Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2013., 04:57   #21
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Prije par mjeseci bi se nasmijala na ovo tvoje zoki89, no nakon 3 ponovljena sna s identičnim scenarijem (tim više što automatski ulazim u izrazito lucidnu fazu dok se to dešava), daje mi materijala za razmišljanje.
Nisam naime u lucidnoj fazi, pa onda slijedi iskustvo, nego je upravo obrnuto.
Sudar s tim nečim me "budi" u snu (bez obzira što prethodi tom "buđenju"; slutnja da se nešto nalazi u mojoj blizini ili pak sugestija u trenutku kada ugledam formu/oblik psa...nema veze).
Ne tražim te da mi vjeruješ, jer razumijem koliko to čudno zvuči večini ljudi. Samo isprobaj tehnike obrane koje sam spomenuo - ako ti se takvi snovi ponove.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 07:06   #22
Zanimljivo je što ti uskaču na području čakri.Ok,ovo sa trticom,nije baš gdje se "tradicionalno" nalazi prva čakra.To bi bilo više između nogu.Druga je tamo gdje si opisala,trbuh.

Jel se baviš nečim tipa reiki,astralna projekcija i tako to??

Mislim da se neki,"obični" snovi mogu opisati u jungovsko/frojdovsko/simboličkom fazonu.
Ali iz iskustva znam da ima i onih koji daleko nadilaze takva tumačenja,po svom sadržaju,osjećaju da se to stvarno dogodilo i efektu na daljnji život/"stvarnost".
Ti ćeš sama znati najbolje u koji "koš" staviti taj san.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 10:06   #23
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Interesantno mi je čuti da je Urlator iskusio nešto slično.

Da daš malo više detalja...?
nema puno više. obično se desi da čujem neki zvuk ili osjetim nešto, ne znam tačno. i to me "probudi". i dalje sam u svojoj sobi, samo osjetim kao neku prijetnju i nečije prisustvo. kao da mi je baš blizu, tipa tik uz mene. i onda počne zamotavanje čaršafa ili osjećaj gušenja uopšte. odmah s tim i kao da me to nešto dodiruje po tijelu, nasilno, i spušta se prema području ispod struka. tada uvijek imam osjećaj da želi da uđe u mene. i kao da se "zaljepi". tako da kad pokušavam da ga skinem, to nešto se samo razvlači, kao guma, ali i dalje je čvrsto uz mene. tu negdje se i završi i onda se stvarno probudim.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 12:57   #24
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
nema puno više. obično se desi da čujem neki zvuk ili osjetim nešto, ne znam tačno. i to me "probudi". i dalje sam u svojoj sobi, samo osjetim kao neku prijetnju i nečije prisustvo. kao da mi je baš blizu, tipa tik uz mene. i onda počne zamotavanje čaršafa ili osjećaj gušenja uopšte. odmah s tim i kao da me to nešto dodiruje po tijelu, nasilno, i spušta se prema području ispod struka. tada uvijek imam osjećaj da želi da uđe u mene. i kao da se "zaljepi". tako da kad pokušavam da ga skinem, to nešto se samo razvlači, kao guma, ali i dalje je čvrsto uz mene. tu negdje se i završi i onda se stvarno probudim.
Imaš li osjećaj da te "hvata" / preplavljuje s leđa...kao neka energija koja se nastoji uvući u tebe?
Jesi li u toj fazi budan, djelomično budan ili lucidno sanjaš?
Dešava li ti se ta senzacija na području trbuha, pa ako zaštitiš trbuh, počne "djelovat" s leđa...odnosno; možeš li jasno utvrditi pravac iz kojeg djeluje/na koji se dio tvog tijela usmjerava?
Imaš li potrebu spontano se odupirati?
Moraš li učiniti stanovit "unutarnji napor" (unutarnje "grčenje/stiskanje" na jednoj teško objašnjivoj "energetskoj razini) da je odbiješ?
Imaš li osjećaj da se upravo zbog tog refleksnog "obrambenog napora", spontano "lucidno" budiš u snu (ako sanjaš)?
Imaš li osjećaj da upravo zbog tog "stanovitog napora" polako odustaje?
Imaš li osjećaj da se intenzitet smanjuje, odnosno pojačava sukladno tom unutarnjem stisku/odbijanju, ili "olabaljivanju" koje činiš?
Kakav je tvoj osjećaj po tom pitanju generalno (negativan, pozitivan, indiferentan)?
Koliko često ti se to dešava?
Da li si u stanju bilo šta vizualizirati?
Dešava li ti se to bez nekog reda, ili u otprilike "isto" vrijeme?
Jel vezano uz određen prostor, ili se manifestira na različitim mjestima?
Daj malo detalja...
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 22.02.2013. at 13:17.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 17:12   #25
Sir 34

