Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2010., 10:09   #81
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Od servirke u restoranu očekujem da mi servira lignje (i da me pritom drži kao malo vode na dlanu).
Njen posao je da ti servira lignje prema pravilima struke i da bude ljubazna, uslužna i profesionalna. Nigdje ne piše da te treba držati kao malo vode na dlanu? Što to uopće znači? Ako ti se pripiški, treba li ti otkopčati šlic i otresti maloga poslije?

Quote:
Od neke public-servirke očekujem da mi servira ono što je njen posao i da me isto tako drži kao malo vode na dlanu.
Ona ti to i "servira". (Odvratnog li izraza u kontekstu, ali hajde... ) To što ti servira drugačije nego što si ti sebi zamislio nije njen, nego tvoj problem. Zašto bi se ona morala gnjaviti zbog tvojih nerealnih očekivanja?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:09   #82
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
...nema apsolutno nikakve sanse u svemiru da se ikad napravi sistem po kojem bi se generiralo neko naplacivanje klikova i slalo postotak nastavnicima...
Misliš na tehničkoj razini ili nekoj drugoj...
Ne znam kojoj drugoj. Moralnoj možda ili birokratskoj...
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:11   #83
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Misliš na tehničkoj razini ili nekoj drugoj...
Ne znam kojoj drugoj. Moralnoj možda ili birokratskoj...
da imas ikakvih informacija ili znanja o tome o cemu pricas ne bi postavljao ovakva pitanja

znam da nisi ocekivao da na temu dodje i netko tko kuzi o cemu pricas i malo bolje nego ti kuzis... ali sta bi ti ja
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:15   #84
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
da imas ikakvih informacija ili znanja o tome o cemu pricas ne bi postavljao ovakva pitanja

znam da nisi ocekivao da na temu dodje i netko tko kuzi o cemu pricas i malo bolje nego ti kuzis... ali sta bi ti ja
Ima još ili je to kraj odgovora?
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:19   #85
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Misliš na tehničkoj razini ili nekoj drugoj...
Ne znam kojoj drugoj. Moralnoj možda ili birokratskoj...


satori... napokon netko tko zna i da mu se kompetentno odgovoriti. mislim da ovime mozemo zakljuciti temu.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:21   #86
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Ima još ili je to kraj odgovora?
ajde reci kako si recimo mislio izvesti placanje i knjizenje postotka od klikova za svakog razrednika

i tko bi proknjizavao to, jel bi sjedalo na tekuci uz placu ili bi bilo kao dodatni prihod, bi li se placao jos i porez na to?

kako bi osigurao server i software od malverzacija, od upadanja i izmjene ocjena i sl

i s obzirom da bi jako puno love i jako puno klikova onuda kruzilo danonocno kako si mislio zastititi to od novcanih malverzacija?


ali najvise me zanima kako si mislio rjesiti isplacivanje postotka od klika za svakog odredjenog razrednika
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:23   #87
mislim da nisi ni o 10% toga razmislio a ni pomislio jos o cemu sve treba razmisliti... a vjerojatno nemas ni pojma sto sve ukljucuje jedan takav projekt, od tehnicke, novcane, sigurnosne i pravne strane

to je sve jos u planu ideja
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:28   #88
Znači tehnikalije...
Pa to je sve već riješeno u čitavom nizu primjera i internetskih programa. Treba samo isprogramirati. Doduše, nije to "samo", ali nije ni nemoguće. Plaćanje nečega internetom, zaštita od nekih zloporaba... honorarni poslovi i primanje honorara...
Zapravo ne razumijem što me pitaš.
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:35   #89
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Znači tehnikalije...
Pa to je sve već riješeno u čitavom nizu primjera i internetskih programa. Treba samo isprogramirati. Doduše, nije to "samo", ali nije ni nemoguće. Plaćanje nečega internetom, zaštita od nekih zloporaba... honorarni poslovi i primanje honorara...
Zapravo ne razumijem što me pitaš.
znaci ti bi internetizaciju skolstva i nesto sto bi u krajnjem slucaju trebalo vrijediti i kao dokument (radi se o ocjenama a ne o rabljenim dart vejder figuricama na ebayu) organizirao recimo preko paypala

ajde ti prestani mastati i prepusti to nekome tko zna i nek se malo vece ribe pozabave projektima na tom nivou
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:40   #90
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Od servirke u restoranu očekujem da mi servira lignje (i da me pritom drži kao malo vode na dlanu). Od neke public-servirke očekujem da mi servira ono što je njen posao i da me isto tako drži kao malo vode na dlanu. Jednako tako ja svojim klijentima na pladnju serviram sve što mogu i umijem i pritom ih držim kao malo vode na dlanu.
Postoji jedna caka u tome.

