Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2013., 20:22   #61
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ovaj tvoj primjer me čak i zabrinjava u kontekstu ZO, gdje bi se moglo poticati djecu da probaju sex sa oba spola dok ne "utvrde" tko su zapravo.
ne samo da djeluje promiskuitetno, nego i zastrašujuće da se na takav način formira nečija sexualnost
Pa to nemoj licemjerno i rukoperački predbacivati njima, nego okolini koja ih sili da budu 'normalni' i kao 'svi ostali'.
Zamisli osjećaja kad na silu ideš protiv sebe da bi zadovoljio nečije načelo iz prapovijesti.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 04.06.2013., 20:29   #62
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ovaj tvoj primjer me čak i zabrinjava u kontekstu ZO, gdje bi se moglo poticati djecu da probaju sex sa oba spola dok ne "utvrde" tko su zapravo.
ne samo da djeluje promiskuitetno, nego i zastrašujuće da se na takav način formira nečija sexualnost
(ali pošto je ovo za drugu temu, neću više o tome ovdje)

nego kakvo je stanje sa 'lezbama' kod životinja i uživanju u sexu ?
Ima pravo implosive,ti vidis i citas samo ono sto zelis.
Btw, ja sam imao daleko manje seksualnih partnera od vecine mojih hetero frendova.


Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa to nemoj licemjerno i rukoperački predbacivati njima, nego okolini koja ih sili da budu 'normalni' i kao 'svi ostali'.
Zamisli osjećaja kad na silu ideš protiv sebe da bi zadovoljio nečije načelo iz prapovijesti.
To se ne uklapa u njegov nacin razmisljanja,pa je odmah odbaceno kao mogucnost.
bubi mir is offline  
Old 04.06.2013., 20:37   #63
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Da jer ti pripadas prihvacenoj vecini.
Probao sam jer sam htio biti kao ostali i jer sam bio u periodu kad sam zelio da to nestane.
Srecom je relativno bezbolno proslo.
pa ne radi se tu o nečemu kao učlanjenju u partiju za vrijeme komunizma, jer kao većina komunisti, a oni koji nisu nemaju ista prava, pa čovjek poželi biti komunist da ne bude bijela vrana
očekivao sam da se tebi sex sa ženom jednako gadi kao i meni sa muškarcem, pa ne bih probao taman i da živim u nekakvom 'pederlandu'.
(pogotovo ako me nitko ne tuče)
s druge strane, ja imam prijatelja koji koliko znam nije imao sex sa ženom nikako, a nije homić nego jako sramežljiv, pa ga nitko ne ismijava na osnovu toga što se ne sexa sa ženama, i ne smatraju ga pederom.
dakle nisi baš morao imati sex sa curom da bi sličio većini.
ionako kažeš da nisi u jednom trenutku postao takav, već si se oduvijek osjećao tako.

ok, vjerujem da si to činio radi sebe da 'otjeraš' ako možeš te osjećaje prama istom spolu od sebe, ali nisam siguran da ti je baš trebalo sex sa curom da si dokažeš kako si u stvari homić

osim toga osjećaji ljubavi i privrženosti nisu isto što i sexualni čin, mislim.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 04.06.2013., 20:37   #64
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
To se ne uklapa u njegov nacin razmisljanja,pa je odmah odbaceno kao mogucnost.
Kvazi-većina (grešna, prevarantska, izopačena svojim devijacijama, ali to mu je nebitno) mu daje legitimitet za to. Ne sluteći da opako diskriminira.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 04.06.2013., 20:44   #65
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa to nemoj licemjerno i rukoperački predbacivati njima, nego okolini koja ih sili da budu 'normalni' i kao 'svi ostali'.
Zamisli osjećaja kad na silu ideš protiv sebe da bi zadovoljio nečije načelo iz prapovijesti.
nije to "načelo iz prapovjesti".
to je sistem i načelo opstanka vrsta.
da je načelo mogli bi ga se odreći, a možemo li se odreći heterosexalnosti ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 04.06.2013., 20:48   #66
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
nije to "načelo iz prapovjesti".
to je sistem i načelo opstanka vrsta.
da je načelo mogli bi ga se odreći, a možemo li se odreći heterosexalnosti ?
Tko traži da se odrekneš heteroseksualnosti, ne kužim?
Traži li prisutnost crnca u crkvi da se iskvarcaš do smrti?

Priroda ima svoj način regulacije, nije na nama svijest o opstanku vrsta. (nisam još čula da se netko seksao samo da produži vrstu).
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 04.06.2013., 20:49   #67
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Kvazi-većina (grešna, prevarantska, izopačena svojim devijacijama, ali to mu je nebitno) mu daje legitimitet za to. Ne sluteći da opako diskriminira.
e počelo je, "diskriminacija", sad će i "homofobija" i tko zna šta još
(sistem je oproban, i ne omašuje)
čestitam, otjerali ste me sa teme, kidam nadesno dok me ne povitlaju
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 04.06.2013., 20:58   #68
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Kvazi-većina (grešna, prevarantska, izopačena svojim devijacijama, ali to mu je nebitno) mu daje legitimitet za to. Ne sluteći da opako diskriminira.
Sada se već pretjeruje, i to debelo.
Po vama ispada da su heterisexualci manjina, da su grešni, devijantni, prevaranti i izopačeni (ajd nađi još nešto, ovo je malo).

