Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 22:40   #81
Ako je to istina, moje najdublje poštovanje Karlu Marxu.
Ave Satanas!
Ave Satanas!
Ave Satanas!
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 01:40   #82
Faljen Isus i Marija


Nešto da se vratimo na temu:

Sv. Josemaria Escriva, Put:

279. Mnogi ljudi gledaju površno, prizemno, u dvjema dimenzijama. Kad počneš živjeti nadnaravnim životom, dobit ćeš od Boga treću dimenziju, dubinu, pa ćeš otkriti reljefnost, težinu i puninu.

301. Jedna tajna. Javna tajna: svjetske krize nastaju zbog krize svetaca. Bog želi šačicu "svojih" na svakom polju ljudskog djelovanja. Tada će biti "pax Christi in regno Christi" - "mir Kristov u kraljevstvu Kristovom".

694. Ne znam zašto se strašiš. Kristovi su neprijatelji uvijek bili najmanje objektivni. Nakon što je Lazar ustao od mrtvih, normalno bi bilo da su tada pokleknuli i priznali Kristovo božanstvo. Ali ne: Ubit ćemo toga koji život daje, rekoše. Isto je i danas.



Smrt Patentu, Sloboda Hakerima!

Bog i Hrvati
slobodnahrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 10:17   #83
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Templara ili Opusa?
Opusa.

Digurali su iz samobičevanja i inih gluposti samoranjavanja do tradicionalnog pijenja "krvi Isusove" - treba samo malo otvoriti oči i vidjeti o čemu se doslovno radi.
No to treba i dokazati a vrlo su zatvorena skupina.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 10:51   #84
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Opusa.

Digurali su iz samobičevanja i inih gluposti samoranjavanja do tradicionalnog pijenja "krvi Isusove" - treba samo malo otvoriti oči i vidjeti o čemu se doslovno radi.
No to treba i dokazati a vrlo su zatvorena skupina.
ne znam za pijenje krvi, ali ovo ostalo stoji.

vidim kažnjavanje tijela kao praksu u najmanju ruku izopačenu. nemam dojam da bi Isus poticao svoje učenike da čine isto.

dosta sam davno čitala dijelove Escrivina Puta, ali sam odustala i nisam ga pročitala cijelog. imala sam dojam da je autor bio bijesan čovjek; nije pisao kao ostali svećenici.

iznenadilo me kad sam kasnije saznala da nisam bila jedina s tim dojmom. bilo je čini mi se 7 ili 9 ljudi koji se nisu slagali sa njegovim proglašenjem svetim, iz upravo tog razloga; a oni su bili ljudi koji su mu bili bliski, dakle dobro upoznati s njim kao čovjekom, ili s njegovim radom i životom.
naime, Escrivu su doživljavali upravo kao čovjeka sklonog bijesu, što svakako nije atribut sveca. ali njihova svjedočanstva nisu uzeta u obzir - saslušan je samo jedan. i Escriva je proglašen svetim. krajnje ekspeditivno.

on je najkontrovezniji svetac među ljudima koje je proglasio Ivan Pavao, a znate da je on bio poprilično revan na tom polju.

postala sam link na ovo, ali mi post nitko nije komentirao.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...8&postcount=44

molim vas da pročitate intervju u linku.
Mostly Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 11:37   #85
Quote:
slobodnahrv kaže: Pogledaj post
Faljen Isus i Marija


Nešto da se vratimo na temu:

Sv. Josemaria Escriva, Put:

Ma baš si našao "sveca" (Josemarija Escriva) utemeljitelja "Opus Dei-a" koji je toliko "svet" da je već 1931. aplaudirao Hitleru i njegovom fašizmu dok se Hitler tada uspinjao na vlast. Prethodno je već, do vrata, bio i u dupetu Francovog fašizma u Španiji.

