadja sa KC jest unistenje njene strukture u svim smjerovima.Crkva je moralno i autoriteski morala od apostolskih dana pa do danas pokazati svoju pravu namjenu,jer ovo kako danas nastupa ozbiljno je kandidat za izopcenje od one prave CRKVE BOZIJE a to je narod okupljen u vjeri,ljubavi,u spasitelju Isusu.Bog ne stanuje u zidinama ili posebnim slikama,On jest prisutan u svakom zivom bicu i nepogresivo kreira svoju ljubav na raznim manifestacijama.Ljubav koju je ON stvorio a sam ISUS potvrdio nije ovo sto se desava danasnjoj crkvi,tj nekim njenim "nedoraslim" svecenicima desava itd.Te pojave ozbiljno razaraju njenu pravu narav i pitanje je vremena kada ce doci do eksplozije izlaza njenih clanova.Ljubav je ocito krivo shvacena,ili ti problematicni i dezorjentirani gay,pedofili isl,elementi,misle da ih BOG ne vidi?Nedopustivo je da sam vrh crkve cuti o ovome,pa to je ponistenje najuzvisenijeg poziva,na ovaj nacin laz je i samoobmana prema svim porama drustva.Nedopustivo je cutanje onih koji su pozvani da stite male i bespomocne,one koji placu i tuguju.Jeli to ono sto je Gospod sam uspostavio? Jel su te skupe haljine,bogati automobili i luksuzna ljetovalista zaista potrebna slugu Bozijemu?Zbog takvih danasnja crkva trpi,ali krivi su i njeni propisi koji brane odredjene stavove,na ovaj nacin je pederikosa i pedofila sve vise.To je djavolska bolest koju treba adekvatno lijeciti promjenom koja mozda na prvi pogled izgleda nemoguca.Veliki veliki minus ide odgovornima koji ne sprijecavaju ovu vrstu "najvece gadosti" u covijeku,bicu stvorenom od samog Boga!!!.Eh da je samo ovo problem,treba progovoriti i o ostalim ispraznostima i ponizenjima koji trpe obespravljeni.
Jimi7 is offline  
Old 13.09.2007., 01:23   #25
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Probudi se trnoružice iz svojih začaranih snova i prizemlji se!!!Ne treba pljuvati po KC.Ona to jako dobro radi sama sebi.Prilog slijedi.


ZAGREB - Rapski slučaj nije prvi skandal sa svećenicima-bludnicima u Hrvatskoj. Prije nekoliko godina javnost je zgrozio slučaj velečasnog Ivana Čučeka koji je kao vjeroučitelj bludničio nad djevojčicama, piše Novi list.

Riječ je o svećeniku iz crkve u zagrebačkim Šestinama koji je, kako proizlazi iz presude, zavlačio ruke djevojčicama pod donje rublje i dirao ih po tijelu. Iako je nepravomoćnom presudom bio proglašen krivim za čak 13 kaznenih djela bludnih radnji te osuđen na kaznu zatvora u trajanju od jedne godine i 9 mjeseci, drugostupanjski mu je sud izrekao uvjetnu osudu s rokom kušnje od tri godine.

Lani je pak španjolski katolički svećenik osuđen na dvije godine zatvora zbog spolnog zlostavljanja dječaka, kojem je pomagao pisati zadaće. Rafael Sanz Nieto (74) dvije je godine, od 1999. kada je djetetu bilo 13 godina, redovito posjećivao dječaka.

Madridski pokrajinski sud osim zatvora kaznio ga je i novčanom kaznom. Prema presudi odgovornom je proglašena i madridska nadbiskupija koja nije zaštitila dječaka te će morati platiti 30 tisuća eura.

Kada je prije nekoliko godina u SAD-u izbio skandal sa svećenicima pedofilima, zbog čega je i tadašnji papa Ivan Pavao Drugi pozvao vjerodostojnike američke katoličke crkve u Rim, 200-tinjak svećenika sami su odstupili ili su povučeni s dužnosti.