Razrednice, ucitelji, profesori... ne postoje tu zbog tebe vec radi tvog djeteta. Tu je da 'servira' tvoje dijete, a ne tebe.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:53   #91
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
znaci ti bi internetizaciju skolstva i nesto sto bi u krajnjem slucaju trebalo vrijediti i kao dokument (radi se o ocjenama a ne o rabljenim dart vejder figuricama na ebayu) organizirao recimo preko paypala

ajde ti prestani mastati i prepusti to nekome tko zna i nek se malo vece ribe pozabave projektima na tom nivou
1. Internetizacija školstva (što god to značilo) je vrlo široko polje. Ja ramišljam o jednom mizernom djeliću te tvoje "internetizacije školstva"
2. Internetom svakodnevno "putuju" novčani iznosi koji su, recimo, desetak puta veći od cijelog proračuna RH. Tu još uvijek ne razumijem u čemu je kvaka. Evo, Marina je jutros isplaćala nekih pedesetak tisuća kuna koječega (imam obrt...). Mogu nabrojati barem pet načina internetskog plaćanja. To je svakako tehnikalija o kojoj treba promisliti i ustanoviti nekakva pravila, ali je ipak iz registra manjih tehničkih problema.
3. Valjda nisi pročitao prethodne postove... ne dokument, nego samo informacija roditelju. Potpuno nestajanje papirnatih imenika (dakle, dokumenata) iz škole teško da ćemo doživjeti i ti i ja.
4. Otkud ti znaš kako sam ja velika riba?
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:55   #92
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
znaci ti bi internetizaciju skolstva i nesto sto bi u krajnjem slucaju trebalo vrijediti i kao dokument (radi se o ocjenama a ne o rabljenim dart vejder figuricama na ebayu) organizirao recimo preko paypala

ajde ti prestani mastati i prepusti to nekome tko zna i nek se malo vece ribe pozabave projektima na tom nivou
ne, ne kuzis... on bi od paypala kupio gotov software za to za sitne pare... ili, mozda bi ga sam radio.. jebiga, to je par sati posla dnevno..
mogli bi to napraviti nastavnici informatike u skolama, u pauzama izmedju sati, cisto da zarade te basnoslovne pare koje zaradjuju na mjesecnoj bazi...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:59   #93
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Postoji jedna caka u tome.

Razrednice, ucitelji, profesori... ne postoje tu zbog tebe vec radi tvog djeteta. Tu je da 'servira' tvoje dijete, a ne tebe.
Sasvim krivo. Doduše, vjerojatno postoje incidentne situacije u kojima je to odvojivo, ali generalni stav da uslugom učitelja mora biti zadovoljan samo učenik, a ne i njegov roditelj je sasvim krivi stav.
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 11:03   #94
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
1. Internetizacija školstva (što god to značilo) je vrlo široko polje. Ja ramišljam o jednom mizernom djeliću te tvoje "internetizacije školstva"
2. Internetom svakodnevno "putuju" novčani iznosi koji su, recimo, desetak puta veći od cijelog proračuna RH. Tu još uvijek ne razumijem u čemu je kvaka. Evo, Marina je jutros isplaćala nekih pedesetak tisuća kuna koječega (imam obrt...). Mogu nabrojati barem pet načina internetskog plaćanja. To je svakako tehnikalija o kojoj treba promisliti i ustanoviti nekakva pravila, ali je ipak iz registra manjih tehničkih problema.
3. Valjda nisi pročitao prethodne postove... ne dokument, nego samo informacija roditelju. Potpuno nestajanje papirnatih imenika (dakle, dokumenata) iz škole teško da ćemo doživjeti i ti i ja.
4. Otkud ti znaš kako sam ja velika riba?
ne znam koliko si velik ali vidim koliko znas
na zalost kod nas ne moras biti ni strucan ni adrekvatan za nesto, dovoljno je da platis pravoj osobi i tvoj projekt ce nekim cudom biti prihvacen

tako to obicno bude pa onda drzava izgleda kako vec izgleda

kad razrednik u biljeznici upise ocjene djeteta i posalje roditelju da potpise to mora biti validno i provjereno da je vidjeno a i ucitelj mora stajati iza toga sto je napisao

mene recimo zanimaju neke druge stvari o kojima ti nisi razmisljao

recimo, u jednom razredu dnevno da se 50-100 ocjena, kraj svake ocjene ne stoji datum

