Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2014., 09:41   #161
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Ma točno to što kažeš. Osim toga žalosno bi bilo da netko treba odraslim ljudima napominjati da ne dolaze na posao u kratkim hlačama i da se za sastanak treba pristojno i poslovno obući.
pa i jest žalosno.
I treba im napominjati.
Pa pogledaj oko sebe.
Bila sam prije nekoliko tjedana u jednoj državnoj instituciji - pored mene je protabala žena od oko 120 kila u tajcama boje fuksije i kratkom bolerčeku šišmiš rukava. Fura spise i dogovara sa strankama tko ide u koju sobu.
pa jbt...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 10:22   #162
Iz pozicije klijenta, potpuno mi je nebitno kako je obučena i kako izgleda šalterska i svaka druga službenica bilo koje tvrtke sve dok ono što radi radi kako spada i dok od nje mogu dobiti ono što trebam.

Poželjno je da ne smrdi, kao žensko ću primijetiti i stil i boje, ali to što ima na sebi mi je zadnje od zadnjeg bitno kad je u pitanju posao.

Presudna i jedino važna je reputacija firme i kvaliteta usluge vezano uz ono za što ta firma meni treba, ne odjelca kakva nose.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 10:29   #163
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Iz pozicije klijenta, potpuno mi je nebitno kako je obučena i kako izgleda šalterska i svaka druga službenica bilo koje tvrtke sve dok ono što radi radi kako spada i dok od nje mogu dobiti ono što trebam.

Poželjno je da ne smrdi, kao žensko ću primijetiti i stil i boje, ali to što ima na sebi mi je zadnje od zadnjeg bitno kad je u pitanju posao.

Presudna i jedino važna je reputacija firme i kvaliteta usluge vezano uz ono za što ta firma meni treba, ne odjelca kakva nose.
Gđa iz prethodne priče je osoba koja bi ljudima trebala pomoći u rješavanju vrlo ozbiljnih problema.Njen smiješni izgled ne ulijeva povjerenje.

Meni kao klijentu na šalteru ne smeta ništa - mogu biti i u pidžami.Platiti ionak moram.
Ali ako ugovaraš posao, daješ nekome novac, povjeravaš mu da nešto odradi,organizira ili poboljša - nekak mi nije svejedno je li to tip koji nije uspio spariti dvije boje ili speglati halače ili netko tko je u stanju izgledati pristojno i svojim izgledom biti barem neutralan.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 11:04   #164
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Gđa iz prethodne priče je osoba koja bi ljudima trebala pomoći u rješavanju vrlo ozbiljnih problema.Njen smiješni izgled ne ulijeva povjerenje.

Meni kao klijentu na šalteru ne smeta ništa - mogu biti i u pidžami.Platiti ionak moram.
Ali ako ugovaraš posao, daješ nekome novac, povjeravaš mu da nešto odradi,organizira ili poboljša - nekak mi nije svejedno je li to tip koji nije uspio spariti dvije boje ili speglati halače ili netko tko je u stanju izgledati pristojno i svojim izgledom biti barem neutralan.
Nije to vezano samo uz tu gospođu, općenito.

Ako ugovaram posao i dajem nekome svoj novac, veći novac pogotovo, najprije se raspitam o tome tko to radi, kako radi i sl. Poslovna reputacija je tu presudna, ono što drugi imaju reći o samoj usluzi (i cijeni).
Može se cifrati do preksutra, sigurno svoj novac ili važan posao neću povjeriti nekome na račun toga kako je odjeven ili našminkan.

Dok dođem do toga da konstatiram na što sliči već je kasno.

Šalim se, za trgovinu, kafić i neke profesije gdje je blic dojam takav da te navede da uđeš ili odeš to je vrlo bitno.
Za poslove čije odluke bi bilo poželjno znati unaprijed s kim imaš posla i nije. (iako razumijem da inzistiranje na cifranju nije skroz bez veze. znam i žao mi je što ima ljudi koji padaju na tu impresiju.)

Pretjerivanja u tome me podsjećaju na one tipove što su s kutijama po ulici prodavali masažere i neke slične spravice. Na cesti te jadni vuku za rukav, a svi kakti u nekakvim odijelima. To je valjda trebalo ostaviti dojam.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 11:45   #165
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Gđa iz prethodne priče je osoba koja bi ljudima trebala pomoći u rješavanju vrlo ozbiljnih problema.Njen smiješni izgled ne ulijeva povjerenje.