Seksualni skandal potresao je krajem 90-tih i crkvu u Irskoj, a kako se da zaključiti iz analize svih tih slučajeva, žrtve pohotnih svećenika najčešće su bili dječačići u sirotištima ili domovima za nezbrinutu djecu pod okriljem crkve.

Vrh crkve optužen je da je sve te slučajeve godinama zataškavao. Osim s ovim optužbama, katolička se crkva našla suočena i s milijunskim odštetama žrtvama pedofilije. Kardinal iz Los Angelesa izjavio je da će njegova nadbiskupija morati prodati vlastito sjedište ne bi li isplatila žrtve seksualnog zlostavljanja koje su je tužile sudu.

Posljednji domaći seksualni skandal koji nije izravno upleo svećenike, već Caritasov dom za nezbrinutu djecu Blaženi Alojzije Stepinac u Brezovici, još nije dobio cjelovit sudski epilog.

Za sada je kuhar tog doma Mijo Penić nepravomoćno osuđen na godinu i pol dana zatvora zbog pokušaja silovanja retardirane štićenice, dok je domar iz Brezovice Marijo Barlović dobio kaznu od 6,5 godina zatvora zbog seksualnog zlostavljanja maloljetnog štićenika, također s mentalnom retardacijom.

Protiv Barlovića je nedavno otvorena istraga zbog silovanja još jedne djevojčice, koja je bila smještena u domu. Još nije okončana ni istraga protiv pet časnih sestara zbog fizičkog zlostavljanja djece u domu u Brezovici, piše Novi list.

Za pedofiliju je bio osumnjičen i župnik crkve Marijina uznesenja iz Tribunja, Dražen Bagić. Protiv njega nikad nije bila podignuta kaznena prijava, piše Jutarnji list.
Da? I? U čemu ja to nisam u pravu?
Gdje sam ja to napisala da nema takvih slučajeva, pogotovo u nas?

Ako si mi htio kontrirati, pošto-poto-
onda nisi trebao navesti članke iz novina ,


Hvala na ovom trudu ,
s obzirom da sam bila lijena pretraživati net, pa evo, ovom prethodnom forumašu, uz moj prethodni post- na ono njegovo :

cry wolf kaže:
hmmm...

problem je sto u hrvatskoj nitko ne prijavljuje svecenike za takve stvari jer se smatra da je normalno da svecenik bude sklon takvim radnjama...


Vidite da u Hrvatskoj ljudi itekako prijavljuju svećenike za takve stvari
(zašto ne bi )
i čak da novinari ni u jednom slučaju nisu propustili napisati njihovo zanimanje (što ipak nije slučaj kod svih pedofila, jelte).

A pedofila ima svugdje.
I svako neproporcionalno naglašavanje pojava čini štetu osviještavanja problema.
Bilo negiranje (kao što je KC napravila već)
bilo naglašavanje jednog dijela
(jer se time automatski zanemaruje ostatak skupine-kao kad se naglašavaju svećenici-
a nitko se ne sjeti psihologa,učitelja,liječnika, ljudi koji rade u svjetskim organizacijama i zakladama za pomoć djeci-
sve su to idealne profesije za približavanje djeci i pedofil će ih rado izabrati).

Ako je pričamo o KC općenito, onda možemo pričati i o pedofiliji,

ako pričamo o pedofiliji (kao od brige silne )-
zašto onda ne spominjete nikog drugog pedofila, osim svećenika?


A što se tiče autornog posta:

da, navodno je, dok se ne dokaže.

Umjesto da pljujete po instituciji,

zašto ne pljunete po pedofiliji

i ne kažete autoru da je dužan prijaviti takvo što?

Smjesta.

I da nije važno što je zločinac po zvanju?

Prijaviti će to u policiju, a ne u župni ured.

Ili to uopće nije važno?

Zašto nije važniji zločin i žrtva,
nego identitet počinitelja?

