Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2010., 20:49   #61
Quote:
Treće oko kaže: Pogledaj post
biblija je pisana u šiframa, a zmija je u bibliji mesija.
Zaista apsurdna tvrdnja ( kao i ona malo iza da je zmija duh sveti) bez ikakvih argumenata ili činjenica.
Istina je da se u Bibliji puno stvari prikazuje simbolično ili u usporedbama, no u ovom slučaju- o tome tko je uistinu zmija- Biblija je vrlo jasna:

Bijaše zbačen veliki zmaj, stara zmija koja se zove đavao- sotona... a s njim bijaše zbačeni i njegovi anđeli.
Otkrivenje 12:9
Daniel91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:06   #62
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
znači, zmija je svoj današnji oblik dobila po kazni?
a kako je mogla izgledati prije kazne? imala noge, ili uopšte nije izgledala vretenasto kao zmija, nego možda kao mačka ili nekako treće?
Pročitaj još jednom o DANU drugi citat uz taj citat pa možda shvatiš na što sam ciljao.
Nisam sigurno na tu infaltilnost.

Gledaju a ne vide .....
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:33   #63
REVELATION 22 16

New International Version (©1984)
"I, Jesus, have sent my angel to give you this testimony for the churches. I am the Root and the Offspring of David, and the bright Morning Star."




ISAIAH 14 12
King James Bible
How art thou fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning! how art thou cut down to the ground, which didst weaken the nations!

American King James Version
How are you fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning! how are you cut down to the ground, which did weaken the nations!


New International Version (©1984)
How you have fallen from heaven, O morning star, son of the dawn! You have been cast down to the earth, you who once laid low the nations!

American Standard Version
How art thou fallen from heaven, O day-star, son of the morning! how art thou cut down to the ground, that didst lay low the nations!

Bible in Basic English
How great is your fall from heaven, O shining one, son of the morning! How are you cut down to the earth, low among the dead bodies!

Douay-Rheims Bible
How art thou fallen from heaven, O Lucifer, who didst rise in the morning? how art thou fallen to the earth, that didst wound the nations?

Darby Bible Translation
How art thou fallen from heaven, Lucifer, son of the morning! Thou art cut down to the ground, that didst prostrate the nations!
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 22:01   #64
Quote:
13-i kaže: Pogledaj post
REVELATION 22 16

New International Version (©1984)
"I, Jesus, have sent my angel to give you this testimony for the churches. I am the Root and the Offspring of David, and the bright Morning Star."




ISAIAH 14 12
King James Bible
How art thou fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning! how art thou cut down to the ground, which didst weaken the nations!

American King James Version
How are you fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning! how are you cut down to the ground, which did weaken the nations!


New International Version (©1984)
How you have fallen from heaven, O morning star, son of the dawn! You have been cast down to the earth, you who once laid low the nations!

American Standard Version
How art thou fallen from heaven, O day-star, son of the morning! how art thou cut down to the ground, that didst lay low the nations!

Bible in Basic English
How great is your fall from heaven, O shining one, son of the morning! How are you cut down to the earth, low among the dead bodies!

Douay-Rheims Bible
How art thou fallen from heaven, O Lucifer, who didst rise in the morning? how art thou fallen to the earth, that didst wound the nations?

Darby Bible Translation
How art thou fallen from heaven, Lucifer, son of the morning! Thou art cut down to the ground, that didst prostrate the nations!
A sad bi bilo lijepo da to sve prvo prevedeš na hrvatski( koji je još uvijek službeni jezik u RH), da zatim točno kažeš koja su to poglavlja u Bibliji, koje knjige, a onda možemo dalje komentirati tvoje tvrdnje.
Inače, ako sam te dobro razumio, ti tvrdiš da ako je A približno jednako B a B približno jednako C onda neizostavno proizilazi iz toga da A mora biti istovjetno C.
Pa, moram te razočarati, ali i ne mora, što ti svatko sa završenim faksom filozofije može lijepo objasniti.
Daniel91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 23:14   #65
Exclamation

Zmija je originalni simbol Duha Svetoga.

