Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2012., 20:29   #1
Krsni list kao uvjet za upis u srednju školu

Prebačeno s topica Pišete li djeci zadaće i lektiru - i zašto?.

Nica






Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Da klinci većinom shvate vrijednost znanja kada su u srednjoj i kad se obrazuju za svoje zanimanje ili pripremaju ići na faks za svoje željeno zanimanje.
Ja sam u osnovnoj htjela upisati klasičnu gimnaziju jer sam mislila da će mi u životu dobro doći da učim latinski i grčki četiri godine. I kad budem učila druge jezike i sve.

Zadnje uređivanje Nica : 21.05.2012. at 10:02. Reason: dodatak
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 20:33   #2
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ja sam u osnovnoj htjela upisati klasičnu gimnaziju jer sam mislila da će mi u životu dobro doći da učim latinski i grčki četiri godine. I kad budem učila druge jezike i sve.
pa dobro si mislila
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 20:33   #3
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ja sam u osnovnoj htjela upisati klasičnu gimnaziju jer sam mislila da će mi u životu dobro doći da učim latinski i grčki četiri godine. I kad budem učila druge jezike i sve.
Razumijem te, i ja sam bila nerd tog tipa.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 20:37   #4
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa dobro si mislila
Nisam se mogla upisat, u mom gradu je za upis u klasičnu trebao krsni list.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 20:54   #5
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nisam se mogla upisat, u mom gradu je za upis u klasičnu trebao krsni list.
Valjda klasičnu nadbiskupsku.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 21:08   #6
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nisam se mogla upisat, u mom gradu je za upis u klasičnu trebao krsni list.
Izvod iz maticne knjige rodjenih.
Ako su inzistirali bas na krsnom listu nesto su gadno zaribali.
Pravila su ista za sve, ne moze u tvom gradu biti neko extra...tj. mozda je i bilo....ali ....
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:23   #7
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Izvod iz maticne knjige rodjenih.
Ako su inzistirali bas na krsnom listu nesto su gadno zaribali.
Pravila su ista za sve, ne moze u tvom gradu biti neko extra...tj. mozda je i bilo....ali ....
Dobro, oprosti, izmislila sam taj krsni list. Zapravo nisam imala izvod iz knjige rođenih zato što se nikad nisam rodila nego me mama napravila od plastelina u špajzi. Pa sam izmislila krsni list jer mi je bilo neugodno priznat na forumu da sam napravljena od plastelina.

rolajz.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:27   #8
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dobro, oprosti, izmislila sam taj krsni list. Zapravo nisam imala izvod iz knjige rođenih zato što se nikad nisam rodila nego me mama napravila od plastelina u špajzi. Pa sam izmislila krsni list jer mi je bilo neugodno priznat na forumu da sam napravljena od plastelina.

rolajz.
Stvarno ne shvacam kaj je tebi...
Pa lijepo ti napisem sto mislim i kako stvari stoje....a ako su trazili striktno krsni list - nisu radili po pravilima. I sto sam ti ja tome sad kriva?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:34   #9
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Stvarno ne shvacam kaj je tebi...
Pa lijepo ti napisem sto mislim i kako stvari stoje....a ako su trazili striktno krsni list - nisu radili po pravilima. I sto sam ti ja tome sad kriva?
Nisu tražili krsni list kad sam došla na upis nego je bio naveden kao dokument potreban za upis u natječaju za upis u prve razrede srednje škole. Meni je to što mi je tvoj stil forumarenja općenito ne baš simpatičan, plus mi nije neka sreća to što za nešto o čemu pojma nemaš ideš nekome tko se s tim susreo objašnjavati da to nije bio krsni list nego izvod iz matične knjige rođenih.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:38   #10
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Stvarno ne shvacam kaj je tebi...
Pa lijepo ti napisem sto mislim i kako stvari stoje....a ako su trazili striktno krsni list - nisu radili po pravilima. I sto sam ti ja tome sad kriva?
Državna škola, plaćena novcem hrvatskih poreznika i prireznika.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:56   #11
Ovdje se radi se o nekakvoj katolickoj skoli....
Kad govorimo o klasicnoj gimnaziji mislimo ipak (bar ja) na nesto drugo.
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nisu tražili krsni list kad sam došla na upis nego je bio naveden kao dokument potreban za upis u natječaju za upis u prve razrede srednje škole. Meni je to što mi je tvoj stil forumarenja općenito ne baš simpatičan, plus mi nije neka sreća to što za nešto o čemu pojma nemaš ideš nekome tko se s tim susreo objašnjavati da to nije bio krsni list nego izvod iz matične knjige rođenih.
Nista ti ja nisam objasnjavala, samo sam napisala da se za upis u skolu trazi izvod iz maticne knjige rodjenih, a ako su kod vas trazili nesto drugo, da nije bas po pravilima...ja to tako vidim, to je moje misljenje, nije da ti nesto objasnjavam, vec ti kazem sto mislim - ja.
Meni je stvarno zao sto se tebi ne svidja sto ja mislim, ali tako je kako je...a stil, pa ...ok, tu te i razumijem, nisi jedina. Oni koji me prihvate i shvate da jesam dobronamjerna, uspiju i stil prozvakati.
Ako su trazili bas krsni list...meni je tu nesto cudno. Ili neka muljaza...ili ...izgleda- katolicka skola, pa je onda to i logicno.

