Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2011., 12:42   #21
Cinjenica je da se roditelji boje za svoje klince. I sto su roditelji bili "veseliji", to im valjda jasnije dodje iz dupeta u glavu kako su mogli zavrsiti. Ali ne smije se ni pretjerivati. Klinci moraju imati odredjenu slobodu, moraju isprobati zivot, pa koji put i osjetiti posljedice. Jer bismo u suprotnom mogli odgojiti nesposobne, nesamostalne mulce koji se nece znati sami pocesati, a kamoli upravljati svojim zivotom. Vjerujem (tek je to ispred mene ) da je najteze pronaci pravi balans izmedju brige i gusenja, znati zatomiti svoje strahove i dopustiti djetetu da uci, razvija se, promislja svoje postupke procjenjuje posljedice... jednom rjecju odrasa... I vjerujem da se nista od toga ne postize zabranama, lupetanjima o autoritetu, "u moje vrijeme toga nije bilo" i sl., nego otvorenoscu, iskrenoscu i postivanjem djeteta.

E sad, to je teorija. Koliko cu daleko uspjeti u praksi, pitajte me za koju godinu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 13:13   #22
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Vjerujem (tek je to ispred mene ) da je najteze pronaci pravi balans izmedju brige i gusenja, znati zatomiti svoje strahove i dopustiti djetetu da uci, razvija se, promislja svoje postupke procjenjuje posljedice... jednom rjecju odrasa... I vjerujem da se nista od toga ne postize zabranama, lupetanjima o autoritetu, "u moje vrijeme toga nije bilo" i sl., nego otvorenoscu, iskrenoscu i postivanjem djeteta.
E sad, to je teorija
Lijepo napisano.
Medjutim....
Quote:
Koliko cu daleko uspjeti u praksi, pitajte me za koju godinu.
...nije bas jednostavno za izvesti.
Ne zabraniti klincu od 14-15 godina kasne izlaske, nego mu objasniti ...ocekivati da shvati objasnjenje i sam odluci pricekati s nocnim izlascima jos neko vrijeme = SF ...imo.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 13:26   #23
A jebi ga, odmah sam se ogradila...

Al' ja cu biti dobra i liberalna mama. Ja cu njoj sve dopustiti. A onda cu je kao slucajno zakljucati u podrum.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 13:29   #24
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A jebi ga, odmah sam se ogradila...
Ma da, jesi, sve ok...nisam htjela reci nesto kontra, vec konstatirati isto...jedno je teorija (svi smo tu jako pametni), a drugo praksa...u kojoj sve to sto kao znamo - nekako steka.
Quote:
Al' ja cu biti dobra i liberalna mama. Ja cu njoj sve dopustiti. A onda cu je kao slucajno zakljucati u podrum.
Tako treba...snaci ce najbolje sto mozemo.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 13:44   #25
Zalosno je da se roditelji moraju bojati odlaska na utakmicu...

u kojem smo mi kukiju.


I da, kakvi su to kasni nocni izlasci za djete od 14/15 godina sori stara, nema shanse.