1Za bezumnika su prazne nade i tlapnje, i od snova luđaci okrilate. 2Kao hvatač sjene ili gonič vjetra, takav je onaj koji vjeruje snovima. 3Slični su san i zrcalo: u jednome i drugome samo je prividnost. 4Što se može nečistoćom očistiti? Kako će biti istina od laži? 5Gatanje, proricanje i sni - sve ispraznosti, sve kao tlapnje porodilje. 6Ako ih Svevišnji ne šalje kao glasnike svoje, ne posvećuj im ni jedne misli. 7Jer mnoge su sni zaludili i propali su uzdajući se u njih. 8Zakon treba ispunjavati bez prijevara, i mudrost je savršena tek u iskrenosti. 9Tko je mnogo putovao - mnogo zna, i tko je mnogo iskusio - umno zbori. 10Tko nije ništa iskusio - malo znade; a tko je putovao, u svemu se snalazi.


od toliko informacija koliko tražiš, izgubit ćeš razum dok ga tražiš...poslušaj srce
EmaEmaEma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 07:01   #26
inače sam mislio da se šališ kad sam prvi put pročitao, to moj mozak svakako "registrira" al ono vidio da su svi iskreni i niko se ne smije osim mene bezobraznog, izbrisali su mi prvi koment

neču upućivati, ali kad sam i vidio kakva ti rješenja nude, to me podimilo sretno u budućim snovima..
EmaEmaEma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 10:47   #27
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Imaš li osjećaj da te "hvata" / preplavljuje s leđa...kao neka energija koja se nastoji uvući u tebe?
Jesi li u toj fazi budan, djelomično budan ili lucidno sanjaš?
Dešava li ti se ta senzacija na području trbuha, pa ako zaštitiš trbuh, počne "djelovat" s leđa...odnosno; možeš li jasno utvrditi pravac iz kojeg djeluje/na koji se dio tvog tijela usmjerava?
Imaš li potrebu spontano se odupirati?
Moraš li učiniti stanovit "unutarnji napor" (unutarnje "grčenje/stiskanje" na jednoj teško objašnjivoj "energetskoj razini) da je odbiješ?
Imaš li osjećaj da se upravo zbog tog refleksnog "obrambenog napora", spontano "lucidno" budiš u snu (ako sanjaš)?
Imaš li osjećaj da upravo zbog tog "stanovitog napora" polako odustaje?
Imaš li osjećaj da se intenzitet smanjuje, odnosno pojačava sukladno tom unutarnjem stisku/odbijanju, ili "olabaljivanju" koje činiš?
Kakav je tvoj osjećaj po tom pitanju generalno (negativan, pozitivan, indiferentan)?
Koliko često ti se to dešava?
Da li si u stanju bilo šta vizualizirati?
Dešava li ti se to bez nekog reda, ili u otprilike "isto" vrijeme?
Jel vezano uz određen prostor, ili se manifestira na različitim mjestima?
Daj malo detalja...
krenuću redom, pa dokle stignem