Ništa vi ne radite bolje nego KC koja je po tom istom principu postupila kad je zataškavala,

isto se postupa sada (s obrnutim predznakom),

s tim da ste mi još gadljiviji-jer ste licemjerni i ko fol takvo što zamjerate KC.
lala is offline  
Old 13.09.2007., 01:57   #26
Quote:
guardiany kaže: Pogledaj post
i kako pomoći tim dečkima a ujedno i kapelanu??? :bless:
Ne znam za dečke, no savjeta za kapelana. Neka pređe na anglikansku religiju, i uživa u svojoj seksualnosti s nekim tko mu je drag.
Lucifer-extian is offline  
Old 13.09.2007., 13:03   #27
[QUOTE]
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Da? I? U čemu ja to nisam u pravu?
Gdje sam ja to napisala da nema takvih slučajeva, pogotovo u nas?

Ako si mi htio kontrirati, pošto-poto-
onda nisi trebao navesti članke iz novina ,
Ne pjeni se nego izbroji do sto i onda malo razmisli lala.
Ako pljuvanjem smatraš iznošenje istine onda si u ozbiljnom problemu sama sa sobom.
Pedofili su jadnici kojima je potrebna pomoć jer su nastrani i bolesni.Možeš ih samo žaliti i po meni oni spadaju u najgadljiviju kategoriju ljudi.Ovdje moraš razlučiti jednu drugu stvar koju si izgubila očito iz vida.
Crkva bi trebala biti moralna vertikala svakog društva i svojim primjerom pokazivati ljudima put kojim bi trebali ioći.Crkva su ljudi a ne građevine.
Grijeh Crkve je u tome što zataškava takve slučajeve, čime postaje saučesnikom u tim gnjusnim djelima.Umjesto da se ogradi od takvih pojedinaca u svojim redovima i tako sačuva obraz i moralni integritet ona ih štiti i šalje u druge župe gdje oni godinama nastavljaju svoju prljavu rabotu jer si ne mogu pomoći.
Kada su u sekularnom društvu otkrije pedofil on krivično odgovara za svoja djela jer tako propisuje zakon.
Štiteći takve pojedince u svojim redovima Crkva se postavlja iznad zakona i radi po svome.Kada to ipak procuri u javnost onda se prave da o tome ništa neznaju.
Hvala ti lijepo na takvoj crkvi.
Ne vidim sebe u tome.
Lijep pozdrav.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Old 13.09.2007., 14:04   #28
[QUOTE=emanuel;10198989]
Quote:

Kada su u sekularnom društvu otkrije pedofil on krivično odgovara za svoja djela jer tako propisuje zakon.
.
E sad bih ja tebi trebala reći:
probudi se trnoružice!

Zakon propisuje jednako za sve. I ne iskrivljujte još i to.
Odi na Pravo pa pitaj je li KC uspjela baš od zakonaRH isposlovati da se pedofili ne gone ako su svećenici
svašta.
I da probudi se:
, ne znam jes li li naivan, ali možeš li prihvatiti činjenicu
da pedofila ima svugdje, da to nisu nikakvi marginalci u društvu i da svi, svi žele zataškati i izbjeći kaznu a da će uspjeti oni koji nekog imaju iza sebe: bila je to KC,
ali šta misliš da bi se u HR dogodilo da se ispostavi prije izbora da je jedan presjednik stranke pedofil, ili premijer ili predsjednik države?

Od obitelji, do stranke i institucije svi koji zataškavaju zataškavaju zločin upravo zbog ovakvog mišljenja-da toga nema svugdje i da se ruši njihov ugled zbog nečijeg osobnog zla.

A vi ovakvim lažnim temama to i potičete.
Otvorite još i temu gdje potičete žrtve da ne prijavljuju i sl. samo da bi se dokazalo da ljudi ne prijavljuju ništa što netko iz Crkve napravi.