"Opus-Dei", u prijevodu znači "Božje djelo", i tko je to Josemariji Escrivi dao za pravo, da u ime Boga, naziva nešto što je sam izmislio i utemeljio (prvotno, kao svoju vlastitu sektu) a ne sam Bog ?!
Tako je to uvijek bilo sa klerofašističkim vjerskim-fanaticima (svih boja) koji u svojim bolesnim-umovima, jelte, "čuju Božje glasove" pa se onda tako rado uguravaju u moćnu ulogu samog Boga.
Dobro je poznato, kako i shizofreničari često "čuju glasove" u svojim bolesnim tintarama.
Pihh ... ljahh..., kave li bolesne (ne)moći.
Mogu i ja sada reći, da je sve ovo, što sam ovdje upravo napisao, meni "rekao Božji gas".

Vidim da si teški dogmata s kojima, u pravilu, ne diskutiram, ali evo, ovaj put nisam mogao odtrpjeti ove tvoje budalaštine.

Stoga, još jednom:
http://www.antikvarijat-studio.hr/sh..._id=42029&act=

Zadnje uređivanje Kiamos : 07.01.2009. at 12:29.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 11:55   #86
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Opusa.

Digurali su iz samobičevanja i inih gluposti samoranjavanja do tradicionalnog pijenja "krvi Isusove" - treba samo malo otvoriti oči i vidjeti o čemu se doslovno radi.
No to treba i dokazati a vrlo su zatvorena skupina.
Pa neka se bičuju, neka si i pucaju u glave za pokoru, nemam apsolutno ništa protiv.. zapravo, u tome ih iskreno podržavam. Zašto bih ja prljao ruke, kad to mogu oni sami..
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:32   #87
Quote:
Mostly Harmless kaže: Pogledaj post
molim vas da pročitate intervju u linku.
Hm da, nisam prije vidjela link.
Po meni jedina istina je ji-ching. Onaj simbol. Sve se u konačnici pretvara u svoju suprotnost. Tako je i Opus Dei dogurao u vlastiti sotonizam. Čisti.
Čovjek je društveno biće i živi u krdima. Potpuno je nemoguće da se u određeno krdo ne infiltrira neki idiotski element koji ne razumije ideju. To se događa u okviru 6 mjeseci do godine dana. I u pravilu je fanatik jer tako mora biti. Ne može biti normalan, budući da normalan čovjek nije karizmatičan.

Potom je logički slijed da dolazi do infiltriranja pogrešnih ideja tog istog koji nije baš puno shvatio. A nije se baš ni trudio shvatiti.
Za upravljanje bilo kojom skupinom potrebna je sila. Nema drugog načina. Na red dolazi i prikupljanje sredstava koje se isto tako obavlja prevarama, lažima i kada organizacija dovoljno naraste silom.

Poznati su po sudovima (koje redom dobiju) s legalnim nasljednicima onih sljedbenika a koji su sve ostavili Opus Deiu.
Daljnji logički slijed je – nakon financijske stabilnosti – grupa ljudi koja upravlja financijama. Nužno ju je odijeliti od ostalih „vjernika“ da ne zamaraju svoje glavice s tim. Božji poslanici se brinu za njih – zar ne?
Financijske transakcije imaju svoje zakone i još se nije rodio nitko tko to nije ispoštivao. Momentalno se da zaključiti da „božji poslanici“ (poštuju i) postupaju po sasvim drugačijim zakonima, nimalo religijskim.

Tada se uvijek nađe neka „budala“ koja počne postavljati pitanja van svoje domene. Najlogičniji slijed je stega. Da bi se postigla stega ne biraju se sredstva. U protivnom ti se organizacija raspada jer svatko vuče na svoju stranu.
Što je brojnija organizacija – surovije su metode stege. Opus Dei već desetljećima ubija (fizički) a da bi zaštitio svoj opstanak. Za vjernike to izgleda kao odstranjivanje rušilačkih elemenata i ne razmišljaju previše o tome. Eliminacija problema je nešto o čemu možeš razgovarati s njima. No reci im, halo – UBOJSTVO – o tome s njima ne možeš. Jer fizička eliminacija problema nije isto što i ubojstvo. Taj stav zauzima njihova uprava. I to je stvar vjere. Recimo, ne ubijaju, prebacuju u Isusovo carstvo. Dakle pomažu.