Uostalom postoji i zakon koji onemogucava maloljetniku/ci dumanje cestom u kasni nocni sat.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:01   #26
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Zalosno je da se roditelji moraju bojati odlaska na utakmicu...
u kojem smo mi kukiju.
Je.
Quote:
I da, kakvi su to kasni nocni izlasci za djete od 14/15 godina sori stara, nema shanse.
Kome se obracas i sto si htio reci? Kome sori i zasto?
Quote:
Uostalom postoji i zakon koji onemogucava maloljetniku/ci dumanje cestom u kasni nocni sat.
Tog smo se vec dotakli. Iako takv koji to onemogucava maloljentiku ne postoji, vec se isti odnosi na dijete do 16 godina.
C/P (obiteljski zakon)
Članak 95.
(1) Radi dobrobiti djeteta, a u skladu s njegovom dobi i zrelosti, roditelji imaju pravo i dužnost nadzirati ga u njegovu druženju s drugim osobama.
(2) Roditelji imaju pravo i dužnost djetetu mlađem od šesnaest godina života zabraniti noćne izlaske bez svoje pratnje ili pratnje druge odrasle osobe u koju imaju povjerenje.
(3) Noćnim izlaskom smatra se vrijeme od 23 do 5 sati.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:09   #27
Kao sto sam rekla, zakon postoji, ali izgleda da je nekima lakshe kako svi tako i mali mujo.
djete od 14/15 nema sto raditi vani u to doba(23-5).Druga je stvar sto je nekima lakshe pustit djecu da "lutaju" i da se "zabavljaju', a oni doma sjede i uzgajaju chireve dok se pomladak ne pojavi na vratima.A prava i duznosti ko je**.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:14   #28
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Kao sto sam rekla, zakon postoji, ali izgleda da je nekima lakshe kako svi tako i mali mujo.
djete od 14/15 nema sto raditi vani u to doba(23-5).Druga je stvar sto je nekima lakshe pustit djecu da "lutaju" i da se "zabavljaju', a oni doma sjede i uzgajaju chireve dok se pomladak ne pojavi na vratima.A prava i duznosti ko je**.
Sve je to jasno...ali meni ni dalje nije jasno kome je i zasto islo:
Quote:
I da, kakvi su to kasni nocni izlasci za djete od 14/15 godina sori stara, nema shanse.
Netko je napisao da bi takvi klinci trebali biti vani do jutra, ili sto?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 15:07   #29
Quote:
keltski kaže: Pogledaj post
kad ga nadem opet cu bit njihov 'sincic' koji ce radit sve kaj oni vele, e pa gle nisam takav tip, ja se pokusavam izborit za sebe,
To, koliko ćeš ti biti njihov sinčić kad nađeš posao ovisi o mnogočemu - i o tebi i o njima i o tome hoćeš li se s pronalaskom posla moći i financijski sasvim osamostaliti. Naime, dok god si u njihovom domu, morat ćeš poštovati i neka njihova pravila. Odluku o tome što ćeš oblačiti, kako ćeš se šišati, s kime ćeš provoditi vrijeme... ćeš donositi sam, ali dok god ovisiš o njima i živiš s njima, možeš računati i na gunđanja i na propovijedi i na patroniziranja...


Quote:
...ali ako ja sa 17 godina (eto sad znate godine) odem na gostovanje, snalazim se sa 5 kuna kaj cu pojest i popit, kak cu doc natrag doma, nekad se moze desit da slucajno ostanes sam, al opet trebas upotrijebit mozak i razmisljat kak ces dalje.. kaj to nije odgovornost?!?
Sorry, ne, to nije odgovornost. S 5 kuna se teško može sasvim legalnim ili neopasnim načinom doći do drugog grada, tamo provesti neko vrijeme u kojem treba i nešto pojesti i popiti. Ja bih i sebe smatrala neodgovornim roditeljem da svoje dijete pustim negdje (dalje od lokalnog kioska) s 5 Kn. S druge strane, razumljivo je da roditelji koji djetetu ne mogu dati više novaca požele dijete zadržati uz sebe, na sigurnom terenu.

Quote:
..ne spominjem tucnjave da, al se u 80% toga dogada, a i sama znas kak je to u danasnje vrijeme, Hajduk-Dinamo- uvjek ce neceg bit jer je to u ovoj drzavi postalo normalno..imam te navijacke nagone jer se protiv toga jednostavno ne moze
...
kaj bi bilo da vidis da tvoju ekipu od nikud doceka 100 pijanih i nadrogiranih drugih navijaca i da ti ostanes i gledas sa strane kak npr dvojica-trojica tuku jednog tvog, kaj bi napravio??
Ček, ček...stani malo.
To što se na utakmicama događaju i tučnjave, nipošto ne znači i da netko mora biti njihov sudionik. Sorry, to ne pušim.
Sport je sport, navijanje je navijanje, ali ne mora i svako navijanje biti tučnjava. Ako mora, onda mi je jako jako ružno što se to gura pod navijanje i uvredljivo mi je za navijače koji su - upravo to: samo navijači.
Krasna je ta priča o obrani sebe i svojeg prijatelja, ali, ako nemaš super-nadnaravne moći, nije isto obraniti prijatelja i spašavati cijelu navijačku ekipu.