Nicolas Flammel, renesansni alkemičar i njegov crtež:



Ovdje je prikazana relacija tijela i duha, ega i duše. Njihovo međusobno neslaganje dovodi do potrebe da se duh uzemlji, da se sumpor i sol pretvore u živu-merkurij balansa.

Isus Krist je razapet na križu. Zmija je razapeta na križu.

Na hebrejskom riječ Mashiah (Mesija) daje gematrijsku vrijednost 358. Hebrejska riječ Nachash ili zmija daje 358. Obje riječi u sebi sadrže slovo Shin (vrijednost 300). Slovo Shin predstavlja duh.

Tko je onda razapet na križu?
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 08.06.2010. at 23:20.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 00:23   #66
Quote:
Daniel91 kaže: Pogledaj post
A sad bi bilo lijepo da to sve prvo prevedeš na hrvatski( koji je još uvijek službeni jezik u RH), da zatim točno kažeš koja su to poglavlja u Bibliji, koje knjige, a onda možemo dalje komentirati tvoje tvrdnje.
Inače, ako sam te dobro razumio, ti tvrdiš da ako je A približno jednako B a B približno jednako C onda neizostavno proizilazi iz toga da A mora biti istovjetno C.
Pa, moram te razočarati, ali i ne mora, što ti svatko sa završenim faksom filozofije može lijepo objasniti.
Pa vidim da nisi preko biblije to razočarenje predočio.
Znači nemaš argumenta.
A kao što se da vidjeti ja jesam preko biblije pokazao MORNINIG STAR može biti Morning star tj Lucifer.

A obrazovanje ne spominjem nisam pomodar ,ne predstavljam se titulom već imenom.
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 00:29   #67
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Zmija je originalni simbol Duha Svetoga.

Nicolas Flammel, renesansni alkemičar i njegov crtež:



Ovdje je prikazana relacija tijela i duha, ega i duše. Njihovo međusobno neslaganje dovodi do potrebe da se duh uzemlji, da se sumpor i sol pretvore u živu-merkurij balansa.

Isus Krist je razapet na križu. Zmija je razapeta na križu.

Na hebrejskom riječ Mashiah (Mesija) daje gematrijsku vrijednost 358. Hebrejska riječ Nachash ili zmija daje 358. Obje riječi u sebi sadrže slovo Shin (vrijednost 300). Slovo Shin predstavlja duh.

Tko je onda razapet na križu?

14 Kao što je Mojsije podigao zmiju u pustinji, tako se mora podići i Sin čovječji

Ivan 3
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 12:10   #68
@13-i
Lucifer je prije pada bio svjetlonosa, stoga dio ovoga sto si napisao je tocno, ali Isus se predstavlja kao novo svjetlo koje trebamo slijediti i koje je od Boga i koje je Bog. Usporedba Isusa i Lucifera je apsurdna. Slazem se s Danielom, malo si filozofski zakazao...

@tehuti
Tebe stvarno ne kuzim i ponovno cu te pitati: u kojoj religiji ili sekti?
Gdje si nasao u Bibliji da zmija predstavlja Duha Svetog?
---IvAn--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 19:40   #69
Exclamation

Quote:
---IvAn--- kaže: Pogledaj post
@13-i
Lucifer je prije pada bio svjetlonosa, stoga dio ovoga sto si napisao je tocno, ali Isus se predstavlja kao novo svjetlo koje trebamo slijediti i koje je od Boga i koje je Bog. Usporedba Isusa i Lucifera je apsurdna. Slazem se s Danielom, malo si filozofski zakazao...

@tehuti
Tebe stvarno ne kuzim i ponovno cu te pitati: u kojoj religiji ili sekti?
Gdje si nasao u Bibliji da zmija predstavlja Duha Svetog?
Lucifer je etruščansko božanstvo svjetla, točnije predstavlja zvijezdu Danicu ili Veneru. Lucifer je dakle svjetlo, što mu i samo ime znači. To mitološko ime treba uzimati iz originalnog konteksta, a to je rimski i predrimski.

