Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2009., 05:33   #1
Eckhart Tolle

Znam da je već spomenut na ovom pdf samo kao autor svojih knjiga, ali mislim da on ipak zaslužuje malo više komentara.

Za početak bi predložio forumašima koji imaju prilike da pročitaju njegove knjige ako već nisu.

On na jedan vrlo zanimljiv i jednostavan način opisuje ono o čemu govore mnoge "istočnjačke" religije i to na način bliskom zapadnjačkom mentalnom sklopu.

Glavna njegova misao je osvjestiti sadšnji trenutak, i kaže da je naše postojanje samo u sadašnjem trenutku, prošlost nam daje samo nepotrebnu programiranost (traume), a budućnost je projekcija tj. iluzija.

Razlučuje sam proces razmišljanja i prisutnosti koja je neuznemirena mislima. što se inače postiže tehnikama meditacije.

Naglašava prisutnost u sadašnjem trenutku kao ključ duhovnog razvoja.

Zanima me komentar forumaša koji su čitali njegove knjige pa dalje možemo raspravljati.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 16:08   #2
Navodno se njegove knjige mogu downloadati s neta, pa ako ko zna link
delgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 17:29   #3
Quote:
delgirl kaže: Pogledaj post
Navodno se njegove knjige mogu downloadati s neta, pa ako ko zna link
Nema šta se neda skinuti s interneta.

Ovdje imaš hrpu linkova na neke filmove a i audiobook-ova ima i knjiga njegovih kolko oš...
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 04:27   #4
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Znam da je već spomenut na ovom pdf samo kao autor svojih knjiga, ali mislim da on ipak zaslužuje malo više komentara.

Za početak bi predložio forumašima koji imaju prilike da pročitaju njegove knjige ako već nisu.

On na jedan vrlo zanimljiv i jednostavan način opisuje ono o čemu govore mnoge "istočnjačke" religije i to na način bliskom zapadnjačkom mentalnom sklopu.

Glavna njegova misao je osvjestiti sadšnji trenutak, i kaže da je naše postojanje samo u sadašnjem trenutku, prošlost nam daje samo nepotrebnu programiranost (traume), a budućnost je projekcija tj. iluzija.

Razlučuje sam proces razmišljanja i prisutnosti koja je neuznemirena mislima. što se inače postiže tehnikama meditacije.

Naglašava prisutnost u sadašnjem trenutku kao ključ duhovnog razvoja.

Zanima me komentar forumaša koji su čitali njegove knjige pa dalje možemo raspravljati.
Kad sam pročitao Moć sadašnjeg trenutka mnoge su mi se stvari počele slagati u glavi i zapravo naučio sam uživati u najbanalnijim stvarima.

Preporučio bih svakome da to podigne i pročita.

Tolle rules.
__________________
ha, Bože moj....
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 07:36   #5
Quote:
alcatraz kaže: Pogledaj post
Kad sam pročitao Moć sadašnjeg trenutka mnoge su mi se stvari počele slagati u glavi i zapravo naučio sam uživati u najbanalnijim stvarima.

Preporučio bih svakome da to podigne i pročita.

Tolle rules.
Ako još možeš pročitati i Novu zemlju puno se toga posloži
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 10:20   #6
I ja sam počela primjenjivati sadašnji trenutak..kad mi mozak počne "brinuti" zbog budućnosti ili vrtiti prošlost vratim se u sadašnji trenutak..jer on jedini postoji ..

Uglavnom, moć sadašnjeg trenutka treba pročitati i živjeti.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 03:58   #7
ja jesam (koji ja jesam)

Moć sadašnjeg trenutka sam čitao mjesecima, a onda sam iznanada shvatio sva pitanja za kojima sam dugo tragao:

Biblija - sad shvačam u potpunosti sve one usporedbe o kojima govori Isus kao
i ostalo iz novog zavjeta.. a sve je tako jednostavno

sad znam što je raj a što pakao, znam da mogu opet za ovog života u raj,
u stvari svi smo mi u ovom životu već bili u raju ali....

spoznao sam što je to kraljevstvo božje ( nebesko ), kao i da ne moram prvo
umrijeti pa da dospijem tamo

mistična ljubav, sreča, zdravlje, sve se tako lijepo uklapa......

