Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 15:58   #81
mi smo oboje zaposleni, s tim da on ima pravi posao, pravu plaću.. a ja ne mogu naći posao u struci i već sam neko vrijeme, točnije 4 godine - dadilja. ne žalim se, lijepo mi je, također imam solidnu plaću i uspijevamo za sada sve sami pokrivati, barem što se kapara tiče. jo smo uz to i podstanari.. moji nam poklanjaju 20 000kn, i to nam je od veeelikeeee pomoći, a njegovi su krenuli sa radovima na budućem stanu.. ostalo što se tiče svatova financiramo sami, i samim time dobro promišljamo koga ćemo unajmiti i kapariti.. mjesecima visim na forumu ne bi li ubrala koju jeftiniju ideju - i ide mi

ne mogu se zamisliti u situaciji da oboje ne radimo i da nam roditelji plaćaju sve dok god on radi, sve je u redu!! moja plaća itekako dobro dođe, al da slučajno postanem nezaposlena, nastavili bi sa pripremama..
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:03   #82
Quote:
Dadolina kaže: Pogledaj post
naravno...bez love nema srece...nije sve tako crno bijelo...prvo zivimo u sugavoj zemlji gdje se s VSS-om ljudi zaposljavaju kao konobari, gdje ti za kredit za stan oderu takvu kamatu da ti se zavrti u glavi pa ljudi nemaju izbora nego zive u stancicu od 60kvadrata sa starcima do svoje 40-e (pa jos u taj stancic dovedu zenu i dobiju dvoje djece) itd... nije lako stvoriti idealne uvjete za pocetak zivota tj imati sve po spagi... škola/fax, stan, veza, brak, vjenčanje, dijete... svi bi vjerujem to voljeli ali brate mili, zivimo u Hrvatskoj... tj, mozda nas partfis želi prosvijetliti da se pocnemo bavit kriminalom... jedino takvi uzivaju sve blagodati ove zemlje...
Eto..sve je receno. Povlacim se s teme jer ne mogu razumjeti ovakve reakcije iako su tako tipicne u hrvata...

Mladencima, njihovim sponzorima i djetetu zelim svu srecu, najiskrenije.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže

Zadnje uređivanje Partfiš : 28.02.2011. at 16:09.
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:23   #83
Quote:
alveolina kaže: Pogledaj post
Moji su štedili za taj dan duže vrijeme i nema šanse da ne plate dio. Oni to žele i točka! Jedinica sam im i čak i da oboje radimo duže i da imamo ušteđevine rekli bi da si to čuvamo, trebat će nam. Mi im želimo vratiti bar dio novaca od darova ali oni ni čut o tome! I šta da im ja sad radim?

Ali naravno da nemaju ušteđevine i da im jedan dan dođem e mama,tata mi ćemo se vjenčati-vi plaćate!ok?? to nema šanse.
dobro, podrazumijeva se da ak roditelji žele platiti vjenčanje, dobro, nek plate... nema problema

ali ak ni mladenka ni mladoženja nemaju posao, kuću/stan, ili neki prihod, a idu se vjenčat to je apsurdno...

onda će im roditelji platiti i svadbu i apsolutno sve... od hrane pa na dalje...