U međuvremenu unutar sekte već su poodavno manageri, bankari……..i ini koji misle da je Biblija naziv lokalnog supermarketa. Izlaza nema. To je u stvari privilegija sirotinje. Čitajmo – nepotrebnih.
„Predavanje bogu“ znači robovski fizički rad u svrhu ostvarivanja materijalne koristi za gazde. Robovski rad je rad bez naknade. S jednom pikanterijom. Kao je crncima pod prijetnjom smrću bilo zabranjeno čitati i pisati (u robovskoj fazi), tako je i radilicama Opus Deia zabranjeno školovanje. Posebno je zabranjeno školovanje inkubatora, pardon žena. Pristupanje Opus Deiu znači prepisati svu imovinu i ne raspolagati vlastitim novcem.
Upravo su u zoni ŠKOLOVANJE u sukobu s civiliziranim državama koje propisuju školovanje kao zakonsku obvezu. Znamo da se s nepismenima i neškolovanima jako lako upravlja.


Psihologija je već dokazala da se čovjek postavljen u ulogu gazde brzo počne uživljavati u ulogu sadiste, a pasivac u ulogu mazohizma. Gazde u Opus Deiu imaju na raspolaganju sva sredstva inkvizicije i razvili su duboki sadizam. To otprilike znači da ti netko izbije zube, a ti mu zahvališ na prosvjetljenju. Ali……………sado-mazohizam ima korijene u sexu i nigdje drugdje.

Ne treba to nešto previše dokazivati, dovoljno je pogledati Vatikanske torture vještica. Sve redom su bile GOLE i SILOVANE najrazličitijim predmetima. Potrebno je samo na netu pogledati sprave za mučenje i vidjeti najcrnji oblik sexualnih orgija. Da – VATIKAN! I nitko drugi. Kad gle čuda – i Opus Dei – izravni slijednik španjolske inkvizicije, također iz Španjolske, ogrezao je u sexualnim orgijama danas poznatim pod nazivom BDSM! A Benedikt koji već je, ne brojim ih poodavno, čelnik je Opus Deia. I s debelim nacističko – fašističkim iskustvom kod Hitlera.

Kako to obično biva kroz povijest, svi članovi ne znaju sve, većina ne zna ništa, osim ako nisu prizvani da „služe“ višim ciljevima „prosvjetljenja“ u nekim sadističkim orgijama. S tim da čak ni ne razumiju što im se događa. Vjero i Boginji si teška! Takvi obično završe u obliku „visoko-ciljnih“ leševa. Da ne progovore. Samoubojstvo dakako.

I što radiš kada si prirodni sadist? I vodiš „tajni ogranak“ Opus Deia?
Daješ si oduška na principu – sve što sam oduvijek htio a nisam se usudio – sada je opravdano.
Infiltrirani su u policije, vlade, obredna ubojstva su im nedokaziva samim tim što je u njima i sudjelovao neki šef policije. Nitko se neće petljati s njima.

Masoni su male bebe za njih. Umilne pudlice.

Negdje je Ego napisao (na temu da Opus Dei snima film protivan Da Vincijevom kodu):
„Mislim, gledajmo realno, Kod je jedan od solidno snimljenih trilera. Ima takvih na stotine u kojima se razne stvarne organizacije prikazuju kao korumpiranje, pokvarene i zle, od CIA, FBI, alžirske vlade, ureda predsjednika, policije, vojske, pa do gradske čistoće. Naravno, nitko od njih oko toga ne podiže neku posebnu galamu osim katoličke crkve. Netko bi sad bio zao pa se prisjetio one "istina boli".