Lucifer i Sotona nisu sinonimi, niti mitološki niti ezoterijski. Rimski Lucifer, židovska Shekinah i kršćanski Duh Sveti (Ruach HaKodesh) su ustvari ista stvar. Aspekt imamentnog Boga koji silazi u čovjeka da ga osvijetli i razori ustajale energije i misaone forme.

Tumačiš Bibliju kao farizeji. Biblija je prije svega alegorijski i ezoterijski tekst pisan od kabalista i mistika. Ako se zna čitati, može biti i praktični alat za samospoznaju.

Nisam član ni jedne sekte, religije ni drugog oblika pranja mozga. Čovjeku treba samo unutarnji vodič (kodno ime "Krist") koji ga vodi većim spoznajama. Ne trebaju mi farizeji i prazne teološke dogme.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:48   #70
Quote:
---IvAn--- kaže: Pogledaj post
@13-i
Lucifer je prije pada bio svjetlonosa, stoga dio ovoga sto si napisao je tocno, ali Isus se predstavlja kao novo svjetlo koje trebamo slijediti i koje je od Boga i koje je Bog. Usporedba Isusa i Lucifera je apsurdna. Slazem se s Danielom, malo si filozofski zakazao...

@tehuti
Tebe stvarno ne kuzim i ponovno cu te pitati: u kojoj religiji ili sekti?
Gdje si nasao u Bibliji da zmija predstavlja Duha Svetog?
Ni ti kao i Danijel91 niste ništa argumentirali na taj SUBJEKT preko biblije.
Zaista ste skloni filozofiji gdje nema konkretnosti.
Ja sam konkretno nešo izbacio iz biblije.
Zaključke ja nisam donosio uopće,tu ste se prevarili.
Htio sam dalje da potaknem oko toga.
Pa eto ako tko ima neka predoči.
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 21:02   #71
Quote:
13-i kaže: Pogledaj post
Ni ti kao i Danijel91 niste ništa argumentirali na taj SUBJEKT preko biblije.
Zaista ste skloni filozofiji gdje nema konkretnosti.
Ja sam konkretno nešo izbacio iz biblije.
Zaključke ja nisam donosio uopće,tu ste se prevarili.
Htio sam dalje da potaknem oko toga.
Pa eto ako tko ima neka predoči.
Mislim da je moj argument bio dosta jasan, no dobro, ako se trebam ponavljati- evo još jednom:
Bijaše zbačen veliki zmaj, stara zmija koja se zove đavao- sotona... a s njim bijaše zbačeni i njegovi anđeli.
Otkrivenje 12:9
Daniel91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 21:11   #72
Ali se bojim da se - kao sto zmija zavede Evu svojom lukavstinom - misli vase ne pokvare i odmetnu od iskrenosti prema Kristu. 2 Kor 11,3
---IvAn--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 12:49   #73
Quote:
Daniel91 kaže: Pogledaj post
Mislim da je moj argument bio dosta jasan, no dobro, ako se trebam ponavljati- evo još jednom:
Bijaše zbačen veliki zmaj, stara zmija koja se zove đavao- sotona... a s njim bijaše zbačeni i njegovi anđeli.
Otkrivenje 12:9
Uzmimo kao pretpostavku da Zvjezda Danica/Lucifer je isto što i Sotona.
No iz ničega se to nemože u bibliji povezati osim vjerovati da je to jedno te isto.No neka bude da jest tako za sada.
Imam pitanje.
Kad je taj opisani dio se zadesio iz Otkrivenja 12:9??
Za vrijeme Babilona kako Izajija prenosi pad njegov (mada ne spominje uopće sotonu nego Zvjezdu Danicu,Morning Star) ili poslije vremenski ???
Ako nije za vrijeme Babilona kako onda da dva puta pada s neba na zemlju??
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 14:21   #74
Ne tvrdim da imam odgovore na sva pitanja, no u jedno sam siguran- Zmija u Edenskom vrtu je bila simbol za arhanđela Lucifera( kao što se jasno kaže u otkrivenju 12:9), koji je zloupotrijebio Božje povjerenje, zaveo Evu i Adama, te uzrokovao njihov pad i izgon iz Edenskog vrta tj. odvojio ih od Božje ljubavi i srca, a što je stanje jednako duhovnoj smrti.
Posljedice toga vidimo i danas, u našem društvu( hedonizam, raspad moralnih vrijednosti, nasilje, zlo...).
Kao posljedica svog čina Lucifder je sa svojim anđelima zbačen s Neba.
Kad se to točno dogodilo ne znam, niti mi je to toliko presudno važno.
Od datuma su važnije uzroci i posljedice nekog čina.
Daniel91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 01:56   #75
Quote:
Daniel91 kaže: Pogledaj post
Ne tvrdim da imam odgovore na sva pitanja
I to je nešto, nisi glumac kao mnogi ovde što sve znaju.
Ni ja neznam puno toga.
Zapravo što više znam sve više shvaćam da malo znam koliko toga ima još za saznati...

