Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2017., 14:37   #641
ok super, hvala puno
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 08:27   #642
Ima li trenutno ikakvih problema, ograničenja, kod zamjene BiH vozačke za RH? (B kategorija)
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 10:06   #643
Nema.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:15   #644
Zna li netko da li ako se u hr ima normalno položena B kategorija, može li se naknadno prepisati kategorija iz strane vozačke dozvole.
Konkretno ako bi u USA položio za motor i auto, da li se onda takva dozvola može pretvoriti u našu sa A i B kategorijom, ili je to jedino moguće ako u hr nemam nikakvu vozačku?
.Delboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 21:10   #645
pozdrav ,

zanima me zna li itko koliko traje ubrzani postupak izdavanja vozačke dozvole ((radi se samo o produživanju tj prelaženju na novu)) ?

Hvala unaprijed
casy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 10:24   #646
3 dana
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:10   #647
Molio bih za konkretne odgovore i u mojem slučaju. Hrvatski sam državljanin, ali posjedujem crnogorsku vozačku dozvolu jer živim i radim u CG, gdje sam i položio vozački. Napominjem da nemam dvojno državljanstvo (imam status stranca kojem je odobren stalni boravak).

Konkretno, zanima me jesam li u prekršaju pri prelasku iz CG u HR s ovom kombinacijom isprava (hr. putovnica/cg. vozačka)?

Zahvaljujem
dreamx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 07:30   #648
Nisi jer tako i treba bit po crnogorskim zakonima (a i po RH da si stranac sa stalnim kod nas),a morao bi imat crnogorsku i da si položio u RH i imao našu vozačku.Nosiš sa sobom dotvolu boravka i sve ok.

Valjda imaš u RH dokumentima prijavljenu adresu u CG ili si odjavio prebivalište na CG adresu?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:14   #649
Pozdrav, polozio sam ispit, trebao bih ici predati papire za pravljenje vozacke.
Prva stvar, mogu li to uraditi u bilo kojoj policijskoj postaji ili moram u maticnoj kao za osobnu?
Druga stvar, sta sve trebam donijeti osim potvrde o polozenom ispitu i lijecnickog?
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:34   #650
u bilo kojoj.
Podnositelj zahtjeva prilaže:
-dokaz o identitetu
-uvjerenje o položenom vozačkom ispitu
-uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje vozilima – ne starije od šest mjeseci
-jednu fotografiju veličine 30x35 mm
-upravnu pristojbu u državnim biljezima od 15 kuna
-dokaz o uplati 151 kune (redovni postupak), 200 kuna (ubrzani postupak), odnosno 450 kuna ( žurni postupak) za obrazac vozačke dozvole putem uplatnice koja se podiže u policijskoj upravi ili postaji, općom uplatnicom ili putem internet bankarstva, na IBAN državnog proračuna HR1210010051863000160, model HR65, poziv na broj 7005-477-OIB.

NAPOMENA: Nije potrebno priložiti fotografiju ukoliko je podnositelju zahtjeva u proteklih pet godina izdana elektronička isprava ili osobna iskaznica koja sadržava OIB, za čije je izdavanje priložena fotografija, a izgled osobe nije bitno promijenjen.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:44   #651
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
u bilo kojoj.
Podnositelj zahtjeva prilaže:
-dokaz o identitetu
-uvjerenje o položenom vozačkom ispitu
-uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje vozilima – ne starije od šest mjeseci
-jednu fotografiju veličine 30x35 mm
-upravnu pristojbu u državnim biljezima od 15 kuna
-dokaz o uplati 151 kune (redovni postupak), 200 kuna (ubrzani postupak), odnosno 450 kuna ( žurni postupak) za obrazac vozačke dozvole putem uplatnice koja se podiže u policijskoj upravi ili postaji, općom uplatnicom ili putem internet bankarstva, na IBAN državnog proračuna HR1210010051863000160, model HR65, poziv na broj 7005-477-OIB.

