Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2015., 14:13   #81
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
...ili on ne zna reći istinu i prihvatiti reakciju....ako mu njena reakcija na istinu nije prihvatljiva i ona ju ne može/ne zna promjeniti - razlaz.

Al bar znaš da si živio istinito.
Moja reakcija u većini slučajeva je da se naljutim i da mi treba neko vrijeme da me se pusti na miru da bi se smirila.
On ne može podnjeti da sam ljuta očito i onda će radje slagati.
Ja ga skužim uvijek po govoru tijela jel naprosto je preočit.
A reakcija na laž je gora od reakcije na istinu ma kakva bila. Naljutit ću se ali i ohladiti brzo.
Bezveze mi je sve ovo.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:13   #82
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Znaš kako honey ...za većinu stvari u životu imam definiran stav i znam kako bi se postavila da sam ja u takvoj situaciji.
Uopće se ne bi zapitala da li sam odgovorna za njegove laži, jer smatram da to nije ispravna reakcija na pojavu nepovjerenja među partnerima.
Štoviše te laži su to nepovjerenje još više produbile.
Ja nisam mogla imati neke stvari a priori definirane jer na neke stvari u životu jednostavno "ne računaš". Ne ulaziš u vezu sa strahom da će netko biti ljubomoran, posesivan, ili ovisnik o alkoholu ili da laže. A sve se to može dogoditi. Neke stvari se mogu riješiti a neke ne mogu. Ovisi o ljudima. Postoji i vrsta laži koja se zove pretjerivanje a mnogi iskreni ljudi su joj skloni. Ne mislim sad braniti laži, ali u počecima neke veze malo tko je potpuno iskren prema drugoj osobi. Ta iskrenost kod većine dolazi s vremenom.
Nažalost u autoričinom slučaju nije.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:14   #83
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Reci nekom da joj je bivsa boja lijepse stajla znaci da joj nova ne stoji .
E sada kako ces ti ovu cinjenicu predstvaiti i kako je izgovoriti po meni se radi o subterfugi sto znaci sitnoj lazi .
Kidam na kafu .
Ti ne razumiješ da je riječ drukčije istina? I da je to dovoljno da osoba shvati značenje?

Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Ok ,mozda sam pregrub i mozda sam pretijerao ali znam da su lazi neophodne i da ih se prakticira u svim sectorima interakcije sa drugimA .
Moram na kafu sa prijom . Ugodno poslije podne vam zelim .
Jesi, pretjerao si.
Uživaj na kafi
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:15   #84
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Meni si ti baš smiješan. Kako god okreneš,ja sam odgovorna za njegove laži jel ?
"Ili....,ili....,ili..."
A šta ako je problem u njemu i u njegovom kukavičluku da kaže istinu i da se suoči sa posljedicama onoga što je napravio ili nije napravio?
Još da mu uzmem perce da ga gladim po guzi da ne bi jadan bio povrijedjen zbog nečega lošeg šta je napravio pa me mora lagati.

Pa imam i ja pravo biti ljuta zbog neke njegove greške, i sad da on ne bi lagao ja ću početi glumiti da mi je baš sve ok . Ma daj!
Ne , nista od navedenoga ,samo pokusaj da se pogledas u ogledalo i upitas se zasto ali zasto me laze ?
Naravno da on zivi u strahu i naravno da je svijestan svojih lazi ,ali probaj jednom da porazgovaras i upitas ga cega se boji on ?
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:17   #85
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Moja reakcija u većini slučajeva je da se naljutim i da mi treba neko vrijeme da me se pusti na miru da bi se smirila.
On ne može podnjeti da sam ljuta očito i onda će radje slagati.
Ja ga skužim uvijek po govoru tijela jel naprosto je preočit.
A reakcija na laž je gora od reakcije na istinu ma kakva bila. Naljutit ću se ali i ohladiti brzo.
Bezveze mi je sve ovo.

Puno razgovarajte, otvorite se, budite iskreni....ti si osvjestila svoj dio odgovornosti - uzrok/posljedica.

