Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2007., 22:45   #1021
Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
iliti sve pod tepih..samo da nemoraš poduzeti nešto..nagrada za kukavičluk = jadan život.

Bar si priznaj to.
A da pustite ženu da bude ta iznimkla koja potvrdjuje pusta pravila?

Jebem mu mater, pa ako ona vidi da stvari kreću na bolje, zašto joj ići podrezivati krila? Ako ih slomi, slomit će ih sama. I znati da je do zadnjeg trenutka pokušavala, vjerovala i davala sve od sebe. Tek tad otići mirna. Očito joj to treba.

Osobno, ne koristim te metode. Niti ih savjetujem, ali vjerujem da ima situacija kad dosita prelako pustimo sve. Sve što je SW napisala meni bi odavno bilo previše, ali ja nisam ona. Nitko od nas ne zna ono što je doista izmedju njih.

Sretno ti, SW.
trailer is offline  
Old 02.11.2007., 15:06   #1022
Quote:
trailer kaže: Pogledaj post
A da pustite ženu da bude ta iznimkla koja potvrdjuje pusta pravila?

Jebem mu mater, pa ako ona vidi da stvari kreću na bolje, zašto joj ići podrezivati krila? Ako ih slomi, slomit će ih sama. I znati da je do zadnjeg trenutka pokušavala, vjerovala i davala sve od sebe. Tek tad otići mirna. Očito joj to treba.

Osobno, ne koristim te metode. Niti ih savjetujem, ali vjerujem da ima situacija kad dosita prelako pustimo sve. Sve što je SW napisala meni bi odavno bilo previše, ali ja nisam ona. Nitko od nas ne zna ono što je doista izmedju njih.

