Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2006., 10:55   #1
Hemangiom

Pozdrav,

27.01.2006 postao sam tata prelijepe curice. Nazalost doktori su dijagnosticirali Nevus flamenus, za koji su rekli da níkada nece sam nestati, te da jedna od alternativa je laser. Puno sam o tome citao i cesto nalazim na razlicita iskustva.

Sad bi me interesirali da li ima neko iskustva s tim flekom?

Pozdrav,
Romi
Romi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 14:11   #2
Hemangiom

Ne mogu nigdje ništa naći vezano za hemaglion. Da li sam možda krivo upisala riječ ili postoji možda neki uobičajeniji naziv za to ?
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 14:34   #3
Hemangiom

Ipak sam krivo upisala, ispravan naziv glasi:hemangiom-tumor dobroćudne prirode, građen od krvnih žila. Razlikujemo: 1. haemangioma capillare, građen od sitnih, gustio zbijenih krvnih žila 2. haemangioma cavernosum, građen od većih, i vezivnim tkivom razmaknutih krvnih žila.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 19:13   #4
Vrlo je važna lokalizacija hemangioma. Npr. džabe mu dobroćudnost ako se nalazi u glavi.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 09:30   #5
Nalazi se na čeljusti i zahvaća usne i jezik.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 23:33   #6
Kako sam rekao, važna je lokalizacija hemangioma. Područje usne šupljine i hemangiom upućuju da procjenu i liječenje mora uraditi maksilofacijalni kirurg.
Ovo područje je dobro vaskularizirano tj prokrvljeno dok s druge strane svakodnevne su iritacije tumora uzimanjem i žvakanjem hrane. Opasnost je dakako ovdje da sve zajedno to ne prokrvari što, ukoliko je macerirana veća tumorska žila, nije nimalo bezopasno. Opasno mi se čini zbog dva razloga. Prvo, može se izgubiti dosta krvi. I drugo, još opasnije, krv može otići "natrag" te ukoliko je krvarenje značajnije, može čovjeku stvoriti ozbiljnih, akutnih problema s disanjem.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:26   #7
Da, točno tako nam je i doktor rekao kad je vidio nalaze MR-a. Tada smo krenuli u prikupljanje dodatnih informacija da bi lakše donijeli odluku o eventualnom uklanjanju. Radi se o djetetu starom 12 godina kojem je to počelo smetati u estetskom smilsu
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 21:47   #8
Mislim da je neminovna operacija. Ne toliko poradi estetike, mada taj razlog ne treba zanemariti, nego zbog očite indikacije.
Pitanje je samo vremena - sad, nakon puberteta ili kad već.
Vidim da ti pod lokacijom piše ZG. Ne bih na tvom mjestu dvojio nego bih se za mišljenje obratio u KB Dubrava.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 13:01   #9
Mislili smo tražiti i drugo mišljenje pa ti zahvaljujem na preporuci.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 00:41   #10
ne bih vas stela prepadat kad ste tak lijepo krenule , al ja sam rodjena s crvenom flekom na nosicu.
al je fleka i rasla.
a svaki pedijatar - ma to vam nije nis, to vam u narodu zovu rodin ugriz blablabla.
na kraju su mi je operirali u zadnji cas.