Quote:
da znaci, al nemrem ja znat kaj ce se desit i di ce se desit, zato i govorim o onom branit i cuvat, a to prvenstveno znaci branit i cuvat sebe a i druge, bolje ces proc u zivotu nego netko ko je dvolican i svima se uvlace u guzicu..
Ja, priznajem, ne vidim jasnu vezu između dvoličnosti i uvlačenja u guzicu - s jedne strane te čuvanja i branjenja sebe i drugih (na utakmicama) - s druge strane.
Kad smo kod toga tko će bolje proći u životu, zasigurno će bolje proći onaj tko se ne bude dovodio u rizične situacije u kojima su mu zdravlje i život ugroženi. Onaj drugi, moguće, neće proći "nikako".


Quote:
bit vjeran necemu?? pa ako si vec u tom navijackom svijetu nemres ti sad gledat samo da je tebi dobro, trudis se pomoc oko neceg, radis sve da drugima bude dobro, da svi budemo slozni a ne svaki na svoju stranu.
E, srećo, ti'š najebat za tzv. viši cilj koji to baš i nije.
Ako spominješ rađenje stvari da bi i drugima bilo dobro, onda bi se taj silni altruizam trebao odnositi i na dobrobit onih drugih, koji baš i nisu u tvom navijačkom timu. Ne bi li?
Ili se ta sloga i činjenje dobrobiti (i) drugima ustvari odnosi na to da si radi sloge spreman ugroziti svoju budućnost i svoj život?
Meni se to čini kao prevelika žrtva.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Naravno, nisam ni rekla da ne treba, ali govorimo o djetetu koje izbiva po cijele noci.
Sorry, ali govorimo o mladom čovjeku (djetetu, never mind) koji barem prema onome što kaže, 27 dana u mjesecu ne izbiva.

Quote:
Ali sigurno kao clan BBB-a ne ide na neki mirniju tribinu nego je s njima. A tucnjave su ceste. Logicno da se roditelji brinu, jer nogomet vec odavno kod nas nije samo sport.
S tim se sasvim slažem.

Quote:
Moze on biti divan decko koji se inace nikada ne tuce...ali ako se nadje u tom drustvu, ako ih/ga netko napadne - dobit ce batina. Tako da nije bas nebitno s kim je.
Kužim što govoriš i generalno se slažem, ali ne mogu vjerovati da svi BBB-ovci imaju graničan IQ. Valjda postoje i poneki među njima koji će napraviti pravi potez...Bože, reci mi da postoje!

