Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2013., 13:51   #61
Quote:
popravljam kaže: Pogledaj post
nije mi jasno zašto tako gordo odbijate i samu pomisao da je nešto kao duh pokojnika moguće.objašnjavati to podsvjesću je prizemno,nedovoljno.Naravno ne objasniti to kao posljedicu nečiste savjesti i psiho sranjima bilo bi priznati,da egzaktna znanost ne daje baš sve odgovore i da postoji nešto više,a to bi za nevjernike bilo rušenje teze o beskorisnosti vjerovanja u boga,crkvu kao lažne institucije koju su izmislili bogati da drže sirotinju u pokornosti
U društvu usmjerenom na aktivnosti, odgojeni smo da snove, takva iskustva koja opisujete, postojanje duhovnog,pararlelnog svijeta, izvantjelesna iskustva(ITI), ekstrasenzornu percepciju(ESP) smatramo beznačajnom u odnosu na tzv. stvarne probleme stvarnih ljudi. Čak i kad nam se dogodi nešto takvo, večina ljudi nema naviku to upamtiti niti se baviti time. Osobu koja iznosi takva događanja ćemo vjerojatno ignorirati ili ju pristojno obavijestiti da je malo skrenula ili joj predložiti psihijatra. Uobičajena reakcija na takvu situaciju jest:mada je sve to jako zanimljivo, ne moramo ozbiljno razmišljati što bi to moglo značiti, zato jer znamo da se takvo što ne može dogoditi. Možemo se tješiti pozivanjem na riječ "slučajnost". Mislim da se o takvim iskustvima ne treba pričati javno upravo zbog toga("luđaci smo"). Najbolje u krugu osoba od povjerenja ili u grupi ljudi sličnog ili istog doživljaja.
Meni ,isto kao i tebi, smeta što se ne pruža tome prilika, za istražiti i što se sve "gura pod tepih" s naznakom da smo nestabilne osobe. Naravno da ima lažljivaca gladnih pažnje, ali isto tako ima i onih koji su osjetili nešto i iskusili. Vjerujem da ima mnogo toga više, što znanost ne može objasniti.
__________________
Create a sensual feeling about everything...

Zadnje uređivanje Latiosa : 04.07.2013. at 14:12.
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 13:56   #62
Ja sam postavila pitanje na nekoj drugoj temi ali bez odgovora, pa će se možda ovdje naći neka duša koja se razumije u te stvari.
Naime, u nazad tri godine mi se događaju gadne stvari na moj rođendan. Prve godine sam imala prometnu nezgodu, pa iduće završila u bolnici sa neizvjesnom dijagnozom, a prošle godine je na moj rođendan muž imao prometnu.
Je li to samo nesretan splet okolnosti ili bi se trebala zabrinuti ?
kity1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 14:08   #63
Latiosa, hvala ti na potpori i razumjevanju

Kity, ne znam sto ti reci, meni se isto par godina za redom desavale nesrece u istom mjesecu, jedne godine sam toliko trubila o tome (znas ono kada kazu da ne smijes govoriti zelju jer da ti se ne ostvari, ja sam radila upravo suprotno) i nije se nista slicno tome (na srecu) vise desilo. Ali cijelo to vrijeme sam imala osjecaj kao da me ipak netko/nesto cuva (ipak sam ziva jos uvijek a neke stvari su bile stvarno strasne) i smatrala sam da mi je to bila potrebna zivotna skola da se opametim. A naravno da moze samo biti i splet nesretnih okolonosti, kao sto rekoh, ne razumijem se u te stvari, zato sam i pisala ovdje ali eto, da znas da netko razumije sto prolazis
cobanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 14:13   #64
Ma ništa i dr. put
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 14:43   #65
Quote:
kity1973 kaže: Pogledaj post
Ja sam postavila pitanje na nekoj drugoj temi ali bez odgovora, pa će se možda ovdje naći neka duša koja se razumije u te stvari.
Naime, u nazad tri godine mi se događaju gadne stvari na moj rođendan. Prve godine sam imala prometnu nezgodu, pa iduće završila u bolnici sa neizvjesnom dijagnozom, a prošle godine je na moj rođendan muž imao prometnu.
Je li to samo nesretan splet okolnosti ili bi se trebala zabrinuti ?
sad si gotova, budi bez brige.....inace ne znam kako to nazvati al, prošla sam nešto slicno....3 g, uzastopno krajem 5 mj.... nakon prvog puta nisam obracala pažnju, nakon drugog me malo pocelo kopkati, nakon treceg me cak uhvatila i panika (jer je svaki put bilo gore od goreg)....hvala bogu, nakon toga je stalo...i otišlo u zaborav
mislim da postoji i neka uzrecica tipa " nesreca dolazi tri puta zaredom a, onda ste mirni neko vrijeme"
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 23:10   #66
Quote:
scootertechno kaže: Pogledaj post
Zasto?
Strah je negativna energija
jesi ti negativan?
Bez brige svijest im ne dozvolajva da rade "lose" stvari

Pa sad da li je strah negativna energija ili ne.... mislim više da je prirodna reakcija!

