Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2011., 17:55   #161
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
Zato velim, jer si napisao da ste nagovorili vodiča da vas provede na neka mjesta koja nisu bila na njegovom popisu, pa sam se pitala da li ta mjesta kojima vas je na kraju proveo - zrače.
Vodiči bi trebali imati neki popis mjesta koja su opasna, zar ne? Pa da ta izbjegavaju.
Sorry na neznanju.

Ma nije stvar u zračenju kolko u raspadanju zgrada, mi smo isli u zgrade koje nisu tolko ozracene, ali od 2008 je inace zabranjeno ulaziti u bilo koju zgradu ne zbog radijacije vec zbog urusavanja! Eto imali smo srece i dobrog vodica!
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 18:19   #162
Quote:
Asuriell kaže: Pogledaj post
Ma nije stvar u zračenju kolko u raspadanju zgrada, mi smo isli u zgrade koje nisu tolko ozracene, ali od 2008 je inace zabranjeno ulaziti u bilo koju zgradu ne zbog radijacije vec zbog urusavanja! Eto imali smo srece i dobrog vodica!
A-haa.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 18:21   #163
Quote:
cruces kaže: Pogledaj post
Pa ustvari Černobil je što se tiče radijacije kao šahovnica,na jednom dijelu gdje npr.ti stojiš nema uopće radijacije,dok samo nekoliko metara od tebe je ima dovoljno za umrijeti,i onda opet par metara dalje od te je nema itd...
Ideš..
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 20:40   #164
Quote:
Asuriell kaže: Pogledaj post
Ma nije stvar u zračenju kolko u raspadanju zgrada, mi smo isli u zgrade koje nisu tolko ozracene, ali od 2008 je inace zabranjeno ulaziti u bilo koju zgradu ne zbog radijacije vec zbog urusavanja! Eto imali smo srece i dobrog vodica!
Znači da u ne tako dalekoj budućnosti,Černobil i Pripyat bi mogli ostati bez građevina,mislim,urušiti će se i to priroda prekriti i neče tamo nikad biti znakova da je nekad bilo života,ili se varam?
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 21:41   #165
Quote:
cruces kaže: Pogledaj post
Znači da u ne tako dalekoj budućnosti,Černobil i Pripyat bi mogli ostati bez građevina,mislim,urušiti će se i to priroda prekriti i neče tamo nikad biti znakova da je nekad bilo života,ili se varam?

Pa u prilično dalekoj buducnosti reko bih mislim nece se sad za 2 godine sve urusiti samo po njihovim procjenama vise nije sigurno u tim zgradama hodati....
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 00:39   #166
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Taj je grad iskoristen u COD4

Na slici je jedan bazen, isti je kao i u igri premda u igri je bilo divlih vukova nadam se da nema i u stvarnosti jer ljudi pojedu vas ako vas nađu
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 13:48   #167
Quote:
Asuriell kaže: Pogledaj post
Pa u prilično dalekoj buducnosti reko bih mislim nece se sad za 2 godine sve urusiti samo po njihovim procjenama vise nije sigurno u tim zgradama hodati....
Baš sam jučer po stoti put na tv-u gledao život poslije ljudi i kad sam vidio kako se zgrade s vremenom zbog prirode i prirodnih sila urušavaju,odmah sam se sjetio Pripyata i Černobila.
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 21:49   #168
Zamislite odete na izlet u Pripyat i dođete baš blizu nuklearke ili u sam njen krug, kad odjednom čujete BUM... TRES... svi prestravljeni mislite da je atomska eksplozija u pitanju, i jedva se usudite pogledati prema njoj, ali ipak nekako to i učinite.

Kad ono... nije atomska eksplozija na sreću, jer kako biste inače bili živi, nego - sarkofag se urušio totalka.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 02:00   #169
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zamislite odete na izlet u Pripyat i dođete baš blizu nuklearke ili u sam njen krug, kad odjednom čujete BUM... TRES... svi prestravljeni mislite da je atomska eksplozija u pitanju, i jedva se usudite pogledati prema njoj, ali ipak nekako to i učinite.

Kad ono... nije atomska eksplozija na sreću, jer kako biste inače bili živi, nego - sarkofag se urušio totalka.
Heh, nažalost nije to nemoguce...
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:25   #170
na zalost ?!
White Strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 14:49   #171
Quote:
White Strike kaže: Pogledaj post
na zalost ?!
Pa neznam na što je ako nije na žalost ako se sarkofag uruši i nova katastrofa izbije
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:22   #172
pssst, krivo sam procito tvoj post :P
White Strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:34   #173
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zamislite odete na izlet u Pripyat i dođete baš blizu nuklearke ili u sam njen krug, kad odjednom čujete BUM... TRES... svi prestravljeni mislite da je atomska eksplozija u pitanju, i jedva se usudite pogledati prema njoj, ali ipak nekako to i učinite.