Quote:
, no u jedno sam siguran- Zmija u Edenskom vrtu je bila simbol za arhanđela Lucifera( kao što se jasno kaže u otkrivenju 12:9), koji je zloupotrijebio Božje povjerenje, zaveo Evu i Adama, te uzrokovao njihov pad i izgon iz Edenskog vrta tj. odvojio ih od Božje ljubavi i srca, a što je stanje jednako duhovnoj smrti.
Dobro jasno je da je tu zavodnik bio samo ne znam kako si Lucifera ubacio
u to.Imaš neki podatak o Luciferu u bibliji?
Je si čitao knjigu proroka Henoka iz koje je dio u Postanku gl 6 i Judinoj poslanici sadržan.
U knjizi Henoka koja je bila podržana od crkvenik krugova do mislim 3 ili 4st pa su je zabranili..
U njoj piše da Anđeo Gadrael zaveo Evu koji je bio jedan od 200 Čuvara/Wathersa koji su nadgledali ljudski rod i razvoj i koji su se pomješali s kćerima zemaljskima.

Quote:
Posljedice toga vidimo i danas, u našem društvu( hedonizam, raspad moralnih vrijednosti, nasilje, zlo...).
Držimo se teme .Ok??


Quote:
Kad se to točno dogodilo ne znam, niti mi je to toliko presudno važno.
Od datuma su važnije uzroci i posljedice nekog čina.
Nisam te ni pitao datum nego razdolje otprilike.
Vidimo u Izaiji da je Svjetlonoša pao u ono vrijeme babilona.
Imamo u evanđelju opet neki sotona pao kad Isus zbori da vidio na nebu,
Pa opet imamo u Otkrivenju da sotona pade opet ...
Malo previše puta pada jedan te isti??



---------------------------------------------------------------------------------------------------

11 U podzemni svijet spustio se je sjaj tvoj, žamor harfa tvojih. Prostrt je poda te trulež, crvi su ti pokrivač.
12 Kako si pao s neba, Svjetlonošo, sine Zorin! Kako si razmrskan na zemlji, ti koji oslabljuješ narode!
13 Mislio si u sebi: 'Penjem se na nebo, više zvijezda Božjih podižem prijestolje svoje na gori skupštine bogova naseljavam se na skrajnjem sjeveru.
14 Uzlazim u visine nad oblake, hoću da budem jednak Svevišnjemu!'
15 Ali si srušen u podzemni svijet, u najdonji jaz.
IZAJIJA 14


18 On im reče: "Vidjeh sotonu, gdje spade s neba kao munja
19 Eto, dadoh vam vlast da stupate preko zmija i skorpiona i preko svake neprijateljske sile; ništa vam neće moći nauditi.
LUKA 10