Negativan nisam, nevolim uopće negativu, alegičan sam na nju.. a sad što je u nekavoj dubini nekoga, mene ili bilo koga drugoga to je već druga stvar.
Ali bitno je što čovjek svjesno hoće i što želi to jest odabere.. meni se svakako sviđa pozitiva, tj. trzno sam na nju, zaljubio se malo...

To što se tiče da straha nebi trebala imati pozitivna osoba, razumijem te što želiš reći, ali je ipak to malo prekstremno za očekivati da se to baš u svakim situacijama dogodi.
Mislim da bi ipak većina se normalnih ljudi na takve stvari prepala i imala nekakve duševne posljedice..
abeloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 11:32   #67
Quote:
kity1973 kaže: Pogledaj post
Ja sam postavila pitanje na nekoj drugoj temi ali bez odgovora, pa će se možda ovdje naći neka duša koja se razumije u te stvari.
Naime, u nazad tri godine mi se događaju gadne stvari na moj rođendan. Prve godine sam imala prometnu nezgodu, pa iduće završila u bolnici sa neizvjesnom dijagnozom, a prošle godine je na moj rođendan muž imao prometnu.
Je li to samo nesretan splet okolnosti ili bi se trebala zabrinuti ?
Jesi li pogledala tranzite na natalnoj karti kod astrologa?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 09:09   #68
pozdrav,imam dosta neobjasnjivih stvari u zivotu(zadnjih 5god,točnije od dana moje svadbe). uselili smo u kucu koju smo renovirali-bila stara baba u njoj...cuje se kucanje,tupi udarci po zidovima,stvari se premjeste ili jednostavno nestanu pa se pojave,a o nesreci da i ne govorim,nikad mi nije bilo tako ali od kad sam se ozenio uzas... zena mi je oboljela a prije nikad nije ni ljecniku isla,rekla je vise puta da je vidjela duha po noći..ima li sto u tome ili si covjek moze umislit takve stvari?
mariohl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 15:41   #69
Jesi li prvo objasnio što bi opravdalo te zvukove? Logično nešto? Ispitaj ju nešto o tom duhu, saznaj dali je tko umro u toj kući, što se sve događalo.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 12:04   #70
ljudsa ruka nije jer sam provjeravao,ali ima jedna stvar koja je neobjasnjiva i koju tek trebam provjeriti...pod u podrumu je bio zemljani i kad smo vozili zemlju van ,jer je bio preniski, kod kopanja smo naisli na zbetonirani dio (metar puta metar)...nalikuje na djecji grobic..a kcer od te babe od koje sam kupio kucu nije zeljela dolaziti u tu kucu pod izlikom da joj je prebolno vratiti se tamo...a kcer ima 60 god pa su moguce neke kombinacije iz proslosti...neznam,mogu samo nagađati jer u selu nitko ne zeli razgovarati o toj kuci
mariohl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:07   #71
mariohl, prodaj tu kuću i rješit će te se briga,vrijednije je zdravlje od života u takvom hororu, tko zna što se tu događalo
dmartina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 23:03   #72
Quote:
lutkica24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Dakle ovako,ovo što ću sada opisati događa mi se posljednja dva mjeseca.
Ne svaku noć,nego u razmacima od odprilike tjedan do dva.
Noću,negdje između ponoći i jedan sat ujutro,uvijek čujem nečije korake.
Osjećam da mi netko prilazi,zaustavlja se pored mene i promatra me. (Nekada osjetim i dah iznad svojeg lijevog ramena.) Uvijek,ali uvijek kada mi se to događa osjećam se tako lijepo,sretno i opušteno. Kao da je pored mene netko koga jako volim,a i on mene.
Posljednji puta mi se to dogodilo sinoć,negdje oko 00:30 h,sjedila sam za računalom i pretraživala nekakvu temu na forumu,kada sam iznenada začula snažan udarac,a nedugo zatim (riječ je o 30 - ak sekundi do jedne minute) korake,tako lake i polagane korake,kako mi se približavaju. Kada je taj netko stupio gotovo tik do mene,osjetila sam takvu radost i počela sam se nekontrolirano smijati,bilo je predivno. Tada sam (svjesno ili nesvjesno,ne znam) ispružila ruku,i OSJETILA da mi je taj netko nježno,sasvim nježno,ali istodobno odlučno stisnuo ruku. Bilo je tako lijepo. A zatim,nakon nekih 10 - ak sekundi je netragom nestao,kao da nikada nije niti bio pored mene.
Iskreno,ne očekujem da ćete mi vjerovati,ali ja ZNAM što sam DOŽIVJELA. Bila sam budna i potpuno svijesna svega što se događa oko mene. (Moram napomenuti da alkohol ne pijem,da netko ne bi napisao komentar tipa:"Bila si pijana. Jer i sama znam da nisam.)
Dakle,ako možete (i želite) napisati svoje mišljenje što mislite o ovome,bilo bi mi jako drago da ga i napišete,samo molim bez vrijeđanja i ismijavanja teme.
I mislite li da ovo,možda,ima veze sa astralnom projekcijom,tj. da se netko astralno projicirao i doputovao do mene? Ili ovo,možda,ima veze sa duhovnim svjetom?
Unaprijed hvala,i još jednom molim,bez podrugljivih komentara.
Laura...
mislim da to što ti se dogodilo je najvjerojatnije neka prisutnost duha
udarac bi bio nešto kao traženje pozornosti, a poslije toga taj duh ti je navjerojatnije prijeneo pozitivnu energiju ili je u tebe stavio (možda i pomislio da si ti) neku osobu koju je taj duh volio odnosno voli
uglavnom mislim da ti je to ljepo iskustvo i da taj duh očito pazi na tebe i posjećuje te
imao sam slična iskustva kao to s koracima, te sam se osjećao da me netko ili nešto prati
__________________
Life is just a race where death is the finish line.
Tokar52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:14   #73
Quote:
dmartina kaže: Pogledaj post
mariohl, prodaj tu kuću i rješit će te se briga,vrijednije je zdravlje od života u takvom hororu, tko zna što se tu događalo
drage volje :-D vec je 3 godine na prodaji ali nitko ni ne pita za kucu..
mariohl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:27   #74
Quote:
mariohl kaže: Pogledaj post
drage volje :-D vec je 3 godine na prodaji ali nitko ni ne pita za kucu..
Smanji cijenu. Koliko je velika kuca?

