Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 20:32   #1
Question Displazija kukova

Mi smo prije par dana dobili kaisice i moja u potpunosti vesela beba se pretvorila u jako tuznu, placljivu i grintavu bebu, jer normalno, ne moze pomaknut svoje nogice.
Danas mi je bio najgori dan do sada, ne zato sta mi je tesko nosit i zabavljat cili dan, nego zato sta je plakala i dok sam je nosila, i pre tesko mi je takvu gledat.
Svko previjanje vjezbamo, stavila sam joj 2 tetra pelene i normalno nosi te sugave kajise.
Ako koja od vas ima jos koji savjet...

I zna li ko koliko se to odprilike mora nosit???
__________________
Boze molim Te ozdravi malog Jana
moj bebac LORENA
jelena s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 08:44   #2
Znam kak ti je.....

Napisala sam ti vec nesto na "Starcima"....
Moja curka ih je "dobila" sa 2,5 mjeseca jer joj jedna casica kuka nije bila dobro razvijena (ne sjecam se vise koja )...prve dane smo plakale zajedno, a onda samo ja..ona se privikla...ne moram ti pricat kako mi se srce lomilo kad se kod presvačanja nije mogla istegnut i razmahat s nozicama...
Odlucili smo ju svaki dan normalno okupat, skinuli smo remencice, i onda ih stavili nazad. Ona se nije previse bunila kad smo ih "vracali", pa joj nismo ni uskracivali kupanje. Isto smo puno vjezbali prilikom presvalcenja i stvljala sam ju puno na trbuh, jer i to pomaze. Nisam joj stavljala dodatne tetre jer i sama vidis da remencici dobro drze noge "siroko", pa da ju jos to ne zulja...
Imali smo sto ideja za alternative, al su nas uvjerili da je ovo najbolji nacin za diplaziju, jer navodno ima i neke "gacice", al kao one nisu tako fiksne i da se beba "zapari" u nima, a remencici su "prozracni"
Babica ih je nosila 2 mjeseca....
Znam da ti je pakoa, al moras izdrzat za njeno dobro ( i sam znas). Sigurno su ti rekli da se problemi sa diplasticnim kukovima javljau tek u strosti, da onda ne mogu po stepenicama, pogotovi dole i nizbrdo..a to joj sigurno ne zelis priustit....
Kad sve prodje, pamtit ces to kao grozno iskustvo, al ces znat da ste to zajeno prosle za njeno dobro...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 18:16   #3
Ne kuzim kako na ovoj temi imaju samo dva posta.
Uglavnom, mi smo remencice dobili s dva tjedna, bili na pregledu kod doktora Tiefenbacha, covjek je preodlican.
Sad, s dva mjeseca smo bili na kontroli i stanje je odlicno, kaze da je zapravo displazija izljecena ali jos 6 tjedana cemo nositi da bude skroz do kraja rijeseno.

Savjetovala bi svima da odu na ultrazvuk sto ranije i da ne vjeruju pretjerano pedijatrima koji kazu da su kukici ok, frendicina mala je radi toga imala remencice do 8. mjeseca.
Sto ranije se to pocne sredjivat bit ce i brze rijeseno i bebi ce biti lakse.