Još jednom neka mi netko objasni,
kakve veze imaju slučajevi u Bostonu s ovim
(navodnim i još uvijek neprijavljenim) slučajem? Ajde?
lala is offline  
Old 13.09.2007., 17:23   #29
[QUOTE=emanuel;10198989]
Quote:

Ne pjeni se nego izbroji do sto i onda malo razmisli lala.
Ako pljuvanjem smatraš iznošenje istine onda si u ozbiljnom problemu sama sa sobom.
Pedofili su jadnici kojima je potrebna pomoć jer su nastrani i bolesni.Možeš ih samo žaliti i po meni oni spadaju u najgadljiviju kategoriju ljudi.Ovdje moraš razlučiti jednu drugu stvar koju si izgubila očito iz vida.
Crkva bi trebala biti moralna vertikala svakog društva i svojim primjerom pokazivati ljudima put kojim bi trebali ioći.Crkva su ljudi a ne građevine.
Grijeh Crkve je u tome što zataškava takve slučajeve, čime postaje saučesnikom u tim gnjusnim djelima.Umjesto da se ogradi od takvih pojedinaca u svojim redovima i tako sačuva obraz i moralni integritet ona ih štiti i šalje u druge župe gdje oni godinama nastavljaju svoju prljavu rabotu jer si ne mogu pomoći.
Kada su u sekularnom društvu otkrije pedofil on krivično odgovara za svoja djela jer tako propisuje zakon.
Štiteći takve pojedince u svojim redovima Crkva se postavlja iznad zakona i radi po svome.Kada to ipak procuri u javnost onda se prave da o tome ništa neznaju.
Hvala ti lijepo na takvoj crkvi.
Ne vidim sebe u tome.
Lijep pozdrav.
Mislim da crkva nebi trebala isplatiti nikakvu odštetu žrtvama pedofilije,jer
ni za ostala krivična djela se ne dobivaju novci.
Kad to napravi biti će manje pedofilije,jer samo naivni ili oni koji se prave naivnima mogu misliti da su jedino svečenici krivi.
JankoX is offline  
Old 13.09.2007., 17:57   #30
Prava CRKVA BOZIJA jest njen narod u jedinstvu sa Spasiteljem Isusom i Bogom Tvorcem svih svijetova.Ja naprosto ne shvacam kako jedno takvo uzviseno zanimanje poput svecenika moze pasti u takvo sto,pa to nema mjerila,jel zivot svoj posvetili su oni Bogu i na sluzbu pomoci bratu covijeku,alooooooo.O cemu mi pricamo.Ako nesto ne valja tad to treba javno kritizirati pa neka i zidovi placu ali istina se mora doznati.Kakvi novci i kakva isplata,pa to je djavoska odluka same crkve tamo ovih u USA sto ce tim zrtvama platiti "svoje grijehe". Jel ce se sad mozda platiti "inkvizicija" nebrojenih zivota mozda?.Pa neznam kako se neko moze igrati sa pedofilijom,pederlukom,i ostalim zaista strasnim stvarima koje su pogubne za covijeka.I to jos da to provodi moralna vertikala...nemam rijeci.Tko god zatvara oci pred nasiljem i zlom danasnjice i ne nastoji pomoci,taj je saucesnik u gadostima njihovima.Taj nece vidjeti Isusa s prave strane.
Jimi7 is offline  
Old 13.09.2007., 18:33   #31
[QUOTE=lala;10200205][QUOTE=emanuel;10198989]

E sad bih ja tebi trebala reći:
probudi se trnoružice!

Quote:
Zakon propisuje jednako za sve. I ne iskrivljujte još i to.
Odi na Pravo pa pitaj je li KC uspjela baš od zakonaRH isposlovati da se pedofili ne gone ako su svećenici
svašta.
Ok...reci ti onda meni dali ti je poznato dali je ijedan svećenik kojemu je dokazano da je pedofil otišao u zatvor?
S druge strane ti izjednačavaš te pedofile koji su svećenici sa pedofilima u svijetu.Oni jesu jednaki po tome što su nastrani i boleseni ali nisu jednaki po svom habitusu.Kako to ne možeš shvatiti.Svećenicima roditelji daju svoju djecu s povjerenjem u Crkvu koja stoji iza njih.Oni to povjerenje iskorištavaju na najpodmikliji način a Crkva se ponaša kao da to nema veze s njom.Dok sve ne iziđe u javnost.Onda te svećenike šalje u druge župe ali tek nakon što ih pod svaku cijenu želi opravdati i minorizirati njiihov odvaratni čin.