A ja bih dodala. Točno. Istina boli. Zatrčali su se u bezumnom strahu jer znaju da ima dokaza i previše. Dan Brown je koristio POVIJESNE PODATKE koje je modificirao prema potrebi knjige. No suština je istinita.
Evo primjera netočnog podatka s kojim se Brown nije uopće zamarao ali je znao.
Da Vinci je potpuno sigurno bio gnostik ali je znao i da ga hrani KC. Na „Posljednjoj Večeri“ naslikana je Marija Magdalena.
Preskočeni podatak je taj da Posljednju Večeru nije naslikao Da Vinci. S tim se Brown nije imao ni mjesta ni vremena zamarati.

Za početak je freska napravljena idiotskom tehnikom, potpuno netipičnom za majstora koji je poznavao boje. Naime, i jaja je upotrijebio. Znamo rok trajnosti jaja. (Pretpostavka je da se Da Vinci nekome gadno htio osvetiti!). Onda je došao jedan restaurator koji nije znao ni gdje je šupalj. Posljednja Večera je ostala bez pozadine.
Pa je došao drugi restaurator recimo za nekih 50 godina, apostoli su ostali bez ruku i nogu.
Došao je treći restaurator i kako pravi restaurator navodi u svojoj knjizi – odnio sa sobom komad stolnjaka. Potom je bila redaljka nad Posljednjom Večerom svako malo, sve do WWII kada je tresnula bomba.
Danas gaje ekstremne nade da je opstala negdje ispod slojeva apsolutnih netalentiranih amatera barem petina Da Vincija. Ako je.

Eto, to je taj tipični netočan podatak iz Da Vincijevog koda. Baza knjige je čista istina.
Usrali su se jer ZNAJU da je istina. Ali ne znaju kojim će se redom objavljivati. A ovo je tek početak. Očito je da autori čekaju iz zadovoljstva. Igraju se ping – pong s njima. Tome ni ja ne bih mogla odoljeti. Čisti užitak! Vrlo brzo slijedi druga šamarčina. Od ove druge će im zujati u glavi.

A sada, pls, skoknimo na temu NAZAREN. Tek sam počela. Možete pljuvati koliko god želite. Jednom – nije bitno kada, kada se ponovo suočite s tim informacijama, postati ćete svjesni da jako puno znate o tome. Jer….zaklela se zemlja raju……..

Gdje se ono da pročitati….pade Babilone, mati svim kurvarstvima……….?
I nije uopće tema ima li ili nema Boginje. Tema je – tko je crkva da se stavlja u ulogu posrednika? S kojim pravom? S kojim pravom najveće povijesne ubojice misle da mene mogu negdje zastupati? Ni u ludilu!
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:43   #88
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
... Po meni jedina istina je ji-ching. Onaj simbol. Sve se u konačnici pretvara u svoju suprotnost. Tako je i Opus Dei dogurao u vlastiti sotonizam. Čisti.
Itd.itd.itd ...


Potpisujem !
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:55   #89
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Hm da, nisam prije vidjela link.
Po meni jedina istina je ji-ching. Onaj simbol.
Misliš, yin i yang?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:35   #90
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Misliš, yin i yang?
Ji-ching, "samo" je pulsiranje unutar yin-yanga, tog jedinstva-suprotnosti unutar cijelog univerzuma.
Dakle, ji-ching je ta dinamička komponenta (promjena dx/dt) unutar "statike" yin-yanga.
U simbolu, to su one točkice "nećeg" što se pretvorilo u svoju suprotnost.

Zadnje uređivanje Kiamos : 07.01.2009. at 17:45.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:41   #91
Quote:
Jedan od pokušaja očuvanja stećenih pozicija
Masoni nikad nisu ugrozili položaj ili ovlast Crkve. Svaka daljnja rapsrava je beznadna.

Quote:
Jest' da je beletristika, ali -----temeljena na povijesnim podatcima. Definitivno činjeničnim, osim nekih sitnih detalja koji su mu trebali za knjigu.
Niti jedan stavak te knjige niti jedna činjenica nisu dokazane.