uglavnom, motrite na te flekice. ak se pocnu nedajboze povecavat, trk u doktora.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:28   #11
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
ne bih vas stela prepadat kad ste tak lijepo krenule , al ja sam rodjena s crvenom flekom na nosicu.
al je fleka i rasla.
a svaki pedijatar - ma to vam nije nis, to vam u narodu zovu rodin ugriz blablabla.
na kraju su mi je operirali u zadnji cas.
I, koja je bila dijagnoza? Hemangiom?
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 17:00   #12
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
I, koja je bila dijagnoza? Hemangiom?
To su moje obje imale. Starijoj se povukao do godine dana, a mlađoj od 4 ostao jedan malecni.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 19:53   #13
Šta je to Hemangiom???
Kako izgleda? Ima li neko posebno mjesto na tijelu gdje se pojavljuje? Neke posebnosti?
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 22:12   #14
Neki to zovu i "malina". To ti je nakupina kapilara, crvene je boje i izdignuta je od kože, dok je kod rodinog ugriza mrlja tamnija i u nivou kože.
Proguglaj malo ali se nemoj splašit. Pogledajovo Moje cure su imale onako uzdignuti kao na najgornjoj fotki i sami su se od sebe povukli.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 14:32   #15
Hemangiom nije nužno ispupčen. Može biti tumor kapilara (ispupčen)i tumor kapilara i vezivnog tkiva (ravan). Uspješno ga uklanjaju u Klaićevoj.
Tamo su pokušali ukloniti i moj. Tretman je poprilično bolan i radi se u anesteziji. POtrebno ga je ponavljati više puta.
Bolji su rezultati kod ispupčenih nego kod ravnih hemangioma, tako da svoju fleku i dalje nosim sa sobom.
Nisu ni lijepi ni poželjni. A mogu biti i opasni. Osobito kad se nalaze oko korjena zuba. Onda su i smrtonosni. Dok sam boravila u bolnici vidila sam djecu koja ih imaju na jeziku, spolovilu, u oku, u ustima...
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 16:03   #16
ja imala veliku crvenu mrlju na nozi...prošlo do treće godine
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:47   #17
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Hemangiom nije nužno ispupčen. Može biti tumor kapilara (ispupčen)i tumor kapilara i vezivnog tkiva (ravan).
kapilarni je ravni a ovaj drugi je ispupčeni ili kavernozni

Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Uspješno ga uklanjaju u Klaićevoj.
Tamo su pokušali ukloniti i moj. Tretman je poprilično bolan i radi se u anesteziji. POtrebno ga je ponavljati više puta.
Bolji su rezultati kod ispupčenih nego kod ravnih hemangioma, tako da svoju fleku i dalje nosim sa sobom.
kojom metodom su ti radili?

Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Nisu ni lijepi ni poželjni. A mogu biti i opasni. Osobito kad se nalaze oko korjena zuba. Onda su i smrtonosni. Dok sam boravila u bolnici vidila sam djecu koja ih imaju na jeziku, spolovilu, u oku, u ustima...
ili na mozgu!!!!
ukoliko ih na tijelu ima više od 3 obavezno ići na daljne pretrage jer je moguće da ih ima i na unutrašnjim organima

Hemangiom je najčešći dobroćudni vaskularni tumor koji se obično nađe u koži, ali se može naći i u unutarnjim organima. Nije sasvim jasno je li riječ o pravim tumorima ili o hemartomima. Kapilarni hemangiomi su građeni od vaskularnih kanala promjera kapilara. Često se nađu već kod dojenčadi i mogu perzistirati do 5. godine života. Kavernozni hemangiomi su građeni od širokih vaskularnih prostora. Oni se s dobi ne povlače.
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 10:37   #18
moja curica od 8 godina ima (izgleda) kavernozni haemangiom uz vrh korjena ušne školjke pa me zanima da li neko ima iskustva sa "skidanjem" istog (koja metoda?)

inače ćemo raditi magnetnu angiografiju da bi se sa sigurnošću moglo znati o čemu se radi jer smo do sada radili rengen, CT i magnetnu rezonancu ali su doktori mislili da je lipom dok jedan od njih nije posumnjao na haemangiomu

dugo već pratimo njeno stanje ali prije mjesec dana je dobila udarac i bilo je bolno za nju neko vrijeme te se sada mislimo da poduzmemo neki zahvat i uklonimo heamangiomu jer imamo različite predloge od strane doktora
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 14:06   #19
Moja curica sad ima 15 mjeseci i ima hemangiom na ledjima koji se poceo sirit pa je morala na operaciju i bili je na 2 tretmana inace se to treba raditi laserom ali je pokvaren(u Klaićevoj)pa su radili nekako sa strujom u lokalnoj anesteziji.Sad cekamo da li ce se opet regenerirat ako da onda ce vjerojatno opet ja se nadam da nece
miki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 00:58   #20
Evo mi se svog rješili prije sedam dana

operacija je uspješno prošla, doktori su zadovoljni i optimisti što se tiče patologije ali ipak se treba pičekati nalaz da se sa sigurnošću može reći da je sve BO

sutra bi trebali vaditi konce, ima ih osam a malena se osjeća nevjerovatno dobro i ne boli je ništa
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.