Ono sto mene zanima je ono zbetonirano u podrumu, onih metar sa metar. Uh, mislim da bi me radoznalost natjerala da to razvalim u nadi da (ne)cu naci nikakav kostur.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 21:40   #75
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Smanji cijenu. Koliko je velika kuca?

Ono sto mene zanima je ono zbetonirano u podrumu, onih metar sa metar. Uh, mislim da bi me radoznalost natjerala da to razvalim u nadi da (ne)cu naci nikakav kostur.
ja sam ulozio 60k eura a u jednom očajnom trenutku sam ju prodavao za 30k eura..kuća je 81m2 prizemlje i isto tolko kat

i mene zanima samo kazu da se "grob" nesmije dirati,pa da ne izazovem zestoke reakcije duhova rađe ne diram to betonirano
mariohl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 23:00   #76
mariohl bilo bi poželjno da se uvjeriš šta je to,ako je grob, bilo bi dobro da se kosti pokopaju na groblju i da ti svečenik nakon toga posveti kuću, možda još ima nade, možda je nečija duša tu zarobljena,pa nema mira naglo je umrla nije krštena a ni pokopana na groblju uz crkvene rituale , može biti svašta,a možda se ta baba koja je tu živjela bavila crnom magijom pa je navukla tko zna kakve entitete, u svakom slučaju ja bih na tvome mjestu provjerila o čemu se tu radi, probaj od susjeda saznati kakvu povijest vezanu za tu kuću i tu babu koja je tu živjela,iznenadio bi se koliko ljudi neke stvari znaju pogotovo prvi susjedi samo šute dok ih se ne pita , a bilo bi poželjno zvati i svečenika i ne samo poželjno nego i obavezno
dmartina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:17   #77
Quote:
mariohl kaže: Pogledaj post
ja sam ulozio 60k eura a u jednom očajnom trenutku sam ju prodavao za 30k eura..kuća je 81m2 prizemlje i isto tolko kat

i mene zanima samo kazu da se "grob" nesmije dirati,pa da ne izazovem zestoke reakcije duhova rađe ne diram to betonirano
Slažem se sa @dmartina, ja ne bih cekala niti casak (ne samo zbog radoznalosti) al svakako ne bih isla sama kopati, vec bi pozvala popa/svecenika (za svaki slucaj)
Nemoj to tako ostavljati, ako je sve zemlja,a samo taj komadic zbetoniran tu nesto nije cisto...
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:33   #78
Ti misliš da postoji samo fizički materijalni svijet i samo jedna dimenzija,ima više dimenzija za koje ljudi neznaju.postoje energetski portali,nadprirodne sile poput duhova koje se apostrofiraju kao statički elektricitet nepoznatog porijekla,ali nisu samo duhovi i energija ima cijelo carstvo natprirodnih bića o kojima čovjek ništa ne zna ili se skeptički odnosi prema tome.
underworldgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 08:01   #79
Problem je u tome da više neznam kome se obratiti,bio je svečenik tu par puta,dolazio je i čovjek koji se bavi tim stvarima. on kaže da smiri ali da u blizini imamo osobu koja nam stalno radi zlo pa sve ponovo aktivira.jer zna sve o nama. a ja znam i ko je ta osoba samo nemam dokaze...jer ovoliko nesreće koliko mi imamo u ovih 5 godina to nemože samo doći,netko nas je morao prokleti. zna tko koga da se bavi tim stvarima,tj da može rješiti takve probleme?
mariohl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 02:57   #80
Stvar je jednostavna. Makni se od te osobe koja radi zlo. Ne dopusti joj da uđe u kuću ili u blizini kuće.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.