Quote:
No dobro...i s tim bi roditelj trebao biti sretan? Dijete mi ide na gostovanje s BBB-ovcima, moguce je ocekivati neku tucnjavu, ali moj se sin zna braniti, pa se nemam sto brinuti?
Sretan možda ne, pogotovo nakon novog pojašnjenja kojeg je u novom postu napisao keltski. Ali, obzirom na to kako se iz inicijalnog dalo pročitati jučer (u kojem ne piše o borbi nekih njih protiv nekih drugih njih), da, meni bi bilo dovoljno da mi se dijete (koje je inače nesklono upadati u rizična društva i rizična ponašanja) zna obraniti.
Sincerely Yours is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 15:41   #30
Quote:
Sincerely Yours kaže: Pogledaj post
Sorry, ali govorimo o mladom čovjeku (djetetu, never mind) koji barem prema onome što kaže, 27 dana u mjesecu ne izbiva.
Ako ne znamo (a nismo znali) koliko ima godina, a ima recimo 15-16 moje je misljenje da nema sto izbivati ni ta 3 dana.
Quote:
Kužim što govoriš i generalno se slažem, ali ne mogu vjerovati da svi BBB-ovci imaju graničan IQ. Valjda postoje i poneki među njima koji će napraviti pravi potez...Bože, reci mi da postoje!
Sasvim sigurno postoje...ne vjerujem da su svi bedasti i da se bas svi tuku...
Ali ako ti dijete ode na jednu takvu rizicnu utakmicu, u takvm se drustvu (makar budala bilo samo nekolicinu) uvijek moze nadrapati, a razumljivo je da to jaaako brine roditelje.
Quote:
Sretan možda ne, pogotovo nakon novog pojašnjenja kojeg je u novom postu napisao keltski. Ali, obzirom na to kako se iz inicijalnog dalo pročitati jučer (u kojem ne piše o borbi nekih njih protiv nekih drugih njih), da, meni bi bilo dovoljno da mi se dijete (koje je inače nesklono upadati u rizična društva i rizična ponašanja) zna obraniti.
A kako bi se to neki fini decec (koji se inace ne tuce), obranio ako ga kojim slucajem napadne grupa divljaka? Cak i da nije sam, vec u grupi, ali manjoj od ove koja ih napada...
Znam decka koji je rekao da ide u Split - tuci se. (ne znam je li stvarno otisao) Takvih ima, a nisam sigurna je li keltski bas jako druagaciji...nekako sam stekla dojam da on ipak sudjeluje, brani sebe ili nekoga...a misljenja sam da se to moze izbjeci i otici navijati bez da budes sudionik takvih dogadjaja...samo da li on to zeli ili ne...nisam sigurna. ...mozda me dojam vara.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 21:08   #31
Quote:
E, srećo, ti'š najebat za tzv. viši cilj koji to baš i nije.
Ako spominješ rađenje stvari da bi i drugima bilo dobro, onda bi se taj silni altruizam trebao odnositi i na dobrobit onih drugih, koji baš i nisu u tvom navijačkom timu. Ne bi li?
Ili se ta sloga i činjenje dobrobiti (i) drugima ustvari odnosi na to da si radi sloge spreman ugroziti svoju budućnost i svoj život?
Meni se to čini kao prevelika žrtva.
da sve znam i puno sam toga do sad proso, i sa ponosom ti velim da sam spreman
keltski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 21:42   #32
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A kako bi se to neki fini decec (koji se inace ne tuce), obranio ako ga kojim slucajem napadne grupa divljaka? Cak i da nije sam, vec u grupi, ali manjoj od ove koja ih napada...
Ako (finog ili ne) dečeca napadne grupa divljaka, šanse su mu k'o glinenom golubu, bez obzira na to znao se on tuć' i obranit' ili ne znao. Mislim, ne pričamo o podmlatku Stevena Seagala, već o ovim našim lokalnim ovozemaljskim klincima.
Ako ga pak napadne drugi dečec, ne treba nužno imati iskustvo u borilačkim vještinama (iako priznajem da bi mu zacijelo dobro došlo) niti debeli dosier u policiji da bi znao vratiti istom mjerom. O tome sam pisala.

Quote:
keltski kaže: Pogledaj post
da sve znam i puno sam toga do sad proso, i sa ponosom ti velim da sam spreman
Kad to čitam zvuči mi kao "sad sam već velik, prošao sam inicijaciju i jedva čekam nekome polupati pič..." .
Sincerely Yours is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 21:58   #33
Quote:
Sincerely Yours kaže: Pogledaj post
Ako (finog ili ne) dečeca napadne grupa divljaka, šanse su mu k'o glinenom golubu, bez obzira na to znao se on tuć' i obranit' ili ne znao. Mislim, ne pričamo o podmlatku Stevena Seagala, već o ovim našim lokalnim ovozemaljskim klincima.
Ako ga pak napadne drugi dečec, ne treba nužno imati iskustvo u borilačkim vještinama (iako priznajem da bi mu zacijelo dobro došlo) niti debeli dosier u policiji da bi znao vratiti istom mjerom. O tome sam pisala.
Sto je znacilo?:
Quote:
Ali, obzirom na to kako se iz inicijalnog dalo pročitati jučer (u kojem ne piše o borbi nekih njih protiv nekih drugih njih), da, meni bi bilo dovoljno da mi se dijete (koje je inače nesklono upadati u rizična društva i rizična ponašanja) zna obraniti.
Bez obzira sto si pokusala objasniti, ne razumijem....kako bi ti mogla misliti da se tvoj sin zna obraniti ....zasto bi tako nesto mislila o svom neratobornom djetetu, bez iskustva u tucnjavi i bez poznavanja borilackih vjestina...bez dosjea...
Ide ti dijete na gostovanje s navijackom skupinom, kaze ti da se on zna obraniti (ma sto to znacilo...jer ako ga samo napadnu dvojica tj. njih vise ...), a tebi je to dovoljno (ta spoznaja da se on kao zna obraniti...ne sumnjas, vjerujes mu...niti se ne pitas kako to da se on zna obraniti od onih kojima je tucnjava hobi) ...i kazes mu ? Idi sine, meni je dovoljno to sto si mi rekao da se znas obraniti, sad nemam razloga za brigu?
Quote:
Kad to čitam zvuči mi kao "sad sam već velik, prošao sam inicijaciju i jedva čekam nekome polupati pič..." .
Moj je dojam slican...sport je sporedan, bitno je "proci svasta" sa 17 godina...biti ponosan na nesto na sto ne bi trebao biti... (nije to zakljucak niti tvrdnja, samo dojam).
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:04   #34
Quote:
keltski kaže: Pogledaj post
da sve znam i puno sam toga do sad proso, i sa ponosom ti velim da sam spreman
joj daj, molim te, koliko imaš godina?

