Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 16:37   #1021
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
A sta nisu cure poslje carskog na intenzivnoj?
SD nema poseban odjel intenzivnog za babinjace ali njih u pravilu stavljaju u sobe koje zovu apartmani tj. to su dvije dobe za po 2 zene u kojia je u pravilu samo jedna tako da imaju mir (te sobe inace sluze i kao izolacija po potrebi)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 18:06   #1022
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
-u Merkur se i dalje prima ali prema mjestu stanovanja kao i Vinogradska i SD (BTW: SD ne prima vise trudnice koji ne pipradaju njima po adresi - ima cura ovdje na forumu koje upravo zbog toga idu u Merkur zbog prebivalista)
Imam jedno pitanje ako zna netko, ja bih na SD, a živim u Velikoj Gorici. Mi nemamo rodilište, a znači li to da možemo birati ili sve moramo ići u neku određenu bolnicu?
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 18:21   #1023
Quote:
agni kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje ako zna netko, ja bih na SD, a živim u Velikoj Gorici. Mi nemamo rodilište, a znači li to da možemo birati ili sve moramo ići u neku određenu bolnicu?
mislim da velika gorica spada pod petrovu,ali nisam sigurna,ako sam u krivu ispravite me.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 18:24   #1024
Quote:
agni kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje ako zna netko, ja bih na SD, a živim u Velikoj Gorici. Mi nemamo rodilište, a znači li to da možemo birati ili sve moramo ići u neku određenu bolnicu?
Moja frendica iz VG je rodila 2 X u Vinogradskoj, ali nisam sigurna jel tamo pripada. Piše na zadnjoj strani večernjaka pa pogledaj tamo.
Leptiricazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 19:16   #1025
jel još puše u wc-ima svetog duha?

znam da je netko pušio u tom wc-u koji je u to vrijeme baš bio blizu sobe s bebama i bacio opušak u onaj koš za smeće.... i naravno..zapalilo se.

e to moraš biti glupača težeg kalibra.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 22:00   #1026
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
jel još puše u wc-ima svetog duha?

znam da je netko pušio u tom wc-u koji je u to vrijeme baš bio blizu sobe s bebama i bacio opušak u onaj koš za smeće.... i naravno..zapalilo se.

e to moraš biti glupača težeg kalibra.
Ovo spada u urbane legende.
Nemoguće je izvest, wc-i na babinjačama nemaju prozore!
Onaj na G3, je visoko i isto nemoguće izvest.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 22:03   #1027
Znam sta su pricale sestre i doktori u radaoni za zajcevu jucer ujutro, a babinjace su bile i na ginekologiji 1, u hodniku, tj, prolazu, gdje su dobile bebe na 35 sekundi i odmah su ih odnijeli (naravno,jer ne mogu bit tamo zbog koncentracije ljudi koja tamo prode u 1 min). al dobro, ak neko ima druge informacije, ok, ja bila jucer gore jer mi sestra rodila, pa znam sta su mi rekli.
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 22:54   #1028
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ovo spada u urbane legende.
Nemoguće je izvest, wc-i na babinjačama nemaju prozore!
Onaj na G3, je visoko i isto nemoguće izvest.
to nije urbana legenda.
to se dogodilo prije kojih 7-8 godina.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 23:13   #1029
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
jel još puše u wc-ima svetog duha?

znam da je netko pušio u tom wc-u koji je u to vrijeme baš bio blizu sobe s bebama i bacio opušak u onaj koš za smeće.... i naravno..zapalilo se.

e to moraš biti glupača težeg kalibra.
ako je pusila to je onda jedino mogla bit koja od babinjala ali cisto sumljam jer bi smrdio cijeli kat

