Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2003., 11:38   #1
Je li Isus Bog?

Iv.1.1-3; Pr.8.22-27; Rim.9.5; Fil.2.6; Gal.1.15-15; Heb.1.8

Kristovo vječno postojanje- Pošto je Krist sve stvorio,On je prije svega. Krist je Bog u suštini i u najvišem smislu. On je bio s Ocem od iskona. Gospodin Isus Krist, Sin Bozji, od iskona je postojao kao osoba. On je oduvijek predstavljao slavu neba. kao zapovjednik nebeskih bića, s pravom je primao podaničko poštovanje i obožavanje anđela. Time se ništa nije zakidalo Ocu.

Slavna je i veličanstvena istina da je Krist bio jedno s Ocem prije nego su postavljeni temelji ove zamelje. Ta je svjetlost u tami ovoga svijeta blistala sjajem originalne božanske slave. Bozansko-ljudski Spasitelj- Apostol zeli da našu paznju usmjeri na našeg spasitelja.

On nam prikazuje dvije Njegove prirode: božansku i ljudsku. Ovdje se opisuje Njegovo božanstvo: ' Koji i ako je bio u obličju Bozjem nije se otima da se usporedi s Bogom' ili Heb. 1.3 ' Koji je bio sjajnost slave i obličje bića Njegova'.

Zatim govori o Njegovoj ljudskoj prirodi: 'Nego je ponizio sam sebe postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovjek, ponizio se postavši poslušan do smrti' Fil.2.6-7 On je dobrovoljno uzeo na sebe ljudsku prirodu. Sam je pristao da svoje božanstvo zaodjene ljudskom prirodom.

On je sve to vrijeme bio Bog ali se nije pojavio kao takav. Ispoljavanje božanstva, koje je tražilo dužno poštovanje i izazivalo divljenje svemira, bilo je zaklonjeno. I dok je živio na zemlji On je bio Bog, ali se lišio božanskog obličja, i uzevši obličje čovjeka potpuno se prilagodio ljudima.

Hodao je po zemlji kao čovjek. Nas radi postao je siromah da bismo se mi obogatili Njegovim siromaštvom. Ostavio je svu svoju slavu i veličanstvo. Bio je Bog ali se za to vrijeme odrekao veličanstvenog Bozjeg obličja.

Iako je među ljudima hodao u siromaštvu, sijući svoje blagoslove kud god je prolazio, na Njegovu riječ legioni anđela su Ga okruživali i ukazivali mu dužno poštovanje. Međutim na ovoj zemlji Ga stvorenja Njegovih ruku, izuzev nekolicine izuzetaka, nisu ni priznavali ni vjerovali.

U kakvoj suprotnosti je sve ovo bilo sa obiljem slave i zahvalnosti koju su Mu milini besmrtnih bića odavali u svojim hvalospjevima i obožavanju. Ali On se ponizio uzevši na sebe obličje smrtnika. Kao član ljudske obitelji, On je bio smrtnik; ali kao Bog.

On je za svijet predstavljao izvor života. U svom Božanstvu, On je uvijek mogao da se odupre i samom približavanju smrti, i da nikad ne potpadne pod njenu vlast, ali On je dobrovoljno pristao da položi svoj život da bi na taj način mogao dati život i donijeti besmrtnost ljudima.

Čudesne li kombinacije ljudskog i božanskog u Kristu! On je svojoj ljudskoj prirodi mogao pomoći da se odupre svakom napadu bolesti, izlijevajući iz svoje božanske prirode u ljudsku, životvornu snagu i neraspadljivost. Ali On se ponizio do čovjekove prirode.

Učinio je to da bi se ispunilo Pismo i plan po kome je Sin Bozji morao da se spusti do najveći dubina poniznosti i ispaštanja za grijeh osuđenog svijeta. kakve li poniznosti to je zaprepastilo anđele. jezik nije u stanju da opiše, niti mašta može stvoriti pravu predstavu o tome. Vječna Riječ pristala je da postane tijelo! Bog je postao čovjek! To je bilo vrlo čudesno i neshvatljivo poniženje.