tu mi nema nikakve logike i ne kužim te ljude...
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 00:39   #84
hm, toliko se zgražate nad nezaposlenošću, a što bi tek rekli na moj slučaj.... moj dragi se prije točno dvije godine liječio i izliječio od jako zloćudnog karcinoma... i zamislite ovo? pristala sam se udati za njega i udat ću se na jesen. a meni ne visi nad glavom "tko će platiti svadbu" nego doslovno sami vrag. pa sam rekla tko te šiša, udajem se za čovjeka kojeg volim, i neće me zaustaviti ni bolest, ni ogovaranja, a bome ni recesija!čovjek planira-Bog odlučuje!i da, on je zaposlen, i ja, imamo i kuću i novaca, ne ovisimo o roditeljima, pa što? dovoljna je jedna temperatura da sve ode u vjetar....
m&š is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 12:46   #85
Quote:
m&š kaže: Pogledaj post
hm, toliko se zgražate nad nezaposlenošću, a što bi tek rekli na moj slučaj.... moj dragi se prije točno dvije godine liječio i izliječio od jako zloćudnog karcinoma... i zamislite ovo? pristala sam se udati za njega i udat ću se na jesen. a meni ne visi nad glavom "tko će platiti svadbu" nego doslovno sami vrag. pa sam rekla tko te šiša, udajem se za čovjeka kojeg volim, i neće me zaustaviti ni bolest, ni ogovaranja, a bome ni recesija!čovjek planira-Bog odlučuje!i da, on je zaposlen, i ja, imamo i kuću i novaca, ne ovisimo o roditeljima, pa što? dovoljna je jedna temperatura da sve ode u vjetar....
Zavjetujete se jedan drugome i u zdravlju i u bolesti. Nikad ne znaš koji vrag te u životu čeka. Moj tata je sa 38 ostao udovac sa dvoje djece. Onako jednog dana iz vedrog neba smo ostali bez mame. Na to te nitko ne priprema i svi mi nosimo taj rizik sa sobom kad ulazimo u brak. Ipak ima jedna dobra stvar u svom tom zlu- ja sam naučila cijeniti apsolutni svaki dan koji mogu proživjeti i cijenim svoju obitelj više od ičega imajući na umu da to svakog trena može nestati.
__________________
3.9.2011.
espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 11:11   #86
Quote:
m&š kaže: Pogledaj post
hm, toliko se zgražate nad nezaposlenošću, a što bi tek rekli na moj slučaj.... moj dragi se prije točno dvije godine liječio i izliječio od jako zloćudnog karcinoma... i zamislite ovo? pristala sam se udati za njega i udat ću se na jesen. a meni ne visi nad glavom "tko će platiti svadbu" nego doslovno sami vrag. pa sam rekla tko te šiša, udajem se za čovjeka kojeg volim, i neće me zaustaviti ni bolest, ni ogovaranja, a bome ni recesija!čovjek planira-Bog odlučuje!i da, on je zaposlen, i ja, imamo i kuću i novaca, ne ovisimo o roditeljima, pa što? dovoljna je jedna temperatura da sve ode u vjetar....
bez ljutnje, ali mislim da ovaj tvoj post nema veze s prvobitnom temom ovog topica. poprilicno dobro znam o cemu pricas, i moj je dragi imao nesrecu u kojoj skoro nije prezivio, i naravno da sam i tad ostala s njim. jer, ako se voli, voli se. no i sama si rekla oboje radite, samostalni ste, ne vidim uopce razlog zasto ne uci u brak? ni zasto bi se itko iscudjavao sto ste se odlucili zeniti ali u svakom slucaju, zelim tebi i dragom sve najbolje i puno zdravlja
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 13:34   #87
Slažem se sa Goodgirl!
Jedno je kad su oboje nezaposleni i kad ne znaju kako će preživljavati, a drugo je kad se dogodi neka, ne daj Bože, bolest.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:07   #88
U vrijeme kad smo počeli s pripremama ja sam bila nezaposlena i totalni sam protivnik da par počne praviti veliku svadbu bez da sami znaju raspolagati i da imaju barem dovoljno financija za njih dvoje.
Razlika zašto sam ja počela raditi je jer dok je pao dogovor za svadbu ja sam odmah našla posao koji je bio daleko ispod onog kaj sam htjela, konobarila sam za minimalac ali s tim minimalcem sam si itekako pomogla u kaparenju svega i svačega. Naknadno je došao posao u struci i sad sve ide svojim tokom.
Znam da je nezaposlenost velika ali kad se odlučiš na tak veliki korak kao što je raditi veliku svadbu onda se osoba po meni mora i malo žrtvovati jer uvijek se nešto može naći za raditi (pogotovo sad kad kreće sezona na moru).
Matahari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 23:33   #89
Quote:
goodgirl29 kaže: Pogledaj post
bez ljutnje, ali mislim da ovaj tvoj post nema veze s prvobitnom temom ovog topica. poprilicno dobro znam o cemu pricas, i moj je dragi imao nesrecu u kojoj skoro nije prezivio, i naravno da sam i tad ostala s njim. jer, ako se voli, voli se. no i sama si rekla oboje radite, samostalni ste, ne vidim uopce razlog zasto ne uci u brak? ni zasto bi se itko iscudjavao sto ste se odlucili zeniti ali u svakom slucaju, zelim tebi i dragom sve najbolje i puno zdravlja
znaš zašto se čude? jer puno ljudi ne shvaća ozbiljno onaj dio " u zdravlju i bolesti, u dobru i zlu"... dakle " u radnom odnosu ili nezaposlenosti" reagirala sam na ovom topicu jer me malo naljutilo to zgražanje nad nezaposlenošću... pa Bože moj, to se bar da lako srediti, ako je čovjek voljan raditi. a ne vjerujem da itko može svoje roditelje "prisliti" da plate pir, ukoliko to sami roditelji ne žele i na kraju krajeva imaju čime. pa roditelji su, tko će ti pomoći, ako oni neće?i hvala ti na lijepim željama,
m&š is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:17   #90
Wink

Malo offtopic pitanje:
Dragi i ja smo se zaručili i sad bi krenuli radit svadbu, ali nikako se dogovoriti sto želimo. Njegove uže obitelji ima jako puno min. 100 ljudi, ali kada bi napravili konačan popis ljudi to bi bila svadba od sigurno 200-250 ljudi, a za to novaca nemamo, tj. strah nas je ulazit u tako nešto, s obziriom da ja imam posao gdje se ugovor potpisuje iz mj. u mj., a on radi ok posao ali kod privatnika ali znate kako je dns danas jesi sutra nisi.
Sad moje pitanje glasi kada ste planirali svadbu dali ste imali neki budžet i koliko je to bilo ako se smije znati, i ako niste dali ste se izvukli od koverti?
I koliko u opće košta svadba?
amy_amy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:09   #91
Quote:
amy_amy kaže: Pogledaj post
Malo offtopic pitanje:
Dragi i ja smo se zaručili i sad bi krenuli radit svadbu, ali nikako se dogovoriti sto želimo. Njegove uže obitelji ima jako puno min. 100 ljudi, ali kada bi napravili konačan popis ljudi to bi bila svadba od sigurno 200-250 ljudi, a za to novaca nemamo, tj. strah nas je ulazit u tako nešto, s obziriom da ja imam posao gdje se ugovor potpisuje iz mj. u mj., a on radi ok posao ali kod privatnika ali znate kako je dns danas jesi sutra nisi.
Sad moje pitanje glasi kada ste planirali svadbu dali ste imali neki budžet i koliko je to bilo ako se smije znati, i ako niste dali ste se izvukli od koverti?
I koliko u opće košta svadba?
Pogledaj si malo ove teme:

Koliko kosta vase vjencanje
Kako platiti svadbu
Low cost svadba

Vjerujem da ce ti pomoci, tu ima odgovora na razna slicna pitanja.
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.