ne znam kako bih to tačno opisao. osjetim da je nešto u prostoriji, uglavnom iza mene i strah me okrenuti se. čim postanem toga svjestan, čini mi se da odmah krene u "napad". kao da mi pokušava zadržati ruke da se ne opirem i nekako "klizi" po meni, i spušta se prema nižem području gdje imam osjećaj da hoće da uđe. dok se to dešava, ja sam potpuno svjestan, kao da sam budan, ali u pitanju je neko stanje koje nije budno. moguće da bi se sve odvijalo drugačije kada se ne bih odmah počeo braniti, ali to mi je nekako instinktivna reakcija. što se tiče pravca djelovanja, to ne bih znao. ali područje na koje se okomi je uglavnom u predjelu ispod struka. ustvari, imam osjećaj kao da hoće nešto seksualno. za odupiranje sam već odgovorio. to kao da se automatski dešava. a za napor imam drugačiji osjećaj. čini mi se da me sve više steže što se više opirem. obično je prestajalo u momentima kada sam se skroz prepustio. sjećam se da sam jednom prilikom, takođe sponatno, pomislio: "ja sam samo ljubav", i potpuno sam se predao. sve je odmah prestalo i probudio sam se. moj stav o tome je, ne znam ni sam zašto, ali pozitivan. dođe mi kao neki izazov. mada svaki put isfrkišem do bola
obično mi se to dešavalo kada popodne zaspim, što jako rijetko radim i najčešće u mojoj sobi, ali znalo se dešavati i na drugim mjestima. ili rano ujutro, prije buđenja. uvijek prije toga ide to nešto, ne znam ni sam šta, ali to mi je kao neki signal da sam se probudio u takvom stanju. znam da nisam budan, ali je osjećaj kao da jesam, i odmah osjetim tu prijetnju i počnem se braniti. takođe, ne postoji neki red kada se dešava. nekada zareda, pa ga onda dugo nema.
mislim da sam obuhvatio sva pitanja. ako te još nešto zanima, pucaj.

p.s. kakvo je stanje kod tebe?
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 11:11   #28
Moje iskustvo je sumirano u pitanjima koja sam postavila.
Interesiralo me hoćeš li ti koje od njih zazavučat "poznato"?

Imam razumijevanja za savjete koji me odvraćaju od "žvakanja" navedenog iskustva, no moram napomenuti da se ne radi o nečem što svjesno provociram.
Samo iznosim vl.zapažanja vezana uz nešto što se dogodilo/događa.

Moj osobni osjećaj je da se uistinu radi o određenom obliku "napada"...a manje o simboličnoj poruci vl.podsvjesti.

Eto, ponovilo se i sinoć...ne u formi sna, već me probudila senzacija koju sam opisala kroz pitanja koja sam ti postavila, i s kojom sam se u tom kratkom periodu budnosti morala nosit/odupirat joj se.
Nisam otvarala oči/ustajala (nije bilo unutarnje potrebe za tim/refleksa), već se jednostavno "prenula/vratila iz sna" (znam da sam bila budna), a s obzirom da nisam sanjala, izostala je i vizualizacija tipično vezana uz san.
Bez obzira na to, senzacija da nešto želi ući u mene, bila je itekako izražena..i nedvosmisleno me upravo ona probudila.

Nisam imala strah ili nelagodu koja tebe muči.
Osjećam da se mogu s tim nositi.
Jednostavno sam se unutra na jedan teško opisiv način "stisnula"/"zauzela čvrt gard" (da se tako izrazim), i svojom nepopustljivošću/neprobojnošću odagnala to što me "energetski" obuzimalo.
Nakon nekog vremena, "to nešto" kao da se umorilo i odustalo (subjektivni dojam).
Odmah nakon toga, opet sam vrlo brzo skliznula u san...i lijepo sanjala.
Što će reć da me čitavo iskutvo ne "mrcvari"...samo na kratko mobilizira dok "atak" traje (opet subjektivna procjena), bilo kroz lucidno sanjanje, bilo kroz budno odupiranje...i to je za sad sve.

