Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2004., 18:02   #61
[QUOTE]Daleka_Obala kaže:
[B]
Jer je prije 3 godine bilo

122-105-120
169 cm
110 kg

bravoooo!!! :klap:
lizem supak,trept,trept...
a sad te molim da napises koliko ti je dugo trebalo da skines toliko kila...i malo o tvom jelovniku, ak ti se da, pliiiiiiiiizzzzzzzzzz
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 22:47   #62
Nisam ni blizu tih mjera. Koju kilu bih voljela skinuti, skinula sam već 6 kg od 9. mjeseca. Ali mjere me uopće ne zanimaju.

Kao prvo, pukla bi mi kralježnica s takvim mjerama Barbie- lutkice.
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 23:17   #63
Uzelo mi je 2 godine da skinem te kile, na istoj sam tezini (+/- 2 kila) vec godinu dana.

Isla sam kod nutricionist (e ubij me, ne znam ima li izraz na hrvatskom)
Nikakve droge, dodaci, opereacije, nista. Samo obicna hrana u odredjenim proporcijama:
5 porcija proteina
5 porcija ugljikohidrata
3 porcije voca
2 porcije mlijeka
najmanje 3 porcije povrca (povrce mozes jesti u neogranicenim kolicinama)

u tjednu moras jesti najmanje 10 porcija ribe (skoljki, ostalih stvari iz mora) jer imaju te essential fatty acids (sorry ne znam kako se to kaze po naski) Razlog za to je sto te EFA odrzavaju elasticnost koze tako da se ne objesi ko stare krpe.
Isto tako, najvise 6 porcija crvenog mesa (govedine, svinjetine, teletine, i sl)
i najvise 4 porcije sira (sir se racuna u proteine, ne mlijecne proizvode)
Porcija proteina je
40 g (nekuhano) ili 30 g (kuhano) za crveno meso, piletinu, puricu
60 g (kuhano) za nemasnu ribu - tuna i druge 'plave' ribe ili 50 g za masnu ribu (losos)
80g (kuhano) za skampe.
1 jaje
50 g mladog sira
20 g obicnog sira

Za ugljikohidrate, jedna porcija je
20 g (nekuhane) rize ili manistre, 1/2 salice kuhane.
100 g krumpira
30 g kruha/bublica
1/2 salica graha, bizha (peas) i ostalih mahunarki (jel se to tako kaze?) - ove se racunaju ili kao protein ili kao ugljikohidrat, jer imaju podjednako od oboje.
1/2 salica kukuruza
30 g cereals (special K, corn flakes)

Voce... glavnom, zamisli kolika je jabuka srednje velicine, e toliki ekvivalent ostalog voca.
najmanje 1 porcija voca s vitaminom C, (1 naranca ili 1/2 salice soka od narance, 1 salica jagoda, i sl)

1 porcija mlijeka... 1/4 salice punomasnog mlijeka, 1/2 salice bezmasnog mlijeka, 100 g punomasnog jogurta ili 200 g bezmasnog joogurta.

Povrce: Krumpiri, mahunarke i kukuruz ze ne racunaju kao povrce, nego kao ugljikohidrati.
Salata, pomidori, karote, tikve, blitva, spinjaca, itd, itd... do mile volje.

Masnoce: do 3 porcije masnoce na dan jedna porcija je zlicica ulja ili 5 g margarina/masla


Izbjegavati secer. Secer sam po sebi ne deblja, ali usporava metabolizam. Ja koristim fruktozu - ako koji put i moram koristit secer, dobijem glavobolju.

Ima toga vise, al to je za cijelu knjigu napisat.


I najbolje od svega, ne moras trcat, ici u teretanu, nikakve vjezbe nisu potrebne! Naravno, pomaze, ali ako neces - ne moras

Prvi tjedan sam izgubila 3 kile - ali nakon toga je bilo u prosjeku kilo na tjedan prvu godinu - sto je dalje islo, to sam sporije gubila tezinu. Bilo je tjedana kad nisam izgubila nista, ili samo 100 grama, ali isplatilo se ustrajati.

Jos uvijek jedem po istom receptu. U stvari,, kad dodjes na propisanu tezini, onda mozes jesti par porcija na dan vise, jer ne zelis vise gubiti tezinu, nego odrzavati. Malo treba eksperimentirati koliko porcija vise je OK, dok ne nadjes sto tvom metabolizmu najbolje odgovara.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 00:51   #64
Daleka obalo,
ti si upravo opisala Dijetu poznatu pod imenom ZONA.

