Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 07:24   #2041
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Stvarno?

Isto tako vojnici na tlu zauzimaju teritorij a to Asodova vojska bez Iranaca i Hezbollaha nikada ne bi sama uspjela (uz velike žrtve kod sve tri) - dakle Rusi iz zraka su pomogli Asadu ali zasigurno ne toliko koliko Iranci i Hezbollah na tlu.

Isto tako uredno se prešućuje da je Hezbollah teroristička organizacija koja postoji već 30-ak godina (no to "baš i nije zgodno za spominjati")...
I svi su oni zajedno gubili prije nego je uletila RF avijacija sa 64 000 pogođenih terorističkih meta oslabila utjecaj terorističkih skupina do mjere da se Sirijski narod može nosit sa količinom terorizma koji je stavljen pred njega.

Izbili su ISIL-u novac iz đepa, ekspresno oslobađanje Aleppa je pod RF vodstvom izvedeno u rekordnom roku.

Iz slike su maknuti svi zapadni i bliskoistočni sponzori terorizma da se niko nije usudia pomislit na vojnu operaciju. Šta je otvorilo put neometanom djelovanju RF avijacije.

Također RF je u Siriji iztestirala 160 vrsta naoružanja. Pritom su spasili Erdoganu ludu dinju od njegovih saveznika i uspostavili toliko dobre odnose sa Turcimada maknu iz slike dodatnih 50 000 terorista koji sad moraju kuco dok se istovremeno vrši fizička eliminacija preostalih terorističkih skupina.

Đepovi oko Damaska su idući na redu a kako vidimo napreduje se prilično solidnim tempom.

Bez imalo pompe RF je sa 4milje$ dnevno i ograničenom ali pametno izvedenom operacijom spasila Siriju od djelovanja terorizma.

Pad se neće dogodit i to je sad bolno očito svima koji su isto tili i samo je pitanje vrimena kad će se i cila država naposljetku počistit.

Sad su 12 unaprijeđenih Su-25 dovukli u Siriju a šta to znači znaju najbolje terorističke skupine.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:21   #2042
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
nekužim kaj ti smeta da su u siriji

na kaj bi to sve ličilo da se rusi nisu uključili
Da se nisu Rusi uključili jedino bi Asad bio svrgnut, zemlja bi bila manje razorena i puno manje nedužnih ljudi bi stradalo. Društvo bi se manje radikaliziralo i sva borba bi se koncentrirala prema ISIL-u koji bi već bio pred porazom. Rusi nisu ništa napravili protiv terorizma, održali su diktatora na vlasti još neko vrijeme, isprobali nešto oružja itd. Oni su se dole priključili samo radi svojih interesa a to je sprečavanje dobave plina u EU iz još jednog pravca. Svi oni koji podržavaju Ruse neka ih se sjete kada plačaju veće račune plina i kad tankaju svoje aute.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:26   #2043
A tko bi bio na vlasti u Siriji da je pao Asad? "Demekratska oporba" ?
Koja?
Da nisi neozbiljan bio bi smiješan.
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:37   #2044
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
A tko bi bio na vlasti u Siriji da je pao Asad? "Demekratska oporba" ?
Koja?
Da nisi neozbiljan bio bi smiješan.
Pa u Siriji bi vladalo med i mlijeko, kao i u Libiji. Neke ljude lupiš lopatom po glavi a oni pitaju otkud sad kiša?
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:45   #2045
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Da se nisu Rusi uključili jedino bi Asad bio svrgnut, zemlja bi bila manje razorena i puno manje nedužnih ljudi bi stradalo. Društvo bi se manje radikaliziralo i sva borba bi se koncentrirala prema ISIL-u koji bi već bio pred porazom. Rusi nisu ništa napravili protiv terorizma, održali su diktatora na vlasti još neko vrijeme, isprobali nešto oružja itd. Oni su se dole priključili samo radi svojih interesa a to je sprečavanje dobave plina u EU iz još jednog pravca. Svi oni koji podržavaju Ruse neka ih se sjete kada plačaju veće račune plina i kad tankaju svoje aute.
:klap: :klap: :klap: :klap:
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:00   #2046
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Da se nisu Rusi uključili jedino bi Asad bio svrgnut, zemlja bi bila manje razorena i puno manje nedužnih ljudi bi stradalo. Društvo bi se manje radikaliziralo i sva borba bi se koncentrirala prema ISIL-u koji bi već bio pred porazom. Rusi nisu ništa napravili protiv terorizma, održali su diktatora na vlasti još neko vrijeme, isprobali nešto oružja itd. Oni su se dole priključili samo radi svojih interesa a to je sprečavanje dobave plina u EU iz još jednog pravca. Svi oni koji podržavaju Ruse neka ih se sjete kada plačaju veće račune plina i kad tankaju svoje aute.
Misliš kao irak nakon sadama....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:51   #2047
Bok svima,

Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
I svi su oni zajedno gubili prije nego je uletila RF avijacija sa 64 000 pogođenih terorističkih meta oslabila utjecaj terorističkih skupina do mjere da se Sirijski narod može nosit sa količinom terorizma koji je stavljen pred njega.
Kakav "Sirijski narod"... takvo nešto ne postoji sada a bogme nije postojalo niti prije...

Sirija kao država postoji samo 100 godina (umjetno stvorena poslije uništenja Turskog carstva) - tu nikada nije bilo nacionalne homogenizacije niti osjećaja pripadanja već su ljudi sada, baš kao i prije 100-200-500, podijeljeni po vjerskoj osnovi...

I bože... evo opet licitiranje sa nekakvim enormnim brojevima pogodaka... ja još uvijek čekam odgovor na prijašnju (isto tako "čudnovatu") tvrdnju!

Quote:
Avioni sa Kuznjecova su učinili 400+ letova i uništili 1200+ zadanih ciljeva.
Dakle to su tri cilja po letu - moje pitanje je i dalje u kojoj konfiguraciji su Ruski borbeni zrakoplovi polijetali sa Kuznjecova (tj. sa kojim oružjem i u kojoj količini)?

P.S.
HINT: FAB-500 i kod Kuznjecova i iz Latakije - svjetski poznato novo novcato oružje (WWII+) sa CEP-om od 0,1 metra...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:20   #2048
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
I svi su oni zajedno gubili prije nego je uletila RF avijacija sa 64 000 pogođenih terorističkih meta .
Znači, evo nek je u svakoj od tih akcija i meta poginuo samo 1 ( slovom: JEDAN ) glavosjek- po tome je ISIL onda ostao bez iti jednog vojnika? U biti možda su čak i u deficitu, pobili ih Rusi više nego što ih i ima?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:39   #2049
A koliko ih ima?
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:49   #2050
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
A koliko ih ima?
Očito više od 64 000
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:50   #2051
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Kakav "Sirijski narod"... takvo nešto ne postoji sada a bogme nije postojalo niti prije...

Sirija kao država postoji samo 100 godina (umjetno stvorena poslije uništenja Turskog carstva) - tu nikada nije bilo nacionalne homogenizacije niti osjećaja pripadanja već su ljudi sada, baš kao i prije 100-200-500, podijeljeni po vjerskoj osnovi...

I bože... evo opet licitiranje sa nekakvim enormnim brojevima pogodaka... ja još uvijek čekam odgovor na prijašnju (isto tako "čudnovatu") tvrdnju!



Dakle to su tri cilja po letu - moje pitanje je i dalje u kojoj konfiguraciji su Ruski borbeni zrakoplovi polijetali sa Kuznjecova (tj. sa kojim oružjem i u kojoj količini)?