ovakve sam čula već x puta i da budem iskrena - idu mi na živce i boli me glava od ovavih izljeva.

ajmo pogađati - otkrio si tekme prije cca. par mjeseci, i sad si zaluđen - visiš u udruzi non-stop, guraš se tam di možda i ne treba, velikodušno nudiš svoju pomoć gdje god treba, u slobodno vrijeme izrađuješ zastave, transpove i sl. uglavnom, ono što bi ove "veće glave" nazvale - potrčko.

nisi jedini i bilo ih je i prije tebe i bit će ih i nakon tebe.

stav koji ovdje iznosiš je totalno nezreo i vidi se da ti je netko ili a) napunio glavu pričama iz "starih vremena" o slavnim gostovanjima i šorama ili b) si pogledao cijelu obaveznu videoteku za jednog navijača početnika.

otrijezni se. ovo o čemu ti briješ nije realnost.

i btw - kakva čast, kakav ponos, u sitaciji kada postoje 2 grupe na tribini koje se bitno razilaze u stavovima oko krucijalnih stvari. a da ne govorim o daljnjim podjelama unutar svake od grupa. bljuv. da, ponos, da čast. my ass.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:02   #35
blablica, jel ti ovo iz vlastitog iskustva pišeš?

čini mi se da si ti to prošla, prerasla, pa sad malog s visoka nazivaš potrčko..
neka i on prođe početničke korake, pa 17 mu je godina tek
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:20   #36
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
blablica, jel ti ovo iz vlastitog iskustva pišeš?

čini mi se da si ti to prošla, prerasla, pa sad malog s visoka nazivaš potrčko..
neka i on prođe početničke korake, pa 17 mu je godina tek
Pa recimo, samo što sam ja više promatrač sa strane.

Nije to nikakav naziv s visoka, nego je to naziv koji se uobičajeno koristi za klince poput njega, nisam ga ja izmislila i trebao bi se zapitati kakvo mišljenje imaju o njemu ti koji ga takvim smatraju ili još gore- kakvo krivo mišljenje o njima ima on.

long story short - s ovakvim stavom, blebetanjem o nekakvoj časti i obrani nečega - ne ideš na gostovanje utakmice i sporta radi, već onog drugog - zapravo priželjkuješ i nadaš se da će se dogoditi situacija u kojoj ćeš se moći dokazati i time porasti u očima onima kojima se ti "diviš" . samo, jedna stvar nek bude jasna - ti ljudi kojima se on "divi" itekako imaju putra na glavi i nema tu govora o ikakvoj časti, ponosu, trla baba lan.

u redu je, pa neka ide na tekme, gostovanja, ali neka u prvom redu bude interes za nogomet, njegov klub.

jer, da mi dijete jednog dana dođe doma i započne priču kako ide na tekmu i ja bih trebala biti ponosna što će na tim putovanjima naučiti braniti svoje - pitala bih je jel' pri zdravoj pameti. been there, done that. no way.

ali da dođe i kaže kako ju zaista zanima sport, klub za koji navija i usput se može družiti s prijateljima, ljudima koji razmišljaju na isti način - e, to je već druga priča.

trošila sam i ja svu lovu (koju sam vlastito zaradila) na putovanja umjesto na izlaske i znam koji je to osjećaj.
ali bitna razlika - ljepši mi je osjećaj, sjećanje na gol Arsenalu na Emiratesu i cijelu euforiju u tim sekundama, nego sačekuše i hapanje tovara po gradu. bitna razlika.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:22   #37
Quote:
Sincerely Yours kaže: Pogledaj post