Svi su nenormalni osim homića, jel?
I kako sam već bio napisao: Ne može mala manjina diktirati većini, niti će to u Hrvatskoj proći. Ovakvim etiketiranjima samo navlačite antagonizam na sebe.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 04.06.2013., 20:59   #69
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
e počelo je, "diskriminacija", sad će i "homofobija" i tko zna šta još
(sistem je oproban, i ne omašuje)
čestitam, otjerali ste me sa teme, kidam nadesno dok me ne povitlaju
Bolje i to neg' da se hvataš kamena.

Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Sada se već pretjeruje, i to debelo.
Po vama ispada da su heterisexualci manjina, da su grešni, devijantni, prevaranti i izopačeni (ajd nađi još nešto, ovo je malo).
Ne, to je bilo rečeno kao naglašavanje normalnosti koju navodno posjeduju heteroseksualci.
Koji održavaju sveti brak, i ama baš nikad ne skreću s puta muškarac + žena = dijete.
Rajt.

Quote:
I kako sam već bio napisao: Ne može mala manjina diktirati većini, niti će to u Hrvatskoj proći. Ovakvim etiketiranjima samo navlačite antagonizam na sebe.
Ne diktira ništa jer nije u položaju da to čini, smiješno je to. I taj strah da će se sve promijeniti.
Oni samo traže jednakost u društvenom smislu i da ih se ne gleda na ulici kao babaroge. Je li to previše?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 04.06.2013., 21:06   #70
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
pa ne radi se tu o nečemu kao učlanjenju u partiju za vrijeme komunizma, jer kao većina komunisti, a oni koji nisu nemaju ista prava, pa čovjek poželi biti komunist da ne bude bijela vrana
očekivao sam da se tebi sex sa ženom jednako gadi kao i meni sa muškarcem, pa ne bih probao taman i da živim u nekakvom 'pederlandu'.
(pogotovo ako me nitko ne tuče)
s druge strane, ja imam prijatelja koji koliko znam nije imao sex sa ženom nikako, a nije homić nego jako sramežljiv, pa ga nitko ne ismijava na osnovu toga što se ne sexa sa ženama, i ne smatraju ga pederom.
dakle nisi baš morao imati sex sa curom da bi sličio većini.
ionako kažeš da nisi u jednom trenutku postao takav, već si se oduvijek osjećao tako.

ok, vjerujem da si to činio radi sebe da 'otjeraš' ako možeš te osjećaje prama istom spolu od sebe, ali nisam siguran da ti je baš trebalo sex sa curom da si dokažeš kako si u stvari homić

osim toga osjećaji ljubavi i privrženosti nisu isto što i sexualni čin, mislim.
Ne zelis razumjeti sto zelim reci,ali sudis.
bubi mir is offline  
Old 04.06.2013., 21:12   #71
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post





Ne diktira ništa jer nije u položaju da to čini, smiješno je to. I taj strah da će se sve promijeniti.
Oni samo traže jednakost u društvenom smislu i da ih se ne gleda na ulici kao babaroge. Je li to previše?
Pa u tome je bít. Ne diktiraju ništa jer nisu u položaju diktirati. Tamo gdje jesu na položaju itekako diktiraju. Ovdje neće.

I nitko ih na ulici ne gleda kao babaroge. Ali kad se ide svjesno provocirati, ne treba se čuditi kad im se to obija o glavu.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 04.06.2013., 21:16   #72
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Pa u tome je bít. Ne diktiraju ništa jer nisu u položaju diktirati. Tamo gdje jesu na položaju itekako diktiraju. Ovdje neće.
Ovdje nemaju jednaka prava, u tome je velika razlika i razlog istupanja.

Quote:
I nitko ih na ulici ne gleda kao babaroge. Ali kad se ide svjesno provocirati, ne treba se čuditi kad im se to obija o glavu.
Provocirati čime, vlastitom egzistencijom? Trebali bi se isprovocirani zapitati čime su to izazvani.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 04.06.2013., 21:27   #73
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Po svojoj usporedbi bi mogao započet svoje razumijevanje sebe.
Jer, bijelac koji ulazi u crnački klub sa majcom "ja sam bijelac" može ispast samo veliki glupan barem u istoj mjeri kao kad bi ušao u bjelački klub.
probaj ti obući hajdukov dres, i sjesti na tribine među dinamovce, kad je utakmica hajduk-dinamo.
onda dođi nešto o batinama pričati, imat ćeš velikog iskustva.

zašto bi gej nosio majicu po gradu na kojoj piše da je gej ?

ali ne treba da se mora i skrivati u normalnoj majici, to nam ne bi služilo na čast kao većini ako bi bilo tako.
a nije baš tako, koliko se napuhava, nije uopće tako.
međutim po tvom ispada čim neki gej promoli nos izvan kuće, prebiju ga.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 04.06.2013., 21:33   #74
urania ti provociraš time što je tvoja egzistencija bezrazložno isprovocirana i nemoj više provocirat
jingo is offline  
Old 04.06.2013., 21:34   #75
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ovdje nemaju jednaka prava, u tome je velika razlika i razlog istupanja.