P.S.
HINT: FAB-500 i kod Kuznjecova i iz Latakije - svjetski poznato novo novcato oružje (WWII+) sa CEP-om od 0,1 metra...
Kada netko kaže sirijski narod misli na isto kao kad kaže narod u Hrvatskoj. Raja, pučani, plebs i td. Sirijski narod su dakle ljudi koji žive na teritoriju koji je na zemljopisnim kartama donedavno bio označavan kao Sirija. Ljudi koji nemaju love da plate šverceru da ih prebaci u EU. Nema veze sa njihovom vjeroispovijesti ili odnosom prema vjeri, nacionalnom ili plemenskom pripadnošću. Povezuje ih nedostatak novca i moći te izloženost nenadanim napadima i smrti više nego bilo kakav broj krvnih zrnaca.
No sve je u redu, naš sultan se ponovno diže, i sve će biti kako treba. Treba sa samo malo strpiti dok Ameri opet ne izdaju Kurde. :-)
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:52   #2052
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
A tko bi bio na vlasti u Siriji da je pao Asad? "Demekratska oporba" ?
Koja?
Da nisi neozbiljan bio bi smiješan.
Kad su došli Rusi demokratska oporba je još postojala, danas više ne postoji jer su se sve frakcije...umjerene i neumjerene silom prilika ujedinile protiv zajedničkog neprijatelja. Radikalizacijom vjerskih skupina i miješnjem Irana na strani Asada maksimalno se potencira i sukob Sunita i Šijita. Znači imamo daleko goru situaciju nego prije. Teritorijalno nema nikakvog napretka, Asad kontrolira svega 1/4 Sirije kao i prije dolaska Rusa. Dole je izginulo pola Hezbollaha i Iranske republikanske garde skupa sa generalima. Rusi su izgubili bar jednu kompletnu eskadrilu helikoptera, par vojnih aviona, oboren im je jedan civilni avion i zadnje ovaj sa muzikašima. Oklopa im je uništeno toliko da ga ne stignu više dovoziti sa brodovima. Kopneni izlet sa specijalnim snagama prema Tabki je završio opčom bježanijom. Iz Palmire su jedva izvukli živu glavu i ostavili bradonjama brdo oružja i tehnike. Kad se podvuče crta Rusi su se pošteno izblamirali.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:18   #2053
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Kad su došli Rusi demokratska oporba je još postojala, danas više ne postoji jer su se sve frakcije...umjerene i neumjerene silom prilika ujedinile protiv zajedničkog neprijatelja. Radikalizacijom vjerskih skupina i miješnjem Irana na strani Asada maksimalno se potencira i sukob Sunita i Šijita. Znači imamo daleko goru situaciju nego prije. Teritorijalno nema nikakvog napretka, Asad kontrolira svega 1/4 Sirije kao i prije dolaska Rusa. Dole je izginulo pola Hezbollaha i Iranske republikanske garde skupa sa generalima. Rusi su izgubili bar jednu kompletnu eskadrilu helikoptera, par vojnih aviona, oboren im je jedan civilni avion i zadnje ovaj sa muzikašima. Oklopa im je uništeno toliko da ga ne stignu više dovoziti sa brodovima. Kopneni izlet sa specijalnim snagama prema Tabki je završio opčom bježanijom. Iz Palmire su jedva izvukli živu glavu i ostavili bradonjama brdo oružja i tehnike. Kad se podvuče crta Rusi su se pošteno izblamirali.
Wow, hvala nebesima, konačno netko da nam otvori oči. Godinama živim u zabludi.
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:27   #2054
Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
Wow, hvala nebesima, konačno netko da nam otvori oči. Godinama živim u zabludi.
Pričaš sa likom koji mrtav hladan kaže da na Kosovu nema vojne baze.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:28   #2055
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Kad su došli Rusi demokratska oporba je još postojala, danas više ne postoji jer su se sve frakcije...umjerene i neumjerene silom prilika ujedinile protiv zajedničkog neprijatelja. Radikalizacijom vjerskih skupina i miješnjem Irana na strani Asada maksimalno se potencira i sukob Sunita i Šijita. Znači imamo daleko goru situaciju nego prije. Teritorijalno nema nikakvog napretka, Asad kontrolira svega 1/4 Sirije kao i prije dolaska Rusa. Dole je izginulo pola Hezbollaha i Iranske republikanske garde skupa sa generalima. Rusi su izgubili bar jednu kompletnu eskadrilu helikoptera, par vojnih aviona, oboren im je jedan civilni avion i zadnje ovaj sa muzikašima. Oklopa im je uništeno toliko da ga ne stignu više dovoziti sa brodovima. Kopneni izlet sa specijalnim snagama prema Tabki je završio opčom bježanijom. Iz Palmire su jedva izvukli živu glavu i ostavili bradonjama brdo oružja i tehnike. Kad se podvuče crta Rusi su se pošteno izblamirali.
Htio sam te pitati odakle ti izvor za ove informacije, ali sam se predomislio pa te pitam što uzimaš?
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:58   #2056
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Pričaš sa likom koji mrtav hladan kaže da na Kosovu nema vojne baze.
Kada odabiremo vođu kojeg ćemo slijepo slijediti ne vodimo se činjenicama nego jednostavno njegovoj snažnoj karizmi, hrabrosti i moćima kojima nas opčinjava i vodi kroz život.
Bhakti je moj idol, moj bog.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bhakti
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:49   #2057
Quote:
Gurevich kaže: Pogledaj post
Htio sam te pitati odakle ti izvor za ove informacije, ali sam se predomislio pa te pitam što uzimaš?
Što od ovog što sam naveo nije točno?
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:51   #2058
Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
Godinama živim u zabludi.
Malo manje pratiti sputnik i RT propagandu i biti će sve ok
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 23:17   #2059
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Što od ovog što sam naveo nije točno?

