Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 13:48   #1
strip "Mouse"

Radnja stripa "Mouse" se odvija za vrijeme 2. svjetskog rata, miševi su dobri, a mačke (ako sam dobro zapamtio) su loše i glume njemce.
Htio bih ga kupiti, ali ne znam gdje i za koliko novaca.
Da li netko zna gdje bih ga mogao naći?
Ako se dobro sjećam, o tome stripu sam čitao na webu na www.tportal.hr ili monitor.hr.
pbaburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 15:52   #2
strip se zove maus. miševi su židovi, mačke su nacisti. strip je radio art spiegelman i u knjizi se radi o njegovom ocu vladeku koji je preživio konc logore u poljskoj, prije svega auschwitz/birkenau. hrvatski prijevod možeš kupiti tu (ako si u zagrebu prošetaš se do striparnice), ali za potpuni doživljaj ipak bi preporučio engleski. radi se o jednom od najboljih, najozbiljnijih i najmučnijih stripova ikad.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 18:51   #3
Možeš kupiti u specijaliziranim striparnicama (Stripovi na kvadrat, Libellus u Zagrebu, Babilon u Đakovu isl.), ali vidio sam taj strip i u Profilovim i u Algoritmovim trgovinama. Od svih tih prodavaonica možeš naručiti i putem interneta ili na superknjizara hr.

Cijena se kreće od 130 kuna ( u Libellusu http://www.sklibellus.com/info.php?id=862 ) naviše.

Strip je svakako mučan, a dirljivo je što autor nije prikrivao ni rasizam svog oca koji je toliko zlo pretrpio zbog rasizma drugih.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 20:29   #4
O Mausu sam čuo izvanredne stvari, pa ga odlučih kupiti.

Samo se dvoumim, da uzmem na hrvatskom ili engleskom jeziku?
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 21:34   #5
Pročitao ga, odličan je! Toplo preporučam svima.
Storm7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.