Quote:
I da probudi se:
, ne znam jes li li naivan, ali možeš li prihvatiti činjenicu
da pedofila ima svugdje, da to nisu nikakvi marginalci u društvu i da svi, svi žele zataškati i izbjeći kaznu a da će uspjeti oni koji nekog imaju iza sebe: bila je to KC,
ali šta misliš da bi se u HR dogodilo da se ispostavi prije izbora da je jedan presjednik stranke pedofil, ili premijer ili predsjednik države?

Od obitelji, do stranke i institucije svi koji zataškavaju zataškavaju zločin upravo zbog ovakvog mišljenja-da toga nema svugdje i da se ruši njihov ugled zbog nečijeg osobnog zla.
A ti naravno koliko vidim smatraš da je zataškavanje takvih stvari uobičajena praksa pa je stoga treba prihvatiti i ne čuditi se tome.BOOOOOLESNO!!!!!

Quote:
A vi ovakvim lažnim temama to i potičete.
Otvorite još i temu gdje potičete žrtve da ne prijavljuju i sl. samo da bi se dokazalo da ljudi ne prijavljuju ništa što netko iz Crkve napravi.
Da, najlakše je to proglasiti lažima.Pitaj roditelje te djece malo o tome .Ili još bolje , da imaš svoje dijete koje je silovao svećenik pedofil drugačije bi govorila.

Quote:
Još jednom neka mi netko objasni,
kakve veze imaju slučajevi u Bostonu s ovim
(navodnim i još uvijek neprijavljenim) slučajem? Ajde?[/
Oprosti ali jesi li ti pomalo tupava kada postavljaš ovakvo pitanje?
Radi se o pedofiliji u CIJELOJ RKC a ne samo u Hrvatskoj jer to je bolest koja nagriza tu crkvu planetarno a ne samo ovdje.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Old 13.09.2007., 19:41   #32
Quote:
guardiany kaže: Pogledaj post
Neki dan sam pitao jednog frenda (19) god,zašto je prestao ići u crkvu u zadnje vrijeme,jer znam da je redovno ministrirao i svaku slobodnu minutu provodio u crkvi.Dobio sam jako tužan odgovor: Zgadio mu se odlazak u crkvu zbog novog kapelana koji se u jednom zatvorenom društvu predstavlja kao deklarirani gay i već neko vrijeme pokušava nešto među ministrantima.Piše im neprestano poruke,poziva ih van na "kavu",daje im novce..itd. Kome se obratiti a za pomoć a da iz svega toga opet ne ispadne skandal koji će Crkva opet sakriti...i kako pomoći tim dečkima a ujedno i kapelanu??? :bless:

Tvoj frend je latentni gay i tu je kraj svake rasprave. Nisi ni ti s njim tek tako. Što ako si nesvjesno gay?
paklenikraj is offline  
Old 13.09.2007., 19:41   #33
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Radi se o pedofiliji u CIJELOJ RKC a ne samo u Hrvatskoj jer to je bolest koja nagriza tu crkvu planetarno a ne samo ovdje.
Planetarno su nagrizeno samo mozgovi koji su u stanju izmisliti i uvjereno širiti ovakvu klevetu... Mislim da sutra počinjem basnu o pedofiliji među cvjećarima... Za dva mjeseca očekujemo da se prepolovi broj cvjećarnica u gradu...
SamoMaloSebe is offline  
Old 13.09.2007., 20:02   #34
[QUOTE=emanuel;10230690][QUOTE=lala;10200205]
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post