30%-40&-30%

Odnos proteina,bjelančevina i masnoća
Lorelai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:52   #65
ma, nisu brojke te koje nas cine zadovoljnima, jeli?
ne znam kako vama, ali meni se cini maltretazom robovati nekakvim takvim suludim kriterijima.
papas umjereno, nekad se otme kontroli, ali, boze moj, nitko nije savrsen... bavis se nekom aktivnoscu "i za duh i za telo" i zadovoljnija si nego da ocajnicki mjeris centimetre, brojis kalorije i minute gazenja stepera..
anttea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 02:11   #66
Quote:
anttea kaže:
ma, nisu brojke te koje nas cine zadovoljnima, jeli?
ne znam kako vama, ali meni se cini maltretazom robovati nekakvim takvim suludim kriterijima.
papas umjereno, nekad se otme kontroli, ali, boze moj, nitko nije savrsen... bavis se nekom aktivnoscu "i za duh i za telo" i zadovoljnija si nego da ocajnicki mjeris centimetre, brojis kalorije i minute gazenja stepera..

Bas na takvoj "dijeti" sam i dogurala do 110...
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 02:16   #67
Ne znam za tu zonu, nisam nikad proucavala...

Ta zenska (nutricionist) kod koje sam isla se time bavi vec preko 20 godina, sad je li ona bila prije zone ili zona prije nje, boli me briga glavno je da sam zadovoljna rezultatima
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:09   #68
da, to je najvaznije, a i da nisi kile dobila natrag...
thx
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 03:36   #69
Evo ja sma bila prilblizno tim "idealnim mjerama" i izgledala sam katastrofalno mrsavo.
bila sam 90-70-90 (sad sam trudna) i svi su mi uvijek govorili da imam male cice i da mi je struk tak tanak da me treba na infuziju metnut
Svaka cas curi koja ima 90-60-90. Problem je naravno u ovih 60.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 05:11   #70
Na mojih 177cm,te mjere sma imala kad sam imala valjda 12 godina.Koje su to gluposti.Sad imam idealne ali sve povecano bar za 10,15.Nisam debela,proporcialna jesam i dobro se osjecam.Index mi je normalan i ja sretnaAk se nekom ne svidjam njegov problem,takav se jos nije pojavio,ak nis drugo bar ih osmjehom osvojim ak ne mjerama
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 00:40   #71
92-6 (ovisno o danu u mjesecu)-66-89
166
nemam pojma kolko kila imam

ak zamotam cice u elasticni zavoj i zalijepim zeludac za kicmu, to je to

i vrag je proporcionalan. ak je proporcionalno, koji klinac ne rade kupace ´´proporcionalne´´ a ne da se ja ubijem trazeci neki s gacama koje mi nece plesat na dupetu?
da, i mrzim kad kupim majicu koja mi ne puca na sisama a ona mi plese oko pasa. a kao, uska je. psmtr.

i nije glupost kaj je netko izmislio, neg kaj je raja popusila.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 03:44   #72
Cak sam i ja isla da se mjerim.
100-70-100
Znaci, proporcionalna sam. I molim lijepo kako to onda da kad kupujem kupaci ne mogu da kupim onaj sta je u kompletu vec moram da ga kombiniram? Za gace mi treba Midium a kuciste za sise zahtijeva Extra Large?
Daphne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 10:23   #73
Re: 90-60-90

Quote:
christy kaže:
Dakle, jesu li vama te nazovi idealne mjere 90-60-90 glupe?
Naravnoda su mi glupe i to zato što sam vej avej from dem. Barem što se tiče ovih gornjih 90. Tu mi fali brat-bratu 15. Šta da radim? Šta? Šta?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 10:27   #74
Quote:
Daphne kaže:
Cak sam i ja isla da se mjerim.
100-70-100
Znaci, proporcionalna sam. I molim lijepo kako to onda da kad kupujem kupaci ne mogu da kupim onaj sta je u kompletu vec moram da ga kombiniram? Za gace mi treba Midium a kuciste za sise zahtijeva Extra Large?
Točno
Meni nije jasno po kome oni rade tu robu...
christy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 10:29   #75
Re: Re: 90-60-90

Quote:
teah kaže:
Tu mi fali brat-bratu 15. Šta da radim? Šta? Šta?
Uvati kerušu pod ruku pa zapjevajte , bezsisate
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 10:30   #76
Ja sam savrshena...

Eto, nek vam Tija reche
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 10:30   #77
Tija

Ferpis dih. :2up:

(Meni gore fali 18. )
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 10:32   #78
I ti si savrshena...kao i ja

Mi imamo 90 u jeziku
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 10:34   #79
Quote:
magic kaže:
Ja sam savrshena...

Jesi kuratz.
Imaš dobar guz, prekrasnu kosu do guza i dobro kuvaš.
Al sise nemaš pa da ga jebeš.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 10:35   #80
Re: Tija

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ferpis dih. :2up:

Eh....
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.