Quote:
Digurali su iz samobičevanja i inih gluposti samoranjavanja do tradicionalnog pijenja "krvi Isusove" - treba samo malo otvoriti oči i vidjeti o čemu se doslovno radi.
No to treba i dokazati a vrlo su zatvorena skupina.
Ti ustvari nemaš pojma ni što je ni zašto služi Opus Dei. O njemu znaš prema onome što si vidila u filmu. Molim te da prestaneš bubati ovake bedastoće. Mislim dovoljno govori o tebi ako vjeruješ u takvo što.

Quote:
Ne treba to nešto previše dokazivati, dovoljno je pogledati Vatikanske torture vještica. Sve redom su bile GOLE i SILOVANE najrazličitijim predmetima. Potrebno je samo na netu pogledati sprave za mučenje i vidjeti najcrnji oblik sexualnih orgija. Da – VATIKAN! I nitko drugi. Kad gle čuda – i Opus Dei – izravni slijednik španjolske inkvizicije, također iz Španjolske, ogrezao je u sexualnim orgijama danas poznatim pod nazivom BDSM! A Benedikt koji već je, ne brojim ih poodavno, čelnik je Opus Deia. I s debelim nacističko – fašističkim iskustvom kod Hitlera.
Malo povijesti. Vatikan jhe provodio Inkviziciju. To je ustanova u kojoj se sudilo hereticima. Svako mučenje i okrutno ubijanje su izvodile svjetovne vlasti bez naredbe crkve. Crkva ih je samo osudila i predala vlastima. A vlasti su određivale što sa njima.

Quote:
Eto, to je taj tipični netočan podatak iz Da Vincijevog koda. Baza knjige je čista istina.
Usrali su se jer ZNAJU da je istina. Ali ne znaju kojim će se redom objavljivati. A ovo je tek početak. Očito je da autori čekaju iz zadovoljstva. Igraju se ping – pong s njima. Tome ni ja ne bih mogla odoljeti. Čisti užitak! Vrlo brzo slijedi druga šamarčina. Od ove druge će im zujati u glavi.
Molim te da pod rednim brojem navedeš dio u knjizi kojega se crkva boji. Koji je ''prokazao'' crkvu te dokaz uz to.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:02   #92
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Masoni nikad nisu ugrozili položaj ili ovlast Crkve. Svaka daljnja rapsrava je beznadna.
Jesu, stvaranjem sekularnih država, generiranjem protestantizma i sličnih pokreta.

Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Niti jedan stavak te knjige niti jedna činjenica nisu dokazane.
Taj knjižurak nisam imao čast pročitati, ali to je obična beletristika, tako da se to kao to netreba uzimati zaozbiljno. Ima puno kvalitetnijih knjiga na tu temu, koje se itekako drže dokazanih činjenica.. ali nisu toliko popularne..

Quote:
Ti ustvari nemaš pojma ni što je ni zašto služi Opus Dei. O njemu znaš prema onome što si vidila u filmu. Molim te da prestaneš bubati ovake bedastoće. Mislim dovoljno govori o tebi ako vjeruješ u takvo što.
Znamo mi dobro čemu služi ta frakcija zločinačke organizacije kojoj je jedini cilj utamničenje ljudskog duha.



Quote:
Malo povijesti. Vatikan jhe provodio Inkviziciju. To je ustanova u kojoj se sudilo hereticima. Svako mučenje i okrutno ubijanje su izvodile svjetovne vlasti bez naredbe crkve. Crkva ih je samo osudila i predala vlastima. A vlasti su određivale što sa njima.
Daj molimte, nemoj me nasmijavati.. jako dobro znamo da tada svjetovna vlast nije smjela niti prdnuti bez dozvole vjerske vlasti.

