Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 00:21   #1
Škrgutanje zubima (bruksizam)

Starci ,dal vam djeca skrgucu zubima? Ovaj moj misek od 10 mjeseci je poceo skrgutat i to me ubija u pojam i sva se najezim na taj zvuk a on sav sretan uziva u tome i jos se i smiije.... ajde da ima zubi jos bi nesto i rekla ali ovih 6 nedoraslih i vec ih hobla

Citala sam da bi to mogao biti stres, ali ja se tjesim da mu je to sad neka fora ili ga svrbe desni jer je znao tiskat desni i prije nego su zubici iznikli.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 00:27   #2
Neznam za malene, al moja kcer, kad je imala 3 i pol godine je pocela to raditi - GROZNO za slusat! I onda sam pitala zubaricu, koja mi je rekla da je to doista stres ili strah - naime, skuzili smo da je, prije nego je to pocelo, gledala s nama program o dinosaurima (onaj BBC-ov), i da je imala ruzne snove. Usla je u neku fazu da su je jako zanimali dinosauri, pa je imala par knjigica, taj DVD, i tak. Kad joj to jedno vrijeme nismo dali gledati, i kad smo maknuli te knjigice... prestala je.
Sad... kolko ti ovaj odgovor pomaze, neznam. Probaj se sjetiti dal se nesto znacajno dogodilo ili promijenilo neposredno prije nego je poceo to raditi?
__________________
Next mood swing - 6 seconds
MarijanaWood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 07:46   #3
citam i ne vjerujem...i moja je jucer pocela skrgutat zubicima. Ima ih 4 cijela i 2 koja izlaze...dakle svasta. i ima 9 mj. i par dana....
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 08:28   #4
Ja skrgucem citav zivot
pocela sam u osnovnoj skoli poslije jednog soka I nisam stala. Sada imam udlage koje mi stite zube po noci.
Obzirom da je tvoj sin stvarno mali, vjerujem da ce mu proci samo od sebe
No ja bi na tvom mjestu ipak malo ispitala zubarku.
Sretno!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 08:45   #5
Kad su bebe posrijedi, ne mora bit isto kao kod vece djece.
Moj je skrgutao kad su mu tek izrasli, 4 kom je imao.
Bio je oko 10 mjeseci star, ne sjecam se tocno.
Isto sam se brinula i razmisljala o zubaru, al prestao je prije neg sam stigla nesto poduzet
Jedno par tjedana je skrgutao.
Sad mislim da je bio odusevljen sto ima zube i da je isprobavao sto sve moze s njima.
Kad su mu dosadili, prestao je
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 10:17   #6
malo vas citala pa me iznenadili razliciti savjeti i dijagnoze..u biti jer je i moj sin to godinama radio
ali je njegov zubar rekao da ce to proc samo od sebe i da ce izrast iz toga oko 7-9 godina..da je to dosta cesce u deckica itd...i stvarno..mali stao
drago mi je da je stao tocno kako je zubar rekao i sve..ali me vise brine koliko istine ima u tome da je strah ili stres posto je on ionako malo dirljiva dusa..dosta toga uzme srcu..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:31   #7
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Kad su bebe posrijedi, ne mora bit isto kao kod vece djece.
Moj je skrgutao kad su mu tek izrasli, 4 kom je imao.
Bio je oko 10 mjeseci star, ne sjecam se tocno.
Isto sam se brinula i razmisljala o zubaru, al prestao je prije neg sam stigla nesto poduzet
Jedno par tjedana je skrgutao.
Sad mislim da je bio odusevljen sto ima zube i da je isprobavao sto sve moze s njima.
Kad su mu dosadili, prestao je
e ovo sam si i ja mislila, ili mu je to neka nova fora sad ili ga cak i svrbe desni pa si pokusava pomoc .........joj al se svejedno najezim kad ga cujem
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:34   #8
Wed, mislim da je to zbog zuba, i moj mali već par mjeseci zna tako škrgutat da se ježim...
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:42   #9
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Wed, mislim da je to zbog zuba, i moj mali već par mjeseci zna tako škrgutat da se ježim...
jojjjjjj evo jeza me hvata na samu pomisao skrgutanja, zna on da to mene mrzi pa mi se inati, zlato mamino.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:45   #10
Ja sam par puta pomislila da će dokrajčit i tih par zuba što ima prije nego što mu svi mliječni izbiju
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:24   #11
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ja sam par puta pomislila da će dokrajčit i tih par zuba što ima prije nego što mu svi mliječni izbiju
Je, to je i meni palo na pamet