Sretno ti, SW.
hvala ti

da, stvari su odmakle ka boljemu. istina, bude crnih dana kad zapadnem u sumnje, ali moram priznati da se on jako, jako trudi.
__________________
obitelj i prijatelji nikada ne izlaze iz mode.
second wife is offline  
Old 06.12.2007., 08:34   #1023
Quote:
jelena2 kaže: Pogledaj post
Ne znam jesi li čitala o mom problemu jer mi se na neki način čini sličan tvojem. Nemoj slušati priče o tome da će biti drukčije kada dobiješ svoje dijete (pretpostavljam da ga nemaš). Nemoj nikako planirati dijete prije nego što razriješiš situaciju i sama sa sobom i s njim jer to neće ništa popraviti, osjećati ćeš se još gore. Sada se stalno nabraja za dobrobit djece treba i to i to i to... kada dobiješ svoje dijete stvari se neće promijeniti - ispada da tvoje dijete nije isto samo dijete i proživljava neke stvari na način kao i sva druga djeca... nažalost imam osjećaj da moje dijete "plaća mamin grijeh" udaje za rastavljenog. To nikoga nije briga što moje dijete osjeća i vidi napetu situaciju, što to i na njega mora utjecati kada su odnosi poremećeni... to nije bitno i na to se ne pazi, pazi se samo da djeca iz prvog braka ne osjete razvod, ne osjete da je mama nezadovoljna..na to sve sve jako pazi a zaboravlja se da je i moje dijete "samo dijete" koje nije ni zašto krivo a plaća..
Žao mi je što sam možda previše unijela svoj slučaj u ovo ali sam nekako osjetila potrebu prikazati rasplet jednog slučaja koji je počeo na identičan način kao i tvoj i pokušavala sam razumijeti, razgovarati s njim, promijeniti nešto ali ne ide... previše se mi "druge" nadamo da možemo imati zasluženo mjesto-biti supruga u svakom smislu. Nažalost se pokazuje iz dana u dan da je prva uvijek prva, a što je najgore da su i djeca iz prvog braka najvažnija... eto nisam baš optimistična ali sam iskrena
Želim ti svu sreću i da uspiješ nekako riješiti svoje probleme, nemoj samo zaboraviti sebe moraš si biti najvažnija jer se nitko neće previše brinuti za sebe nego ti sama... i nemoj brzo odustati, ja se i dalje unatoč svemu trudim spasiti ako se nešto da...
i ja imam slično iskustvo, samo što sam ja na vrijeme uhvatila svu gorkost situacije. taj rastavljeni mi je stalno govorio da me voli, da me želi ženit, da ovo, da ono, a onda je svako malo pao u dvojbu o tome što zapravo želi jer su ga djeca i bivša 'vukli' nazad. to mi se nije sviđalo, ali sam mislila, tako je kako je, on ima djecu i odgovornost i tu se ništa ne može promijeniti. i ne može. pitanje je samo bilo da li ja želim živjeti s tim čovjekom, ulagati svu svoju ljubav i vrijeme na nešto što je polovično i u čemu nikad neću biti prva. za mene je odgovor bio -ne. dosta sam dugo i čekala da se stvari promijene. tolko dugo dok nisam shvatila da nikad neće i da se trebam odlučiti.
__________________
Dođoh-vidjeh-odoh...
vesela_ovčica is offline  
Old 06.12.2007., 08:38   #1024
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
cuj stara...nemate djece jos vas dvoje- hvala bogu.rastavi se sto prije i nađi nekog drugog.
oprosti nisam bas sve procitao postove od pocetka jer je ovo preraslo u knjigu, ali koliko sam vidio dovoljno je.
rastavi se sto prije od njega jer zasluzujes vise.i ne sumnjaj da ces to i dobiti.
'samoca' je vec dobitak u odnosu na ovo sto sad imas. neprocjenjivi.
bjezi od te bolesne priče u kojoj si se našla.
by the way , koliko imas godina?
potpuno se slažem. najviše iz iskustva. samoća je dobitak, iako se čini da nije. i to je jedini izlaz iz toga...
__________________
Dođoh-vidjeh-odoh...
vesela_ovčica is offline  
Old 29.02.2008., 11:01   #1025
Pozdrav svima! Evo me opet, nakon duzeg vremena. Sve je bolje nego prije. Sve je lakse. Nikada to nece biti posve po mojoj mjeri, ali bolje je. Bolje se slazemo, vise razumijemo, on se nekako sabrao. Ex je stavio na njeno mjesto iako ona uvijek koristi priliku za kojekakve ulete. Medjutim, to mene ne smeta jer se on sad drukcije postavlja. Vise gleda mene, nas. Klinci su ponekad dobri, ponekad zlocesti jako. Kao i sva druga djeca. Bude meni njih zao sto su tako zapusteni, higijenski i odgojno, ali ja tu ne mogu nista. Brinem se o njima kad su s nama jednako kao i prije. Od ostatka se ucim ograditi. Ponekad me jezivo umore jer tata se cesto izuvce, druzi se kao fikus :-), ali naucila sam i tu kako reci, kako se postaviti.
__________________
obitelj i prijatelji nikada ne izlaze iz mode.
second wife is offline  
Old 29.02.2008., 11:12   #1026
Quote:
second wife kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Evo me opet, nakon duzeg vremena. Sve je bolje nego prije. Sve je lakse. Nikada to nece biti posve po mojoj mjeri, ali bolje je. Bolje se slazemo, vise razumijemo, on se nekako sabrao. Ex je stavio na njeno mjesto iako ona uvijek koristi priliku za kojekakve ulete. Medjutim, to mene ne smeta jer se on sad drukcije postavlja. Vise gleda mene, nas. Klinci su ponekad dobri, ponekad zlocesti jako. Kao i sva druga djeca. Bude meni njih zao sto su tako zapusteni, higijenski i odgojno, ali ja tu ne mogu nista. Brinem se o njima kad su s nama jednako kao i prije. Od ostatka se ucim ograditi. Ponekad me jezivo umore jer tata se cesto izuvce, druzi se kao fikus :-), ali naucila sam i tu kako reci, kako se postaviti.

hej sec
divno cuti da si dobro
hura za tebe i za vasu ljubav...
svi ti problemi mora da su bili samo obicni pocetnici problemi navikavanja....
sad ce ici samo na bolje
__________________
Boze, daj mi snage da promijenim ono što mogu promijeniti.Boze, daj mi strpljenja da prihvatim ono što ne mogu promijeniti.
I, daj mi mudrosti da razlikujem to dvoje.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=9...&postcount=404
StellaNova is offline  
Old 29.02.2008., 11:51   #1027
Smile