Meni kao klijentu na šalteru ne smeta ništa - mogu biti i u pidžami.Platiti ionak moram.
Ali ako ugovaraš posao, daješ nekome novac, povjeravaš mu da nešto odradi,organizira ili poboljša - nekak mi nije svejedno je li to tip koji nije uspio spariti dvije boje ili speglati halače ili netko tko je u stanju izgledati pristojno i svojim izgledom biti barem neutralan.
Po meni je najveći paradoks svih vremena bio da je u firmi u kojoj sam odrađivala pripravnički, šefica računovodstva bila prilično zapuštena, najsmotanija i najneorganiziranija žena koju sam ikada vidjela: gubila je papire, prosipala pepeo od cigareta po radnom stolu koji je i inače izgledao kao da ga je pokosio uragan, zaboravljala je gdje šta ostavlja - ni nalik tipičnom urednom i organiziranom računovođi. Imala je računovodstvo u malom prstu, izvlačila je iz mozga podatke kojih se ni slon ne bi sjetio, ali je sve padalo u vodu kada bi nju neko vidio takvu. Nije odavala dojam profesionalnosti, bez obzira na znanje i sposobnost. A to je tek bila osoba od koje se nije očekivala komunikacija sa klijentima, već sa radnim kolegama. Iskreno, da mi je ona došla na sastanak, trebala bi biti supergenijalka pa da o njoj steknem neko ok mišljenje nakon prvobitnog dojma.

Radila sam sa klijentima, postojao je dress code, ali je najbitnija stvar bila, pored dojma profesionalnosti, ne odvlačiti pažnju klijentu svojim izgledom. Ako treba, i utopiti se u uniformiranosti, ali ne isticati se frizurom, odjećom, makeupom - ne biti ni previše ni premalo dotjeran, već taman toliko koliko treba da klijent ne upamti izgled već uslugu koju firma pruža.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 12:26   #166
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Ni
Može se cifrati do preksutra, sigurno svoj novac ili važan posao neću povjeriti nekome na račun toga kako je odjeven ili našminkan.
Vrlo često nisi u poziciji niti ime nečije dobro čuti a kamoli poduzimati istrage i tražiti dojmove.
"prvi dojam" se ne da popraviti naročito u blizt situacijama.
A s druge strane mislim da je bolje pristati na neka pravila od 8-17 nego ulagati trud i energiju da se ublaži ili korigira dojam koji ostavljaju "modni izričaji"
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 21:13   #167
jednom zgodom smo imali edukaciju o dress code-u koju je vodila jedna prilično poznata ličnost u zadnje vrijeme.
no, to make a long story short, savjet koji mi je najviše ostao u pamćenju je bio:
treba nositi svilene marame sa uzorkom divljih gusaka ili pataka ukoliko se želi ostaviti inteligentniji, moćniji i profinjeniji dojam...


poserem ti se na te divlje guske / patke i svaki put kad vidim da negdje piše nešto o njoj umirem od smijeha o količini gluposti koju je prodavala.
da se razumijemo, firma je bila oduševljena i platila joj je tu edukaciju koju je nama radila.
jedine guske smo bili mi koji smo slušali, odnosno firma koja ju je platila.

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 07:44   #168
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
"prvi dojam" se ne da popraviti naročito u blizt situacijama.
A s druge strane mislim da je bolje pristati na neka pravila od 8-17 nego ulagati trud i energiju da se ublaži ili korigira dojam koji ostavljaju "modni izričaji"
potpuno se slažem

moj privatni stil je poprilično upadljiv, posebice zbog mojih tetovaza, frizure i sl...

no svejedno kada bi mi netko došao s dress codom, ne bi mi to bilo uvredljivo niti bih se osjećala kao da netko guši moju kreativnost/osobnost/duh/ubaci bilo što što ljudi u ovim situacijama znaju tvrditi - nego kao poslovnu odluku. i to je to

priilagodila bih se maksimalno, postoji privatno vrijeme u kojemu mogu hodati u odori domine sa bičem
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 10:41   #169
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
j
treba nositi svilene marame sa uzorkom divljih gusaka ili pataka ukoliko se želi ostaviti inteligentniji, moćniji i profinjeniji dojam...
[
Savjet je bedasto plasiran.
Ali istina je da svilene marame s klasičnim Hermes uzorcima ostavljaju dojam sofisticiranosti i skupocjenosti.
čak i ako su jeftinjare s placa.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 10:46   #170
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Savjet je bedasto plasiran.
Ali istina je da svilene marame s klasičnim Hermes uzorcima ostavljaju dojam sofisticiranosti i skupocjenosti.
čak i ako su jeftinjare s placa.
slažem se apsolutno sa tobom. ima u njima nešto.

ali ovakvo apostrofiranje pataka i gusaka, k tome divljih, a da pritom sve ostalo pada u zaborav je u najmanju ruku kerum-redikulozno.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 12:07   #171
ja imam nekakve konje i mamuze... dakle u tome je problem. guske/patke it is.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 12:24   #172
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ja imam nekakve konje i mamuze... dakle u tome je problem. guske/patke it is.
I ja imam konje sedla i mamuze,nekoliko jata različitih pataka te "jesenje lišće već opalo je".
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 19:33   #173
Znači ja koja preferiram McQueen skulls ili Desigual psihodeliju na svojim vječnim crnim/tamno sivim/tamno plavim kombinacijama ne bi prošla. Niš', idem po perad...to će mojim studentima biti od velikog značaja.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 19:55   #174
a niš. vidim da vam se mudrolija mudrice svidila. morat ću i ja po tu perad. damn. a sad perad beware!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.