S druge strane ti izjednačavaš te pedofile koji su svećenici sa pedofilima u svijetu.Oni jesu jednaki po tome što su nastrani i boleseni ali nisu jednaki po svom habitusu.Kako to ne možeš shvatiti.Svećenicima roditelji daju svoju djecu s povjerenjem u Crkvu koja stoji iza njih.Oni to povjerenje iskorištavaju na najpodmikliji način a Crkva se ponaša kao da to nema veze s njom.Dok sve ne iziđe u javnost.Onda te svećenike šalje u druge župe ali tek nakon što ih pod svaku cijenu želi opravdati i minorizirati njiihov odvaratni čin.

.
opet se on vraća na Boston, kad nemaš argumenata,
šta niste stavili kao temu te slučajeve,
niste trebali izmišljati neke ko fol priče iz prve ruke
da bi se opet o tome pričalo .

Nije zabranjeno pravilima foruma pisati o tom slučaju, sigurno već i postoji tema.

A da te uopće pedofilija potresla, malo bi se interesirao i ne bi postavljao takva pitanja kako to mogu oni kojima roditelji vjeruju.
Znao bi da se pedoofili itekako trude oko toga povjerenja i
da imate imalo logike u glavi, zaključili bi da su njima profesije u kojima se radi s djecom-idealne.
Svećenici su jedni od tih.
A roditelji vjeruju i liječnicima, odgajateljima, psiholozima, učiteljima, stričevima, obiteljskim prijateljima, susjedima, finim, uglađenim...katkad pedofilima.

I molim te, ako znaš za takve slučajeve-prijavi ih ili bar piši s dokazima...ili šuti.
A pričati možemo o već dokazanim slučajevima, koliko hoćeš.
(ova tema nije o tome)
lala is offline  
Old 13.09.2007., 20:12   #35
[QUOTE=emanuel;10230690][QUOTE=lala;10200205]
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post

Da, najlakše je to proglasiti lažima.Pitaj roditelje te djece malo o tome .Ili još bolje , da imaš svoje dijete koje je silovao svećenik pedofil drugačije bi govorila.

.
Znaš šta, neka me baniraju ali ti si tupson tupavi.

Ja demantiram izjavu nitko nikad u Hrvatskoj nije prijavio svećenika-
a ti da pitam roditelje je li istina
Uzmi selotep ako nemaš čime to dvoje povezati, čovječe,
na kraju krajeva, valjda su roditelji djeteta dužni prijaviti pedofila.

Šta ti sad tvrdiš da je njima grozno ali ne prijavljuju

Ovo je sekularna država! Prijave ide na policiju , ne u župni ured...

Da ja imam dijete...tupane ne bih otvarala teme na forumu a ne prijavljivala,
ne bi me zanimali slučajevi u svijetu, niti što je pedofil po zvanju, nego moje dijete,
razračunala bih se s njime kao i sa svakim pedofilom.
I ne, ne bih smatrala da ga je Crkva silovala nego konkretni čovjek.
Niti bi me zanimalo išta o počinitelju-samo identitet.
lala is offline  
Old 13.09.2007., 22:02   #36
Quote:
JankoX kaže: Pogledaj post
Mislim da crkva nebi trebala isplatiti nikakvu odštetu žrtvama pedofilije,jer ni za ostala krivična djela se ne dobivaju novci.
Nije riječ o novčanoj kazni, čovječe. Riječ je o kukavičnom kupovanju tišine u obliku dogovora izvan suda.