BTW: wc-i nisu ni priblizno sobe sa bebama

to je neka prica koja je ne izmisljena nego niti nema logike
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 23:15   #1030
Quote:
Picek21 kaže: Pogledaj post
Znam sta su pricale sestre i doktori u radaoni za zajcevu jucer ujutro, a babinjace su bile i na ginekologiji 1, u hodniku, tj, prolazu, gdje su dobile bebe na 35 sekundi i odmah su ih odnijeli (naravno,jer ne mogu bit tamo zbog koncentracije ljudi koja tamo prode u 1 min). al dobro, ak neko ima druge informacije, ok, ja bila jucer gore jer mi sestra rodila, pa znam sta su mi rekli.
a pobogu kak ozene mogu bit na ginekologiji 1 kada je to sasvim drugi kraj bolnice..netko je malo pobrkao loncice
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:34   #1031
pa bas i nije na drugom kraju bolnice, od lifta za radaonu ides ravno do stepenica (pored aparata za kavu i sokove), lijevo i dodes do vrata na kojima pise ginekologija 1. kad ides po tim stepenicama na 1.katu je patologija i prozorcic za gledanje beba, a na 2. je ravno kirurgija a lijevo radaona... tak da mislim da su loncici na mjestu. al sad cu jos jednom provjeriti pa javim, makar to nije ni bitno, ugl. bila im je ludnica, izgleda se malo smirilo. eto, u najboljoj namjeri sam javila samo da se cure ne iznenade, a na kraju dobila jezikovu juhu...
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 17:11   #1032
e, ako ja na kraju ne završim u petrovoj... nego na svetom duhu...
a tamo je na svetom duhu gužva.... jel to znači da mogu odmah isti dan doma ako je sa mnom i bebom sve u redu?

ja vama ne mogu opisati taj osjećaj...uvijek se osjećam ko teret i napor nekome... i sad kad čujem da su gužve po rodilištima ja ne znam kako ću ja od srama tamo otić...u stilu... kad me pogledaju onak "joj evo još jedna hoće rodit... "

baš mi je neugodno i baš me je sram. u petrovoj imam svog ginekologa ali se bojim da će na datum mog poroda apartman biti zauzet i zato se dvoumim jer bez apartmana ništa ne dolazi u obzir.

sveti duh je već ok jer je beba cijelo vrijeme s vama... a što ako nema slobodnih kreveta? mogu li ja ići doma odmah s bebom?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 17:17   #1033
i da.....imaju li boce s kisikom na svetom duhu tamo u rađaoni?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 17:18   #1034
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i da.....imaju li boce s kisikom na svetom duhu tamo u rađaoni?
a jebote pa ne ideš u veterinarnicu.. naravno da imaju pa sveti duh je sređena bolnica
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 17:20   #1035
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a jebote pa ne ideš u veterinarnicu.. naravno da imaju pa sveti duh je sređena bolnica
ma briga me..neka me porode na brzinu , daju mi da se malo nasnifam kisika s vremena na vrijeme i fno me odjebu doma...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 18:31   #1036
a šta će ti kisik,(mislim da ćeš ga imati dovoljno bez obzira) dahćeš u svakom trudu ko pesek, suočavaš se sa trudom, i sve prođe , imaš kisika tako dosta, pošpricaš se svako malo s vodom, kišno je vrijeme, ima i klima, prozor može biti i otvoren pa sve do izgona da bude topla prostorija za bebu...

sve imaš , njima je to posao i ne gledaju oni to joj teret nam je ova ili nije...
meni je to isto nevjerojatno da rade na tako stresnom mjestu za takvu plaču, al te sestre znaju da će sve mama zaboraviti kad dobije svoje dijete, s tim idu unaprijed jer imaju svijest o tome unaprijed za razliku od prvo rodilja ...

nevjerojatno mi je to , ponavljam , kako uspiju odvojit emocije i razumski to sve fino odradit..kad sam bila u hodniku, oni u svojoj sobi ujutro pričaju o vremenu, o tome kak nije noćas imala krizu da bi joj se prispavalo, i slično skroz obične stvari, a ja u šoku mislim pa kak bi ti se na takvom mjestu moglo pomislit da li ti se spava ili ne, al to je normalan posao njima ko da rade u uredu...mislim pažljive su sestre i sve, al ja to ne bi tako mogla odvojit, neznam...moraš biti rođen za to...