Ali to je teorija, sad me čeka drugi dio - praksa. već sam jedanput doživio
u meditaciji nešto kao čista svijest, bio sam na mjestu gdje misli izviru i vidio sam ih kako izviru....

sad bih želio doživjeti stanje - ja jesam

neka se netko javi tko je to stanje već iskusio !!!
spartacus 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 11:26   #8
Tolle je majstor. Njegove su me knjige izvukle iz višegodišnjeg pakla depresije i suicidalnog stanja. Najiskrenije preporučam svakome tko si želi pomoći da to pročita. Trebalo bi to uvrstiti u lektiru u školama.

Evo linkova:
Moć sadašnjeg trenutka
Nova Zemlja
Tišina govori
Moc sadašnjeg trenutka u praksi
duron1942 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 01:06   #9
Quote:
spartacus 1 kaže: Pogledaj post
Moć sadašnjeg trenutka sam čitao mjesecima, a onda sam iznanada shvatio sva pitanja za kojima sam dugo tragao:

Biblija - sad shvačam u potpunosti sve one usporedbe o kojima govori Isus kao
i ostalo iz novog zavjeta.. a sve je tako jednostavno

sad znam što je raj a što pakao, znam da mogu opet za ovog života u raj,
u stvari svi smo mi u ovom životu već bili u raju ali....

spoznao sam što je to kraljevstvo božje ( nebesko ), kao i da ne moram prvo
umrijeti pa da dospijem tamo

mistična ljubav, sreča, zdravlje, sve se tako lijepo uklapa......

Ali to je teorija, sad me čeka drugi dio - praksa. već sam jedanput doživio
u meditaciji nešto kao čista svijest, bio sam na mjestu gdje misli izviru i vidio sam ih kako izviru....

sad bih želio doživjeti stanje - ja jesam

neka se netko javi tko je to stanje već iskusio !!!
Posložio je mnoga pitanja u jednu logičku cjelinu.
Shvatiš i zašto su ljudi u stanju zakomplicirat i životi i religiju i međuljudske odnose....
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 13:50   #10
Smile

Quote:
alcatraz kaže: Pogledaj post
Kad sam pročitao Moć sadašnjeg trenutka mnoge su mi se stvari počele slagati u glavi i zapravo naučio sam uživati u najbanalnijim stvarima.

Preporučio bih svakome da to podigne i pročita.

Tolle rules.
Stvarne knjige u pdf-u koje se prodaju na Amazonu, a i Algoritmu ak ih imaju