Kako vrijeme prolazi, nemam osjećaj da se nosim s nečim potentnim/posebno jakim/zabrinjavajućim.

Više nakako s dosadnim pokušajima "slabe struje"/kilave/mlitave energije koja je onak; u "Ciciban" pero lakoj kategoriji do 30kg i pokušava se postavit na mene koja sam u usporedbi s njom super-teška "PRO-K1" do 160 kg - of pure muscle" (slikovito)...
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 26.02.2013. at 11:50.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 09:10   #29
dobro ako je tako :]

sretno i obavještavaj nas o razvoju situacije.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:26   #30
Nakon nekih upisa sa foruma i općenito, uopće više ne shvatam naivno stvari koje mi se događaju u snu... A i primjetio sam da osjećaje koji imam tokom sna, drže me tog dana. Ponekad mi se desi da u snu postanem svjestan svojih osjećaja, reakcija, i tako onda cijeli dan kao da sam u snu posmatram sebe kao treći objekat. Ali ne mislim da se radi tu ni o kakvim vanjskim uticajima, jer su objetki sna, kao i stvarnosti različiti samo je moja reakcija ista.

Što se tiče same teme, vjerojatno se radi o psihičkim igrama vlastitog uma i podsvjesnog, potisnutog dijela ličnosti. Isto se dešava i na javi međusobno sa drugim ljudima, jel, nesvjesno ih pokreće. Nažalost što je veća podjela u samoj osobi između svjesnog i nesvjesnog dijela sebe, to su skloniji manipuliranju (od osoba sa izgrađenijom ličnosti), jer nažalost ne znaju što je njihov identitet a što strani.
__________________
„Mada je logos uvijek istinit, ljudi ga ne razumiju ni kad ga čuju ni prije no što su ga čuli. I mada se sve zbiva saglasno logosu, izgleda da obični ljudi o njemu nemaju nikakvo iskustvo... Oni ne znaju šta rade dok su budni, baš kao što ne znaju šta su radili tokom sna.“ Heraklit 550. god. p.n.e.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 11:04   #31
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Nakon nekih upisa sa foruma i općenito, uopće više ne shvatam naivno stvari koje mi se događaju u snu... A i primjetio sam da osjećaje koji imam tokom sna, drže me tog dana. Ponekad mi se desi da u snu postanem svjestan svojih osjećaja, reakcija, i tako onda cijeli dan kao da sam u snu posmatram sebe kao treći objekat. Ali ne mislim da se radi tu ni o kakvim vanjskim uticajima, jer su objetki sna, kao i stvarnosti različiti samo je moja reakcija ista.
aktiviranje promatrača, koji promatra um

Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Što se tiče same teme, vjerojatno se radi o psihičkim igrama vlastitog uma i podsvjesnog, potisnutog dijela ličnosti. Isto se dešava i na javi međusobno sa drugim ljudima, jel, nesvjesno ih pokreće. Nažalost što je veća podjela u samoj osobi između svjesnog i nesvjesnog dijela sebe, to su skloniji manipuliranju (od osoba sa izgrađenijom ličnosti), jer nažalost ne znaju što je njihov identitet a što strani.
što je podsvjesno je stvar subjektivne percepcije. nesvjesno mi je nekako draži izraz, jer ne definira hijerarhiju niti poziciju onog što je nesvjesno. jasno, i on je iz subjektivne pozicije, jer ono čega -mi- nismo svjesni, ne znači da to (u ovom slučaju, taj dio nas), nije svjesno samo po sebi
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 16:34   #32
A što kad sanjam da nešto ne ulazi u mene, nego da izlazi?

Sanjao sam, takođe uz pogled na moju sobu, da sam povraćao neku odvratnu sluzavu kompaktnu masu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:22   #33
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A što kad sanjam da nešto ne ulazi u mene, nego da izlazi?