9 I zbačen bi zmaj onaj veliki, stara zmija, koja se zove đavao i sotona, koji zavodi sav svijet, zbačen bi na zemlju, i anđeli njegovi zbačeni biše s njim.
OTKRIVENJE 12

Zadnje uređivanje 13-i : 12.06.2010. at 02:01.
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 03:56   #76
Quote:
13-i kaže: Pogledaj post
...
11 U podzemni svijet spustio se je sjaj tvoj, žamor harfa tvojih. Prostrt je poda te trulež, crvi su ti pokrivač.
12 Kako si pao s neba, Svjetlonošo, sine Zorin! Kako si razmrskan na zemlji, ti koji oslabljuješ narode!
...
IZAJIJA 14

18 On im reče: "Vidjeh sotonu, gdje spade s neba kao munja
19 Eto, dadoh vam vlast da stupate preko zmija i skorpiona i preko svake neprijateljske sile; ništa vam neće moći nauditi.
LUKA 10

9 I zbačen bi zmaj onaj veliki, stara zmija, koja se zove đavao i sotona, koji zavodi sav svijet, zbačen bi na zemlju, i anđeli njegovi zbačeni biše s njim.
OTKRIVENJE 12
imaš onda i bolje stihove za svoje poglede jer možemo komotno poput jeronima tu starozavjetnu metaforičku zvijezdu danicu prekrstit rimskim bogom luciferom tj. svjetlonošom i u drugim novozavjetnim metaforičkim pojavljivanjima danice, pa ćemo dobit lucifera koji nam se treba pojavit u srcima i krista koji kaže da je lucifer i da će nam dat lucifera.

kao što i stoji u latinskom prijevodu, 2 petrova 1,19:

caliginoso loco donec dies elucescat, et lucifer oriatur in cordibus vestris :

i na još par mjesta u starom zavjetu npr. poznati božićni 110(vulgata 109) psalm gdje je davidov gospodin (kog kršćani razumiju kao krista) onda rođen prije lucifera tj. svjetlonoše ili možda ipak duha svetog ako se tu već radi o jahvi i kristu
http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...et=3&l=en&q1=1

http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...et=3&l=en&q1=1


inače grci i ostali nam kažu da lucifer i nije bio baš tako zeznut tip.
njegove unuke hesperide nam u svom rajskom vrtu čuvaju drvo sa zlatnim jabukama koje (nekim čudom) također čuva strašna stoglava zmija-zmaj.

al ju je sredio sin božji (herkul).

http://www.theoi.com/Titan/AsterEosphoros.html
http://www.theoi.com/Titan/Hesperides.html

Zadnje uređivanje ursamajor : 12.06.2010. at 05:25.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 19:43   #77
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
imaš onda i bolje stihove za svoje poglede jer možemo komotno poput jeronima tu starozavjetnu metaforičku zvijezdu danicu prekrstit rimskim bogom luciferom tj. svjetlonošom i u drugim novozavjetnim metaforičkim pojavljivanjima danice, pa ćemo dobit lucifera koji nam se treba pojavit u srcima i krista koji kaže da je lucifer i da će nam dat lucifera.

kao što i stoji u latinskom prijevodu, 2 petrova 1,19:

caliginoso loco donec dies elucescat, et lucifer oriatur in cordibus vestris :

i na još par mjesta u starom zavjetu npr. poznati božićni 110(vulgata 109) psalm gdje je davidov gospodin (kog kršćani razumiju kao krista) onda rođen prije lucifera tj. svjetlonoše ili možda ipak duha svetog ako se tu već radi o jahvi i kristu
http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...et=3&l=en&q1=1

http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...et=3&l=en&q1=1


inače grci i ostali nam kažu da lucifer i nije bio baš tako zeznut tip.
njegove unuke hesperide nam u svom rajskom vrtu čuvaju drvo sa zlatnim jabukama koje (nekim čudom) također čuva strašna stoglava zmija-zmaj.

al ju je sredio sin božji (herkul).

http://www.theoi.com/Titan/AsterEosphoros.html
http://www.theoi.com/Titan/Hesperides.html
Znam ovo za Petrovu no ovo drugo nisam znao.
Hvala ,jako zanimljivo.
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 19:55   #78
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Zmija je originalni simbol Duha Svetoga.