[QUOTE=StellaNova;12867321][B][COLOR="Navy"] hej sec
divno cuti da si dobro
hura za tebe i za vasu ljubav...
svi ti problemi mora da su bili samo obicni pocetnici problemi navikavanja....
sad ce ici samo na bolje:
__________________________________________________ _______

nadam se stella. iskreno se nadam. prosla godina mi je bila jako, jako teska. vise je ne bi nikada ponovila niti bi ikome preporucila upustanje u slicno.

srecom, a valjda i obostranim trudom bolje nam je. jos i sad je on inertan, neorganiziran, nekoncentriran, zivcan, pravi jezivi nered posvuda, ali je sto se tice stvari koje su mene najvise boljele bolje. ex je stavljena na ex mjesto, uz njenu veliku ljutnju i veliki otpor i uz njeno ratovanje iz svog mogucege oruzja. to je dobro. mi se sad mozemo baviti jedno drugim i medjusobnim uskladjivanjem.
__________________
obitelj i prijatelji nikada ne izlaze iz mode.
second wife is offline  
Old 01.05.2008., 12:14   #1028
Quote:
second wife kaže: Pogledaj post
Benny, ti samo osudjujes, presudjujes i slicno tome. Sorry, ali tvoji komentari mi nista ne pomazu, a ne vjerujem da su zanimljivi drugima.

Da, vjencali smo se jer je to bio jedini problem oko kojeg smo se svadjali. JEDINI. Mislili smo da ce se to rijesiti. On je mislio da ce se znati postaviti i da ce ex "oladiti". Ja sam mislila da ce se stvar svesti u okvire koji su za mene podnosljivi.
U mom braku je JEDINI problem bila njegova prevara. JEDINI!!!
Kako ne shvaćaš da taj jedini problem može signalizirati milijun drugih problema. Mislim da su i vaši brojniji, a ovaj je katalizator i ti si se na njega fokusirala...razmisli...možda druge probleme ne želiš vidjeti?!

Još me zanima poziva li TVOJA obitelj na vaše proslave njegovu djecu???
Silencium is offline  
Old 03.05.2008., 22:27   #1029
Dragi moji kada se u braku pojavi kriza onda treba da se pokaze zrelost. Tako i kod ulaska u brak sa covjekom koji ima djecu iz prvog braka. Da se nadjem kojim slucajem u nedaj boze toj situaciji onda bih mislila na slijedece:

1. Razlog razvoda - ljubavnica ili neslaganje
2. Djeca - DOZIVOTNA OBAVEZA a ne kucni ljubimac koji se odredjenim danima u tjednu treba prosetati po parku , pomilovati , nahranizi i eventualno povesti sa sobom na G.O. ( ima tu i skola, i sportske aktivnosti , i bolesti , i igranje, i razvoj i iiiiiiii )
3.Ta ex je samo jedan dio njegovog zivota a jos je more ljudi koji su bili dio njihovog zivota....

..... rijetki su drugi brakovi za koje znam da su bolji od prvih....
majaaa04 is offline  
Old 03.05.2008., 23:21   #1030
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
U mom braku je JEDINI problem bila njegova prevara. JEDINI!!!
Kako ne shvaćaš da taj jedini problem može signalizirati milijun drugih problema. Mislim da su i vaši brojniji, a ovaj je katalizator i ti si se na njega fokusirala...razmisli...možda druge probleme ne želiš vidjeti?!

