Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2012., 22:44   #41
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Djelomično si u pravu. Bog je rekao: " sakupiću Izrael iz cijelog svijeta" tsko da nije važno koje si nacionalnosti ili vjere ali je potrebno odreči se te vjere- krive religije čiji si bio pripadnik. Pisano je:  “Iziđite iz nje, narode moj, da vas ne zadese zla njezina te ne budete suzajedničari grijeha njezinih i da ne budete dijelom mukâ njezinih.” (Otk 18,4)
 A također je potrebno obožavati Boga na pravi način i držati se njegovih zapovijedi. Npr. Ostaviti se idolopoklonstva koje je posebno izraženu u katoličkoj crkvi- obizavanje Marije i klanjanje njezinim kipovima i krizevima. Pisano je:Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jehova, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovjedi.- to je Božja zapovijed !
Taj Bog o kojem ti ovdje govoris uopce ne nalikuje Bogu o kojem Isus prica. Jesi li siguran da je taj ljubomoran Bog koji kaznjava djecu do treceg i cetvrtog koljena za grijehe otaca isti Bog o kojem Isus govori? Tebi je prihvatljivo da Bog kaznjava tvoju djecu zbog grijeha kojo je pocinio tvoh pradjed kojeg nisi mozda ni poznavao?

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 22:54   #42
Quote:
bakunjin kaže: Pogledaj post
Taj Bog o kojem ti ovdje govoris uopce ne nalikuje Bogu o kojem Isus prica. Jesi li siguran da je taj ljubomoran Bog koji kaznjava djecu do treceg i cetvrtog koljena za grijehe otaca isti Bog o kojem Isus govori? Tebi je prihvatljivo da Bog kaznjava tvoju djecu zbog grijeha kojo je pocinio tvoh pradjed kojeg nisi mozda ni poznavao?

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
To vise ne vrijedi jer je pisano da ce svatko odgovarati za svoje djela. Ono se je odnosilo na cijeli narod kad je bio neposlusan Bogu .
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 22:58   #43
Quote:
bakunjin kaže: Pogledaj post
Pa dobro sto nije Bog stvorio toga andjela? Zasto bi se taj andjeo pobunio protiv Boga? Kakve su uopce sanse Adam i Eva imali u srazu sa Andjelom koji je ocito puno vise od njih znao kad ih je nagovorio na pobunu. Kakav je to Bog osoba kad je dozvolio da ima.andjeo pridje? Cjela ta prica kako se meni cini ne ide bas u prilog karakteru Boga i Njegovim namjerama.


Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Pobunio se zato jer su se u njegovom srcu pocele javljati neispravne zelje. Htio je da ljudi njega obozavaju. Malo se zaigrao kak bi rekli he he .
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 23:00   #44
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
To vise ne vrijedi jer je pisano da ce svatko odgovarati za svoje djela. Ono se je odnosilo na cijeli narod kad je bio neposlusan Bogu .
Pa sto onda to spominjes? Cekaj a tko je to natjerao Boga da promjeni svoje misljenje. Tko uopce kaze da je on promjenio misljenje? Kakav je to Bog kojem danas nesto vrijedi a sutra opet ne.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 23:00   #45
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Pobunio se zato jer su se u njegovom srcu pocele javljati neispravne zelje. Htio je da ljudi njega obozavaju. Malo se zaigrao kak bi rekli he he .
A onda biva kako uvjek biva da ne trpi konkurenciju ljubomorni bog i zbacio ga..

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 23:16   #46
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
A onda biva kako uvjek biva da ne trpi konkurenciju ljubomorni bog i zbacio ga..

Bog nema konkurencije. Bog je sve stvorio i ima pravo vladati nad svime i svima. Tu se nema sta raspravljati. A Isusa Krista je postavio za Kralja svojeg kraljevstva. Jedino je njega ovlastio. On ce nam biti Kralj u stvari meni vec i je. Jer je Isus Bozji provorodjeni sin i Bogu je po volji. Pokazao je vjernost Bogu i dao je svoj zivot za nas spas.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 23:30   #47
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Isus Krist je Božji prvorodjeni /prvostvoreni/ sin. Preko kojeg je sve stvoreno. Boga ga je poslao na zemlju da bi nas otkupio od grijeha kojeg su počinili Adam i Eva i od smrti koja je poslijedica njihove neposlušnosti Bogu moglo bi se reći pobune protiv Boga. Pošto je Adam bio savršen čovjek trebao je savršen čovjek da nas otkupi od grijeha i smrti a to je mogao samo Isus jer smo svi od Adama naslijedili grijeh. Evo to bi bilo to ukratko. Slažete li se ?
Zasto se i dalje krstimo ako je Isus otkupio grijehe, tj istocni grijeh koji su ovo dvoje pocinili?

