Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2004., 17:12   #1
Angry Rezerviranje plaže iliti nekultura

Dođem danas na plažu di se kupam već 26 godina-dakle od rođenja, kad ono na pol plaže (relativno mala plaža) rasprostrli nekakve spužve i pokrili ih kamenjem - tobože rezervirano

Onako ljut poskidam sve to kamenje i na kraju nitko nije došao na plažu dok smo bili tamo (2 sata) da mu očitam bukvicu. Mamicu im nekulturnu. Dal popizdite kad vidite kolko ljudi mogu bit retardirani na plaži.
Baš me zanima oće sutra bit opet takva situacija da se spremim za

Ma ovo u biti i ne spada baš u turizam, ali sam ljut ko ris i ako kome smeta nek makne ća.
Čisto malo da se ispušem.
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 17:31   #2
Ja sam te probleme rješavao popišavanjem na iste ručnike
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 17:58   #3
Ma seronje!

Jednom sam došla na plažu oko devet ujutro, bila su tri čovjeka a ostalo sve rezervirano!!! Čitava plaža, mi nismo imali kamo stavit ručnike!
Ko ih j***, treba im to sve pobacat!
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 19:42   #4
Rješenje je jednostavno ako imaš malo većeg i oštrijeg psa - dođeš na plažu s njim i s vrećicom s kostima, vrećicu položiš negdje među tim ručnicima i promatraš scenu kad se vlasnici ručnika vrate i na iste pokušaju leći...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 23:41   #5
Re: Rezerviranje plaže iliti nekultura

Quote:
alfred stokes kaže:
...
Pazi da neki ne plivaju malo duži vremenski period, pa da ga ne zajebeš.

Mislim, bila bi to čisto malo neugodna situacija za tebe.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 15:31   #6
Ja moram priznati da taj problem rjesavam tako sto mrtvo hladno maknem rucnike i prostrem svoje. Pa ako ce se svadati, neka izvole.
Nekada me to stravicno zivciralo. Isto tako me zivcira betoniranje obale i pravljenje privatnih plazica kojima ne smijes blizu doci. Ili ono rezerviranje za goste apartmana. Ma da. Obala je svacija.
Freja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 21:49   #7
Isto se dogadja i kod nas (Crikvenica). Nego mene jos vise zivcira jedna stvar - ja na kupanju, oko mene mjesta koliko hoces, a netko dodje i odmah se gurne kraj mene! Mislim, razumio bih da nema mjesta, ali ima ......
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 10:20   #8
Quote:
Putnik92 kaže:
Rješenje je jednostavno ako imaš malo većeg i oštrijeg psa - dođeš na plažu s njim i s vrećicom s kostima, vrećicu položiš negdje među tim ručnicima i promatraš scenu kad se vlasnici ručnika vrate i na iste pokušaju leći...
ljudi mrze i preziru pse na plazi.i velike i male. prosle su se godine na mene jako derali kad se mali pas samo priblizio vodi (ne pliva).
a najvise se deru ovi koji stoje u vodi do gleznjeva i bacaju cikove medju djecu
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 10:58   #9
ja recimo volim zivotinje , ali se slazem da psi nemaju kaj traziti na plazi , kako na moru tako i na jarunu
naravno , isto vrijedi i za macke , hrcke , papige...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:50   #10
meni smeta da mi neciji pas uzme loptu ili hoda po rucniku ali mi pas ovak ne smeta. ne kuzim kaj ljudima smeta ak je pas na plazi
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 13:25   #11
sranje , pisanje , dlake , paraziti, neodgojeni pas neodgojenih vlasnika , nesocijalizirani pas , pas koji ti dode njuskati hranu , pas koji ti se zatrci za djetetom s loptom, ljudi koji se boje pasa ...
ima puno i previse razloga
nazalost , sve to najcesce placaju nicemu krive zivotinje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 12:57   #12
Quote:
Freja kaže:
Ja moram priznati da taj problem rjesavam tako sto mrtvo hladno maknem rucnike i prostrem svoje. Pa ako ce se svadati, neka izvole.
Nekada me to stravicno zivciralo. Isto tako me zivcira betoniranje obale i pravljenje privatnih plazica kojima ne smijes blizu doci. Ili ono rezerviranje za goste apartmana. Ma da. Obala je svacija.
ma tako je
puca meni za goste apartmana i ja sam gost, došla sam jutros iz svog grada autom u 8 uri

govorimo o pomorskom dobru!!! a to sam doživila i na murteru, na slanici, molim te oni su klupu tako stavili da im čuva misto!!!