NAPOMENA: Nije potrebno priložiti fotografiju ukoliko je podnositelju zahtjeva u proteklih pet godina izdana elektronička isprava ili osobna iskaznica koja sadržava OIB, za čije je izdavanje priložena fotografija, a izgled osobe nije bitno promijenjen.
Super, hvala ti puno!
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 20:27   #652
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
NAPOMENA: Nije potrebno priložiti fotografiju ukoliko je podnositelju zahtjeva u proteklih pet godina izdana elektronička isprava ili osobna iskaznica koja sadržava OIB, za čije je izdavanje priložena fotografija, a izgled osobe nije bitno promijenjen.

Nedavno iskustvo kaze da svakako ponesete fotografiju jer sluzbenica na salteru je bila gluha na moje objasnjavanje kako je prije godinu dana pravljena nova osobna sa OIB brojem i da sam na stranicama MUP-a procitao da u tom slucaju ne treba nova fotografija.
Fotograf je tocno preko puta PP u BM.
Toliko o postivanju vlastitih pravila.

http://www.policija.hr/46.aspx
Trokutas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:18   #653
Koja postaja je to bila?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 08:26   #654
Beli Manastir.

A postoji i šef upravnog dijela ili pom.načelnika i načelnik PP.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 14:45   #655
Zovem MUP, al mi se nitko ne javlja
Uglavnom, zanima me slijedece, trebala bih promijenit vozacku zbog promjene podataka, ali mi osobna s novim podacima jos nije gotova. Jel mi vrijedi onaj papiric koji sam dobila dok osobna ne bude gotova ili moram cekat preuzimanje nove pa onda obavljat za vozacku?
I sto je s knjizicom vozila posto ce mi se sad prezime razlikovat od onog na vozackoj, isto ju mijenjam sad ili prilikom registacije?
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 18:22   #656
Dođeš na šalter sa starom osobnom i tim papirićem, onako oni u sustavu sad imaju zavedene nove podatke pa mogu izdati vozačku na nove podatke.
Prometnu isto treba mjenjati unutar 15 dana od promjene podataka na njoj.

Quote:
Trokutas kaže: Pogledaj post
Nedavno iskustvo kaze da svakako ponesete fotografiju jer sluzbenica na salteru je bila gluha na moje objasnjavanje kako je prije godinu dana pravljena nova osobna sa OIB brojem i da sam na stranicama MUP-a procitao da u tom slucaju ne treba nova fotografija.
Fotograf je tocno preko puta PP u BM.
Toliko o postivanju vlastitih pravila.

http://www.policija.hr/46.aspx
Zbog ovog nemože:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...-salteru-drugo

tl,dr:
slika od osobne je veća od slike na vozačkoj pa je nemogu u programu skalirati
.Delboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 22:06   #657
Pozdrav svima. Ja sam polozio B kategoriju u vrijeme kada je bio na snazi onaj zakon gdje se vozacka dobije na 2 godine (mladi vozaci), tako da mi je istekla 2009. S obzirom da zivim u inozemstvu (Kanada) od 2010. koji je proces potreban kako bi obnovio HR vozacku. Posto ovdje u Kanadi imam polozeno samo za automobil, dok sam u Hrvatskoj imao i A kategoriju za motocikle, koji bih si htio uzeti u HR kada sam na odmoru.
mRaDjE is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:21   #658
Pošto živiš u kanadi znači da si odjavio prebivalište ili si prijavio privremeni odlazak tako da nemaš pravo na RH vozačku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 19:12   #659
Ukoliko sam izgubio uvjerenje o vozačkoj dozvoli tj. onaj papirić koji se dobije u policiji, moram li opet platiti troškovo izrade vozačke dozvole?
MII2o is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 11:43   #660
Ističe mi ovih dana vozačka no nemam vremena je obnoviti (i ne planiram voziti auto), postoji li neki rok do kada se ona mora obnoviti prije nego dobijem neku kaznu ili me pošalju na novo polaganje LOL ?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.