Quote:
Molim te da pod rednim brojem navedeš dio u knjizi kojega se crkva boji. Koji je ''prokazao'' crkvu te dokaz uz to.
Da se ne boji, nebi digli niti takvu frku oko te knjige..
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:05   #93
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Masoni nikad nisu ugrozili položaj ili ovlast Crkve. Svaka daljnja rapsrava je beznadna.
Pa, po količini napisanih knjiga, bula i prolivene žuči (a iz onoga što sam pročitao mogu se naći i neke lažne tvrdnje) ne bh rekao da je situacija tako sigurna.

A položaj i ovlasti crkve se smanjuju, lagano ali sigurno, bez obzira na masone. Ustvari, rekao bih da crkva više potencira "sukob" (kojeg možda ni nema) radi homogenizacije redova pokazujući na zemaljsku "đavolju" rabotu.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:06   #94
Hej,Tanja-origigi-pozdrav! dugo te nisam vidjel ,ali te zanimljivo čitati...

I zakaj nisi objasnila one bizarne enigme iz Kabale?...kao kako npr. sa kokicama možeš srušiti avion? idr....
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:10   #95
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Malo povijesti. Vatikan jhe provodio Inkviziciju. To je ustanova u kojoj se sudilo hereticima. Svako mučenje i okrutno ubijanje su izvodile svjetovne vlasti bez naredbe crkve. Crkva ih je samo osudila i predala vlastima. A vlasti su određivale što sa njima.
A ovo je laž. Hoćemo li malo prićati o "Malleus malleficarumu" npr?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:31   #96
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Crkva ih je samo osudila i predala vlastima. A vlasti su određivale što sa njima.
Da, a vlast će reći nek' heretik živi pa ćemo svi na misu prvom prilikom.

Jesi kada čuo za titulu lord-bishop? Znaš li da su crkva i država tada bile usko povezane i zajedno provodile progone?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:53   #97
Quote:
Znamo mi dobro čemu služi ta frakcija zločinačke organizacije kojoj je jedini cilj utamničenje ljudskog duha.
Ne znate. Pretpostavljate. Ukoliko znate. Dokažite. Jednostavno. Inače šutite.

Quote:
Daj molimte, nemoj me nasmijavati.. jako dobro znamo da tada svjetovna vlast nije smjela niti prdnuti bez dozvole vjerske vlasti.
Je ili nije to nije tema rasprave. Činjnica je da su svjetovne vlasti izvodile pogubljenje i da su one ga određivale jer prema spisima se nije nikoga moglo osuditi na smrt. Najgore kazne su bile paljenje kuće, ekskomunikacija i slanje osobe na hodočašće u Svetu Zemljuu. Sa strane crkve. Crkva je jedino kriva jer nisje spriječila ubojstva heretika. Jer ko ne kažnjava zlo. Potpisuje ga. Ali ga nisu izvodili niti osuđivali na smrt. takva kazna sa strane Vatikana nije postojala.

Quote:
Da se ne boji, nebi digli niti takvu frku oko te knjige..
kao što sam rekao. Vatikan se ne boji te knjige jer ona obiluje lažima. ukoliko smatrate suprotno navedite i dokažite kao što sam napisao u prethodna 4 posta. inače nema smisla. crkva se bori sa tom knjigom jer postavlja sumnju oko ničega. jer su vjernici nedovoljno upućeni i aktivni. tj. oni koji se samo tako nazivaju oni lutaju. Dok on istinski vide zavaravanje đavla.


Quote:
A ovo je laž. Hoćemo li malo prićati o "Malleus malleficarumu" npr?
Nisi dovoljno upućen da bi raspravljao o tome. Naime navedeni su samo istražni postupci te izgled suđenja. No nema govora o izvršenju smrtnih kazni..ne sa crkvene strane..stoga ako hoćeš možemo..osobno sam ga držao u rukama..ako želiš možemo slobodno..ali nema smisla jer ionako smo skrenuli sa teme..



TRAŽIM OD VAS...