a u vezi životinja, imaju plaže za njih i to je to.
meni nije nimalo ugodno kad se moj pas protrese i poprska 2 reda plaže. A kad piše da je plaža na kojoj su dopušteni kućni ljubimci, onda su ljudi spremni na to
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 08:40   #13
Ja sam vidila svasta. Neki ljudi misle da su bogovi. Vidila sam npr histericno tjeranje sviju koji dodu skociti u more ispred kuce jednoga takvoga umisljenoga i tjeranje psa na djecu iz istoga razloga.
Svaki se put kada to vidim s gustom posvadam, ispraznim negativnu energiju i nastavim s kupanjem Dode mi ko terapija
Freja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 08:49   #14
Quote:
ZorcJ kaže:
Isto se dogadja i kod nas (Crikvenica). Nego mene jos vise zivcira jedna stvar - ja na kupanju, oko mene mjesta koliko hoces, a netko dodje i odmah se gurne kraj mene! Mislim, razumio bih da nema mjesta, ali ima ......
Možda mu/joj se sviđaš!
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 13:23   #15
Malo kulture na jednoj strani i malo tolerancije na drugoj riješilo bi sve.
Ja volim pse, štoviše i imam psa odnedavno, a imala sam i prije...i razne druge živine.
I nemam ništa protiv psa na plaži, u dućanu ili restoranu...sve dok taj pas ne njuška moju hranu, ne hoda po mom ručniku i ne laje na moje dijete (koje nemam ).
Nažalost, oni ljudi koji imaju osnovnu kulturu, obično i ne vode psa sa sobom, pa se mišljenje formira prema onima manje kulturnima

Mene je prije godinu dana skoro zaklao doberman nekih švaba koji je bio na plaži nevezan. Ja i dragi smo prolazili - sto metara od njihovog ručnika, a cucak se digao i divlje lajući pojurio na nas. Ja se skamenila, a dečko ga je uspio preplašiti i otjerati - tako što je jednako divlje ''zalajao'' na njega i postavio se u napadački položaj. Švabe su zvali cucka, al se ovaj nije obazirao. Poslije se nisu ni ispričali. Tolko o tome.

Ručnici - to bi mi isto diglo tlak. I vjerojatno bi ih maknula i stavila svoj, i poslije se pravila luda. isto vrijedi i za aerodrome, gdje je 50% stolica prazno, ali ''zauzeto'' novinama i narogušenim ''stražarom''. I zjape prazna mjesta po sat vremena, a ja stojim. Da sam muško, i da me ima, samo bi sjela. Pa nek se dođu svađati.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 06:09   #16
Zanimljiva tema ali vidim da je dugo neaktivna. Puno se pise o ovome u medijima, komunalni redari na pojedinim plazama sklanjaju privatne stvari. A Spanjolska je napredovala toliko da naplacuje kazne od 30€ prilikom preuzimanja ostavljenih stvari te im je organizirana intervencija policije.