Ali On je nastavio da se spušta sve dublje; morao se poniziti kao čovjek, da bi podnosio uvrede, osudu, sramne optužbe i zlostavljanje. Izgledalo je kao da za Njega nema sigurnog mjesta među spostvenim narodom, morao je bježati iz mjesta u mjesto duše svoje radi. Osjetio je gorčinu kakvu nije osjetilo nijedno ljudsko biće. Bio je čist svet i nedužan a ipak se s Njim postupalo kao sa zločincem.

Umro je najsramnijom smrti na križu-kao zločinac. U očima svijeta On nije umro kao heroj obasut počastima koji se ukazuje palima u ratu. Zavrsio je kao osuđeni kriminalac, obješen između neba i zemlje- umirući dugom sramnom smrću izložen ruganjima zločinačkog i bezbožnog mnoštva.

Smatrao je da je sve to neznatno u poređenju sa rezultatima koje je trebao da postigne, ne samo za stavnovnike ovog neznatnog svijeta, koji predstavljaju jednu točkicu u svemiru, već za čitav svemir, za sve svjetove koje je Bog stvorio.

Krist je umro kao zamjena za čovjeka. Čovjek je bio zločinac pred smrtnom presudom Bozjeg zakona, kao izdajnik i pobunjenik protiv Boga; zato je Onaj koji se primio da bude čovjek morao umrijeti kao zločinac, jer je stajao umjesto izdajnika, sa svim teretom grijeha na svojoj božanskoj duši. Da bi u potpunosti zadovoljio zahtjerve prekršenog Zakona nije bio dovoljno da samo umre, nego je morao umrijeti najsramnijom smrću.

Krist na ovu zemlji nije mogao doći u slavi koju je imao u nebeskom dvorovima. Oči grešnih ljudskih bića ne bi mogle to izdržati. Svoje božanstvo On je zaklonio odjećom ljudske prirode, ali se pri tome nije lišio svog božanstva. Kao božansko-ljudskoi Spasitelj stajao je na čelu palog ljudskog roda, i dijelio je ljudska iskustva od jasala do Golgote.

Svoje božanstvo Krist nije zamijenio ljudskom prirodom, nego je božanstvo samo zaodjenuo ljudskom prirodom.

Zadnje uređivanje jurislav : 29.11.2003. at 13:44.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 13:08   #2
Pozdrav i Mir

Quote:
Vjecna Rijec pristala je da postane tijelo! Bog je postao covjek! To je bilo vrlo cudesno i neshvatljivo ponizenje.
Ako je tom tvojem Bogu bilo stalo da se ponizava mogao se poniziti jos vise i jos neshvatljivije

Mogao je postati krava koja govori negdje u Indiji. Tako bi se ponizio jos vise, a i za nas sve ostale (osim indijaca) a ne samo za andjele to bi izgledalo jos neshvatljivije. Cak i za tebe kao krscanina bi izgledalo neshvatljivo da je Bog postao krava koja eto jos i govori

Ma imala je masa stvari koje je mogao postati a da bi se ponizio jos vise i da bi to jos vise izgledalo neshvatljivo

Pozdrav
Fuad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 13:38   #3
Quote:
Fuad kaže:
Pozdrav i Mir

Ako je tom tvojem Bogu bilo stalo da se ponizava mogao se poniziti jos vise i jos neshvatljivije

Mogao je postati krava koja govori negdje u Indiji. Tako bi se ponizio jos vise, a i za nas sve ostale (osim indijaca) a ne samo za andjele to bi izgledalo jos neshvatljivije. Cak i za tebe kao krscanina bi izgledalo neshvatljivo da je Bog postao krava koja eto jos i govori

Ma imala je masa stvari koje je mogao postati a da bi se ponizio jos vise i da bi to jos vise izgledalo neshvatljivo

Pozdrav
He he... čak i da je postao krava, mislim da ostale krave ne bi bile tako okrutne i da ne bi prošao kao što je prošao kao ljudsko biće među onima koje je došao da spasi.
Sigurno je da je mogao i može uzeti obličje kakvo god hoće.

Ti se očito ili praviš da ne razumiješ ili zaista ne razumiješ zbog čega se Isus utjelovio kao čovjek.Zbog toga što je to bio i jeste jedini način da se čovjek spasi od vječnog uništenja koje je zaslužio prestupom Božjeg zakona.Kontaš li sada?

