Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2008., 03:02   #41
Quote:
jojena kaže: Pogledaj post
Moj komentar bi bio neka svi dođu i poslušaju.Pa nije za svakoga ni da ide u crkvu.Pa kakav bi svijet bio kad bi svi slušali riječ božju.A možda smatrate da je bolje sve nas u rezervat iz straha da i vas ne zahvati.Zato se ovima koje ne bi imenovala iz prethodnih postova zapravo divim kako od Božjeg straha imaju volje blatit neokatekumenski put.Uopće ne znam šta rade na ovom podforumu.Ima ih mnoštvo prilagođenih njima i njihovim razmišljanjima.A sekte kako god vi ih zvali je sam papa priznao i imali smo mnogo susreta sa njim.Ovaj neokatekumenski put je nešto šta je moj život promijenilo iz temelja i napokon sam počela "duboko " vjerovat.
tako je sestro
lucius_34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 03:05   #42
Quote:
jojena kaže: Pogledaj post
Vjerojatno su povezana ako to nisu predavanja nego kateheze.Pošto su počele sada u svim crkvama vjerojatno su i u tvojoj.
ponedeljak i četvrtak suza gospina sestro
lucius_34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 07:53   #43
kateheze u crkvi sv. Jeronima

Svi koje zanimaju kateheze neokatekumena pozvani su svaki utorak i petak u 20 i 15 u naučnu dvoranu župe sv. Jeronima.
Do sada su bile samo dvije uvodne kateheze
roza k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 23:39   #44
ja sam na neokatekumenskom putu,mi smo u crkvi , NIKAKVA SEKTA ! ! ! ! !
Pitajte me šta želite...
Toni I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 15:38   #45
Quote:
Toni I. kaže: Pogledaj post
ja sam na neokatekumenskom putu,mi smo u crkvi , NIKAKVA SEKTA ! ! ! ! !
Pitajte me šta želite...
Ne znam zašto, ali ovo me podsjeća na MLM kultove i njihove oglase… "smršaviti lako, pitaj me kako" i "NIJE PRODAJA!" u svakom oglasu.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 01:21   #46
Quote:
Toni I. kaže: ja sam na neokatekumenskom putu, mi smo u crkvi , NIKAKVA SEKTA! Pitajte me šta želite...
Evo ja ću da pitam. Bilo je nekih riječi na prrvoj strani, ali eto da pitam i tebe. Dakle, koliko je stara sama ta ideja i što taj pojam točno znači? Da li je neokatekumenizam plod nastojanja svete stolice, ili je, obratno, najprije nastao u ''običnom puku'' pa ga kasnije Sv. stolica priznala i zvanično prihvatila? U kom gradu u Hrvatskoj je neokatekumenizam najrasprostranjeniji? Koje je najveće neokatekumensko svetište (ako to postoji)? žI na kraju, u čemu se razlikuje neokatekumenizam od matične (katoličke) crkve? Poz.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:47   #47
neokatekumeni se ne razlikuju od crkve,jer smo mi u crkvi,najprije je nastao u ''običnom puku'' pa ga kasnije Sv. stolica priznala i zvanično prihvatila,ima ga najviše u zagrebu ja mislim
neokatekumensko svetište ne postoji,mi imamo katolička svetišta,mi smo samo božja zajednica u župi
Toni I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 10:32   #48
Quote:
thumbelina kaže: Pogledaj post
Zanima me da mi netko pobliže objasni kakva je to zajednica i kako funkcionira i može li se ići na njihovu katehezu negdje u Zagrebu

Hvala puno
ima puno crkava u kojima ih ima, u župi Krista Kralja(Trnje) su kateheze (bile) srijedom i nedjeljom, a neosi imaju one svoje "mise" subotom u 21h

mene su pokušali nagovoriti, ali me onda prijatelj koji je bio u toj zajednici odgovorio. još jedan razlog zašto ne bih išao je taj da naš kapelan (on to vodi) nedjeljom ima propovijed po 50 min, a neosima propovijeda i po 1,5 h

inače, oni koji žele biti neokatekumenski popovi(svećenici učeni za brigu o neo-zajednici) moraju ići u Pulu u sjemenište



ima par zgoda sa neo-svećenicima
evo jedna: u hrvatskoj se ne može zarediti prije 24 godine, a neokatekumenski svećenici nakon 2. godine faxa "odu" u misije, i onda se u nekoj drugoj državi zarede(di smiju)