Moram priznati da u zivotu nisam imala ovakvih situacija dok nisam ove godine dosla na Kaprije (mali nauticki otok kod Sibenika). Tu nema javne plaze, sve su molovi i komadi obale betonirani ili pretvoreni u plazu od strane stanara otoka ili vlasnika kuca koji su prvi red do mora. Ali bas svaka plaza! Stovise, ovo je malo turisticko mjesto gdje zbilja nije problem dobiti "svoj" prostor na plazi jer to nije urbano turisticko mjesto poput Vodica ili sl. Sokirana sam takvim neprijateljstvom i bezobraznim ponasanjem da neznam kome se obratiti a vjerojatno cu jos koju godinu ljetovati ovdje. Npr. Ono, da mama neda svom djetetu da se igra s mojim jer sam ja zauzela mjesto na plazi koju je betonirao njen svekar. I tu ne pomaze nikakva rasprava, ne odustaje i ljetovanje se pretvara u horor pricu.
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 08:42   #17
Quote:
angelina333 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva tema ali vidim da je dugo neaktivna. Puno se pise o ovome u medijima, komunalni redari na pojedinim plazama sklanjaju privatne stvari. A Spanjolska je napredovala toliko da naplacuje kazne od 30€ prilikom preuzimanja ostavljenih stvari te im je organizirana intervencija policije.

Moram priznati da u zivotu nisam imala ovakvih situacija dok nisam ove godine dosla na Kaprije (mali nauticki otok kod Sibenika). Tu nema javne plaze, sve su molovi i komadi obale betonirani ili pretvoreni u plazu od strane stanara otoka ili vlasnika kuca koji su prvi red do mora. Ali bas svaka plaza! Stovise, ovo je malo turisticko mjesto gdje zbilja nije problem dobiti "svoj" prostor na plazi jer to nije urbano turisticko mjesto poput Vodica ili sl. Sokirana sam takvim neprijateljstvom i bezobraznim ponasanjem da neznam kome se obratiti a vjerojatno cu jos koju godinu ljetovati ovdje. Npr. Ono, da mama neda svom djetetu da se igra s mojim jer sam ja zauzela mjesto na plazi koju je betonirao njen svekar. I tu ne pomaze nikakva rasprava, ne odustaje i ljetovanje se pretvara u horor pricu.
prijavi inspekciji općine kojoj pripadaju.
Ti mali otoci i mala mjesta na njima znaju biti baš neugodna iznenađenja i to rjeđe od starosjedilaca .
Uglavnom su agresivni vlasnici vikendica koji misle da su gradnjom svog betonskog čudovišta kupili i more i zrak i šumu i ribe u krugu od kilometar.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 12:55   #18
ja bih oko 9h poslala komunalne redare da te ostavljene ručnike i ležaljke jednostavno slože i stave na stranu. ono, nisi ništa otuđio, ne kompliciraš sa skladištenjem, a pošalješ poruku da se tako nećemo igrati. ovako se šalje poruka da se mjesto *mora* zauzeti, a ljudi kao ovce uvijek lako pokupe loše ponašanje koje se tolerira.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 22:03   #19
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
prijavi inspekciji općine kojoj pripadaju.
Ti mali otoci i mala mjesta na njima znaju biti baš neugodna iznenađenja i to rjeđe od starosjedilaca .
Uglavnom su agresivni vlasnici vikendica koji misle da su gradnjom svog betonskog čudovišta kupili i more i zrak i šumu i ribe u krugu od kilometar.
Joj slazem se. Hvala na odgovoru. Danas nam je zadnji dan pa necu nista poduzimati ali za sljedecu godinu cu biti spremnija. Stvarno su me iznenadili i od plaze do plaze te tjeraju. A svi bi da im turisti dodu, ostave pare i poberu se. Doduse ovdje neznam kome bih prijavila. Jedino u Sibeniku a to je sat vremena voznje katamaranom. Jer na Kapriju nema policijske stanice, komunalnih redara, od doktora je jedna medicinska sestra, turisticka zajednica je mini kiosk...ono robinzonski turizam al s "privatiziranim" plazama
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 02:05   #20
Je, sve je to ok sto pisete.
Ali meni se desilo da su meni sklonili peskir (ne jednom) tj peskir je samo NESTAO, nigdje ga vise nije bilo, a ja sam dosla u 7-8 ujutru samo s time i otisla plivat.. Vratim se za sat, nemam peskira I naravno, nemam pojma ko je sklonio, svi su se pravili ludi
Hello is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.