Moj je jos i gurao donju vilicu naprijed tak da su mu donji isli preko gornjih zubica... Ma grozno za vidit.
Naravno da sam se brinula.
Naravno da je prestao
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:27   #12
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Moj je jos i gurao donju vilicu naprijed tak da su mu donji isli preko gornjih zubica... Ma grozno za vidit.
joooj, i to isto radi!!! onda mi njemu napravimo isto takvu facu pa nam se smije
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 09:23   #13
i moj je to radio dok je spavao, prestao je.
__________________
Oprosti, volim te
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:39   #14
Škreguće zubima jer ga svrbe desni i jer je otkrio da ima nešto zanimljivo u ustima

Ne bi trebalo dugo potrajati!
Moj je isto škrgutao jedno vrijeme kad su počeli nicati ali sada više ne.
Ja inače jako škrgućem zubima dok spavam.Ne svaku noć,najviše po ljeti.Znalo mi se dogoditi da je probudim s komadima zuba u ustima koliko ih stišćem.Zubar mi je rekao da će mi napraviti neki uložak s kojim ću spavati da ne oštećujem već dosta nekvalitetne zube.Ali ja sam odrasla i očito je to medicinski porblem.

ali mislim da kod bebana to ne potraje,samo ne obraćaj pažnju na to
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:46   #15
evo nasa danas pocela.
uzas, jezim se sva.
a ima jedan dolje i 2 gornja izbijaju! UZAS za cut!!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 19:41   #16
I moj je malac(13 mj.) škripao zubima kad je imao oko 10mj. ali to ga je za negdi dvadesetak dana prošlo!Pretpotavljam da klinci stvarno skuže da imaju nešto u ustima čime mogu proizvoditi zvukove pa im je to fora neko vrime. Pošto su još jako mali mislim da to nema veze sa stresom ili sl.
mamitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 23:22   #17
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Škreguće zubima jer ga svrbe desni i jer je otkrio da ima nešto zanimljivo u ustima

Ne bi trebalo dugo potrajati!
Moj je isto škrgutao jedno vrijeme kad su počeli nicati ali sada više ne.
Ja inače jako škrgućem zubima dok spavam.Ne svaku noć,najviše po ljeti.Znalo mi se dogoditi da je probudim s komadima zuba u ustima koliko ih stišćem.Zubar mi je rekao da će mi napraviti neki uložak s kojim ću spavati da ne oštećujem već dosta nekvalitetne zube.Ali ja sam odrasla i očito je to medicinski porblem.

ali mislim da kod bebana to ne potraje,samo ne obraćaj pažnju na to
to mi je rekla i pedijatrica ... joj sav je silan kad to radi i tad mu obrascici izgledaju kao da sakuplja ljesnjake za zimu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 00:28   #18
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
to mi je rekla i pedijatrica ... joj sav je silan kad to radi i tad mu obrascici izgledaju kao da sakuplja ljesnjake za zimu
Aha!

Komedija,ali kod mog je to trajalo relativno kratko.Par dana sve ukupno...
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 20:59   #19
To smo primjetili jučer jednom i više nije.I ja mislim da je to čisto istraživanje, što sve mogu sa svojim zubićima! ipak im nešto novo izrasta u ustima
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:42   #20
Ako mogu pitati za te uloškiće ili kako ste ih nazvali za po noći kako to izgleda i od kojeg je materijala i dali smeta??????????
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.