Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 11:42   #2581
stalno imam osjećaj d sam ja kriv zato sto smo se dosta svađali zadnjih dva tjedna
Undertaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:00   #2582
Nemoj se fokusirati na bezvezne svađice i nesporazume. Gledaj "opći dojam". Prolazni nesporazumi su normalna stvar i krajnje su nebitni u "općem dojmu". A što se tiče predbacivanja samom sebi, mislim da nema osobe koja je izgubila nekog voljenog a da se nije masu puta zapitala "Što bi bilo kad bi bilo..." ili "Da sam barem ovo, možda bi...." ili "Da barem nisam ono, možda bi....". Kažu da je i to sasvim normalna faza žalovanja, jedna od njih 5 ili 6. Pa čak i onda kad si tugujuća osoba stvarno ni zbog čega nema što predbacivati jer je pokazao da mu je stalo i učinio sve što se može, ipak si više-manje svatko predbacuje, barem malo. Valjda jednostavno tako funkcioniramo i ne znamo drugačije...
fritz75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:32   #2583
veliki zagrljaj svima ovdje na temi. znam tocno o cemu pricate, jednom cu i ja napisati post o tome. dogodilo se to dok sam bila mala, ali ljudi u mojoj okolini kazu da imam ogromnu sposobnost suosjecanja i sjedenja s tudom boli. nesto od cega svi bjeze, ja idem prema tome i ne bojim se. vidim to ovdje kod vas mnogih. sto ako je ovo iskustvo oblikovalo najljepsi dio vas? i da ste usred sve konfuzije, tuge, patnje , boli, razocaranja zapravo-nevjerovatno jaki? eto bas na danasnji dan Svih svetih ostavljam vam ovo kao utjehu, kome zatreba. <3
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 16:36   #2584
imam 25 godina ostao prihe 4 mjeseca bez mame. uvijek sam bio bezbrizan mama se brinula za sve oca sam slabo vidao. i jos se uvijek osjecam kao djecak makar sam joj danas vidio novi spomenik na groblju. hvala ti sto si mi pruzila obrazovanje. i bila si jako stroga i surova prema meni. valjda da me pripremis za zivot. znam da si imala svojih problema i mana. isto kao i ja. zao mi je sto sam vikao da jeds zadnjih dana ali bojao sam se. zadnji dan si govorila kako sve sredila. mene si dobrano zbrinula. tvoja bolest i patnja je gotova a moja pocinje.
Undertaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2021., 21:55   #2585
U puno vaših postova se pronalazim. (Imam 35)
Prije 11 dana umrla je moja majčica. Moždani udar. Bila je u komi neko vrijeme i onda je umrla. Jednostavno, ne mogu to prihvatiti. Krivim sebe što nisam više napravila jer je imala nekih simptoma za moždani. A krivim i sustav našeg zdravstva, sve traljavo. Ali prije svega sebe.
Imala je zdravstvenih problema i kronicnih i izvanrednih i iz svega se uspjela izvuci.
Valjda sam zato i mislila da ce se i iz ovog nekako izvuci

Imale smo uglavnom dobar odnos, iako sam nekad zivcana znala joj nesto grubo reći, kako je nesto zaboravila ili neku glupost. Ali mogle smo se povjeriti jedna drugoj, svaki dan sam ju zvala:"Mama jel treba sta kupit u ducanu?", skupa rucale.
Ona je zivjela u prizemlju, a muz i ja na katu.

Sestri je naravno lakse, jer nije s njom zivjela prakticki od 15.godine, zivjela je vise s bakom jer je mama radila, a sestra se i rano udala. Ne mora gledat kucu i dvoriste i sve uspomene koje kidaju srce.

Stalno cekam da mi se javi, posalje neki znak da je dobro. Par dana nakon sto je umrla, doslo je nekoliko bijelih golubova na dvoriste. A znala me zvati ili milica ili golubica. Zamislila sam si da ih je ona poslala.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.