Sanjao sam, takođe uz pogled na moju sobu, da sam povraćao neku odvratnu sluzavu kompaktnu masu
Jesi nedavno gledao egzorcizam?
(sala).
Ne djeluje mi dobro...sluti na bolest.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 12:03   #34
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A što kad sanjam da nešto ne ulazi u mene, nego da izlazi?

Sanjao sam, takođe uz pogled na moju sobu, da sam povraćao neku odvratnu sluzavu kompaktnu masu
Nisam nikada imala takvo iskustvo.

Možda malo detalja?
Intenzitet sna, eventualno ponavljanje/ili tek jedna epizoda, opći dojam nakon toga, je li san bio smislen, (ako nije neprimjerno pitati; jesi li u to vrijeme imao nekih zdravstvenih problema/ili je sve bilo ok.) i sl...?

Ne da bi ga tumačila, nego da bolje "osjetim" tvoje iskustvo.

Slutim da to možda nisu "iste" stvari.
Ne znam zašto (ničim to ne mogu pravdat), ali imam filing da to nije ekvivalent stanju ulaženja/izlaženja koje ja opisujem.
Nekako ne doživljavam ono svoje na "probavnoj" razini...mogućnosti unutarnjeg procesuiranja na bilo kojoj način (da se tako izrazim).
Mislim kazati da to nešto s čime se ja susrećem nije moguće "variti" i na taj način iz sebe izbaciti, već jedino odagnati ili "isčupati iz sebe" (znam da glupo zvuči, no to je nabliži opis koji mogu dati).

Ne znam imali li ti ovo moje talabazanje ikakvog smisla (vrlo vjerojatno ne)?
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 01.03.2013. at 12:09.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 18:00   #35
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Nisam nikada imala takvo iskustvo.

Možda malo detalja?
Intenzitet sna, eventualno ponavljanje/ili tek jedna epizoda, opći dojam nakon toga, je li san bio smislen, (ako nije neprimjerno pitati; jesi li u to vrijeme imao nekih zdravstvenih problema/ili je sve bilo ok.) i sl...?

Ne da bi ga tumačila, nego da bolje "osjetim" tvoje iskustvo.

Slutim da to možda nisu "iste" stvari.
Ne znam zašto (ničim to ne mogu pravdat), ali imam filing da to nije ekvivalent stanju ulaženja/izlaženja koje ja opisujem.
Nekako ne doživljavam ono svoje na "probavnoj" razini...mogućnosti unutarnjeg procesuiranja na bilo kojoj način (da se tako izrazim).
Mislim kazati da to nešto s čime se ja susrećem nije moguće "variti" i na taj način iz sebe izbaciti, već jedino odagnati ili "isčupati iz sebe" (znam da glupo zvuči, no to je nabliži opis koji mogu dati).

Ne znam imali li ti ovo moje talabazanje ikakvog smisla (vrlo vjerojatno ne)?
ma duga je to priča. zadnjih godinu, dvije imam snove kada mi se oči postave u križ i ne mogu se probuditi iz tog sna dok ne posložim oči. kada se u tom snu mičem, osijećam astralno tijelo, ali pokreti ne prate pokrete fizičkog tijela. Probudim se jednostavno uz Božju milost.

Djeluje strašno, ali sada sam naviknut na to i ne uzbuđujem se previše. Pretpostavljam da je to neurološki poremećaj kada, spavajući na boku, jedno oko zaljepim uz jastuk

U takvom jednom snu sam sanjao da sam ispovraćao taj bijeli, sluzavi drek
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 22:28   #36
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Slutim da to možda nisu "iste" stvari.
i nisu.

Quote:
Ne znam imali li ti ovo moje talabazanje ikakvog smisla (vrlo vjerojatno ne)?
intrigantan san. utoliko više što se ponavlja. ali mislim da se ipak radi o simboličnoj poruci koja ukazuje na seksualnost odnosno reproduktivne organe. prvo što mi se pojavilo u mislima.

što je da je, lijepo si sve opisala!
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.