Koja demokratska opozicija prije dolaska Rusa? Ova: http://www.reuters.com/article/us-mi...0PH1IW20150707

Ili ova:
https://www.youtube.com/watch?v=pm3j_Ea7V5o



Quote:
The training program has been challenged from the start, with many candidates being declared ineligible and some even dropping out. Obama's requirement that they target militants from Islamic State has sidelined huge segments of the Syrian opposition focused instead on battling Syrian government forces.
Jebiga. Draža im je IS, pa nisu htjeli tuć svoje.

Molim te izvor za pola Republikanske garde skupa s generalima. Znamo za jednog generala.

Ne znam koliko helikoptera po tebi broji eskadrila...zna se za 5 gubitaka. Samo je jedan avion izgubljen od strane neprijatelja. Ostali su pali zbog tehničkog kvara, to se događa aposlutno svima.

Što hoćeš reći za pad dva putnička zrakoplova? Jedan su srušili teroristi a drugi pao zbog tehničkog kvara. Da nije pao tada možda bi pao drugi dan.

Ovo za oklop tek ne razumijem...

A to da nisu postigli ništa, pretpostavljam da si Aleppo i sve prije njega prespavao.

Postigli su to da su udarili šamarčinu čitavom zapadnom svijetu koji je zdušno navijao za rušenje legalne vlade i otvoreno pomagao kojekakve kozojebe, nažalost i mi smo u tome pojeli jedno veliko go*** zahvaljujući našoj sluganskoj vladi. Okrenuli su stvari za 180° kada se činilo da je SAA gotova, danas opozicija više nije Assad-must-go, već su otvoreni za razgovore.

Možemo se mi smijati hrđavom Kuznjecovu, ali gore navedne činjenice nitko ne može osporiti.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:29   #2060
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ja ga neznam. To u Bugarskoj ne izgleda kao modus operandi Hezbolaha, zato sam izrazio sumnju. Nekako je čudno i istraga tekla. Al sad je moderno biti samoubojica pa se možda i Hezbolah prilagodio ako su bili vrijedni ciljevi al da bi Hezbolah napao skupinu nebitnih izraelskih starčića mi nije logično.
Ne znam ni ja ali se to svako malo uzima kao "dokaz" da je Hezbolah teroristička organizacija. Mislim, roknuli bus ni manje ni vise nego u Bugarskoj!?
A što ne u Izraelu?
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.