Čovjek nije mogao dati nikakav otkup za svoju krivicu, nikakvim dobrim djelima se nije mogao iskupiti.Da bi bio ponovno vraćen u zajednicu s Bogom i nebom, morao je zadovoljiti idealne uvjete koji su se pred njega postavili, morao je biti ponovo savršeno pravedan, a to je mogao postati samo zaslugom Kristovom koji je to za nas postigao i tako i mi možemo preko Njega postići.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 15:46   #4
Jurislave..prvi put da se sa tobom slazem od reci do reci.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 16:20   #5
Pozdrav i Mir

Jurislave

Ono sto je zadesilo Isusa (ukoliko je i tacno) nije nista vise strasno od onog sta su i kojim su mukama bili izlozeni mnogi ljudi tokom istorije, ratovanjem i ubijanjem

Tu takvu i toliku nezamislivu muku (kako to po tebi zvuci) svake godine dozivljavaju na desetine ljudi sa Filipina, gdje se dragovoljno raspinju, i ne samo da tako raspeti na krstu ostanu par sati kao sto smatras da je Isus bio, vec toj nezamislivoj muci budu izlozeni po desetak dana
Cak se i pojedine zene na Filipinama, tako dragovoljno razapinju vec desetak pa i vise godina zaredom. poslije te nezamislive muke, i dan dva fizickog oporvka, opet nezamislivo nastavljaju normalan zivot

Da je nedaj boze taj krscanski Bog izabrao biti krava, zamisli te nedaj Boze muke da su ga kojim slucajem vodili biku.
Muka a i bruka. Na krscanskog Boga da se jedan bik istresa. I to sa kakvom alatkom istresa
Ili da su ga svaki dan muzli, kada je nemiran sibali i udarali.
Ili da su ga klali, pa mu meso jeli i pekli a kozu mu drali.
No sve to vec nisu nikakve muke (bar po tebi).
Moli se i zahvaljuj Bogu sto te nije stvorio kao kravu, a ja bih tebe odmah kod bika, pa bi onda promijenio misljenje sta su to muke

Ja stvarno ne kontam koji sam to prestuo ja kao covjek napravio, pa da me sleduje vjecno unistenje a kako ti to kazes u drugom pasusu

Ne shvatam ni ti navodnu Isusovu zrtvu
Zar je tom zrtvom ta covjekova krivica nestala, zar je tom zrtvom svijet postao savrseno pravedan?
Mozda su po tebi svi ovi zlocini i ratovi sto se po dunjaluku rade, ipak samo odraz te Isusove zrtve i pravednosti koja je nakon nje nastala

Zar je po krscanskom ucenju pravo da jedan nevin (Isus) bude kaznjen umjesto onog koji je prekrsaj ucinio. Zar Bog u kojeg ti vjerujes na taj nacin kaznjavajuci i razapinjuci nevinog, pokazuje svoju pravednost

Pozdrav
Fuad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 16:22   #6
Smile S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

pozdrav,

Jurislave, ne trebam puno komentarisati, ali cu ti ukratko reci iz biblijskog okrilja:

Poslanik, Isus, mir neka je na njega, nije posjedovao bozanska svojstva. Moguce je da ti i neki ljudi ne shvacate rijec <<Bog/bozanstvo>>. Tamam da se je utjelotvorio u kravu on i dalje ne posjeduje Bozanska svojstva.

Cim se izusti rijec <<Bog>>, vec se automatski pravi proturjecje jer, Isusov opis iz Biblije ne dolikuje bozanstvu vec covjecanstvu tj. Bozanskim kreaturama koje ne posjeduju svojstva bozanstva.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 16:26   #7
O ne Kaleme...Isus itekako pokazuje i Bozansku stranu.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 16:27   #8
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Navedi mi....i upotpuni mi bozanstvo
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 16:31   #9
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Ako kazesh o Isusu : on je milostiv, darezljiv, istiniti, itd. itd., pa to su sve ljudska svojstva, a bozanska svojstva ne dolikuju darezljivosi, milosti itd. bozanskih kreatura.
Bozansko svojstvo niko ne moze upotpuniti do On sam, Bog, (Elohim, Allah, Jahve) koji je bozanstveno bozanstvo, Kreator svih "bozanstava"
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 21:51   #10
Pozdrav svima

Evo nekoliko primjera.