1. Dokaze da je Opus Dei zločinačka organizacija. (Stime da su zasebna svjedočanstva i Da Vincijev Kod nevažeći)

2. Navode iz Da Vincijevog koda koji ''tresu temelje vjere''..
Hvala
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:56   #98
Postupak papinske inkvizicije

Postupak papinske inkvizicije, budući da nije određen samo jednim jedinim papinskim dokumentom, doživio je razvoj tijekom godina. Ipak, u cijelom razdoblju postojala je osoba inkvizitora koji je, čim je došao na mjesto koje mu je bilo određeno, morao pokazati pismo s punomoći za obavljanje te službe mjesnom vlastelinu, kojemu je objašnjeno koje su njegove dužnosti u zaštiti inkvizitora, pod prijetnjom izopćenja.

Potom je inkvizitor imenovao svoj sud koji se sastojao od jednog vikara, nekoliko povjerenika, nekoliko »dobrih ljudi« (lat. boni viri), nižih službenika (koje je davao mjesni vlastelin), zatvorske čuvare (ukoliko je inkvizitor imao i svoj zatvor), bilježnike itd. Uz inkvizitora ili njegovog vikara uvijek je sjedio mjesni biskup ili njegov izaslanik. Inkvizitor nije mogao sam donijeti nijednu odluku, već uvijek uz suglasnost biskupa.

Prije nastavka postupka, bile su objavljene dvije odredbe: jedna o vjeri, koja je svima nalagala da prijave krivovjerce i njihove suradnike; a druga o milosti, koja je određivala razdoblje (obično od mjesec dana) u kojem je svaki krivovjerac koji se sam javio bio pomilovan. U isto vrijeme inkvizitor je započeo sa svojom službenom inquisitio.

Svi koje su javne izjave, tajna istraga, prijava ili izjave svjedoka optuživale za krivovjerje, dovođeni su pred inkvizitora. Osim u najtežim slučajevima, nije bio predviđen pritvor, nego su na upite inkvizitora odgovarali kao slobodni ljudi. Optuženi je najprije bio pozvan da dade prisegu nad evanđeljem »quod super facto haeresis, tam de se quam de omnibus aliis, puram, plenam et meram diceret veritatem.« Svaki svjedok (i optuženik) koji ne bi htio položiti prisegu nad evanđeljem, smatrao bi se lažnim svjedokom.

Optuženik je mogao odmah priznati svoje pogreške i u tom se slučaju zaključivao prostupak. U suprotnom, ovisilo je o stanju tužbe kako će se nastaviti. Obično je za presudu bila dovoljna potvrda dvojice svjedoka, no nitko nije smio biti optužen »sine lucidis et apertis probationibus vel confessione propria.« U slučaju da nije bilo svjedoka, a inkvizitor je do informacije o nečijem krivovjerju došao svojom tajnom istragom, optuženi je morao priznati svoje krivovjerje kako bi ga osudili. Tu je dolazila do izražaja inkvizitorova vještina govora i navođenja optuženog na priznanje.

O toj vještini postoji svjedočanstvo inkvizitora Davida Habsburgovca koji navodi sljedeća sredstva uvjeravanja:

* strah od smrti (optuženom je davano do znanja da će vjerojatno umrijeti ne bude li priznao);
* pritvor
* prijetnja o postojanju svjedoka
* posjet u pritvoru dvoje ljudi fideles et providi (obično pripadnika iste sljedbe koji su se obratili od krivovjerja)
* mučenje koje je, prema naputku pape Inocenta IV. Ad extirpanda (15. svibnja 1252.), smjelo biti uporabljeno samo u onim slučajevima u kojim postoje očiti dokazi (vehementer); a smjelo se primijeniti samo uz privolu mjesnog biskupa i nije se smjelo ponavljati. Priznanja dobivena pomoću mučenja morala su biti potvrđena i drugim dokazima. U slučaju da optuženik koji je bio mučen nije priznao prijestup, morao je biti pušten na slobodu i oslobođen optužbi. Ovom bulom, papa Inocent IV. samo je uskladio praksu papinske inkvizicije s tadašnjim svjetovnim sudstvom.