Još me zanima poziva li TVOJA obitelj na vaše proslave njegovu djecu???

draga, ti ocito nisi pratila moj topic. ja zivim 2000 km daleko od svoje obitelji, prijatelja. dosla sam tu di jesam samo radi njega.

za sad nemamo drugih problema osim ovoga o kojem sam pisala i koji smo uspjeli donekle rijesiti.
__________________
obitelj i prijatelji nikada ne izlaze iz mode.
second wife is offline  
Old 03.05.2008., 23:24   #1031
Quote:
majaaa04 kaže: Pogledaj post
Dragi moji kada se u braku pojavi kriza onda treba da se pokaze zrelost. Tako i kod ulaska u brak sa covjekom koji ima djecu iz prvog braka. Da se nadjem kojim slucajem u nedaj boze toj situaciji onda bih mislila na slijedece:

1. Razlog razvoda - ljubavnica ili neslaganje
2. Djeca - DOZIVOTNA OBAVEZA a ne kucni ljubimac koji se odredjenim danima u tjednu treba prosetati po parku , pomilovati , nahranizi i eventualno povesti sa sobom na G.O. ( ima tu i skola, i sportske aktivnosti , i bolesti , i igranje, i razvoj i iiiiiiii )
3.Ta ex je samo jedan dio njegovog zivota a jos je more ljudi koji su bili dio njihovog zivota....

..... rijetki su drugi brakovi za koje znam da su bolji od prvih....
1. on nije bio ozenjen. zivjeli su skupa 5 godina, dobili dvoje djece jedno iza drugoga, svadjali se i onda svako svojim putem.
2. ja djecu jako volim i mi se divno slazemo i ex to zna i to joj je ok
3. ljudi koji su bili dio njegovog zivota su bili. ja nemam nista s njim. oni su BILI. ja se bavim onima koji su sad dio njegovog zivota na ovaj ili onaj nacin.

nisi citala moj topic. ex on nije ozenio. prije ex je bio ozenjen dugi niz godina i nije imao djece.
__________________
obitelj i prijatelji nikada ne izlaze iz mode.
second wife is offline  
Old 03.05.2008., 23:31   #1032
u svakom slucaju, mi smo sad ok. uspjevamo se dogovoriti. ex je uz svoju ljutnju stavljena na mjesto koje odgovara i meni i njemu. djeca su dobro. na tom polju funkcionira sve ok i ex je zadovoljna sa tim segmentom. ona nikada nece biti zadovoljna s tim da ne moze ulaziti u nas zivot kad zeli i kako zeli. na srecu on i ja smo tu postigli dogovor i zajednicki stav. mi jesmo razliciti i nije to sve lako uskladiti. kao sto rekoh, ne bi ovu avanturu nikome preporucilila sad kad znam sto koliko stoji :-)
__________________
obitelj i prijatelji nikada ne izlaze iz mode.
second wife is offline  
Old 03.05.2008., 23:56   #1033
Quote:
Quote:
second wife kaže: Pogledaj post
1. on nije bio ozenjen. zivjeli su skupa 5 godina, dobili dvoje djece jedno iza drugoga, svadjali se i onda svako svojim putem.
Po meni papir nije najbitnija stvar u zivotu. Oni su zivjeli skupa, skupa izrodili djecu i skupa planirali buducnost te djece

Quote:
2. ja djecu jako volim i mi se divno slazemo i ex to zna i to joj je ok
Ti djecu volila ili ne moras prihvatiti jer ne vjerujem da bi on bio majmun i usao u brak s tobom a da to nije bila elementarna stvar prilikom prvih razgovora o vasoj zajednickoj buducnosti. Nisam rekla nista za tebe i odnos s djecom , nego za njeg a i njegove obaveze prema djeci. Ja licno bih trazila od mog muza , da smo se ne daj boze razisli, da preuzme na sebe i dio svakodnevnih obaveza naseg sina: treninzi , skola stranog jezika , redovna skola ,roditeljski sastanci, vannastavne aktivnosti ( pa bogami i kada je bolestan ) jer na sve smo ga zajedno ukljucili i zajedno dijelili te obaveze . Zar bi trebalo dijete to sve prekinuti zasto sto tata sada ima drugih obavceza ? Ako je tako neka se gospodin tata totalno odrekne djece pa da znaju da ga nemaju . Nikada ne bih dozvolila da ja sve sama brinem i na kraju krajeva ne bih sama snosila odgovornost " za nas zajednicki projekat " . Ili partnerski odnos ili totalni raspad.