1. Čak i da je Isus (a.s.) doista rekao "Otac moje veći je od mene" (kao što to piše u Bibliji) morali bismo zakljkučiti, prema ovakvoj "teologiji" kakvu zastupa Jurislav, - da su I Otac i Isus Bogovi. Dakle, to su DVA boga: jedan veći, a drugi manji.

2. Ukoliko su oni jedno, kao što piše u drugom stavku Biblije, onda ako je A veće od B, ne može biti da je B=A. Opet DVA Boga!

3. Ukoliko Isus "sjedi Ocu sa desne strane" (kao što to piše u Bibliji) onda JEDAN BOG NE MOŽE SJEDITI DESNO OD SAMOGA SEBE. Ponovno dva Boga!

4. Isus je, prema navodima Biblije, rekao KOME se treba Moliti... To je najbolji argument protiv mnogobo[tva, ali opet se kr['ani mole drugima, pored Stvoritelja...

__________

To su samo neki od primjera. Jasno je iz njih, da je kršćanstvo mnogobožačka religija. To najbolje pokazujer Jurisljavljev uvodni post, kao i slaganje ostalih kršćana sa njim, tokom ovog topica.

Bog je (u Bibliji, a i u časnom Qur'anu) zabranio da mu se BILO TKO smatra ravnim, da se bilo tko smatra Božanstvom, pored Njega, Jedinoga Boga, Koji je STVORITELJ.

Mnogoboštvo je laž, a mnogobošci lašci, i bit će kažnjeni za kršenje zapovjedi i zabrana.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 22:58   #11
Quote:
Minam kaže:
Jurislave..prvi put da se sa tobom slazem od reci do reci.
Hvala Bogu!
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 23:08   #12
Fuade, Isus nije umro zbog fizičke boli nego od duševnih muka jer su grijesi cijelog svijeta bili položeni na Njega.Ova birtija zatvara pa ću ti sutra odgovoriti opširnije.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 00:07   #13
Quote:
jurislav kaže:
Fuade, Isus nije umro zbog fizičke boli nego od duševnih muka jer su grijesi cijelog svijeta bili položeni na Njega.Ova birtija zatvara pa ću ti sutra odgovoriti opširnije.
umro od dusevnih muka?
na cemu temeljis ovu dogmu?

---

shady, sta si ocekivao o rimljana mnogobozaca... njihov uticaj na hriscanstvo je vise nego evidentan. prilagodili su ga svom mnogobostvu.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 01:46   #14
Ma, znam ja, Zagore, brate, šta su Rimljani radili, ali evo recimo Minam... Ona nije rimljanka, a opet voli mnogoboštvo i slaže se sa mnogobošcem Jurislavom... A baš dobra cura! (selam!)
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 05:05   #15
iznenadio bi se kad bi znao u sta sve ljude mozes ubijediti... eto neki i danas misle da je sai baba bog, a drugi se zale da ih sai baba seksualno iskoristavao. pravdaju se da se nisu mogli tada usprotiviti "bogu"... :klap:
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 11:34   #16
Exclamation

Quote:
Fuad kaže:

Ako je tom tvojem Bogu bilo stalo da se ponizava mogao se poniziti jos vise i jos neshvatljivije

Mogao je postati krava

Ma imala je masa stvari koje je mogao postati a da bi se ponizio jos vise i da bi to jos vise izgledalo neshvatljivo
Pozdrav
a opet ponižavanje je napisano u bibliji..
(koje bi neki licemjeri ili "osuđivači" nazvali SM ili bolesnima)

10-43) Nije tako među vama! Naprotiv, tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! (44) I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga. (45) Jer ni Sin Čovječji nije došao da bude služen, nego da služi i život svoj dade kao otkupninu za mnoge."
Evanđelje po Marku

+

12-5) Time ću se hvaliti, a samim se sobom neću hvaliti osim slabostima svojim.
10) Zato uživam u slabostima, uvredama, poteškoćama, progonstvima, tjeskobama poradi Krista. Jer kad sam slab, onda sam jak.

