Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2015., 06:16   #701
rješenje za razvedene frajere: budite sritni jer ste dobili priliku da uživate u mladim curama koju vaši nerazvedeni prijatelji uglavnom nemaju.....(ili je imaju al su odvratna đubrad koja varaju svoje žene, a to s ljubavi veze nema) , volite svoju dicu i ako se zaljubite opet puten do 50-60 -e opet se udajte kad van već tako fali...doć će i to nebojte se, a ovima zauzetima ovo šta vi sad ponovo imate - nikad

rješenje za razvedene žene: a neman pojma, nisan žena...al valjda će i vaš princ naić, šta nebi....budite mazne i to je to...uvik pali kod većine frajera
milevsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 08:11   #702
Princ

Što to uopće znači?
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 09:35   #703
Veza je nešto što ocrtava čovjeka kao pojedinca, jer ovisan je (najčešće) o društvu, jer kao jedinka je nevidljiv, nepostojeći, neprimjećen (kako god tko želi nešto dodati u tom kontekstu).
Neki traže kruha preko pogače, neki pak se prave važni i samodopadni, neki bi stalno mijenjali, drugi bi pak da su nekome gazde, drugi pak da su na sigurnom, a neki pak da se razmnožavaju itd..itd...
Ono što svi nekako zaboravljaju je da je čovjek najprevrtljivija živina na svijetu. Ima svijest i uglavnom sve to radi svjesno. Od ulaska u vezu/brak pa isto tako i do samog izlaska.
Da, teško je kad si sa nekim puno godina, prošao si i sito i rešeto, ali čudi me to koliko se ljudi međusobno mogu udaljiti jedan od drugoga nakon svega toga. Proći neke teške životne situacije i onda ne imati razumijevanja oko nekih drugih strvari u životu, ne imati međusobne razgovore, biti otvoreni i iskreni jedn prema drugima, a sve su to bile vrijednosti s kojima svi ulaze u neke veze, jer sve mora biti super savršeno da bi nekoga osvojili ili što već.
Život kao življenje i razni vanjski utjecaji uvelike čine smjer u kojem neki par ide, kao i stvaranje obitelji. Mnogi znaju biti nezadovoljni čak i iz neke vrste objesti, jer eto, žena se nakon poroda promijenila, ima veću i širu... jel, da ne spominjem sada baš to na glas, pa eto on traži nešto što je možda još skoro pa i nevino, mlađe.... S druge pak strane žene zbog toga što drže i 4 čoška kuće više nemaju toliko vremena biti orne i vesele za noćna druženja itd..itd.

Sve to poznato? (naravno, ima još milijun raznih primjera, ali ovo je nekako vrlo često)

I onda na kraju svega, svi to sve znaju, razumiju i sve to vide, ali ne djeluju.
Prihvaćam zasićenost u nekom trenutku veze, jer to je tako sa svime, ali taj dom, ta kuća, ta zajednica, obitelj, treba biti nešto gdje ćeš doći na kraju .ebenog radnog dana i gdje ćeš moći čuti neku lijepu riječ (i jedno i drugo naravno), gdje ćeš se poveseliti djeci i s njima provesti neko vrijeme itd..itd.

Komunikacija je najbitnija, ali ne ona tipa: "Da", "Ne!" i slične takve niškoristi konverzacije, već one prave konstruktivne.
Ovako kako malo pratim i tu po forumu i na kraju se sve to vidi i po raznim filmovima i slično u životu, postali smo roboti u vlastitoj kući, robovi nekih navika koje svaka obitelj ima. Iz toga treba nekako izaći koji puta i napraviti promijene.

A onda kad dođe do raspada veze, najčešće se ide iz krajnosti u krajnost i onda dolazi onaj neki inat u stilu: "E neće mene više nitko .ebat`!" ili pak "E sad mi je sve ravno i boli me briga za sve!" ili "E sad ću se .ebati s kim god stignem!" i slično....
Uglavnom, ili netko otpusti sve kočnice, a netko ih pak sve potegne, a drugi pak propuštaju život u nadi da će se neke stvari promijeniti i vratiti na staro.