Zadnje uređivanje kajpa : 20.05.2012. at 00:03.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:58   #12
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ovdje se radi se o nekakvoj katolickoj skoli....
Kad govorimo o klasicnoj gimnaziji mislimo ipak (bar ja) na nesto drugo.
O nekakvoj državnoj školi. Takve klasične su često i jedine klasične u županiji.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 00:10   #13
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
O nekakvoj državnoj školi. Takve klasične su često i jedine klasične u županiji.
Hm...no dobro, sto je tu je...i vjeronauk je odavno u skolama, preuzeli sve...
Ali ako je katolicka onda je nekako taj uvjet mozda i logican...valjda.
Zalosno je da nema alternative.
Ali, ako je nekome bas jako stalo ...ode i u drugi grad. Znam, nije jeftino i ne moze to svako...ali takav je zivot.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 00:12   #14
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ali ako je katolicka onda je nekako taj uvjet mozda i logican...valjda.
Ne, nije logično da se u državnu školu financiranu sredstvima poreznih obveznika ne može upisati bez krsnog lista i preporuke župnika, i da u nekim županijama postoji određena državna srednja škola i da se nekatolici u nju ne mogu upisati.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 00:35   #15
Meni je to uvijek izgledalo ponižavajuće, kada sam bila dijete i sada kada mogu biti roditelj. To je kao da vrijeđaš potencijalni intelekt djeteta koji ono tek treba razviti. Ne bih to nikada napravila svom djetetu.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 23:18   #16
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne, nije logično da se u državnu školu financiranu sredstvima poreznih obveznika ne može upisati bez krsnog lista i preporuke župnika, i da u nekim županijama postoji određena državna srednja škola i da se nekatolici u nju ne mogu upisati.
Pa ja ne vidim stvarno razloga da to tebi nije logično:

Postoji i islamska gimnazija, misliš da u nju idu pravoslavni učenici ili katolički možda?!
http://www.zg-medresa.hr/medresa.php?id=7

Pogledaj pod uvjete za upis: traži se potvrda o pohađanju islamskog vjeronauka i kaj je tu čudnog???

I pravoslavna gimnazija isto: http://www.srpskagimnazija-zg.org/hr...age.aspx?id=12

I SVE su one, skupa sa tom katoličkom gimnazijom koju si navela, financirane od strane države.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 08:39   #17
Priča ima dvije razine: jedna je (ne)primjerenost državnog financiranja vjerskih škola, (ne)opravdanost postojanja "vjerskih" škola, i tako to - ali, to je tema za Politiku.

Druga razina je da mi je nejasno zašto bi netko kome smetaju oni koji traže krsni list za upis u srednju školu poželio ići u školu koju "drže" oni koji traže krsni list za upis u srednju školu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 09:05   #18
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa dobro si mislila
I ja se slazem.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 10:34   #19
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Priča ima dvije razine: jedna je (ne)primjerenost državnog financiranja vjerskih škola, (ne)opravdanost postojanja "vjerskih" škola, i tako to - ali, to je tema za Politiku.

Druga razina je da mi je nejasno zašto bi netko kome smetaju oni koji traže krsni list za upis u srednju školu poželio ići u školu koju "drže" oni koji traže krsni list za upis u srednju školu.
mozda zato jer ljudi financiraju porezima takve institucije... pa osjecaju da imaju pravo pristupa "besplatnom" srednjoskolskom obrazovanju, pogotovo ako je rijec o jedinoj malo boljoj srednjoskolskoj ustanovi..

a postoji i treca razna, normalna je praksa u nekim zemljama da ih uopce ne zanima koje si vjere, i primaju sve jednako u svoje skole...(recimo, jedna prija iz malezije, islamske vjeroispovjesti je pohadjala skolu koju je vodila katolicka crkva u sklopu jednog samostana)
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 08:43   #20
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
a postoji i treca razna, normalna je praksa u nekim zemljama da ih uopce ne zanima koje si vjere, i primaju sve jednako u svoje skole...
Možda jednom kad broj zainteresiranih padne. Ovako se lakše organizirati jer je dio aktivnosti u školi striktno vezan uz katoličku vjeru (molitva na početku dana, zajedničke mise, neke karitativne djelatnosti...). To su klasične i sportske gimnazije u vlasništvu salezijanskog reda sa pravom javnosti. Nema ih baš puno i uglavnom su smještene u velikim gradovima gdje postoji izbor, tako da se ne mora ići baš u tu gimnaziju. Drugi je par rukava što su na glasu kao dobra odgojna sredina za mlade pa su interesantne za gro roditelja, ali to je na neki način i vezano za taj prefix "katolička"?
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.