Ja sam danas uzasno sretna jer ce nasa curka moci na more bez remencica!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 14:31   #4
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Uglavnom, mi smo remencice dobili s dva tjedna, bili na pregledu kod doktora Tiefenbacha, covjek je preodlican.
Sad, s dva mjeseca smo bili na kontroli i stanje je odlicno, kaze da je zapravo displazija izljecena ali jos 6 tjedana cemo nositi da bude skroz do kraja rijeseno.
nisam sigurna jesam li te dobro skuzila: nosite remencice vec mjesec ipo, sad je stanje ok i morate ih nositi jos mjesec ipo?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:50   #5
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
nisam sigurna jesam li te dobro skuzila: nosite remencice vec mjesec ipo, sad je stanje ok i morate ih nositi jos mjesec ipo?
Rijesena je displazija, tj kukovi nisu vise skroz iscaseni nego su samo labavi.
Da smo s ovom dijagnozom dosli vjerojatno bi dobili trostruko siroko povijanje.
Buduci da vec ima remencice koji su bolji i efikasniji od sirokog povijanja ostavit cemo ih dok kukici nebudu skroz zdravi.
A onda idemo na moooreeeee!!!!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:28   #6
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Rijesena je displazija, tj kukovi nisu vise skroz iscaseni nego su samo labavi.
Da smo s ovom dijagnozom dosli vjerojatno bi dobili trostruko siroko povijanje.
Buduci da vec ima remencice koji su bolji i efikasniji od sirokog povijanja ostavit cemo ih dok kukici nebudu skroz zdravi.
A onda idemo na moooreeeee!!!!
malo mi je cudno da moras jos drzati...
mi smo imali displaziju 2d i dobili smo remencice s 2 ipo mjeseca... nosili smo ih 7 tjedana i sad su super... nemamo vise remencice...
bas je i ortopedica potvrdila ono sta sam i ja citala a to je da se remencici u principu nose dvostruko vise od onog koliko je dijete staro kad ih dobije... zato mi se cini da ih vi nostite predugo...
jeli vjezbas kukove?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:44   #7
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
malo mi je cudno da moras jos drzati...
mi smo imali displaziju 2d i dobili smo remencice s 2 ipo mjeseca... nosili smo ih 7 tjedana i sad su super... nemamo vise remencice...
bas je i ortopedica potvrdila ono sta sam i ja citala a to je da se remencici u principu nose dvostruko vise od onog koliko je dijete staro kad ih dobije... zato mi se cini da ih vi nostite predugo...
jeli vjezbas kukove?
Mi smo imali 3 b. Ide u principu to po toj formuli ali tek kad beba ima mjesec dana, prije nije bas primjenjiva.
Sad imamo 2a.
Nema jos vjezbanja, skidamo samo za kupnje ili kad ih pokaki.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 21:11   #8
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Mi smo imali 3 b. Ide u principu to po toj formuli ali tek kad beba ima mjesec dana, prije nije bas primjenjiva.
Sad imamo 2a.
Nema jos vjezbanja, skidamo samo za kupnje ili kad ih pokaki.
probaj ih koji put skinuti i malo vjezbati... samo kruzne pokrete...
ili bar kad je skidas za kupanje...
mi smo vjezbali svaki put kad bi se presvlacili i mislim da je to uvelike pomoglo...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 21:18   #9
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
probaj ih koji put skinuti i malo vjezbati... samo kruzne pokrete...
ili bar kad je skidas za kupanje...
mi smo vjezbali svaki put kad bi se presvlacili i mislim da je to uvelike pomoglo...
Ne bi se bas igrala, pitala sam za vjezbanje jos prvi put pa je rekao nikako.
U svakom slucaju, skidamo ih ubrzo! Makar oni njoj uopce ne smetaju, sirota ni ne zna za drugo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:00   #10
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ne bi se bas igrala, pitala sam za vjezbanje jos prvi put pa je rekao nikako.
U svakom slucaju, skidamo ih ubrzo! Makar oni njoj uopce ne smetaju, sirota ni ne zna za drugo.
meni su isto rekli ne skidati nikako... ali kako sam isla i kod fizijatra ona je rekla: skinite da malo vjezba, kako ne bi zaostajala u razvoju...
nakon mjesec nosenja, kad mi je rekla da je super napradovala (a mi smo u tih mjesec bili na sto pregleda i svaki put sam joj morala skidati remene na neko vrijeme), ja sam na svoju ruku svaki dan skidala remene po 20-30 minuta kako bi vjezbali... i eto sve je super...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 08:13   #11
moja malecka je puna 4 mj imala remenčiće...
bilo je razdoblja da punih mjesec dana nismo smjeli kinuti uopće ( mi smo imali iščašenje) ..
niti je zaostajala u razvoju niti išta slično...gluposti.
summer prije smo se čule na pp, nemoj ti raditi ništa na svoju ruku...samo slušaj ortopeda!
beba će ti nakon skidanja sve pohvatati za čas i biti zdrava
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 09:26   #12
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
moja malecka je puna 4 mj imala remenčiće...
bilo je razdoblja da punih mjesec dana nismo smjeli kinuti uopće ( mi smo imali iščašenje) ..
niti je zaostajala u razvoju niti išta slično...gluposti.
summer prije smo se čule na pp, nemoj ti raditi ništa na svoju ruku...samo slušaj ortopeda!
beba će ti nakon skidanja sve pohvatati za čas i biti zdrava
ja sam isto tako razmisljala na pocetku... kao slusat cu sto mi je ortoped rekao... ali fizijatrica je od samog pocetka govorila, morate pustiti dijete da vjezba, nece joj biti lose za kukove a bit ce dobro za njen pravilan razvoj...
nisam je poslusala, ali dogodilo se da smo prvih mjesec dana nosenja remencica imali toliko razlicitih kontrola, od pedijatra, neuropedijatra, fizijatra i vjezbi kod fizioterapeuta (jednom tjedno), i svo to vrijeme smo bili primorani skidati remene... kuci sam ih skidala kod presvlacenja (mi smo od ortopeda dobili ortozu na posudbu, i to sam morala skidati kako bi ju presvukla) i tada samo radila vjezbe za kukice na brzinu i odmah vracala nazad...
kad sam na kontroli za mjesec dana vidila da je ortopedica prezadovoljna i da ih ostavlja da bude sigurna da ce sve bit ok, odlucila sam na svoju ruku skidati ih po pola sata dnevno kako bi s njom vjezbala stajanje na trbuhu i dizanje glavice, jer je vec tad s glavicom lagano zaostajala, s obzirom da je nije koristila kako spada... i na slijedeci pregled sam je odvela tjedan ranije i skinula nam je remencice, rekla da su kukovi izvrsni... a mm je komentirao to je sigurno zato sto nismo uopce skidali remene...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 09:28   #13
nemojte me krivo razumiti, ja govorim da treba dijete skidati iz remencica kad se vec vidi da je poboljsanje nastupilo i to iskljucivo da bi se vjezbali kukovi... ja sam sigurna da su nama bas vjezbe pomogle... i nije mi jasno zasto ortopedi ne pripisuju te iste vjezbe...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:44   #14
sve ok...svatko zna svoje..al svako dijete je individualno..i ne možeš ti savjetovat nekome da djetetu skida remenčiće na svoju ruku ako si ti skidala svome i tvoje je bilo kasnije ok....
drugom djetetu može skidanje remena na svoju ruku načiniti možda više zla nego dobra...
treba slušat doktora kome je dijete povjereno i točka.
ak se njemu ne vjerujem ići dr po mišljenje...

