Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2005., 12:43   #41
Quote:
zg_sash kaže:
ako je program toliko preosezan , otkuda onda toliko odlikasa ?
ucenje djece tipkanju s 10 prstiju? to mora da je prava nocna mora!
dati djetetu zadatak koji ce ga natjerati da si vizualizira situaciju? pravi harrasment

dajte ljudi , skulirajte se malo
isto tako , nije istina da djeca moraju uciti drito po rasporedu , bitno je da produ zadani program u skolskoj godini , a na ucitelju je da pripremi nastavni plan i pripremi predavanja
to kaj su neki lijeni ili nesposobni , to je cist druga prica i tu bi roditelji trebali dignuti seljacku bunu kod ravnatelja da se rijesi budale
vidim kako moja cura koja je uciteljicas radi s klincima i vec je tri puta prosirivala program , jer malci upijaju kao spuzvice
naravno , ona s njima radi na zanimljiv nacin , pun smijeha i sala
nakon nje , kod druge uciteljice , ta djeca su REGRESIRALA
Svaka cast "tvojoj" učki, da ih je barem vise...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 12:46   #42
Quote:
polly kaže:
Je, a moj deda nikad ni čula za pascal.
Danas teško nađeš posao gdje ne moraš znat tipkat po tastaturi, ako baš nećeš metlu vući. I u javnim ustanovama koje su nekad imale daktilo biroe su isti davno ukinuti. Npr. inspektori porezne uprave sami tipkaju svoje zapisnike.

Nauče deca, nauče.
Nisu ona tak bedasta ni nesposobna.
Usporedi znanje jednog 18. godišnjaka koji se školovao po Njemačkom programu i jednog našeg. Sa istim prosječnim uspjehom.
Gle, zbilja ne znam kaj je tvoj deda čul ili nije (ili su to trebala biti djeca?!). Vidim da izrazito teško shvaćaš pa ću ponoviti tako da možda čak i tebi bude jasno:
1.Moje učenje pascala prije 25 godina je primjer kako je tada program škole u koju sam išla bio ne samo u skladu s vremenom, nego i malo ispred njega.
2. Da si ikad učila išta o informatici vjerojatno bi znala da u tom predmetu mjerenju brzine tipkanja zbilja nema mjesta.
3. Više sam nego impresionirana inspektorima koji sami tipkaju, vjerovala ili ne i ja ovo sam tipkam, i to prilično brzo, ali je za ono što radim, kao i dotičnim inspektorima brzina tipkanja totalno nebitna.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 12:50   #43
Quote:
zg_sash kaže:
ako je program toliko preosezan , otkuda onda toliko odlikasa ?
ucenje djece tipkanju s 10 prstiju? to mora da je prava nocna mora!
dati djetetu zadatak koji ce ga natjerati da si vizualizira situaciju? pravi harrasment

dajte ljudi , skulirajte se malo
isto tako , nije istina da djeca moraju uciti drito po rasporedu , bitno je da produ zadani program u skolskoj godini , a na ucitelju je da pripremi nastavni plan i pripremi predavanja
to kaj su neki lijeni ili nesposobni , to je cist druga prica i tu bi roditelji trebali dignuti seljacku bunu kod ravnatelja da se rijesi budale
vidim kako moja cura koja je uciteljicas radi s klincima i vec je tri puta prosirivala program , jer malci upijaju kao spuzvice
naravno , ona s njima radi na zanimljiv nacin , pun smijeha i sala
nakon nje , kod druge uciteljice , ta djeca su REGRESIRALA
Stani ujutro pred razred prvašića i drugašića i prebroji mame koje nešto šapuću i daju vrećice učiteljici.
Ocjena je motivirajući faktor, a opet se pokloni pa nekom da, a nekom i ne, vjeruj mi da klinci između sebe znaju ko je do koje kako došao, a samo saznanje ne umanjuje tugu.
Ima krasnih učitelja, ali većina nije krasna, nebi rekla ni da su zločesti više kao nezainteresirani i misle da previše rade a premalo love dobiju ("oni misle - ja ne"), primjećujem i da imaju nekih političkih problema unutar škole i tako to..
Na kraju se svede na to da ako se sam ne potrudiš oko svog klinca on od škole neće dobiti bog zna što.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 12:59   #44
[QUOTE]zg_sash kaže:

Quote:
ako je program toliko preosezan , otkuda onda toliko odlikasa ?
Upravo je to pokazatelj da nesto nije ok. Neznam koliko ti imas godina, ali ja cu ove godine slaviti 20 godina od zavrsetka osnovne skole, dakle 1985g. sam zavrsio osnovnu skolu. Od 30-tak ucenika u razredu bilo nas je 7-8 odlicnih ucenika.

Kakva je situacija danas? Barem pola razreda su odlicni ucenici. Koliki je postotak ponavljaca, na prrste jedne ruke ih mozes prebrojati jer svi moraju proci.

