Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2005., 00:13   #21
shto se tiche teme, jako je teshko pomiriti se da imash dijete koje se svojim htijenjima, zheljama, ambicijama, trudom....etc, razlikuje od onog shto smo si zamislili. narochito od onog kakvi smo mi sami, ili kakvi bi htjeli biti
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:15   #22
Quote:
Tija kaže:
alexxx a radiš li što po kući?
ponekad
nemam svoju ´´obavezu´´. ono, da ja perem suđe il da ja usisavam il ne znam šta.
to ću imat kad budem ja imala djecu
ak si ne kupim suđericu. a brijem da oću
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:20   #23
mda, ja sam u biti protiv iskorištavanja djece za kućne poslove , ali mislim da dite od 10 pa nadalje mora samo spremat svoju sobu.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:22   #24
draga moja, oni tebi nece ni dopustiti da im spremash sobu


e, sad...kako ce ona izgledati - to je druga pricha.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:25   #25
Quote:
magic kaže:
draga moja, oni tebi nece ni dopustiti da im spremash sobu


ma dobro, ne mislim na njihov nered, nego ono, promijenit posteljinu, prašinu i to
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:26   #26
zadnji put mi ju je mama spremila al zbog sebe naime ja imam zidove krcate pet posterima pa ona tamo voli boravit al nešto se remeti pozitivna energija kad je sve pobacano pa je pospremila inače to ja radim. ne baš često
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:27   #27
Quote:
Tija kaže:
ma dobro, ne mislim na njihov nered, nego ono, promijenit posteljinu, prašinu i to
to ti s zove 'provjeravanje'


pustish novu posteljinu na stolici i kazhesh nek izbaci u hodnik staru...a prashinu znaju i sami promijenit
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:28   #28
Quote:
Tija kaže:
, prašinu
imam previše gluposti po policama. plišaniće vazice s umjetnim cvijećem figurice i takoto. onda je brisanje prašine ustvari cjelodnevni pothvat. to je svemirska prašina, ne smeta
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:32   #29
a valjda ovisi i od diteta do diteta

Ja sam svoju sobu vječito lickala, ni zrnce prašine mi nije smjelo biti nigdje i sve je moralo biti savršeno čisto
Srećom, napustila me ta faza
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:39   #30
curica od 12 godina nece da uci..

prvo i osnovno treba se vidjet za sto curica ima talenta...
za pjevanje
heklanje
matematiku
violinu
slikanje

svako dijete ima talenat za nesto a pogresno ga je tjerat da BUDE DOBAR DJAK..

novac treba rvo potpuno izolirat iz priche..

ako curica voli recimo rukomet ili karate onda molim dva dana tjedno na rukomet/karate

ucit je da se zivot svodi na trosenje novca je pogreshno.

novac joj se ne treba davat za dobre ocjene, treba je naucit da je njeno znanje sluzi u njenu korist

nagradit je treba novcano ako pomogne u kuci .. i to puno..

sjecam se moje mame .. kad ne bih otisla na predavanje nego ostala spavat ona bi me probudila u 8/9 i rekla: ako necemo danas na faks idemo cistit kucu .. krpe su tamo u ormaricu..

mama me naucila da se osijecam loshe ako ne radim nesto korisno...
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:40   #31
Quote:
Tija kaže:
a štajaznam
nekako mislim, ako oće u kino će me pitat pa ću mu dat za kartu i kolu.
Ili bilokakve potrepštine tipa olovke, knjige...
da, pa zato dobijen posebno novce, tj. pitan pa mi dadu

al neman ja sad neke extra prohtjeve
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 07:17   #32
M Renata...ma evo bash sam prije neki dan bila kod brata i bash prichamo za ruchkom kako je moja necakinja popustila u skoli...pubertet je puca i tako...
nije da je bash povodljivo dite ali u zivotu joj je sve shto je *loshe* bilo *bash super*.....i u biti smo shvatili da je jedan od razloga zbog chega vishe nema sve petice...to shto oni koji imaju sve petice su shtreberi....oni nisu IN ....a ona zaista zeli biti in....super su joj dechki koji su loshiji u shkoli....koji pushe *vech u osnovnoj i to 6 razred* i tako.
.mislim znamda nisam ponudila rjeshenje ali bar ti eto jedan od uzroka,...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 11:31   #33
Hvala Vam svima

Ugodno sam se iznenadila kada sam vidjela odgovore.

Do sada sam pojačala nadzor nad školskim zadacima i obvezama i naravno preispitivanje i kontrola. Ostaje nagrada i đeparac.

Mišljenja sam da ipak dijete treba imati neki limiti, a svaki trud iziskuje nagradu.

Budući da ja i muž imamo oprečna mišljanja (nemožemo se dogovoriti) slučajno sam došla do letka (u kozmetičkom salonu) koji u našem kvartu pruža stručnu pomoć i ima "roditeljsku školu" utorkom od 19 do 21, sa stručnjakom za ta pitanja.Škola je besplatna financirana iz gradskog proračuna.

Idemo da čujemo riječ stručnjaka, i da zauzmemo jedan stav, jer mala koristi naše razmirice i u biti ne stiče jedan pravi uvid u školske obveze i rad.