Quote:
bakunjin kaže: Pogledaj post
Moje pitanje tebi:

Kako je moguce da Adam koji je kako ti kazes bio savrsen covijek, sagrijesio?

Jednostavno, zajebala ga zena...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 23:41   #48
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Pokazao je vjernost Bogu i dao je svoj zivot za nas spas.
Kako je dao život kad ga je vratio? Lako je tako...
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:10   #49
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Isus Krist je Božji prvorodjeni /prvostvoreni/ sin. Preko kojeg je sve stvoreno. Boga ga je poslao na zemlju da bi nas otkupio od grijeha kojeg su počinili Adam i Eva i od smrti koja je poslijedica njihove neposlušnosti Bogu moglo bi se reći pobune protiv Boga. Pošto je Adam bio savršen čovjek trebao je savršen čovjek da nas otkupi od grijeha i smrti a to je mogao samo Isus jer smo svi od Adama naslijedili grijeh. Evo to bi bilo to ukratko. Slažete li se ?
Nijedan čovjek nije kadar (nema kapacitet) otkupiti čovjeka i čovječanstvo od grijeha.
Nijedna životinja (žrtvovanje životinja) to ne može.

Zašto? jer je ljudska narav nesrazmjerna božanskoj....

To može učiniti samo Bog.To je učinio posredstvom ljudske naravi u koju je "sišao" kako bi ju uzdigao.

Onog časa kad je prava ljudska narav unešena u nebo Kristovim uskrsnućem i uzašašćem, tada je svaki čovjek dobio šansu da prođe tim "kanalom".
Isus Krist je Put, Istina i Život.On je Bog
Da se nije Bog utjelovio i uzeo ljudsku narav, mi bismo još čekali Spasitelja (kao što to čine Židovi)......Ovako znamo tko je On.Isus Krist, pravi Bog i pravi čovjek.

Ovo je moj odgovor na postavljeno pitanje i ono što sam napisala u to vjerujem.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:28   #50
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Bog nema konkurencije. Bog je sve stvorio i ima pravo vladati nad svime i svima. Tu se nema sta raspravljati. A Isusa Krista je postavio za Kralja svojeg kraljevstva. Jedino je njega ovlastio. On ce nam biti Kralj u stvari meni vec i je. Jer je Isus Bozji provorodjeni sin i Bogu je po volji. Pokazao je vjernost Bogu i dao je svoj zivot za nas spas.
Opisuješ Boga kao despota.

Božanski zakon opisuješ kao zakon jačega.

Isus nije dao život, jer bi sad bio mrtav, a vjeruješ da je živ.

Pitam se, dali ti uistinu voliš Jehovu ili te samo strah njegove kazne, a ko normalan ga se nebi bojao.

Po tebi ispada da su Bog i Vrag isti, jedan i drug plaše i zauzvrat traže da ih obožavamo, ali Jehova je jači pa Vrag najebe.

Zar ne vidiš da je tvoje uvjerenje puno nedosljednosti?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:34   #51
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Nijedan čovjek nije kadar (nema kapacitet) otkupiti čovjeka i čovječanstvo od grijeha.
Nijedna životinja (žrtvovanje životinja) to ne može.

Zašto? jer je ljudska narav nesrazmjerna božanskoj....

To može učiniti samo Bog.To je učinio posredstvom ljudske naravi u koju je "sišao" kako bi ju uzdigao.

Onog časa kad je prava ljudska narav unešena u nebo Kristovim uskrsnućem i uzašašćem, tada je svaki čovjek dobio šansu da prođe tim "kanalom".
Isus Krist je Put, Istina i Život.On je Bog
Da se nije Bog utjelovio i uzeo ljudsku narav, mi bismo još čekali Spasitelja (kao što to čine Židovi)......Ovako znamo tko je On.Isus Krist, pravi Bog i pravi čovjek.