Evo jedne priče o neosima u Crnoj Gori(Kotorskoj biskupiji)
Neokatekumenski svećenici htjeli su osnovati/podići sjemenište u Kotoru.
Svećenici Kotorske biskupije su se onda sastali i razmatrali tu mogućnost i na kraju izašli pred neose i rekli im:
"Mi jedva ovako okupimo 7 tisuća vjernika, još sada da nam i to malo otjerate!"
šišipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:10   #49
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
ja sam neokatekumen. Katolički subotar.

Možeš li nam iznijeti neka svoja iskustva sa Neokatekumenskog puta?
Kako to oni slave subotu?
El Pepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:53   #50
Ljudi bio sam tamo u toj 'zajednici' (po meni sekti) godinu dana i izludili su me, a kad sam pokušao izići bilo je još većih problema! Za mene su oni sekta, a kako sam čuo ima jako puno svećenika koji ih nevole! Jedino zašto ih biskupi podržavaju su 'zvanja', ali kod njih svaki muški član koji nema djevojku po njihovom ide za svećenika... To je sve prevara. Imaju puno toga heretičnoga. Postoji i par knjiga (kritičkih o njima). Neznam da li ih se može naći kod nas, ili probajte na netu. Enrico Zoffoli (mislim da se tako piše) Hereze neokatekumenskog puta, ali izdao je on i više tih knjiga, pa probajte potražiti, ima čak i pisma ljudi koji su nezadovoljni... Uspjeli su s tom 'zajednicom' čak napraviti tolike razdore u familijama da je dolazilo i do razvoda, ako je samo jedan bračni drug u 'zajednici'. Čisti lovaši i prevaranti, ispiru mozak ljudima!!!!
Precasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:56   #51
Sorry Toni I. ali tu bajku o zajedništvu sa katoličkom crkvom možeš pričati dječici, a ne meni. To je čista neistina i reći ću ti da većina vas, nekažem da si i ti među njima, ali sigurno neka tvoja braća iz zajednice, podcjenjuju ljude u crkvi, smatraju se boljima i vole pljuvati po karizmaticima, fokolarinima, framašima i svim ostalim zajednicama koje nisu Neokatekumenske... Znam to i pre dobro. Bio sam u toj zajednici sve i svašta, čuo sam i vidio to 'lijepo i pobožno' ponašanje, kao i 'veliko zajedništvo neosa i crkve'.
Precasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:21   #52
Quote:
Precasni kaže: Pogledaj post
Ljudi bio sam tamo u toj 'zajednici' (po meni sekti) godinu dana i izludili su me, a kad sam pokušao izići bilo je još većih problema! Za mene su oni sekta, a kako sam čuo ima jako puno svećenika koji ih nevole! Jedino zašto ih biskupi podržavaju su 'zvanja', ali kod njih svaki muški član koji nema djevojku po njihovom ide za svećenika... To je sve prevara. Imaju puno toga heretičnoga. Postoji i par knjiga (kritičkih o njima). Neznam da li ih se može naći kod nas, ili probajte na netu. Enrico Zoffoli (mislim da se tako piše) Hereze neokatekumenskog puta, ali izdao je on i više tih knjiga, pa probajte potražiti, ima čak i pisma ljudi koji su nezadovoljni... Uspjeli su s tom 'zajednicom' čak napraviti tolike razdore u familijama da je dolazilo i do razvoda, ako je samo jedan bračni drug u 'zajednici'. Čisti lovaši i prevaranti, ispiru mozak ljudima!!!!
Mislim da glumiš katolika jer si izrekao puno neistina. Doduše možda to radiš i iz neznanja ali jednostavno ovako ne priliči govoriti o braći Katolicima.
El Pepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:31   #53
Neznam Pepe jesi li i ti jedan od njih ili nisi, ali da samo znaš što sam sve prošao... Ne samo da sam katolik nego sam i teolog, a ako nevjeruješ to što sam ti rekao, nabavi knjigu i pričaj s nekim svećenicima, poput onih Isusovaca u Palmotićevoj. Neznaš kakva je to tortura, meni je žao. Ja sam smatrao da imam barću sa neokatekumenskog puta, ali čim sam otišao van, rekli su da mi nisu braća. Pa onda prosudi po tome. Ja svjedočim istinito i za istinu. Neznam jesi li čitao njihove statute i govore Kika. Njihovi svećenici vrijeđaju Gospodina. Ako želiš imam i snimku Kika sa susreta iz Koelna, pa se sam osvjedoči. A što sam sve svojim ušima čuo od njihovih katehista kao i svećenika. Da je Isus zaronio u naša gov.. , da se rodio u gov..ma i da to nije sve lijepo kako si mi mislimo.... Vrijeđaju ljude, govore ispovijedne tajne, iako nespominju imena ljudi koji su bili na ispovijedi. Jedan od njih podriguje i pušta plinove pod misom, za OLTAROM. PA mi ti reci da je to normalno, želiš dokaze? Nema problema, navest ću ti sve župe u kojima jesu, kakvi su, a i imena, samo mi pošalji privatnu poruku... To vrijedi i za ostale, a imam i svjedoke.
Precasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:51   #54
molio bi da precasni ako je prevaren, da nesiri dalje lazi.
Štula is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:54   #55
A koje su to laži? Molio bih te da mi to kažeš?
Precasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:04   #56
Quote:
Štula kaže: Pogledaj post
molio bi da precasni ako je prevaren, da nesiri dalje lazi.
Molio bih tebe da ako već nazivaš drugog forumaša lašcem, da barem argumentiraš gdje je i kako lagao ili prestaneš vrijeđati.