Quote:
JankoX kaže: Pogledaj post
Kad to napravi biti će manje pedofilije,jer samo naivni ili oni koji se prave naivnima mogu misliti da su jedino svečenici krivi.
Nije Crkva ta koja bi trebala odbaciti praksu vansudskog dogovora i plaćanja tišine. To bi trebale napraviti žrtve, i jednom pošteno odvući Crkvu, biskupe i ostale kleričke kreature na sud. Jedino to može promjeniti politiku prikrivanja.
Lucifer-extian is offline  
Old 13.09.2007., 22:05   #37
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Planetarno su nagrizeno samo mozgovi koji su u stanju izmisliti i uvjereno širiti ovakvu klevetu... Mislim da sutra počinjem basnu o pedofiliji među cvjećarima... Za dva mjeseca očekujemo da se prepolovi broj cvjećarnica u gradu...
Kleveta? Kleveta?!
Jeli ovo kleveta:
http://impious.wordpress.com/2007/07...obara-rekorde/

Jeli kleveta da je Crkva isplatila oko milijardu i 300 milijuna dolara žrtvama pedofila, samo da stvar nebi došla do suda? Jeli to izmišljeno?
Lucifer-extian is offline  
Old 13.09.2007., 22:56   #38
[QUOTE=lala;10232342][QUOTE=emanuel;10230690]
Quote:
lala kaže: Pogledaj post

Znaš šta, neka me baniraju ali ti si tupson tupavi.

Ja demantiram izjavu nitko nikad u Hrvatskoj nije prijavio svećenika-
a ti da pitam roditelje je li istina
Uzmi selotep ako nemaš čime to dvoje povezati, čovječe,
na kraju krajeva, valjda su roditelji djeteta dužni prijaviti pedofila.

Šta ti sad tvrdiš da je njima grozno ali ne prijavljuju

Ovo je sekularna država! Prijave ide na policiju , ne u župni ured...

Da ja imam dijete...tupane ne bih otvarala teme na forumu a ne prijavljivala,
ne bi me zanimali slučajevi u svijetu, niti što je pedofil po zvanju, nego moje dijete,
razračunala bih se s njime kao i sa svakim pedofilom.
I ne, ne bih smatrala da ga je Crkva silovala nego konkretni čovjek.
Niti bi me zanimalo išta o počinitelju-samo identitet.

lala ti si meni jako zanimljiva...imam osječaj da pokušavaš razumjeti što ti se govori ali tvoj IQ ti to ne dozvoljava...stoga radiš ono što valjda najbolje znaš...nastavljaš trkeljati i govoriti gluposti a kao dressing dodaješ nebulozne tvrdnje...pa ipak ti si meni simpatična u toj tvojoj smušenosti...pazi kad prelaziš preko pješaćkog....čekaj zeleno...bićeš mi zahvalna jednog dana zbog mudrih savjeta...tvoj najomiljenijiforumašever od milja zvan emanuel.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Old 13.09.2007., 23:08   #39
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Nije riječ o novčanoj kazni, čovječe. Riječ je o kukavičnom kupovanju tišine u obliku dogovora izvan suda.

Nije Crkva ta koja bi trebala odbaciti praksu vansudskog dogovora i plaćanja tišine. To bi trebale napraviti žrtve, i jednom pošteno odvući Crkvu, biskupe i ostale kleričke kreature na sud. Jedino to može promjeniti politiku prikrivanja.
Kad bolje razmislim KC je u pravu što daje tolike iznose da spasi svoje svečenike,jer koliko sam čuo u zatvorima najviše mrze pedofile.
Najveća gamad koja je po zatvorima bi se igrala suca i mučitelja.
Gamad koja ne vidi svoje grijehe već samo tuđe.
JankoX is offline  
Old 14.09.2007., 01:18   #40
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Nije Crkva ta koja bi trebala odbaciti praksu vansudskog dogovora i plaćanja tišine. To bi trebale napraviti žrtve, i jednom pošteno odvući Crkvu, biskupe i ostale kleričke kreature na sud. Jedino to može promjeniti politiku prikrivanja.
Slažem se.
Problem kod takvih zločina, seksualnih općenito, je to što žrtve najčešće ne žele sve prolaziti ponovno na taj način,
s čime počinitelji i računaju.
Zato ne mogu iskoristiti ni publicitet koji nažalost itekako utječe na ishod bar u HR.
Samo što ja mislim na sve takve slučajeve, nije rezervirano samo kad je zločinac svećenik.
lala is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.