Optuženi je morao biti točno obaviješten o optužbama protiv njega, premda nije bio suočavan sa svjedocima. Ipak, morao je reći ima li nekih neprijatelja među ljudima, a svjedočanstva tih neprijatelja nisu smjela biti uzimana u obzir. Optuženi se smio braniti od optužbi, a od 14. stoljeća morao je imati i odvjetnika.

Pravnu borbu optuženi je mogao na dugo rastezati, jer nije bio ograničen broj svjedoka koje je mogao pozvati, a u konačnici, mogao se pozvati i na Svetu Stolicu, te pred njom zatražiti suđenje.

Prije proglašavanja presude, inkvizitor se morao savjetovati s porotom, koja je često bila i vrlo brojna, a sastojala se od »iskušanih ljudi« (lat. probi viri), koji su morali izreći svoje mišljenje o počinjenom prijestupu, o krivnji ili ne, te o kazni. Inkvizitor i biskup, premda, čini se, nije bilo pravne obveze za to, obično su se pridržavali odluka porote.

Kakve su bile kazne, može se vidjeti iz primjera inkvizitora Bernarda di Guida u razdoblju od 1308. do 1323. On je u tom vremenu odredio 139 oslobađanja optuženika, 132 postavljanja križa (osuđenici su morali prišiti križeve u raznim bojama na svoju odjeću), 9 osuđenih na hodočašće u Svetu zemlju, 143 na vojnu službu u Svetoj zemlji, 307 na zatvor; 17 na zatvor da su kojim slučajem živi (u procesima protiv pokojnih krivovjeraca); 42 na predavanje u svjetovne ruke; 69 eshumacije tijela (u procesima protiv pokojnih krivovjeraca); 2 na svođenje u niži stalež; 2 na izlaganje na ljestvama; 1 na progonstvo i 22 na uništenje kuće.

Presuda je morala biti izrečena javno uz posebnu ceremoniju koja se nazivala sermo generalis.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:59   #99
Motivi Španjolske inkvizicije koju je oformio Španjolski kralj kako bi uspostavio kontrolu u španjolskoj...

1. Zbog ujedinjenja crkve i vlasti. Inkvizicija je dopuštala monarhiji da se aktivno upliće u crkeni posao, bez miješanja Pape. U isto vrijeme, cilj Ferdinanda i Izabele bio je stvaranje uspješnog državnog uređenja; zbog toga im je jedan od prioriteta bilo religijsko ujedinjenje kako bi promovirali centraliziranu političku moć
2. Kako bi oslabili lokalnu opoziciju katoličkih monarha. Jačanje centralizirane političke moći je uključivalo slabljenje lokalne političke opozcije
3. Kako bi se riješili snažne converso manjine. Mnogim članovima utjecajnih obitelji kao što su Santa Fe obitelj, Satanglels, Caballerias i Sanchez, bilo je za vrijeme Aragonskog kraljevstva suđeno. Kontradikcija tome je činjenica da je Ferdinand, kralj Aragona, nastavio zapošljavati mnoge conversose u svojoj administraciji.
4. Ekonomska podrška. S obzirom da je jedna od mjera bila zapljena imovine, ova se opcija nemože isključiti.

Djelovanje inkvizicije
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:09   #100
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
Ji-ching, "samo" je pulsiranje unutar yin-yanga, tog jedinstva-suprotnosti unutar cijelog univerzuma.
Dakle, ji-ching je ta dinamička komponenta (promjena dx/dt) unutar "statike" yin-yanga.
U simbolu, to su one točkice "nećeg" što se pretvorilo u svoju suprotnost.
I ching iliti, prema pinyinu, yi jing, naziv je Knjige promjena.

Ali zanimljivo je vidjeti kako se ljudi zakače za kineske pojmove koje uopće ne razumiju.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.