Ovo je moj odgovor na postavljeno pitanje i ono što sam napisala u to vjerujem.
Dakle do tada je nepravedno čovjećanstvo bilo zakinuto za takvu mogućnost..

Kako lepo od njega..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:47   #52
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Dakle do tada je nepravedno čovjećanstvo bilo zakinuto za takvu mogućnost..

Kako lepo od njega..
Onaj čije srce čezne za Gospodinom i čija razboritost naslućuje postojanje Gospodina, bilo da čeka Spasitelja ili iščekuje njegov ponovni i konačni dolazak, sve je to lepeza jednog te istog Božjeg spasenjskog plana....


Povijesno pojavljivanje Spasitelja se ne poklapa sa vjerničkom poviješću jedne osobe.....

Kao što je Abraham čuo Božji poziv i živio od Božjeg obećanja, tako danas imamo ljude koji tek čekaju Gospodina.....

Svi zajedno činimo Božji narod.............
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:20   #53
Angry

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Kako je dao život kad ga je vratio? Lako je tako...
Ma nemoj ? Jesu tebe kad pribili na stup ili kak vi kazete na kriz ? Odi da te izbicevaju do smrti i pribiju cavlima za stup i umri u teskim mukama pa onda kazi kako je to lako ! Pa nemres vjerovati !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 06:00   #54
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ma nemoj ? Jesu tebe kad pribili na stup ili kak vi kazete na kriz ? Odi da te izbicevaju do smrti i pribiju cavlima za stup i umri u teskim mukama pa onda kazi kako je to lako ! Pa nemres vjerovati !

koliko je tisuća ljudi pribijeno na stup...ili još gore probodeni na kolac...nego pitanje je kako to da je "dao život" a uskrsno je iz mrtvih...dakle nije dao život jer ga je povratio !? "Dajem svoj život da ga opet uzmem!"

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 02.09.2012. at 06:25.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 06:19   #55
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Nijedan čovjek nije kadar (nema kapacitet) otkupiti čovjeka i čovječanstvo od grijeha.
Biblija na mnogim mjestima u SZ i NZ kaže da po slijeđenju Zakona čovjek može zadobiti Nebo. I sam Isus na jedno pitanje kaže "Slijedi Zapovjedi". U svakom slučaju Bog određuje kriterije. Kako katolici objašnjavaju spašavanje "preko Krista" onih koji su umrli prije Isusove žrtve?
1.Petrova 3:18,46 ?

naknano sam pročitao tvoj gornji post...

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 02.09.2012. at 06:25. Reason: gnsfn
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 06:28   #56
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Bog nema konkurencije. Bog je sve stvorio i ima pravo vladati nad svime i svima. Tu se nema sta raspravljati. A Isusa Krista je postavio za Kralja svojeg kraljevstva. Jedino je njega ovlastio. On ce nam biti Kralj u stvari meni vec i je. Jer je Isus Bozji provorodjeni sin i Bogu je po volji. Pokazao je vjernost Bogu i dao je svoj zivot za nas spas.
Nevjerojatna je ljudska sklonost da se pokori Bogu bez pitanja. Kako Bogu tako i onima koju on ovlasti da vladaju drugim ljudima u njegovo ime.
Zar se nitko ne zapita kakav je taj Bog karakter?

Zasto je stvorio covijeka, s kojom motivacijom?

Zasto je dozvolio zmiji ili sotoni da pridje covijeku?

Koja je svrha.postaviti privlacno drvo s kojeg je zabranjeno jesti medju njih i jos im poslati nekoga da ih nagovara a oni moraju sve to izdrzati? Nije li to.malo "bolesno" od Boga?

Zasto sve te godine patnje od Adama do Isusa, pa do danas? Bog koji bi trebao biti svemoguc je mogao pucnuti prstima i odavno to rjesiti.

Zasto je Isus Bozji prvorodjeni sin? Nije li prije Isusa imao Adama i Evu? Sto oni nisu njegova djeca? Zasto nije uskrsnuo Adama pa ga poslao medju ljude da spasi svijet? Cemu Isus?