da bi razrednik dnevno ili tjedno upisao sve one ocjene koje vec nisu upisane morao bi potrositi gomilu vremena na usporedjivanje stanja u imeniku sa stanjem u programu... i tako za svako dijete... recimo da ih je 30

to definitivno nije 3 minute posla kao sto je netko navodio
a gdje je jos uvrstavanje u kategorije i sl
nije isto jel si dobio ocjenu iz zadace ili ocjenu iz usmenog ispitivanja, testa, urednosti biljeznice i sl

koliko god po tebi razrednici bili bahata, lijena i preplacena bagra daj se malo spusti na zemlju i pocni realno pristupati problemu
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 11:05   #95
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
ne, ne kuzis... on bi od paypala kupio gotov software za to za sitne pare... ili, mozda bi ga sam radio.. jebiga, to je par sati posla dnevno..
mogli bi to napraviti nastavnici informatike u skolama, u pauzama izmedju sati, cisto da zarade te basnoslovne pare koje zaradjuju na mjesecnoj bazi...
Točno! Software bih vjerojatno sam napravio. Malo je problem baza, jer su u pravilu sve besplatne do 4 GB. Mislim da java ima neki javaDB ili tako nekako... nisam još istraživao, ali, kako rekoh, to su tehnički problemi koji dolaze na kraju...
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 11:05   #96
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Sasvim krivo. Doduše, vjerojatno postoje incidentne situacije u kojima je to odvojivo, ali generalni stav da uslugom učitelja mora biti zadovoljan samo učenik, a ne i njegov roditelj je sasvim krivi stav.
skolski sustav bi trebao biti u sluzbi djeteta ali na zalost u zadnje vrijeme se vise servisira roditelje nego djecu
i onda ojadjeni roditelji dolaze maltretirati ucitelje za vece ocjene

ili jos bolje skola izda direktivu da se za odredjene predmete ne smiju davati ocjene ispod 4 da ne bi bili u konfliktu s razjarenim i osvetoljubivim roditeljima koji se ne ustrucavaju koristiti sva sredstva da bi njihovo zlato imalo sto bolje ocjene uz minimum vlastitog zalaganja
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 11:07   #97
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
.. nisam još istraživao, ali, kako rekoh, to su tehnički problemi koji dolaze na kraju...
meni se cini da su tebi svi aspekti tog projekta tehnicki detalji o kojima jos nisi ni istrazivao ni razmisljao
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 11:09   #98
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Točno! Software bih vjerojatno sam napravio. Malo je problem baza, jer su u pravilu sve besplatne do 4 GB. Mislim da java ima neki javaDB ili tako nekako... nisam još istraživao, ali, kako rekoh, to su tehnički problemi koji dolaze na kraju...
baza cega? ucenika? ocjena? roditeljskih kartica?

ili mislis da bi negdje program zapisivao koliko se puta koji roditelj mjesecno ulogirao pa onda dijete doma nosi uplatnicu?
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 11:16   #99
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Točno! Software bih vjerojatno sam napravio.
Koliko obostranog pretjerivanja, čudo jedno.

S jedne strane, na razini neslužbene obavijesti (a ne službenog dokumenta), nije rocket science napraviti nekakvo web-sučelje. Ali, to uopće nije poanta: pravo pitanje je koliko bi to vremena (npr. tjedno) uzimalo razredniku.

Pravo pitanje je (tek usput spomenuto) sljedeće: evo tebi, zamišljenom razredniku, imenik pa upiši ocjene. Kako ćeš vidjeti koje ocjene tek trebaš unijeti, a koje si već unio? Koliko ti vremena treba za razred od 25 djece?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 11:19   #100
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Nisam siguran, ali mislim da bi u takvoj situaciji škola bila zakonom obvezna zvati centar za socijalni rad. Čini mi se da je roditelj OBAVEZAN jednom u polugodištu doći na informacije. Neka me ispravi netko tko zna više o tome.
I ja sam to cula i nekoliko puta su mi u skoli znali prigovoriti, ali ipak nitko nikad nije obavijestio centar za socijalni rad. Valjda nisu imali drugih prituzbi pa su progledali kroz prste. Nisam uopce htjela reci da sam uvijek imala same petice, ali mi je bilo normalno podijeliti s roditeljima i uspjehe i neuspjehe. Kao sto je njima bilo normalno za ruckom spomenuti da su u posljednje vrijeme uspjesni ili neuspjesni u poslu. Ali u pravu si, svaki roditelj najbolje poznaje svoje dijete i treba sam procijeniti kakav odnos je s njim optimalan.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.