Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2009., 18:54   #121
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Zanima me zašto na nekim stranicama nalazim da je Merkur u Vodenjaku u egzaltaciji (ako je noćni), a prema tablici Ptolomeja to nije tako?? Ptolomejeva tablica ima ucrtan sjeverni mjesečev čvor u rubrici?
Zato sto su se moderni Astrolozi dosjetili kako bi mogli ipak za Merkurovu egzaltaciju uzeti znak Vodenjaka, buduci da je on takodjer zracni znak (intelekt) te njime vlada Uran kao "visa oktava Merkura". No, jos uvijek vecina ipak smatra to dosta upitnim. Recimo, osobno, smatram da polozaj Merkura u Vodenjaku, koji kao fiksni znak, usprkos svoj svojoj genijalnosti, nije spreman preispitati vlastito misljenje ili pristati na bilo kakav oblik kompromisa, bas i nije polozaj koji bi zasluzilo naziv egzaltacije okretnog, nestalnog i svestranog Merkura.

A Merkur je zapravo tradicionalno oduvijek bio egzaltiran u Djevici (tako i kod Ptolomeja), a argumente za to valjda znas. S jedne strane element zemlje - metodicnost, ustrajnost, koncentracija, preciznost te s druge strane cinjenica da je priroda Merkura sasvim suprotna od prirode Venere (um, racio vs. ljubav) pa je tako mjesto egzaltacije Merkura ujedno i mjesto pada Venere (Djevica) i obrnuto.

Vec smo o tome nesto sitno raspravljali na ovoj temi.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 04:04   #122
A sto bi znacio stelium merkura, venere i urana u 12. kuci, skorpion, te njihov kvadrat s marsom koji je u u lavu u 9oj kuci? S time da je merkur u konjukciji i s ASC?
finadamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 22:34   #123
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Da li merkur u znaku govori-kako, a merkur u kući gdje, na kojem području je um najviše aktivan?
Točno. To su ti osnove.
Mene zanima kako djeluje Merkur kvadrat Pluton?

Zadnje uređivanje ERIKA 2 : 11.11.2009. at 22:43.
ERIKA 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 11:17   #124
Merkur u Vodenjaku u 4. kući, konjunkcija sa Suncem u Vodenjaku i kvadrat s Plutonom u Škorpionu u 1.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:50   #125
Kvadrat Pluton-Merkur

Moraš biti oprezan kako razgovaras s ljudima,jer oni mogu osjećati da ih pokušavaš prisiliti na mišljenje s kojim se ne slažu. Nemoj diktirati ili biti previše nametljiv u izražavanju svojeg mišljenja.Ako naučiš biti obazriviji u svom izražavanju,možeš nagnati druge da se slože s tobom.
Ako se drugi ne slažu s robom,ne znači da su u krivu ili pravu.To samo znači da moraš pogledati u svoja vjerovanja vrlo oprezno.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 14:24   #126
Imam pitanje, obojica imate merkur u Vodenjaku, a ja znam osobu s merkurom u vodenjaku...
Ima napredne stavove, ali nekada je toliko sigurna u svoje "free-mind" stavove, da u želji da razbija ustaljene stavove tvrdoglavo brani nešto što možda i nije tako slobodno i inteligentno kako si je zamislio. Da li se to vama događa ikada? Kako omekšati vaš um u takvim trenutcima? Čistom logikom? Ne pali ni to...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:46   #127
Ako želiš da se složi s tobom,moraš govoriti suprotno od onog što doista misliš.
Onda će on lupiti kontru i ustvari doći na tvoje mišljenje
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 23:47   #128
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Ako želiš da se složi s tobom,moraš govoriti suprotno od onog što doista misliš.
Onda će on lupiti kontru i ustvari doći na tvoje mišljenje
pokušam pa javim kako je prošlo hvala hehe
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 00:43   #129
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
,jer oni mogu osjećati da ih pokušavaš prisiliti na mišljenje s kojim se ne slažu.
Ovo je istina- takav sam.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 00:44   #130
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, obojica imate merkur u Vodenjaku, a ja znam osobu s merkurom u vodenjaku...
Ima napredne stavove, ali nekada je toliko sigurna u svoje "free-mind" stavove, da u želji da razbija ustaljene stavove tvrdoglavo brani nešto što možda i nije tako slobodno i inteligentno kako si je zamislio. Da li se to vama događa ikada? Kako omekšati vaš um u takvim trenutcima? Čistom logikom? Ne pali ni to...
Ja mislim da su takve osobe izrazito sklone proturječiti. U raspravi će uvijek tvrditi suprotno od ostalih.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 01:03   #131
Talking

Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su takve osobe izrazito sklone proturječiti. U raspravi će uvijek tvrditi suprotno od ostalih.
Dobro, i ja se volim igrati tako, ali kako da ja znam što on duboko duboko u sebi stvarno misli? Jer ako mislim planirati s njim suradnju oko ičeg(da i on to želi iako je vodenjak=individualackojivolisvesam), moram znati što misli, na što moram biti spremna. Ja volim kad su sve karte na stolu kad su ozbiljne stvai u pitanju.
Još mu je u 12. pa da pop...uh...
uglavnom, za svaki stav postoji argument i protuargument i svi možemo zastupati sve, i nijedna strana ne mora biti ispravna ni neispravna...da to mi je jasno, ali brate mili ako već nećeš se držati jedne u raspravi, onda se ili drži jedne u praksi ili nađi sredinu kompromis u praksi, jer u stvarnom životu ne možeš sad ovako sad onako kako ti paše ako misliš u dvoje. uh.
volim ga ali izluditi će me...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 01:06   #132
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su takve osobe izrazito sklone proturječiti. U raspravi će uvijek tvrditi suprotno od ostalih.
uostalom, što ne biste vi trebali se držati jednog stava, s obzirom da je vodenjak fiksni...jedino u čemu ste vi fiksni je tvrdoglavost, čudim se što vodenjaci ne pripadaju rogonjama poput ovna ili jarca ili bika...

bez uvrede, šalim se samo....ako ništa drugo mentalno me razbudite svaki puta kad čvrsto utonem u svoj stav.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:20   #133
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su takve osobe izrazito sklone proturječiti. U raspravi će uvijek tvrditi suprotno od ostalih.
Hahaha, tu sam
__________________
"After one look at this planet any visitor from outer space would say 'I want to see the manager.'"

"I'm going to be just like you: the job, the family, the fucking big television, the washing machine, the car, good health, low cholesterol, dental insurance, mortgage, junk food, children, walks in the park, nine to five, washing the car, family Christmas, indexed pension, tax exemption, getting by, looking ahead, to the day you die."
tearsinheaven. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:02   #134
Merkur u škorpionu u 1.kući? Negdje sam čitala da je dobar za zapažanje.

Zadnje uređivanje ERIKA 2 : 12.02.2010. at 20:10.
ERIKA 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 02:04   #135
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su takve osobe izrazito sklone proturječiti. U raspravi će uvijek tvrditi suprotno od ostalih.
je to i mene karakterizira fakat al ga nemam u vodenjaku vec ovnu.
a sad dal je to zbog urana u 3coj kuci, il merkcur 90 jupiter, opoizicija s asc il sve to zajedno pomalo ne znam..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 19:43   #136
Fish, (ili tko zna) kakva je razlika između zračnih i zemljanih merkura? Općenito.
ERIKA 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:40   #137
Quote:
ERIKA 2 kaže: Pogledaj post
Fish, (ili tko zna) kakva je razlika između zračnih i zemljanih merkura? Općenito.
Merkur u zračnom elementu karakterizira bistar, živahan i pokretljiv um. Ima razvijeno teoretsko razumjevanje pojmova, makar je ono uvijek okrenuto aspstraktnijim konceptima razmišljanja. Brzo prima i percepira informacije i zamisli iz svijeta koji ga okružuje. Komunikativan je i društven, lako ostvaruje veze i vezice...za njega vrijedi ono - lako se izražavam na bilo kojem jeziku. Obilježava ga i lakoća koordiniranja, spajanja i "titranja", no isto tako ta mentalna pokretljivost nema tendenciju da ide u preveliku dubinu već se zadržava na jednom površinskom nivou. Na intelektualnom i općenito mentalnom planu zračni Merkur daje brze interese, ali isto tako misao ima tandenciju da se raspline ili rasporedi na više stvari odjednom.