moja je u remenčićima normalno dizala glavicu i sve..a za par dana nakon skidanja okrenula se sa leđa na trbuh. . od motoričkog zaostajanja nije bilo ni z hvala Bogu.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:00   #15
pa pogledaj post iznad tvog... ne govorim o vjezbanju glavice, nego o vjezbanju kukova...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:09   #16
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
skidati ih po pola sata dnevno kako bi s njom vjezbala stajanje na trbuhu i dizanje glavice, jer je vec tad s glavicom lagano :
ma razumijela sam te...
ali pošto si tu ipak spomenula glavicu ja sam samo napisala da moja nije po tom pitanju zaostajala iako je imala remene. . a vježbali nismo ni glavicu ni kukove.
mi nismo morali kukove vježbati.

sve pet, bitno da su nam djeca sad zdrava i da je to iza nas.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:30   #17
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
moja malecka je puna 4 mj imala remenčiće...
bilo je razdoblja da punih mjesec dana nismo smjeli kinuti uopće ( mi smo imali iščašenje) ..
niti je zaostajala u razvoju niti išta slično...gluposti.
summer prije smo se čule na pp, nemoj ti raditi ništa na svoju ruku...samo slušaj ortopeda!
beba će ti nakon skidanja sve pohvatati za čas i biti zdrava
Necu, bez brige. Pogotovo jer zbilja vjerujem doktoru i jer ih skida za 6 tjedana.
Uostalom, fizijatri su moje koljeno krivo lijecili a ortoped je sredio stvar. Tako da poucena iskustvom, za kosti i zglobove idem ortopedima a misice i tetive smiju gledati fizijatri.
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
nemojte me krivo razumiti, ja govorim da treba dijete skidati iz remencica kad se vec vidi da je poboljsanje nastupilo i to iskljucivo da bi se vjezbali kukovi... ja sam sigurna da su nama bas vjezbe pomogle...i nije mi jasno zasto ortopedi ne pripisuju te iste vjezbe...
Propisuju! Ja znam za tri bebe kojia je ovaj doktor propisao vjezbice uz siroko.
Vjerojatno su razlicite dijagnoze ili stupnjevi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 21:53   #18
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Necu, bez brige. Pogotovo jer zbilja vjerujem doktoru i jer ih skida za 6 tjedana.
Uostalom, fizijatri su moje koljeno krivo lijecili a ortoped je sredio stvar. Tako da poucena iskustvom, za kosti i zglobove idem ortopedima a misice i tetive smiju gledati fizijatri.
tako je

super kad imaš povjerenja u doktora...i mi smo svog slušali kako je rekao i nisam požalila....... naravno da mi je bilo žao djeteta što je 4mj u tim remenima bila...
ali isplatila se svaka sekunda što ih je nosila..
ma tih 6 tjedana će proći za čas..
držimo fige za bebolinu da sve bude ok
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 00:06   #19
Zanima me koliko se često preporučuju abdukcijske gačice i znate li zašto ne ili da?Nekako mi se čini da ili bude preporuka dvostruko ili trostruko povijanje ili kaišići?Čini mi se da je nama bilo 2b,nosili smo mjesec dana abdukcijske gačice i sve pet!Kukići savršeni.Tih mjesec dana smo ih nosili 24/7 bez iznimke.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 10:49   #20
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko se često preporučuju abdukcijske gačice i znate li zašto ne ili da?Nekako mi se čini da ili bude preporuka dvostruko ili trostruko povijanje ili kaišići?Čini mi se da je nama bilo 2b,nosili smo mjesec dana abdukcijske gačice i sve pet!Kukići savršeni.Tih mjesec dana smo ih nosili 24/7 bez iznimke.
nama bi bili dali abdukcijske gacice, ali posto sam ja nosila kaisice, dali su ih i njoj...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.