Držim vam fige.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:18   #86
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Ne , nista od navedenoga ,samo pokusaj da se pogledas u ogledalo i upitas se zasto ali zasto me laze ?
Naravno da on zivi u strahu i naravno da je svijestan svojih lazi ,ali probaj jednom da porazgovaras i upitas ga cega se boji on ?
Pa jesam, on izbjegava reći mi istinu.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:21   #87
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
A šta ako je problem u njemu i u njegovom kukavičluku da kaže istinu i da se suoči sa posljedicama onoga što je napravio ili nije napravio?
Ja vjerujem da su to ostaci njegovog ponašanja iz djetinjstva. Pitaj ga je li lagao starcima kad je bio mali, jel danas laže šefu itd. Ako je bio strogo odgajan vjerojatno je problem u tome i ako on to uspije osvijestiti, to će biti prvi korak k "izlječenju" ako to mogu tako nazvati.
Znam da je sad opet ispalo da laže autoritetima iz čega bi Lazan (kojeg li nicka ) mogao opet izvući neki svoj zaključak, ali mislim da si me ti shvatila
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:24   #88
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da su to ostaci njegovog ponašanja iz djetinjstva. Pitaj ga je li lagao starcima kad je bio mali, jel danas laže šefu itd.
Već ga vidim kako se uz zamusan osmijeh kune da nije lagao nikada nikome, a iza leđa drži napol popapanu čokoladu.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:25   #89
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Puno razgovarajte, otvorite se, budite iskreni....ti si osvjestila svoj dio odgovornosti - uzrok/posljedica.

Držim vam fige.
Sad je ipak ona djelomično odgovorna?

Ajd dobro. I ja nekad na forumu promijenim prvobitno mišljenje. :klap:
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:26   #90
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da su to ostaci njegovog ponašanja iz djetinjstva. Pitaj ga je li lagao starcima kad je bio mali, jel danas laže šefu itd. Ako je bio strogo odgajan vjerojatno je problem u tome i ako on to uspije osvijestiti, to će biti prvi korak k "izlječenju" ako to mogu tako nazvati.
Znam da je sad opet ispalo da laže autoritetima iz čega bi Lazan (kojeg li nicka ) mogao opet izvući neki svoj zaključak, ali mislim da si me ti shvatila
Da,lagao je ,laže često i laže svima.
Spomenula si jučer pasivnu agresiju, i ako je to u pitanju, stvarno mu treba stručna pomoć.
Ali kako ga nagovoriti kad izbjegava sve živo.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:27   #91
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Već ga vidim kako se uz zamusan osmijeh kune da nije lagao nikada nikome, a iza leđa drži napol popapanu čokoladu.
Možemo se mi smijati ali ovo je ozbiljan problem. Nisu svi imali savršeno djetinjstvo, neki su morali lagati da izbjegnu kazne.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:27   #92
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Sad je ipak ona djelomično odgovorna?

Ajd dobro. I ja nekad na forumu promijenim prvobitno mišljenje. :klap:
Honey nemojmo likovat bez potrebe...

Ukoliko se ona uistinu duri za svaku pizdariju, bilo bi dobro da to osvjesti i promjeni.

Toliko.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:32   #93
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Da,lagao je ,laže često i laže svima.
Spomenula si jučer pasivnu agresiju, i ako je to u pitanju, stvarno mu treba stručna pomoć.
Ali kako ga nagovoriti kad izbjegava sve živo.
Pa ne znam, spomenula si ribe, pa da se malo našalim- ako je blizanac u pitanju onda tu nema pomoći
No šalu na stranu, ako mu je stalo do vas to bi mu trebao biti dovoljan razlog. Ne možete vječno živjeti u bolesnom odnosu gdje jedan stalno laže a drugi sve više postaje paranoičan i optužuje ga za sve i svašta.
Potražite pomoć zajedno jer oboje imate problem koji je primarno zajednički.
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Honey nemojmo likovat bez potrebe...
Ukoliko se ona uistinu duri za svaku pizdariju, bilo bi dobro da to osvjesti i promjeni.
Toliko.
To stoji,ali onda idemo u smjeru što je bilo prije, kokoš ili jaje gdje bi svatko vukao na svoju stranu, ako me razumiješ.
Oboje imaju problem i oboje ga trebaju riješiti zajednički.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:36   #94
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Honey nemojmo likovat bez potrebe...

Ukoliko se ona uistinu duri za svaku pizdariju, bilo bi dobro da to osvjesti i promjeni.

Toliko.
Pa nije baš da se durim za svaku pizdariju. Stvarno nije. Dosta sam tolerantna i imam razumijevanja. Samo iskreno i otvoreno i nema nikakvih problema.
Ali on je stvarno takav cijeli život,sam mi je pričao stvari iz prošlosti.
Stvarno mislim da nisam upravo ja uzrok njegovih laži.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:40   #95
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
...ili on ne zna reći istinu i prihvatiti reakciju....ako mu njena reakcija na istinu nije prihvatljiva i ona ju ne može/ne zna promjeniti - razlaz.