3. ljudi koji su bili dio njegovog zivota su bili. ja nemam nista s njim. oni su BILI. ja se bavim onima koji su sad dio njegovog zivota na ovaj ili onaj nacin. Kako mislis ljudi su BILI ? Jesu li svi pomrli ili su mu svi raniji prijatelji bili toliko povrsni da nijednog zajednickog sa EX nije zadrzao !?

nisi citala moj topic. ex on nije ozenio. prije ex je bio ozenjen dugi niz godina i nije imao djece.


Kada si ga ti upoznala - dok je bio sa EX ili kasnije ?
majaaa04 is offline  
Old 05.05.2008., 12:22   #1034
Quote:
majaaa04 kaže: Pogledaj post
[/B]

Kada si ga ti upoznala - dok je bio sa EX ili kasnije ?
kasnije. ex je vec bila otisla. bio je sam godinu dana. kad sam poslije upoznala i ex to upoznavanje je bilo proslo normalno, kulturno.
__________________
obitelj i prijatelji nikada ne izlaze iz mode.
second wife is offline  
Old 05.05.2008., 12:30   #1035
Ja licno bih trazila od mog muza , da smo se ne daj boze razisli, da preuzme na sebe i dio svakodnevnih obaveza naseg sina: treninzi , skola stranog jezika , redovna skola ,roditeljski sastanci, vannastavne aktivnosti ( pa bogami i kada je bolestan ) jer na sve smo ga zajedno ukljucili i zajedno dijelili te obaveze . Zar bi trebalo dijete to sve prekinuti zasto sto tata sada ima drugih obavceza ? Ako je tako neka se gospodin tata totalno odrekne djece pa da znaju da ga nemaju . Nikada ne bih dozvolila da ja sve sama brinem i na kraju krajeva ne bih sama snosila odgovornost " za nas zajednicki projekat "
------------------------

ovo bi ti trazila. ovdje ex to ne trazi. ono sto je ona trazila je njegovo drustvo za sebe. vjerojatno nisi pratila topic pa ti se iz ovih odlomaka ucinilo da je prica drukcija.
za primjer...nazivanja pred ponoc radi svog diplomskog rada, nazivanje subotom iza 22 navecer radi posudbe lonca za juhu, a zivi u gradu udaljenom od nas pola sata voznje autom i tamo ima roditelje, sestru, prijatelje.....ne spada u brigu za djecu. uglavnom, ovaj tema je za mene pase jer smo mi to stavili u okvire koji su nama pasali. rado bi i zatvorila topic jer nemam vise nista za reci. sve je receno.
__________________
obitelj i prijatelji nikada ne izlaze iz mode.
second wife is offline  
Old 05.05.2008., 12:33   #1036
Kako mislis ljudi su BILI ? Jesu li svi pomrli ili su mu svi raniji prijatelji bili toliko povrsni da nijednog zajednickog sa EX nije zadrzao !?

on i ex nisu imali zajednickih prijatelja. niti jednoga. bili su skupa 5 godina. on je imao prijatelje sa prvom zenom od kojih ga je vecina (ako ne i svi) napustili nakon rastave. ex nije bila prijatelj ni s jednim od tih ljudi.
__________________
obitelj i prijatelji nikada ne izlaze iz mode.
second wife is offline  
Old 05.05.2008., 12:58   #1037
upravo sam poslala zamolbu za zatvaranje topica jednom od moderatora. razlog tome je sto se tema iscrpila. sve je vec receno i svako daljnje pricanje bi bilo tek puko ponavljanje. i onako je topic prerastao u esej. :-) :-)pocela sam ga pisati kad mi je bilo jako, jako tesko, kad sam bila osamljena i trebala sam s nekim podijeliti sav svoj jad, nezadovoljstvo i ostale osjecaje. kao sto sam rekla, stvari su se u mom zivotu poslozile tako da su i meni podnosljive. hvala svima koji su ovdje pisali i cija su mi osobna iskustva, savjeti i komentari pomogli da iznadjem neki svoj put.
pozdrav,
second wife
__________________
obitelj i prijatelji nikada ne izlaze iz mode.
second wife is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.