Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2004., 13:44   #1
uciteljica odbila pomoc!!!

Jucer je potvrdena kod mog djeteta alergija na ambroziju, travu, korov, drvo 2. Jucer smo imali doma malu edukaciju u vezi inhaliranja ( sistem bocice i pumpice...ko oni osvjezivaci usta...)
Jucer je dva puta to udahnuo ( u razmaku 5 sati).Spavao je ko beba. Nije se davio.
Danas je u jutro opet inhaliran. U jutro sam zvala uciteljicu prije skole da joj velim sto je na stvari ( ona nam je sam dala broj mobaca) . Popizdila je i pocela se derati na mene da od kud mi pravo je zvati na privatan mob????

Sklopila mi je slusalicu!!!
Onda sam otisla u skolu prije pocetka nastave i pokusala razgovarati s njom. Opet se pocela derati na mene da od kud mi pravo zvati je...bla,bla..rekla sam joj da mali mora poslje rucka biti inhaliran i da je molim da mu za pocetak pomogne jel ne zna i sam.
Odbila je jel je rekla da ona nije doktor!!!!

Zvala sam ministarstvo i na kraju pedagogicu kojoj sam objasnila u cemi je stvar. Zenanije mogla doci k sebi ..Veli da u to vrijeme taki-nak nije ta uciteljica s njima nego druga na boravku.

Uglavnom, pedagogica i druga uciteljica ce me nazvati i dati ce djetetu inhalat!!!

Eto dragi moji...ima i takvih uciteljica!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 14:05   #2
To tonka!!!
Tako i triba, odma reagirat! Ma koza jedna najobicnija!
Nazalost ima jos takvih slicni njoj i roditelji trebaju na vrijeme reagirati da takve osobe ne odgajaju nasu djecu!
__________________
... protiv snage ljubavi u vrtovima ne raste lijek ...
Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 14:36   #3
Re: uciteljica odbila pomoc!!!

Quote:
tonka kaže:
Jucer je potvrdena kod mog djeteta alergija na ambroziju, travu, korov, drvo 2...
Mi, na sreću, imamo dobro iskustvo s našom učiteljicom što se toga tiče. Ona zna da naš sin (isto alergičan na ambroziju i zilijun vrsti peludi od proljeća do jeseni) ne smije biti vani na tjelesnom dok je pelud u zraku, a i inače se ne smije previše zadihati, inače - odmah završi u bronhitisu. I srećom - pazi na to.
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 14:59   #4
Re: uciteljica odbila pomoc!!!

Quote:
tonka kaže:


Zvala sam ministarstvo i na kraju pedagogicu kojoj sam objasnila u cemi je stvar. Zenanije mogla doci k sebi ..Veli da u to vrijeme taki-nak nije ta uciteljica s njima nego druga na boravku.

Uglavnom, pedagogica i druga uciteljica ce me nazvati i dati ce djetetu inhalat!!!

Eto dragi moji...ima i takvih uciteljica!!!
I šta se dalje dogodilo? Je li ostalo na tome da je "ionako druga učiteljica s njima u boravku" ili je ta lopata dobila nogom u dupe iz škole, da se malo ohladi i razmisli o svojim postupcima?
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 15:16   #5
Horror. I mene zanima da li će učiteljica snositi kakve konsekvence. Nažalost, čisto sumnjam.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 15:35   #6
Ne dam se ja!! Na krivu osobu se namjerila!!!
Sutra u jutro cu otici u skolu i porazgovarati s uciteljicom!!!
Defininitivno se nece zadrzati na tome.

Ja znam da njezino nije da medicinski pomaze djeci...ali njeno djete je imalo prije cca dana saobracajku ( nekaj ga je pokupilo) i ljudi su mu pomogli!!!

Stvar je u ljudskosti!!!
Pa zar to ne mozemo ocekivati od nasih uciteljica???
U protivnom - na krivom je radnom mjestu!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 16:57   #7
Quote:
tonka kaže:

U protivnom - na krivom je radnom mjestu!!!
čim radiš s ljudima moraš biti spreman pomoći im na svaki način

inače idi radit nešto drugo, radi s papirima ili s mašinama

i kako je prošla inhalacija?
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 17:19   #8
Inhalacija je prosla OK.
Jako sam ljuta na uciteljicu ...pa ta ista zena ima 4-tvoro djece...
Kako bi njoj bilo da se prema njezinim klincima netko tako ponasa???