Kako stvari stoje, Bog je glavno tvorac i uzrocnik sveg ovog kaosa. Sve je stvorio: drvo i andjela koji se pretvorio u sotonu. Tako jedan svemoguc i savrsen Stvoritelj kao sto je Bog cini.mi se da je ozboljno zeznuo stvar.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 09:40   #57
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Biblija na mnogim mjestima u SZ i NZ kaže da po slijeđenju Zakona čovjek može zadobiti Nebo. I sam Isus na jedno pitanje kaže "Slijedi Zapovjedi". U svakom slučaju Bog određuje kriterije. Kako katolici objašnjavaju spašavanje "preko Krista" onih koji su umrli prije Isusove žrtve?
1.Petrova 3:18,46 ?

naknano sam pročitao tvoj gornji post...
Ja vjerujem da čovjek sam svojim snagama ne može zadobiti Nebo ili najšire rečeno, spasiti samoga sebe.

Zašto? Jer ne može ontološki nadomjestiti onaj "manjak" svoga bića koji može biti toliko mali, ali dovoljno veliki da ne bude kadar postati savršenim.

Opet kažem- ja vjerujem da konačnu preobrazbu i zahvat na suštini bića može učiniti samo Bog, a na nama je da mu se otvorimo na taj zahvat.....No, možemo to i odbiti......

Jesmo li svi već u startu zakinuti ili smo u istoj poziciji? Oni koji su živjeli prije i poslije Krista? (ja sam katolik pa gledam iz tog kuta)

Ti i ja se slažemo da je svaki čovjek stvoren na "sliku Boga"..po Logosu-Riječi...Tko je ta Riječ? To je Sin-2.bož.osoba.
To je slika koja je u svakome čovjeku. Nismo li svi u istoj startnoj poziciji?

E sad ti nastvaljam govoriti u onim okvirima kojima si me pitao.......Ako čovjek koji je rođen prije Kristove žrtve živi po toj slici Boga u sebi (slijediti zapovijedi?) te očekuje spas od Boga i diše od Njegovoga obećanja, što misliš je li njemu Bog šalje posvatne i uzdizajuće milosti? Je li Božja milost vezana uz određeni vremenski period?

Isusova žrtva jest izvedena u određenom povijesnom trenutku za čovječanstvo, ali ona je univerzalna jer je Kristova ljudska narav paradigma i "model svakoga čovjeka" koji probija vrijeme............
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 10:52   #58
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da čovjek sam svojim snagama ne može zadobiti Nebo ili najšire rečeno, spasiti samoga sebe.
Analogija bogolatrijskoj ideji "spasa" je ona gdje baciš dijete neplivača u duboku vodu. I onda mu pružaš ruku ako te usrdno preklinje da ga spasiš jer ćeš ga inače pustiti da se udavi.

Tako je i s Isusovom rukom.

Prvo kreira realnost gdje čovjek može završiti u vrućoj lavi ognjenog jezera dovijeka vrištući od patnje, a onda Bog napravi dramolet, gdje tobože šalje sebe u spas ljudi od tog istog prženja u lavi pakla. Kako patetično...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 11:14   #59
Spasenje prije i poslije spasenja... hm, hm... ?

Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da čovjek sam svojim snagama ne može zadobiti Nebo ili najšire rečeno, spasiti samoga sebe.
Zapamti ovo sagledavanje; ne može svojim snagama i svojim špekulatvnim idejama zadobiti Nebo jer mu je potrebna Božija Riječ,Božiji Zakon za spasenje ! U tom smislu po Zakonu se spasava,po slijeđenju Zakona! Jer Zakon nije samo spoznaja dobra i zla, on je milina,prirodno stanje stvari. Ako zlo ne činimo zbog straha od kazne a ne zbog odbojnosti prema zlu onda smo promašili Zakon.

Zato biblija na mnogim mjestima govori da Zakon oživljava (‘Nehemija’, 9:29,‘Baruh’, 4:1,119:40,’Luka’, 10:25-28,‘Matej’, 19:16-19).

Nećemo vjerovati Pavlu,pseudo Pavlu ili kome već(‘Galatima’, 3:21). Redakcijska filozofiranja.