Kad to čitam zvuči mi kao "sad sam već velik, prošao sam inicijaciju i jedva čekam nekome polupati pič..." .
ne zvuči nego stvarno tako jest
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:35   #38
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
u redu je, pa neka ide na tekme, gostovanja, ali neka u prvom redu bude interes za nogomet, njegov klub.
To je vec nesto drugo, nesto sto ja nisam iscitala u njegovom postu.
Quote:
jer, da mi dijete jednog dana dođe doma i započne priču kako ide na tekmu i ja bih trebala biti ponosna što će na tim putovanjima naučiti braniti svoje - pitala bih je jel' pri zdravoj pameti.
Naravno da su roditelji protiv takvih izlazaka, kad znaju o cemu se radi. Koji bi pa bio za i ne bi bar pokusao braniti, dok moze.
Quote:
ali da dođe i kaže kako ju zaista zanima sport, klub za koji navija i usput se može družiti s prijateljima, ljudima koji razmišljaju na isti način - e, to je već druga priča.
Tocno.
Quote:
trošila sam i ja svu lovu (koju sam vlastito zaradila) na putovanja umjesto na izlaske i znam koji je to osjećaj.
Idu sad klinci (oni koji imaju vremena) na gostovanja s Medvescakom, zabavno je, lijepo druzenje...ali nema straha (ok, uvjek se moze desiti neko nepredvidjeno sranje, ali nema generlnog straha) od batina i sl.
Logicno je da ces na takvo gledanje sporta i navijanje dopustiti djetetu da ide
bez nekog prevelikog razmisljanja. (naravno, kad je dovoljno star za to)
Quote:
ali bitna razlika - ljepši mi je osjećaj, sjećanje na gol Arsenalu na Emiratesu i cijelu euforiju u tim sekundama, nego sačekuše i hapanje tovara po gradu. bitna razlika.
Ja sam bila na svjetkom u Njemackoj (na jednoj tekmi) ...prekrasan osjecaj, atmosfera po gradu, ljudi u dresovima, navijanje...stvarno super. Sport, zabava. I nista drugo.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:35   #39
meni se čini iluzijom misao da se djetetu nešto može zabraniti baš ne znam ni jednu priču iz RL gdje je netko od roditelja uspio u zabranama, a znam svakakvih priča i pokušaja.
u biti, većinom su zabrane, random testiranja na drogu i sl. samo izazivale kontraefekt.


meni je jedina želja da dijete dobije od mene prave informacije, dakle edukacija kako treba. a ne "join je isto što i dop" i "od spolnih bolesti se štiti apstinencijom".


a ovo sa ograničenjem izlazaka... ja se sjećam da smo sa 15-16 imali te večernje tulume, pa bi neki morali doma u 23, neki u 1, a neki tko zna kad.
ali opet, sve je bilo isto, alkoholiziranja i sranja. samo se ranije počinjalo, kasnije smo u ponoć tek kretali van
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:57   #40
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
meni se čini iluzijom misao da se djetetu nešto može zabraniti baš ne znam ni jednu priču iz RL gdje je netko od roditelja uspio u zabranama,

Naravno da moze, bilo bi stvarno lose da dijete cini bas sve sto mu padne na pamet.
Naravno, dodju godine kad to ide sve teze.
Quote:
meni je jedina želja da dijete dobije od mene prave informacije, dakle edukacija kako treba. a ne "join je isto što i dop" i "od spolnih bolesti se štiti apstinencijom".
Jedino to?...i kad ti kaze s 15 godina ...idem ja sad na gostovanje, dolazim sutra...ili idem u klub, doluim ujutro...ti ces mu samo objasniti sve moguce opasnosti i reci idi sine, ne mogu/ne zalim ti ja zabraniti...
Quote:
a ovo sa ograničenjem izlazaka... ja se sjećam da smo sa 15-16 imali te večernje tulume, pa bi neki morali doma u 23, neki u 1,
Evo vidis da se moze djetetu zabraniti, neki su ocito zabranili izlaske duze od 23h u toj dobi, a neki su pustali djecu od 15-16 da budi vani po noci iako se to po zakonu ne smije.
Quote:
a neki tko zna kad.
ali opet, sve je bilo isto, alkoholiziranja i sranja. samo se ranije počinjalo, kasnije smo u ponoć tek kretali van
Naravno da je na kraju isto, svi prodju to sto moraju proci, ali nije isto kad je klinac od 14-15-16 godina vani cijelu noci ili onaj od 17-18.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.