Nicolas Flammel, renesansni alkemičar i njegov crtež:



Ovdje je prikazana relacija tijela i duha, ega i duše. Njihovo međusobno neslaganje dovodi do potrebe da se duh uzemlji, da se sumpor i sol pretvore u živu-merkurij balansa.

Isus Krist je razapet na križu. Zmija je razapeta na križu.

Na hebrejskom riječ Mashiah (Mesija) daje gematrijsku vrijednost 358. Hebrejska riječ Nachash ili zmija daje 358. Obje riječi u sebi sadrže slovo Shin (vrijednost 300). Slovo Shin predstavlja duh.

Tko je onda razapet na križu?
Quote:
13-i kaže: Pogledaj post
14 Kao što je Mojsije podigao zmiju u pustinji, tako se mora podići i Sin čovječji

Ivan 3
U katoličkoj teologiji ovo se zove tautologija - tj. u Staromu Zavjetu su predskazani događaji Novoga Zavjeta. Primjer je i ova zmija, koju je Mojsije podigao u pustinji da svi kojije pogledaju da se spase od zmijskog ugriza, tako i Krist svojim uzdignućem na drvo spašava sve one koje rani duhovna zmija - Sotona.

Drugi primjer je Jona, koji je proboravio tri dana u utrobi ribe. Jednako tako Krist mora biti položen tri dana u grob zemlje.

Dakle, ova slika je genijalan prikaz kršćanstva iz perspektive osobe koja u potpunosti razumije poruku kršćanstva. Za one koji to ovlaš promatraju, ovo djeluje zbunjujuće.

Mir i dobro !
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 23:03   #79
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
U katoličkoj teologiji ovo se zove tautologija - tj. u Staromu Zavjetu su predskazani događaji Novoga Zavjeta. Primjer je i ova zmija, koju je Mojsije podigao u pustinji da svi kojije pogledaju da se spase od zmijskog ugriza, tako i Krist svojim uzdignućem na drvo spašava sve one koje rani duhovna zmija - Sotona.

Drugi primjer je Jona, koji je proboravio tri dana u utrobi ribe. Jednako tako Krist mora biti položen tri dana u grob zemlje.Dakle, ova slika je genijalan prikaz kršćanstva iz perspektive osobe koja u potpunosti razumije poruku kršćanstva. Za one koji to ovlaš promatraju, ovo djeluje zbunjujuće.

Mir i dobro !

40 Kao što je Jona bio u utrobi morske nemani tri dana i tri noći, tako će biti i Sin čovječji u krilu zemlje tri dana i tri noći.
Matej 12


I jeli bio toliko??
3 dana i 3 noći??
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 17:42   #80
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
U katoličkoj teologiji ovo se zove tautologija - tj. u Staromu Zavjetu su predskazani događaji Novoga Zavjeta. Primjer je i ova zmija, koju je Mojsije podigao u pustinji da svi kojije pogledaju da se spase od zmijskog ugriza, tako i Krist svojim uzdignućem na drvo spašava sve one koje rani duhovna zmija - Sotona.
Mojsije načinio mjedenu zmiju i stavio je na stup a kad bi koga ujela ljutica
pogledao bi u mjedenu zmiju i ozdravio.
Knjiga brojeva 21 9


Znači zmijom protiv zmije.




Interesantno da Gospodu se nije ta zmija dopadala Mojsijeva poslije.

3 On je činio, što se je dopadalo Gospodu, posve onako, kao što je bio činio njegov djed David.
4 On ukloni uzvisine, sruši likove, isiječe aštarte i razbi mjedenu zmiju, koju je bio načinio Mojsije; do njegova vremena bili su joj naime Izraelci prinosili kad. Zvali su je Nehuštan.
Druga knjiga kraljevima 18: 4
13-i is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.