Al bar znaš da si živio istinito.
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
To stoji,ali onda idemo u smjeru što je bilo prije, kokoš ili jaje gdje bi svatko vukao na svoju stranu, ako me razumiješ.
Oboje imaju problem i oboje ga trebaju riješiti zajednički.
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Stvarno mislim da nisam upravo ja uzrok njegovih laži.
Ja idem u smjeru ispravnosti postupaka/reakcija.

Laganje partneru - neispravno!
Vika dreka za svaku pizdariju - neispravno!

Točkice ako si sigurna, ako objektivno možeš sagledat sebe i ako znaš da u tom problemu nema tvoje odgovornosti
u smislu neprihvatljivih reakcija - usitinu je vrijeme za ozbiljan razgovor i odluke.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:44   #96
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ja idem u smjeru ispravnosti postupaka/reakcija.

Laganje partneru - neispravno!
Vika dreka za svaku pizdariju - neispravno!
Dobro, ali što ako se ona naljutila zato jer joj je lagao? Je li ispravno da se ljuti, duri pa i viče? Nakon toga on laže (mislim da je napisala da se kleo da neće više) da se ona ne bi ljutila i stvar se ponovo vrti u začaranom krugu (da citiram- "Moja reakcija u većini slučajeva je da se naljutim i da mi treba neko vrijeme da me se pusti na miru da bi se smirila.On ne može podnjeti da sam ljuta očito i onda će radje slagati.")

Zato sam napisala ono o kokoši i jajetu jer vjerojatno niti jedno neće reći da je sve krenulo od njega, možda nekad toga nisu ni svjesni.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:48   #97
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Dobro, ali što ako se ona naljutila zato jer joj je lagao? Je li ispravno da se ljuti, duri pa i viče? Nakon toga on laže (mislim da je napisala da se kleo da neće više) da se ona ne bi ljutila i stvar se ponovo vrti u začaranom krugu.
Zato sam napisala ono o kokoši i jajetu jer vjerojatno niti jedno neće reći da je sve krenulo od njega, možda nekad toga nisu ni svjesni.

Kokoš i jaje pitanje se postavlja kad ljudi krenu zadirat previše u prošlost i kad im tamo leži nešto što nisu probavili.

Zato fino krenu od sada/danas, i ne upliću ono od jučer/prije godinu dana kad si ti ono, pa sam ja ....to se trebalo rješiti tada. Nije.
Zato danas imaju problem - pitanje je žele li / mogu li / znaju li ga rješiti ili ne?
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 15:04   #98
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Kokoš i jaje pitanje se postavlja kad ljudi krenu zadirat previše u prošlost i kad im tamo leži nešto što nisu probavili.

Zato fino krenu od sada/danas, i ne upliću ono od jučer/prije godinu dana kad si ti ono, pa sam ja ....to se trebalo rješiti tada. Nije.
Zato danas imaju problem - pitanje je žele li / mogu li / znaju li ga rješiti ili ne?
Bojim se da je to utopija. Ona je već postala paranoična i ništa mu ne vjeruje. Kad bi mogla krenuti od danas, to bi bilo otpuštanjem svega od prije, što sam spomenula u prvom postu, a i svega što jest ili će biti u smislu da više ne radi od buhe slona ako za to nema potrebe. Paralelno s tim, ako odu psihijatru itekako će se potegnuti pitanje iz prošlosti jer je takva psihoanaliza. Zastarjeli način ali i dalje najrašireniji. Meni je draži pristup geštaltista, samo sam čitala njihove knjige pa ne znam tko se time bavi ali ako su u mogućnosti bilo bi najbolje da odu nekom koji ima takav pristup. No to je samo moje skromno mišljenje. Nek sami odluče što žele i kako to žele riješiti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 16:27   #99
Quote:
točkatočka kaže: Pogledaj post
Pozdrav


Jučer sam ga nazvala na mobitel dok je bio na poslu jer je ostavio sumnju da me vara. Ne vjerujući u njegovu priču rekla sam mu neka ostavi uključen mobitel u džepu par minuta da čujem jel stvarno istina to što tvrdi,gdje se nalazi.
On je rekao da nema šanse,a prije par dana se kleo da će napraviti sve da mu opet počnem vjerovati.
Dobro i ja sam bila nepovjerljiva kada sam bila emocionalno slomljena ali ovo nije .. ne znam kaj reći. Ovo je ekstremno.