Cuti ce ona mene!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 17:41   #9
Quote:
tonka kaže:

Stvar je u ljudskosti!!!
Pa zar to ne mozemo ocekivati od nasih uciteljica???
U protivnom - na krivom je radnom mjestu!!!
mislim da bi bilo bolje da saznas pravnu proceduru. definitvno mora postojati neko pravilo tko je duzan pomoci djetetu, tko mu mora dati antibiotik, inhalirati ga ili bilo sto drugo. uciteljica nije osposobljena igrati med sestru. da li je skola duzna dovesti lijecnika, odvesto dijete lijecniku, ili bi ti trebala doci i inhalirati ga?
zato prvi ispitaj koje je pravili validno pa onda trazi svoju pravdu!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 21:48   #10
ako mene pitate, takve pedagoge treba u kakvim su sve rukama nasa djeca, to je stvarno za plakat!
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 22:27   #11
Billi, zvala sam Ministarstvo...u opisu radnog mjesta nije uciteljici inhaliranje klinaca niti slicne radnje...
Zato postoji skolski lijecnik...ali nacin na koji je ona to rekla....
Na svakakvi sam odgovor mogla presutiti ali na "NECU!" - tesko!
Ona je ta koja me mora uputiti u pravilo skolstva...i skolskog lijecnika....
Nije placena da mi govori - necu!!!

A s druge strane - di je ljudskost
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 22:34   #12
Quote:
Billi kaže:
mislim da bi bilo bolje da saznas pravnu proceduru. definitvno mora postojati neko pravilo tko je duzan pomoci djetetu, tko mu mora dati antibiotik, inhalirati ga ili bilo sto drugo. uciteljica nije osposobljena igrati med sestru. da li je skola duzna dovesti lijecnika, odvesto dijete lijecniku, ili bi ti trebala doci i inhalirati ga?
zato prvi ispitaj koje je pravili validno pa onda trazi svoju pravdu!
apsolutno
opet malo iskustvo preko bare - svaka skola ima medicinsku sestru koja je tu za stomakobolje, zubobolje, krvarenja iz nosa i razne druge sitne stvari ALI lijekove moze davati ucenicima SAMO ako ima pismeni nalog od djetetovog doktora.
Dakle , cak ni med. sestra ne moze davati inhalacije, antibiotike i sl. samo po nalogu roditelja, a o uciteljicama i nastavnicima da i ne govorim.
Jer ako nesto pode krivo - tko ce onda biti kriv - ta ista uciteljica , jasno.
Naravno, u kakvom hitnom slucaju logicno je da ce piskociti tko god se od odraslih uz dijete zatekne, ali administrirati ljekove na dnevnoj bazi bojim se da nije u opisu radnog mjesta uciteljice.

S druge strane ova tvoja se nije ponijela bas pedagoski deracinom i vrijedanjem. Ako vam je vec dala svoj broj telefona onda je mogla i ocekivati da ce na isti biti zvana od strane roditelja.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 14:56   #13
Nema tu pomoci. Uciteljica je kokos, ali joj nitko nista ne moze, mozes se samo ti posvadjati s njom a onda ces vidjeti kako ce biti tvom klicnu u buducnosti. Vecinom tako da nista neces moci dokazati
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 16:08   #14
je, je....mali je ve jucer dobio 1 zbog tog toga kaj nije imao vjezbenicu!!!
Ako ovako nastavi...ne garantiram za njezine gume na autu
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 18:28   #15
Nas klinac srecom nije jos imao "krivih koraka" ali ucitelj ne propusta biti cinican kad god moze. No, mi se trudimo "zapapriti" mu tu i tamo, tek da zna da postojimo i da necemo dopustiti maltretiranje.

Srecom, nas je mali flegma, kroz jedno uho in kroz drugo out. Bitnije mu je biti s drustvom OK nego s uciteljem, njega ne dozivljava tragicno, puno toga niti ne kaze odmah jer - zaboravi!
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 12:19   #16
Stvarno je grozna ..prvo mozda je u pravu (donekle) sto ne zna kako mu dati inhalaciju(jer nije med.sestra)al i" nije smjela" da se dere na tebe.
Mislim takvo ponasanje prema djaku i roditelju nije u redu.
Pazi se dalje i za pocetak se smiri malo .Mozda da opet lijepo razgovaras s njom jer nemas puno izbora.
Zbog svog malog, on je najvazniji.
zlatana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.