Dajem ti sad šansu da argumentiraš svoje riječi prije nego što te prijavim zbog vrijeđanja.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:07   #57
Zahvaljujem ti cp.tar, ja samo pokušavam iznijeti svoje stajalište i svoje iskustvo, koje neželim da se ikome dogodi i ponovi! Želim iznijeti to stajalište pred svima, jer se o Neokatekumenima ništa ne govori i ne priča, jer su jako zatvoreni i informacije je gotovo nemoguće dobiti. Svi koji žele saznati više neka me kontaktiraju! Hvala još jednom
Precasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:26   #58
Quote:
Precasni kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem ti cp.tar, ja samo pokušavam iznijeti svoje stajalište i svoje iskustvo, koje neželim da se ikome dogodi i ponovi! Želim iznijeti to stajalište pred svima, jer se o Neokatekumenima ništa ne govori i ne priča, jer su jako zatvoreni i informacije je gotovo nemoguće dobiti. Svi koji žele saznati više neka me kontaktiraju! Hvala još jednom
Sad ispada da Katolici trebaju slušati tebe a ne Svetog Oca koji je Neokatekumenski statut odobrio već odavno a nedavno i Liturgiju. Ipak hvala ali svaki Katolik zna koga će odabrati u ovom slučaju. Kad čovjek nije u Istini on je nemiran i nametljiv pa bio Neokatekumen, Fokolarin, Karizmatik ili samo Heretik.
Tebi želim mir i blagoslov.
El Pepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:28   #59
Quote:
El Pepe kaže: Pogledaj post
Sad ispada da Katolici trebaju slušati tebe a ne Svetog Oca koji je Neokatekumenski statut odobrio već odavno a nedavno i Liturgiju. Ipak hvala ali svaki Katolik zna koga će odabrati u ovom slučaju. Kad čovjek nije u Istini on je nemiran i nametljiv pa bio Neokatekumen, Fokolarin, Karizmatik ili samo Heretik.
Tebi želim mir i blagoslov.
Holy random capitalization, Batman!
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:31   #60
Quote:
Precasni kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem ti cp.tar, ja samo pokušavam iznijeti svoje stajalište i svoje iskustvo, koje neželim da se ikome dogodi i ponovi! Želim iznijeti to stajalište pred svima, jer se o Neokatekumenima ništa ne govori i ne priča, jer su jako zatvoreni i informacije je gotovo nemoguće dobiti. Svi koji žele saznati više neka me kontaktiraju! Hvala još jednom
Zato je još puno bolje da uredno i dalje javno pišeš. Naravno, preskačući imena i slične podatke koje nije dozvoljeno objavljivati.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.