Pa dobro kaj si ponorela ? Postporođajni hormoni, dosada ili što ? Naravno da je to kontrola i posesivnost i da to nema veze sa njim.
Nije u logoru.
Tko je varao u tvojoj prošlosti ? On, tvoj tata, bivši, tvoja mama pa to vučeš za sobom u brak i maltretuiraš muža ?
Ne govori ti istinu jer istinu ne možeš podnijeti, nisi zrela za nju.Tj.:



Osobi koja ima silnu potrebu za apsolutnom kontrolom nad vremenom partnera, koja je nesigurna, koja je impulzivna ( bum se razvela ) koja je nezrela:Lne može podnijeti istinu.
Od istine ona napravi predstavu u glavi po svom izboru.
Hajde reci da je rekao da ide popiti kavu sa kolegicom koja je udata i ima djecu, koja ga ne lovi ni on nju.... da će se zadržati sa njom, kako bi ti regirala ?
Šiznula bi. Tulila kako te vara.
Deračom, cviljenjem, pasivnom agresijom ili bi izgubila živce i zabranila mu da ide na kavu... kao da smiješ mužu (bilo kojem) uopće zabranjivati kretanje. Napravila bi od toga šou i scenarij sa erotskom prijevarom.
Ajd reci da to nije istina.
Od kud ti takve morske ideje ? Da muž treba biti točno onakva osoba kakva tebi paše.
Onda se udaj za samu sebe.

Ako je oženjen i voli te onda je sa tobom u braku iz ljubavi inače za ovako nešto pranje mozga ne znam koji bi to trpio.
Daj se skuliraj, otiđi psihologu a prije svega razgovaraj sa mužem.
Prvi, drugi, treći svima ćeš ovo raditi jer je problem u tebi.
On je oženjen, nije mrtav i oduzet a niti je tvoj rob da ti mora 100% podnijeti račune.
Onda se infantilo duriš i prijetiš da ćeš se razvesti. Pa razvedi se !
Bar bu čovjek našao nor.... ženu.

Ako misliš da će neki drugi trpjeti ovo ili ti uvijek govoriti 100% istinu i podnisiti za svaku sekundu izvještaj, kojega ćeš driblati, derati se na njega i kvocati mu, tražiti ropsku poslušnost... zaboravi.
Nijedan normalan neće to trpjeti. Čudim se kaj on ovo trpi.
Zato prihvati njegove mane i njegovu osobnost, budi manji kontrol frik ili ćeš ti uskoro dobiti razvod a on novu i smireniju ženu.


Pazi ti koja njemu radiš emocionalno zlostavljanje pitaš jel to njegovo emocionalno zlostavljanje ? Ti koja zlostavljaš posesivnošću nad njegovim svim odlukama, mislima itd.
Koja mu piliš po mozgu i gnjaviš ga sa svojim paranojama.
Ti ?
Kaj jadan pokušava kontolirati život sa kontrol frikušom to te ne zanima.
Kužiš ?
Daj se saberi i odrasti.

Quote:
Jesa li ja luda i da li bi vi napravili tako nešto ako znate da će to bar malo vratiti povjerenje i ako ništa ne skrivate?
Jesi i trebaš psihologa jer razvela se ili ne te iste stvari nosiš u sesbi svuda pa ćeš nakon nekoga vremena isto tako kao frik kontrolirati svaku stvar kod partnera i dobiti ćeš vritnjak veličine Jupitera.
Čim on nešto prešuti ili ti ne podnosi izvještaje o kretanju (kao da je robijaš) 24/7.
Tko bi to podnosio ?

Nisu problem njegove glupe tzv. bijele laži već tvoja nesigurnost u svoje osobne kvalitete i u sebe samu... da nisi dovoljno lijepa, vrijedna, pametna da bi ga zadržala uz sebe da bi ti bio vjeran. Tebi je dosadno sa sobom ili te muči životna rutina i obaveze. To sredi a ne da divljaš i da ga tražiš ovakve gluposti kakve si napisala.
Te komplekse on ne može rješavati.

Zadnje uređivanje pozitivax : 13.11.2015. at 16:38.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 16:44   #100
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Dobro i ja sam bila nepovjerljiva kada sam bila emocionalno slomljena ali ovo nije .. ne znam kaj reći. Ovo je ekstremno.