Uostalom vi koji imate djecu u OS pitajte ih malo koliko je odlicnih ucenika u njihovom razredu.

To je pokazatelj IMHO losega a ne dobrog skolstva. Pa pogledajte upise u srednje skole. Ja sam se upisivao kao odlikas u matematicku gimnaziju a imao sam matematiku i fiziku vrlodobar(4) u osmom razredu. Dosao sam tamo rasturio PRIJEMNI ISPIT i upisao se bez problema. A danas ako nemas prosjek 5.0000000 nemozes gimnaziji niti prici, nego je gledaj preko ceste. Ocjene nisu pokazetelji znanja.

Quote:
vidim kako moja cura koja je uciteljicas radi s klincima i vec je tri puta prosirivala program , jer malci upijaju kao spuzvice
KAzi curi neka napravi jedan mali eksperiment. Neka napravi jedan mali test (nemmora biti za ocjenu) bez najave i nek ih pita u tom testu o nekim sto konkretnijim stvarima koje su ucili npr u prosincu 2004g. Rezultati ce vrlo vjerojatno biti porazavajuci. Upijaju oni, ali u RAM, a ne u neki WORM medij.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 13:51   #45
Quote:
sis kaže:
Gle, zbilja ne znam kaj je tvoj deda čul ili nije (ili su to trebala biti djeca?!). Vidim da izrazito teško shvaćaš pa ću ponoviti tako da možda čak i tebi bude jasno:
1.Moje učenje pascala prije 25 godina je primjer kako je tada program škole u koju sam išla bio ne samo u skladu s vremenom, nego i malo ispred njega.
2. Da si ikad učila išta o informatici vjerojatno bi znala da u tom predmetu mjerenju brzine tipkanja zbilja nema mjesta.
3. Više sam nego impresionirana inspektorima koji sami tipkaju, vjerovala ili ne i ja ovo sam tipkam, i to prilično brzo, ali je za ono što radim, kao i dotičnim inspektorima brzina tipkanja totalno nebitna.
Deda. To bi trebalo značit da školstvo ide naprijed. Tko sad teško shvaća?
1. Pa sad da je išlo ispred vremena? O tom, potom.
2. Učila, učila. Davno, davno. A kako bi bilo što stigli napravit na satu na računalu ako ne znaju brzo tipkat sa 10 prstiju? Ja sam samostalno učila pisati po daktilografskoj knjizi da dobijem na brzini iako daktilografija nema veze sa mojom strukom i poslom.
Priznajem da ne znam da li je mjerenje brzine pisanja u programu za školu x u razredu y u programu.
3. Bilo je navedeno samo za usporedbu. Za većinu poslova moraš znat tipkat i to jako brzo. Pa već godinama i automehaničari se u svom poslu služe računalima. OK za kramp još uvijek ne moraš.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 14:04   #46
Quote:
polly kaže:
Deda. To bi trebalo značit da školstvo ide naprijed. Tko sad teško shvaća?
1. Pa sad da je išlo ispred vremena? O tom, potom.
2. Učila, učila. Davno, davno. A kako bi bilo što stigli napravit na satu na računalu ako ne znaju brzo tipkat sa 10 prstiju? Ja sam samostalno učila pisati po daktilografskoj knjizi da dobijem na brzini iako daktilografija nema veze sa mojom strukom i poslom.
Priznajem da ne znam da li je mjerenje brzine pisanja u programu za školu x u razredu y u programu.
3. Bilo je navedeno samo za usporedbu. Za većinu poslova moraš znat tipkat i to jako brzo. Pa već godinama i automehaničari se u svom poslu služe računalima. OK za kramp još uvijek ne moraš.
Kao što sam i mislila, o tematici zbilja nemaš pojma, pa se nemam namjeru trošit vrijeme na dopisivanje s tobom.

Ipak, možda nekaj naučiš pa stoga:
na informatici bi trebalo učiti ta-na-na-na PROGRAMIRATI.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 14:07   #47
Quote:
polly kaže:
Je, a moj deda nikad ni čula za pascal.
Jesi li sigurna da nisi možda ipak ovdje mislila na djecu? Samo provjeravam, budući da je rečenica totalno nesuvisla. Pročitaj ju pažljivo, vjerojatno ćeš skužiti i sama.
Kao što vidiš, nije uvijek dovoljno pisati brzo, treba ponekad i misliti kaj se napiše, pročitati...
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 15:01   #48
mali_mirko
je, cura je testirala djecu od kolegica , a ova njezinu
rezultat= ono kaj sam rekao u prethodnom postu
sis
ako netko treba koristiti alat , onda prvenstveno treba nauciti koristiti taj alat
tako i ti klinci prvo moraju nauciti tipkati , nebi li kasnije eventualno programirali
kaj je u tome lose?
danas , ne moraju cak ni uciti programiranje , nego bi velika stvar bila da nauce windows i office programe
ovih dana , to je osnova svega
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.