Kad ono... nije atomska eksplozija na sreću, jer kako biste inače bili živi, nego - sarkofag se urušio totalka.
E pa nadajmo se da se to neće dogoditi,mislim moglo bi se,ali ja vjerujem da neće.
Čak je veći problem podzemne vode,ako ta sva radijacija iz podruma ode u pitku vodu,onda je to pravi problem.
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 02:36   #174
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Pa bilo bi 4 puta gore, kaj ne?
Gle, bilo bi čudo da su sva 4 reaktora eksplodirala, al ipak, da jesu ekplodirala, danas vjerojatno ni ti, ni ja, ni većina nas ovdje ne bi ovdje pisala, jer vjerojatno bi nas zadesila sudbina ovih sad trenutno 2,5 milijuna ljudi koji imaju posljedice o toga. Kad se dogodila eksplozija u Černobilu, taj oblak radijacije koji je išao prema nama, znači, prema tadašnjoj SFRJ, taj nas je oblak minimalno ozračio, znači skoro pa zanemarivo, evo podaci

Što znači da je i sjeverni dio Hrvatske u tadašnjoj državi također bio na tom udaru, ali su to bile minimalne količine radijacije.
Al opet, što si ti pitao šta bi bilo da su sva 4 eksplodirala, vjerujem da bi bilo puno gore i da bi ljudi kod nas, kao recimo npr. u Češkoj (In the Czech Republic, thyroid cancer has increased significantly after Chernobyl.), počeli oboljevati od kojekakvih rakova kao posljedica te radijacije.


Tak sam ja otprilike mislio da bi to moglo biti oko 500-tinjak godina, al opet možda će se u dogledno vrijeme naći rješenje kako bi se taj uništeni reaktor kvalitetnije sanirao i što prije očistio od tih radioaktivnih materijala.
Na šoderici pored koprivnice. iznad vode je bila dosta velika koncentracija. no premala da bi se ozbiljno zabrinuli. a sad tocne brojke
alexandarxan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 23:22   #175
5. i 6.

e ljudi a šta je sa 5. i 6. reaktorom koji su u vrijeme havarije bili u izgradnji? jel to sve danas radi ili??
alexandarxan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 14:54   #176
Quote:
alexandarxan kaže: Pogledaj post
e ljudi a šta je sa 5. i 6. reaktorom koji su u vrijeme havarije bili u izgradnji? jel to sve danas radi ili??
Prva tri su naknadno ugašena, a peti i šesti se nikad nisu dovršili.
Darkbound is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 09:19   #177
Imate dosta snimki Pripyata ovdje.

http://www.youtube.com/watch?v=wBtHICMmDJk
http://en.wikipedia.org/wiki/Life_After_People
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 11:46   #178
Quote:
alexandarxan kaže: Pogledaj post
e ljudi a šta je sa 5. i 6. reaktorom koji su u vrijeme havarije bili u izgradnji? jel to sve danas radi ili??
Dakle katastrofa se dogodila u subotu 26. travnja 1986 u 01:23:48. Iskopana je samo rupa za temelj na kojem se trebao graditi peti reaktor. Kad je četvrti bubnuo, dijelove četvrtog reaktora su strpali u tu rupu, kao i na još mnogo lokaliteta u krugu same nuklearke. Gradnja petog reaktora je dakle trebala početi u ponedjeljak 28. travnja, koliko sam ja skužio.

Treči reaktor ugašen je dva sata nakon havarije četvrtog, prvi i drugi ugašeni su osam sati nakon havarije. Dva tjedna nakon havarije ponovo su počeli proizvoditi struju, a radovi svih reaktora obustavljeni su kako koji. Jedan 1991. drugi negdje 96. treći negdje 2000/2001. Nema sad točne podatke pri ruci, ali tako je nekako išlo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 01:35   #179
Citava tematika sa sudbinom Pripyata mi je doslovce bolna i uzasavajuca...kao iz najgorih americkih filmova katastrofe!

A najvise me se dojmio ovaj video na you tubeu: Last day of Pripyat

http://www.youtube.com/watch?v=6c0r3...eature=related

27.4.1986., naoko divan suncani dan, brdo djece vani se igra, nitko nista ne sluti...a zapravo sve otrovano smrtonosnom radijacijom!! Za smrznuti se...jezivo nesto! Procitala sam negdje da se na toj snimci Pripyata, radijacija moze i okom vidjeti: kao mali bljeskovi, iskrice....to je moguce naravno samo onda kada je radijacija enormno visoka, sto je ovdje ocito bio slucaj! Stalno ispocetka gledam tu djecicu u igri i pitam se sto je sa njima danas, jesu li uopce zivi??

Zna li netko sto se dogodilo sa stanovnistvom Prypjata nakon evakuacije? Jesu li masovno oboljeli, gdje su uopce smjesteni nakon evakuacije, sto je sa njima danas?
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:42   #180
Ljudi su se otišli kuda tko mogao. Nisu mogl ni stvari uzeti, sve je bilo radioaktivno. Nakon odlaska ljudi ulice su bili prekriveni truplima kućnih ljubimaca - mačaka i pasa, njih su organizirano streljali da ne bi raznosili radiaciju izvan zatvoene zone. Čitala sam uspomene jedne žene iz Pripyati koje je otišla u kućnoj haljini, ljudima su rekli da odlaze samo na vrijeme. Nakon tri dana ona htjela se vratiti barem po novac, ali nazad nikog nisu puštali. Ljudi nisu dobili nakakvu novčanu pomoć, snalazili se tko kako mogao. Koliko-toliko zbrinuli samo likvidatore, većina kojih je ionako umrla.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.