Pa dobro kaj si ponorela ? Postporođajni hormoni, dosada ili što ? Naravno da je to kontrola i posesivnost i da to nema veze sa njim.
Nije u logoru.
Tko je varao u tvojoj prošlosti ? On, tvoj tata, bivši, tvoja mama pa to vučeš za sobom u brak i maltretuiraš muža ?
Ne govori ti istinu jer istinu ne možeš podnijeti, nisi zrela za nju.Tj.:



Osobi koja ima silnu potrebu za apsolutnom kontrolom nad vremenom partnera, koja je nesigurna, koja je impulzivna ( bum se razvela ) koja je nezrela:Lne može podnijeti istinu.
Od istine ona napravi predstavu u glavi po svom izboru.
Hajde reci da je rekao da ide popiti kavu sa kolegicom koja je udata i ima djecu, koja ga ne lovi ni on nju.... da će se zadržati sa njom, kako bi ti regirala ?
Šiznula bi. Tulila kako te vara.
Deračom, cviljenjem, pasivnom agresijom ili bi izgubila živce i zabranila mu da ide na kavu... kao da smiješ mužu (bilo kojem) uopće zabranjivati kretanje. Napravila bi od toga šou i scenarij sa erotskom prijevarom.
Ajd reci da to nije istina.
Od kud ti takve morske ideje ? Da muž treba biti točno onakva osoba kakva tebi paše.
Onda se udaj za samu sebe.

Ako je oženjen i voli te onda je sa tobom u braku iz ljubavi inače za ovako nešto pranje mozga ne znam koji bi to trpio.
Daj se skuliraj, otiđi psihologu a prije svega razgovaraj sa mužem.
Prvi, drugi, treći svima ćeš ovo raditi jer je problem u tebi.
On je oženjen, nije mrtav i oduzet a niti je tvoj rob da ti mora 100% podnijeti račune.
Onda se infantilo duriš i prijetiš da ćeš se razvesti. Pa razvedi se !
Bar bu čovjek našao nor.... ženu.

Ako misliš da će neki drugi trpjeti ovo ili ti uvijek govoriti 100% istinu i podnisiti za svaku sekundu izvještaj, kojega ćeš driblati, derati se na njega i kvocati mu, tražiti ropsku poslušnost... zaboravi.
Nijedan normalan neće to trpjeti. Čudim se kaj on ovo trpi.
Zato prihvati njegove mane i njegovu osobnost, budi manji kontrol frik ili ćeš ti uskoro dobiti razvod a on novu i smireniju ženu.


Pazi ti koja njemu radiš emocionalno zlostavljanje pitaš jel to njegovo emocionalno zlostavljanje ? Ti koja zlostavljaš posesivnošću nad njegovim svim odlukama, mislima itd.
Koja mu piliš po mozgu i gnjaviš ga sa svojim paranojama.
Ti ?
Kaj jadan pokušava kontolirati život sa kontrol frikušom to te ne zanima.
Kužiš ?
Daj se saberi i odrasti.



Jesi i trebaš psihologa jer razvela se ili ne te iste stvari nosiš u sesbi svuda pa ćeš nakon nekoga vremena isto tako kao frik kontrolirati svaku stvar kod partnera i dobiti ćeš vritnjak veličine Jupitera.
Čim on nešto prešuti ili ti ne podnosi izvještaje o kretanju (kao da je robijaš) 24/7.
Tko bi to podnosio ?

Nisu problem njegove glupe tzv. bijele laži već tvoja nesigurnost u svoje osobne kvalitete i u sebe samu... da nisi dovoljno lijepa, vrijedna, pametna da bi ga zadržala uz sebe da bi ti bio vjeran. Tebi je dosadno sa sobom ili te muči životna rutina i obaveze. To sredi a ne da divljaš i da ga tražiš ovakve gluposti kakve si napisala.
Te komplekse on ne može rješavati.
Žao mi je ali fulala si skroz.
Meni je ispod časti njega kontrolirati i ovo sta sam ga trazila da napravi je bila iznimka bas da vidim jer je bio sumnjiv.
A to da sam iskompleksirana,ne smatram se lijepom,i sl. -bas suprotno,možda i previse
Smatram da sam skroz ok osoba i da nisam zaslužila da me netko ponižava bezrazložnim lažima toliko vremena.
Moj muž ima problema sa lažima od ranije,i sa lažima sa svima oko sebe,ne laže samo meni.
Tako da...fulala si totalka.
točkatočka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.