Druga poslanica Korinćanima

a umjesto krave, nazivali su se izmetom..
što hoćeš više/gore


9) Jer Bog je, čini mi se, nas apostole prikazao posljednje, kao na smrt osuđene, jer postali smo prizor svijetu, i anđelima, i ljudima - (10) mi ludi poradi Krista, vi mudri u Kristu; mi slabi, vi jaki; vi čašćeni, mi prezreni; (11) sve do ovoga časa i gladujemo, i žeđamo, i goli smo, i pljuskaju nas, i beskućnici smo, (12) i patimo se radeći svojim rukama. Proklinjani blagoslivljamo, proganjani ustrajavamo, (13) pogrđivani tješimo. Kao smeće svijeta postasmo, svačiji izmet sve do sada.
Prva poslanica Korinćanima

.................................................. .........Ne(pre)poznata Biblija
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 15:36   #17
Re: S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Quote:
El-Kalem kaže:
pozdrav,

Jurislave, ne trebam puno komentarisati, ali cu ti ukratko reci iz biblijskog okrilja:

Poslanik, Isus, mir neka je na njega, nije posjedovao bozanska svojstva. Moguce je da ti i neki ljudi ne shvacate rijec <<Bog/bozanstvo>>. Tamam da se je utjelotvorio u kravu on i dalje ne posjeduje Bozanska svojstva.

Cim se izusti rijec <<Bog>>, vec se automatski pravi proturjecje jer, Isusov opis iz Biblije ne dolikuje bozanstvu vec covjecanstvu tj. Bozanskim kreaturama koje ne posjeduju svojstva bozanstva.
Objasni ti meni onda kako je mogao da oživi Lazara koji je bio četiri dana u grobu?Kako je mogao da nahrani par tisuća ljudi, da hoda po vodi, da uskrsne od mrtvih?

I kako se ti onda misliš spasiti? Zar misliš da su tvoja djela dovoljna za to?

Kom se ti onda Bogu moliš, jer Otac je poslije čovjekovog pada nastavio komunicirati sa ljudskim rodom samo preko Krista, bez Krista nitko ne može doći k Ocu.Zato je Isus i rekao 'Ja sam vrata ovcama, i nitko neće doći k Ocu osim do kroz mene'
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 15:51   #18
Quote:
Shady kaže:
Ma, znam ja, Zagore, brate, šta su Rimljani radili, ali evo recimo Minam... Ona nije rimljanka, a opet voli mnogoboštvo i slaže se sa mnogobošcem Jurislavom... A baš dobra cura! (selam!)
Moram da se branim jer sam napadnuta. Ja verujem u jednog Boga!I neka se niko ne usudi da kaze drugacije jer navlaci laz na sebe.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 16:20   #19
Quote:
zagor kaže:
umro od dusevnih muka?
na cemu temeljis ovu dogmu?

Nije to dogma, tako kaže biblijski izvještaj.Čitaj pažljivo pa ćeš vidjeti da je Isus umro za 6 sati a ostala dvojica su su bili još živi.I sam rimski vojnici su se čudili kako je tako brzo umro.Inače oni koji su bili razapeti su znali biti po nekoliko dana živi na križi.

Uostalom, kad bi Krisove muke bile samo fizičke onda to ne bi bilo ništa posebno jer je na tisuće drugih ljudi bilo ili razapeto ili na neki drugi način bilo svirepo pogubljeno.

Pitaš li se onda zašto u čemu je Kristova smrt posebna i u čemu su Njegove muke posebne? Ako ne, onda bi se trebao zapitati.

Upravo u tome što je Krist bio ne samo čovjek nego i Bog, i takvo poniženje nije bilo jednostavno primiti.Upravo zbog toga što je Isus pristavši da uzme na sebe grijehe svijeta postao najveći zločinac u svemiru radi nas ljudi, i što se Otac u tom trenutku morao odreći svog Sina.

Isusa je još u Getsemanskom vrtu bio u strahovitim mukama dvoumeći se da li da pristane da umre za čovjeka.Sotona mu je došaptavao da neće moći izdržati taj test i da će Njegovo razdvajanje od Oca ostati zauvijek.