Kako nemaju ista prava?
Ne mogu ni heteroseksualci da sklope brak sa istim spolom.
Svaka odrasla osoba u RH može sklopiti brak sa osobom suprotnog spola. Točka.
Nijedna osoba u RH ne može sklopiti brak sa osobom istog spola. Točka.

Po zakonu u RH brak je zajednica muškarca i žene.
Istopolna zajednica ne ispunjava zakonske kriterije.

Ima li što nejasno?
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 04.06.2013., 21:38   #76
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Kako nemaju ista prava?
Ne mogu ni heteroseksualci da sklope brak sa istim spolom.
Svaka odrasla osoba u RH može sklopiti brak sa osobom suprotnog spola. Točka.
Nijedna osoba u RH ne može sklopiti brak sa osobom istog spola. Točka.

Po zakonu u RH brak je zajednica muškarca i žene.
Istopolna zajednica ne ispunjava zakonske kriterije.

Ima li što nejasno?
Mislim da je tebi nejasno što homoseksualnost jest.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 04.06.2013., 21:47   #77
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ništa ti neće značiti spominjanje robovanja crnaca, disrkiminacija žena, jednakost i zlo sve dok se ne pokušaš stavit u njihovu poziciju i zamisliš da tebe mnoštvo svakodnevno osuđuje i postavlja ti zabrane a ti sasvim normalan čovjek. Ako nemaš tu sposobnost zamjene perspektive onda čekaj da se tebi dogodi diskriminacija i nauči nešto iz toga ako želiš živjet na ugodnijem mjestu.
Eh da...
Ja sam baš zato uzeo samo jedan homofobni upis Anti-Protivnog i napisao ga gotovo identično, no tako da sam njegovo spominjanje gay osoba, zamijenio s religioznim osobama.
Kao što je on na kraju "zaključio" da gay osobe ne bi smjele posvajati djecu, ja sam "argumentirao" da religiozne osobe ne bi smjele posvajati djecu.

Naravno, Anti-Protivan nije ništa shvatio, a uobičajeno premudra moderatura dodijelila mi je karton, kažu, za "trolanje". Vrhunac ironije...originalan upis Protivnog nije kažnjen.

Stoga, da, mnogi nemaju to sposobnost zamjene perspektive koju spominješ, a još gore, nekima, kao što vidimo, to zapravo i jako smeta, pa će posezati čak i za (forumaškim) nasiljem.
Snack is offline  
Received Infraction
Old 04.06.2013., 22:06   #78
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Oni samo traže jednakost u društvenom smislu i da ih se ne gleda na ulici kao babaroge. Je li to previše?
smijurija
pa oni koji ih sad gledaju kao 'babaroge' na ulici, onda će ih gledati još i više tako.
misliš da će se to promjeniti na bolje ?
jedino što će imati na papiru legalnost, a u očima onih koji ih sad ne podnose će biti još i gori.

ili će se to zabraniti zakonom, pa će policija svakog tko ih krivo pogleda hapsiti ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 04.06.2013., 22:20   #79
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne zelis razumjeti sto zelim reci,ali sudis.
želim, ali zbunjuješ me svojim izjavama
kažeš da si oduvijek gej (rodio se takav)
kažeš da si imao curu i sex sa njom
kažeš da si unatoč tome što si imao sex sa ženskom 100% gej

istina, ne mogu shvatiti da 100% gej ima sex sa ženskom, pa makar i zbog prihvaćanja od okoline.
ako nešto nisi,..nisi i gotovo.
meni iz ovih izjava izgleda kao da nisi bio načisto s tim da si 100% gej.
jer ja kao hetero, ne mogu zamisliti sebe u klinču sa muškarcem, kad pokušam, sama misao mi se izgubi iz glave, imam averziju prema takvoj pomisli, a ne da se još i sexam sa nekim za probu.

osjećam se kao hetero oduvijek i 100%, a kad bih mogao to 'obaviti' sa muškarcem, pa i samo jednom, ozbiljno bih posumnjao u svoj procenat heterosexualnosti.

možda ti u stvari mene ne kužiš, šta misliš o toj mogućnosti ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 04.06.2013., 22:23   #80
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Mislim da je tebi nejasno što homoseksualnost jest.
A ja mislim da nisi shvatila moj post.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.