daju ti glukoze i krv odmah na pregled, tako da te na odjel pošalju nafilanu sa svim kaj ti fali

death kad ti je termin?
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 18:33   #1037
Death.. tvoja astma jel ona ono kronična.. koliko često ti se javlja??? Da li koristiš pumpicu ili kako ju držiš pod kontrolom?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 18:41   #1038
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
a šta će ti kisik,(mislim da ćeš ga imati dovoljno bez obzira) dahćeš u svakom trudu ko pesek, suočavaš se sa trudom, i sve prođe , imaš kisika tako dosta, pošpricaš se svako malo s vodom, kišno je vrijeme, ima i klima, prozor može biti i otvoren pa sve do izgona da bude topla prostorija za bebu...

sve imaš , njima je to posao i ne gledaju oni to joj teret nam je ova ili nije...
meni je to isto nevjerojatno da rade na tako stresnom mjestu za takvu plaču, al te sestre znaju da će sve mama zaboraviti kad dobije svoje dijete, s tim idu unaprijed jer imaju svijest o tome unaprijed za razliku od prvo rodilja ...

nevjerojatno mi je to , ponavljam , kako uspiju odvojit emocije i razumski to sve fino odradit..kad sam bila u hodniku, oni u svojoj sobi ujutro pričaju o vremenu, o tome kak nije noćas imala krizu da bi joj se prispavalo, i slično skroz obične stvari, a ja u šoku mislim pa kak bi ti se na takvom mjestu moglo pomislit da li ti se spava ili ne, al to je normalan posao njima ko da rade u uredu...mislim pažljive su sestre i sve, al ja to ne bi tako mogla odvojit, neznam...moraš biti rođen za to...

daju ti glukoze i krv odmah na pregled, tako da te na odjel pošalju nafilanu sa svim kaj ti fali

death kad ti je termin?
kisik mi je zbog paničnog napadaja i zbog astme. termin 21.7.

Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Death.. tvoja astma jel ona ono kronična.. koliko često ti se javlja??? Da li koristiš pumpicu ili kako ju držiš pod kontrolom?

izbjegavam pumpicu u trudnoći jer ventolin....koliko se sjećam sadrži kortikosteroide... ili nešto drugo što nije poželjno...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 18:59   #1039
da da kužim, al kažem, sve će to biti ok...ako dobro kužim misliš da bi se mogla počet gušit iz tih razloga? nemoj ništa brinut
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 19:18   #1040
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
da da kužim, al kažem, sve će to biti ok...ako dobro kužim misliš da bi se mogla počet gušit iz tih razloga? nemoj ništa brinut
ma niš me ne pitaj.imala sam ja već par paničnih u trudnoći to je grozna stvar, muž me drži, smiruje a ja padam na pod od grčenja i gušenja ma katastrofa.... jadno dijete mi se ne bi više micalo niti bi udarao čitav taj dan kad bih to doživjela, jadno moje malo...

a nedaj bože da mi se to na porodu dogodi. ma ne znam ništa sva sam u banani ne znam više gdje ću ni šta ću niti kako objasniti ikojem doktoru o čemu se radi... imam osjećaj da svi to doživljavaju ko sprdačinu i zabrijavaju da si ja to sama radim.
pobogu..zašto bih to radila svom djetetu i sebi???

tako me je mama prije par mjeseci izbacila iz takta s nekom pričom preko mobitela... i onda je brat vikao na nju da šta mi to sad ima govoriti dok sam trudna da nije normalna.
valjda je on jedan od rijetkih koji shvaća da imam problema a ne da se glupiram.

al kako ćeš ti to objasnit u rodilištu?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.