Quote:
Isusova žrtva jest izvedena u određenom povijesnom trenutku za čovječanstvo, ali ona je univerzalna jer je Kristova ljudska narav paradigma i "model svakoga čovjeka" koji probija vrijeme............
Filozofiraš...a ja je pri tome baš i ne razumijem......

Razjašnjenje najveće misterije o spasenju: Zakon oživljava ali ne spašava do kraja,ali je oživljeni toliko mudar i sposoban da priznaje Isus Kristovu spasilačku intervenciju. Zato je i oživljenom i uzdignutom /u drugo,treće,četvrto... nebo/ Enohu,Mojsiji...data mogućnost da dožive da je Kristova duhovna kap krvi /kapara/ utisnuta i u njihovo srce i da nema spasenja i odlaska u krajnje 7.Nebo bez priznavanja Kristove intervencije za SVE! Pismo jasno kaže da Krist pomiritelj sa Bogom svih onih na zemlji,pod zemljom i na nebu.

Kad je Krist na križu reko "Svršeno je" grijehu i žalcu grijeha jer tada je Kristova zaštitna Duh-Spasilačka Snaga /kapara/ potekla u sve duše pod zemljom,na zemljni i na nebu i Riječ kaže da se je potresla zemlja i nebo. Zašto "i nebo" ? Pa zato jer je i tamo potekla spasilačka Snaga!

I tako to... nije ovo za uši jehovinih svjedoka,muslimana...oni su se odrekli spoznaja velikih kršćanskih misterija, no bilo mi je zadovoljstvo ovdje tebi objasniti ....

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 02.09.2012. at 11:28.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 12:21   #60
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Zapamti ovo sagledavanje; ne može svojim snagama i svojim špekulatvnim idejama zadobiti Nebo jer mu je potrebna Božija Riječ,Božiji Zakon za spasenje ! U tom smislu po Zakonu se spasava,po slijeđenju Zakona! Jer Zakon nije samo spoznaja dobra i zla, on je milina,prirodno stanje stvari. Ako zlo ne činimo zbog straha od kazne a ne zbog odbojnosti prema zlu onda smo promašili Zakon.

Zato biblija na mnogim mjestima govori da Zakon oživljava (‘Nehemija’, 9:29,‘Baruh’, 4:1,119:40,’Luka’, 10:25-28,‘Matej’, 19:16-19).

Nećemo vjerovati Pavlu,pseudo Pavlu ili kome već(‘Galatima’, 3:21). Redakcijska filozofiranja.



Filozofiraš...a ja je pri tome baš i ne razumijem......

Razjašnjenje najveće misterije o spasenju: Zakon oživljava ali ne spašava do kraja,ali je oživljeni toliko mudar i sposoban da priznaje Isus Kristovu spasilačku intervenciju. Zato je i oživljenom i uzdignutom /u drugo,treće,četvrto... nebo/ Enohu,Mojsiji...data mogućnost da dožive da je Kristova duhovna kap krvi /kapara/ utisnuta i u njihovo srce i da nema spasenja i odlaska u krajnje 7.Nebo bez priznavanja Kristove intervencije za SVE! Pismo jasno kaže da Krist pomiritelj sa Bogom svih onih na zemlji,pod zemljom i na nebu.

Kad je Krist na križu reko "Svršeno je" grijehu i žalcu grijeha jer tada je Kristova zaštitna Duh-Spasilačka Snaga /kapara/ potekla u sve duše pod zemljom,na zemljni i na nebu i Riječ kaže da se je potresla zemlja i nebo. Zašto "i nebo" ? Pa zato jer je i tamo potekla spasilačka Snaga!

I tako to... nije ovo za uši jehovinih svjedoka,muslimana...oni su se odrekli spoznaja velikih kršćanskih misterija, no bilo mi je zadovoljstvo ovdje tebi objasniti ....
Bez preobražujuće milosti odozgor/Božje milosti nema spasenja. Duh oživljava, inače Zakon ostaje mrtvo slovo na papiru.....

Iako su nam teološke interpretacije različite (kažeš ja filozofiram, a ti? meni nije problem navoditi citate, ali nije poanta u navođenju citata), čini mi se da govorimo isto..............

bez obzira što sam ja katolik, a ti nezavisni kandidat....
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.