vrijede ziher preko 600 kn u prodaji

nije virus...vec cisto dijeljenje znanja

http://tinyurl.com/Mocsadasnjegtrenutka


http://tinyurl.com/RhondaByrneTajna

http://tinyurl.com/sustavnadogradnje

http://tinyurl.com/MisliIpostaniBogatNapoleonHill

http://tinyurl.com/ZlatnapravilaHill

http://tinyurl.com/365korakadosamopouzdanja

http://tinyurl.com/RobertGreen48zakonamoci
scorpius7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 23:14   #11
Je li on autor knjige "Polje"? Je li netko to pročitao? Kakva vam je ta knjiga?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 19:05   #12
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Je li on autor knjige "Polje"? Je li netko to pročitao? Kakva vam je ta knjiga?
http://www.4shared.com/account/file/...t_-_Polje.html
srchek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 19:13   #13
upravo čitam knjigu Moć sadašnjeg trenutka (iman još 20-ak str.),na početku sam bila oduševljena no malo po malo shvaćam koliko on zapravo ne daje dovoljno prostora mašti,ukoliko se usredotočimo isključivo na sadašnji trenutak i razmišljamo o realnosti i stvarima koje nas okružuju ispuštamo predivan svijet mašte.
mašta nam je potrebna,hm,ok rekao je da se vratimo u prošlost ili da otplovimo u budućnost nakratko kad nam je to potrebno ali ne znam..mislim da nam je mašta i sanjarenje potrebno.kako stvarati.. (mislim na umjetnost)hm..
srchek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 06:24   #14
Quote:
srchek kaže: Pogledaj post
upravo čitam knjigu Moć sadašnjeg trenutka (iman još 20-ak str.),na početku sam bila oduševljena no malo po malo shvaćam koliko on zapravo ne daje dovoljno prostora mašti,ukoliko se usredotočimo isključivo na sadašnji trenutak i razmišljamo o realnosti i stvarima koje nas okružuju ispuštamo predivan svijet mašte.
mašta nam je potrebna,hm,ok rekao je da se vratimo u prošlost ili da otplovimo u budućnost nakratko kad nam je to potrebno ali ne znam..mislim da nam je mašta i sanjarenje potrebno.kako stvarati.. (mislim na umjetnost)hm..
Zato sam rekao da je to originalna knjiga (mada kako je već rečeno da je ta mudrost davno iznesena u advaita vedanti) i ona promatra nas, ne okolnosti toliko, već našu reakciju koja je uglavnom uvjetovana nedostatkom prisutnosti (ili svjesnosti) i time se bavi.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 04:03   #15
Quote:
srchek kaže: Pogledaj post
upravo čitam knjigu Moć sadašnjeg trenutka (iman još 20-ak str.),na početku sam bila oduševljena no malo po malo shvaćam koliko on zapravo ne daje dovoljno prostora mašti,ukoliko se usredotočimo isključivo na sadašnji trenutak i razmišljamo o realnosti i stvarima koje nas okružuju ispuštamo predivan svijet mašte.
mašta nam je potrebna,hm,ok rekao je da se vratimo u prošlost ili da otplovimo u budućnost nakratko kad nam je to potrebno ali ne znam..mislim da nam je mašta i sanjarenje potrebno.kako stvarati.. (mislim na umjetnost)hm..
Kreativnost moze samo proisteci iz sadasnjeg trenutka i ako si oslobodjen mentalnih obrazaca ponasanja...ako si tjeras masti na volju da nesto stvori...stvorit ce...ali neces biti zadovoljna time...bit je da prvo ti stvaras ono sto je za tebe kreativno i mastovito...pa tek onda drugima ce biti (naravno ko cijeni i razumije umjetnost)
__________________
Be water my friend!
JannyJan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:40   #16
U biti ste u pravu i jedan i drugi (Harmonije i chamonix), kada mislimo da ega nema, on postaje suptilniji (da ne kažem podliji), ali to je ujedno i znak da smo sad svjesniji (razvijeniji), pa i naš protivnik (um) mora biti malo podliji dok ga konačno ne nadjačamo.

Mislim da knjiga kao ni istočnjački koncepti (barem kad je u pitanju Vedanta) ne govori o potiskivanju, nego o suočavanju i svjesnom otpuštanju. Samo što on to govori kroz sadašnji trenutak, jer svijest je u sadašnjme trenutku, prošlost i budućnost su umotvorine koje stvaraju traume i projekcije.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 17:30   #17
Wink Eh...

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
U biti ste u pravu i jedan i drugi (Harmonije i chamonix), kada mislimo da ega nema, on postaje suptilniji (da ne kažem podliji), ali to je ujedno i znak da smo sad svjesniji (razvijeniji), pa i naš protivnik (um) mora biti malo podliji dok ga konačno ne nadjačamo.

Mislim da knjiga kao ni istočnjački koncepti (barem kad je u pitanju Vedanta) ne govori o potiskivanju, nego o suočavanju i svjesnom otpuštanju. Samo što on to govori kroz sadašnji trenutak, jer svijest je u sadašnjme trenutku, prošlost i budućnost su umotvorine koje stvaraju traume i projekcije.
Nezgodno je govoriti o tim stvarima.
Maharshi ne pripada nikakvoj sampradayi, iako bi se iz nekih njegovih kazivanja to moglo zaključiti: on je i sâm to nekoliko puta ponavljao: da se ne poklapa ono što on kaže sa advaitom; nego advaita da se slučajno poklapa sa dijelom onoga što on pripovijeda.
Osim toga Ramana nije dobio ni formalno ni neformalno obrazovanje: ni institucionalno, niti od neke individue: on svojim primjerom stoji i na početku i na kraju svoga učenja.
Poput Tollea.
Edix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 16:49   #18
Pročitao sam Moć sadašnjeg trenutka u praksi, knjiga je odlična preporćujem svakome,nemam bas namjeru čitat drugu knjigu jer po sadrzaju sam vidio da je sve ukrtatko opisano u praksi.
Teško će meni bit da ne budem opterećen mislima.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 15:10   #19
Quote:
kinara kaže: Pogledaj post
Jedini "zeznuti" dio s Tolleom je što on zapravo uopće ne daje konkretne savjete (doduše, nisam čitala onaj dio U Praxi... hm).
Ako postavlja dobra pitanja savjeti ti ne trebaju.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 15:22   #20
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Ako postavlja dobra pitanja savjeti ti ne trebaju.
Točno. Savjetnika je ionako previše. Svi daju nekakve recepte za koje se zaklinju da će djelovati, ako ih se striktno držimo, pa "svete" knjige itd.
Tolle ne daje "ništa", ali tako daje sve što je moguće "dati".
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.