Isto tako i dok je bio na križu, Lucifer mu je došaptavao da je veličina ljudskih grijaha takva da će On morati umrijeti zauvijek zbog toga.Nije to bila mala stvar.I upravo je to bila bol koja je slomila srce Sina Božjeg.Zato je iz potekla voda i krv iz Njega kad su ga proboli kopljem, to je slučaj kad ljudi umru od duševne boli.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 17:01   #20
Quote:
Shady kaže:
Pozdrav svima

Evo nekoliko primjera.

1. Čak i da je Isus (a.s.) doista rekao "Otac moje veći je od mene" (kao što to piše u Bibliji) morali bismo zakljkučiti, prema ovakvoj "teologiji" kakvu zastupa Jurislav, - da su I Otac i Isus Bogovi. Dakle, to su DVA boga: jedan veći, a drugi manji.


To je učenje i vjerovanje svih Božjih ljudi a ne moje.Naravno da su i Otac i Sin bogovi.Dvije osobe koje imaju božanstvo.Isus je postao od Oca pa je logično da je Otac veći od Njega.Oca nitko nije i ne može vidjeti osim Sina.Sin je vidljivi Predstavnik i Opunomoćenik svoga Oca i preko Sina je Otac komunicira sa čitavim svemirom koji je stvoren.Svi koji su poštovali Kristov autoritet time su poštavali i Onoga koga je Otac ovlastio da upravlja čitavim svemirom.Ako ne poštuješ npr. veleposlanika neke države to je kao da ne poštuješ ni tu državu, ako napadneš veleposlanstvo neke zemlja to je kao da si napao i samu tu državu.Kužiš njofra? Lucifer se pobunio protiv Kristovog autoriteta tvrdeći da je Otac nepravedna jer je ovlastio Sina da Ga predstavlja i da se Njemu treba klanjati kao i Ocu, i to je bio uzrok pobune na nebu.Da li si i ti zaražen tim virusom?Je li to slučajno ili nije?

Quote:
2. Ukoliko su oni jedno, kao što piše u drugom stavku Biblije, onda ako je A veće od B, ne može biti da je B=A. Opet DVA Boga!
Oni su fizički dvije različite osobe ali su jedno u duhu, mislima, idejama, karakteru, namjerama, itd. jednom riječju-jednodušni su.


Quote:
3. Ukoliko Isus "sjedi Ocu sa desne strane" (kao što to piše u Bibliji) onda JEDAN BOG NE MOŽE SJEDITI DESNO OD SAMOGA SEBE. Ponovno dva Boga!
Bravo, dvije osobe su. Ako ne poštuješ jednu ne poštuješ ni drugu, pa ti biraj ili ćeš poštovati i Oca i Sina, kojeg je On poslao, ili ćeš ostati neznabožac koji ne poštuje ni Oca ni Sina.

Quote:
4. Isus je, prema navodima Biblije, rekao KOME se treba Moliti... To je najbolji argument protiv mnogobo[tva, ali opet se kr['ani mole drugima, pored Stvoritelja...
Užasno sporo učiš. Isus je kao čovjek živio i trebao kao čovjek da ispuni Zakon, kao primjer svim ljudima i kao takav je terebao i biti primjer kako se treba moliti.Jer da se koristio svojim božanskim moćima onda kako bi mi moga da bude nama primjer, svi bi mi rekli: 'lako je bilo Njemu jer je On Bog'. Ali, On nije tada koristio svoje božanske moći, iako ih je posjedovao.Kužiš njofra?

Quote:

__________

To su samo neki od primjera. Jasno je iz njih, da je kršćanstvo mnogobožačka religija. To najbolje pokazujer Jurisljavljev uvodni post, kao i slaganje ostalih kršćana sa njim, tokom ovog topica.

Bog je (u Bibliji, a i u časnom Qur'anu) zabranio da mu se BILO TKO smatra ravnim, da se bilo tko smatra Božanstvom, pored Njega, Jedinoga Boga, Koji je STVORITELJ.

Mnogoboštvo je laž, a mnogobošci lašci, i bit će kažnjeni za kršenje zapovjedi i zabrana.
Eh, na svu sreći nije točno što kažeš.Nego si ti neznabožac koji ne poznaje Boga i pipaš u mraku.Ali eto, tko zna, možda i za tebe ima nade, velika je milost Božja.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.