Hvala svima i javim što je bilo
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 20:39   #34
Samo hrabro naprijed, Renata i sretno.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 12:36   #35
Skola za roditelje je dobra stvar. Ja sam bila u jednoj...nije da ti serviraju rjesenja na tanjuru, ali daju ti smjernice...i sto je vazno, shvatis da najprije moras poc od sebe, promjenit nesto u svom ponasanju i komunikaciji i da ce se to onda odrazit i na djete..
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 12:57   #36
pada mi nekaj na pamet
je li netko pokusao dati klincima da zarade?
ne u smislu robovskog rada , nego nesto tipa : extra hoces - extra napravi nesto
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 19:36   #37
moj radi svake ferije


a inache, npr. pomogne ochistit poznatima garazhu, pomogne pri selidbi i tako te za to dobije nofce.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 21:58   #38
Re: Nagrada, džeparac....

Quote:
M Renata kaže:
Pozdrav,

Imam kćer koja ide u 6 razred. Uči ispod svog prosjeka, zaključeno na kolegiju nastavničkog vijeća, rekoše mi na informacijama da koristi samo 10% potencijala. Muž je uletio s rješenjem (3mj) da za svaku 5 i 4 dobije po 10kn. Međutim, dijete to apriori odbija i sve po starom. Pokušavao je s kaznama oduzimanja mobitela-ona uredno sačeka da prođe kazna i opet ispočetka.

On želi nastaviti dalje postupak kazni, a ja mislim da nije to rješenje.

Može li mi netko na forumu iznijeti iskustvo kako ima sa svojim djetetom u vidu odgovora:

Koliko djetetu dajete za đeparac i mjesečni iznos za bon od mobitela?
Koji Vam je sistem nagrade i kazni?
Koje su dnevne obveze Vašeg djeteta?

Hvala.
Joj isti problem...moj sin(14) završava 8 razred.Uči samo kad ja sjedim uz njega ili kad si piše šalabahtere.Dozvoljvam mu to jer ih piše na kompu pa mora prvo pročitat,pa napisat pa još jednom provjerit da li j etočno napisao..tako da usput nešto i nauči.
I to je sve od njegovog učenja.Prolazi sa 4.Uopće mi nije jasno kako,nekako se provlači,snalazi.Isto tako znam da bi mogao puno više jer nije glup.

Probala sam i ja ukinut đeparac(200 kn mjesečno),pa ukinut mobitel,pa ne možeš gledat TV,pa ne možeš igrice igrat...ali ne pomaže.

Onda sam mu počela pričat o ekipi koja vozi smeće i kopa kanale,kao kak imaju malu plaću,muče se,nisu završili školu pa im je tako loše bla.da bi se to moglo i njemu desit i tak..malo se zamislio i ne bi vjerovala počeo učit.Ne puno ali se bar pomako s mjesta.
Dakle kod mojeg djeteta pali razgovor,ljubav i bliskost ,povjerenje.

A kaj ..on je još u biti velika beba koja bi dala cijeli đeparac za jedan dobar crtić.
Kaj se tiče tog đeparca i svih njegovih dodatnih troškova (izleti,maturalno,igrice) mora ih zaradit..moji se bave uzgojem cvjeća pa kad krene sezona radi ko crv i zaradi si lepe novčeke.

__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 05:49   #39
Nas sin je imao fazu "zaboravljanja" zadace, projekta, .......
Onda ga je otac odveo nekoliko puta sa sobom na posao (tatek gradi kuce) tako da je zlato mamino uvidjelo da je pametnije "zasukati" rukave u skoli.
Najmilija ne moze podnijeti da je netko bolji od nje u skoli tako da tu nema frke.
Mobitele im "punimo" 4 puta godisnje po $25 (znaci, svaki term po jednom). Sad su npr. na skolskim praznicima nakon prvog terma i jedini ima jos $10 na mobitelu, a najmilija $4.
Dzeparac kao dzeparac ne dobivaju, mislim, nema regulirane sume svaki tjedan ili mjesec, ali ak' idu van obicno dobiju po oko $20 za izlazak.
Lovu koju dobiju za rodjendan od prijatelja i rodbine mogu zadrzati za njihove sitne potrebe.

Kako ih motivirati? Mislim da je tezak rad najbolja motivacija. Barem u nasoj obitelji.
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 14:19   #40
Quote:
Ona007 kaže:
sjecam se moje mame .. kad ne bih otisla na predavanje nego ostala spavat ona bi me probudila u 8/9 i rekla: ako necemo danas na faks idemo cistit kucu .. krpe su tamo u ormaricu..

mama me naucila da se osijecam loshe ako ne radim nesto korisno...
ovo me podsjetilo kad je moja mama znala dolaziti sa posla, kako sam na zvuk otklučavanja vrata znala ko oparena skočiti sa kauča da me slučajno ne bi našla kako sjedim i gledam tv.
jer "uvijek se po kući imalo i "moralo" što raditi. noć je za odmor i spavanje i izležavanje pred tvom."
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.