Merkur u zemljanim znacima je za razliku od zračnog manje pokretljiv, okrenut je opažanju, organizaciji i građenju u svijetu oblika, prije nego bilo kakvoj apstrakciji. Reakcije i pokreti su znatno sporiji, a njeguje razuman pristup stvarima koje ga okružuju. Karakterizira ga mentalno strpljenje, praktičan pristup i postepena gradnja stava na osnovi činjenica i iskustva. Zemljani Merkur/um je onaj koji traži čvrsto uporište u činjeničnom stanju u onoj mjeri u kojoj je to moguće. Tendencija je prema ustaljenim formama razmišljanja u kojem se uvijek radije oslanja na zdrav razum nego "prazne teorije". Zbog toga je njemu potencijalna slabost ograničena mašta i orjentiranost na rutinu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:48   #138
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Merkur u zemljanim znacima je za razliku od zračnog manje pokretljiv, okrenut je opažanju, organizaciji i građenju u svijetu oblika, prije nego bilo kakvoj apstrakciji. Reakcije i pokreti su znatno sporiji, a njeguje razuman pristup stvarima koje ga okružuju. Karakterizira ga mentalno strpljenje, praktičan pristup i postepena gradnja stava na osnovi činjenica i iskustva. Zemljani Merkur/um je onaj koji traži čvrsto uporište u činjeničnom stanju u onoj mjeri u kojoj je to moguće. Tendencija je prema ustaljenim formama razmišljanja u kojem se uvijek radije oslanja na zdrav razum nego "prazne teorije". Zbog toga je njemu potencijalna slabost ograničena mašta i orjentiranost na rutinu.
nesto sam primetila kod drugarice sa Merkurom u biku
jako ima spore reakcije

dok meni sa ovim Me u strelcu misli lete, ideje sevaju kao munje...ne razmisljam ponekad..nepromisljeno izgovorim nesto

ona kao da prvo proguta knedlu.... pa smisli..... pa nesto kaze...ponekad mi se cini kao da me nije cula...odreaguje tek posle par sekundi kad vec planiram da joj ponovim pitanje

(So joj je u biku, MO u vir, asc sko)
i to su i drugi primetili kod nje
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:56   #139
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
nesto sam primetila kod drugarice sa Merkurom u biku
jako ima spore reakcije
Da, baš tako - bik je najtromiji znak. To je znak u kojem je najveća inercija usljed "otpora materije". Bik je simbol posjedovanja i nedjelatne energije, djelatnost je ovdje u spokojnoj fazi (Mars je u egzilu u znaku bika) pa se ono što se u njemu nađe i ponaša na taj način.
Quote:
dok meni sa ovim Me u strelcu misli lete, ideje sevaju kao munje...ne razmisljam ponekad..nepromisljeno izgovorim nesto
Ovo su i redom odlike njegove konjunkcije s Uranom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 00:18   #140
Oprostite ako je ovo pitanje već bilo, ali zanima me što znači kada Merkur radi 3 T-kvadrata u natalnoj karti? Prvi T-kvadrat je onaj koji radi s Jupiterom i Saturnom, drugi je onaj koji radi s Jupiterom i Uranom, i treći je onaj koji radi s Jupiterom i Neptunom?
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.