Najčešći razlog problema u svemu je u nama samima i na svim onim počecima veza gdje je normalno da činimo ustupke drugima iz ljubavi, ali isto tako iz te iste ljubavi ne bi smjeli očekivati da će se netko mijenjati zbog nas, jer te iste u koje smo se zaljubili, zaljubili smo se baš zbog nečeg tog što imaju u sebi i kakvi su bili. Zašto to onda mijenjati. Da, naravno da se kroz život mijenjaju i neki prioriteti, ali ako smo normalni ljudi, razumnog karaktera, to će ići u hodu, raditi kompromise, dogovarati se, mijenjati se tamo gdje treba, a opet ostajati oni svoji i slično. Teško je to, ali ako se dvoje ljudi ne može dogovoriti, možda nije problem u onome drugome, možda baš u nama samima.

A vezan nakon razvoda ili duge veze....
Mnogi se zavaravaju u toj slobodi, jer nakon nekog vremena se opet pitaju: "A čemu sve to?"
Da, treba uživati u životu, ali nikako ne na svoju štetu, a s druge pak strane, ono što sam zaboravio gore više spomenuti, da je izvan kategorije nasilje, što fizičko, što mentalno i da je tu sasvim druga priča i sasvim drugačija observacija što i kako nakon takve veze/braka.

Koliko god uvijek krivimo druge za naše probleme i neuspjehe, probajmo ponekad smoći snage i hrabrosti te priznati samima sebi (ne drugima) da smo i mi u određenom dijelu krivi za sve što nam se u životu događa pa tako i u vezama, jer možda nešto što nekome ima veliku važnost, nekome to nema, kao i obratno pa shodno tome nešto vidimo, a nešto ne.

I na kraju da se razumijemo, ne opravdavam nikoga, niti jednu stranu, ali doista sam mišljenja da uvijek moramo krenuti od samih sebe u svaku "bitku" i koliko smo spremni prihvatiti istinu, ma koliko god ona bolna bila.
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 16:38   #704
Quote:
kosmata kaže: Pogledaj post
Princ

Što to uopće znači?
pa neki u kojega ćeš se zaljubit, i on u tebe...

valjda
milevsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 20:44   #705
Ma samo se referiram, možda nemaš posla sa starijima od petnaest

Ne poznam nijednu svojih godina da tako razmišlja i uopće u razgovoru o muškarcima koristi izraze poput "princ" i "mazna", osim u teškoj zajebanciji
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 21:31   #706
E tako se ja zaj..., baš tako. Princ i te fore, ja se sprdam s tim, ali najviše na svijetu bih htjela da postoji.

Samo...imam osjećaj da muškarci drugi put lakše nađu svoju princezu, nego mi žene princa. Evo, moj bivši dragi se jučer oženio, godinu dana nakon razvoda...ne znam ju, ali ona je sigurno njegova princeza i on je za nju princ...tako da...kosmata, možda postoji(princ)
liliana05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 21:48   #707
liliana Nemoj se uzrujavati. Ma princeze.....muškarci su praktičari i mislim da puno teže podnose samoću od žena. Valjda smo slojevitije
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 22:00   #708
Quote:
kosmata kaže: Pogledaj post
liliana Nemoj se uzrujavati. Ma princeze.....muškarci su praktičari i mislim da puno teže podnose samoću od žena. Valjda smo slojevitije
Da, živa istina. Slažem se u potpunosti s tobom.
liliana05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 22:53   #709
eto kosmata, samo se ugledaj malo na lilijanu i budi maznije i princ će doć

milevsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 22:55   #710
btw meni se bivša draga danas udala

lilijana garant san ja tvoj princ?

milevsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 20:06   #711
Quote:
Tutan Kamon kaže: Pogledaj post
Veza je nešto što ocrtava čovjeka kao pojedinca, jer ovisan je (najčešće) o društvu, jer kao jedinka je nevidljiv, nepostojeći, neprimjećen (kako god tko želi nešto dodati u tom kontekstu).
Lijep post, ali ovaj dio mi je malo
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 20:48   #712
Quote:
kosmata kaže: Pogledaj post
Lijep post, ali ovaj dio mi je malo
Kad si solo igrač, gotovo da te nitko ne primjećuje, ne vidi.
Znaš ono kad u nekim filmovima vidiš nekoga tko je, da se tako izrazim, manje atraktivan ili neki čudak pa zapravo ostatak "čopora" tog nekoga ne primjećuje.

Htio sam reći da smo svi mi potrebiti za nekim drugim, za još nekime kraj nas.
Biti sam je dosadno (gledam iz svoje perspektive) i ma koliko netko možda živio sam, opet mu je potrebno društvo.

Dakle, mi ljudi smo bića koja se vezuju, ako gledamo od samog rođenja, kako se vežemo za roditelje i nekako sam mišljenja da je to tako i do kraja života, jer smo realno ovisni i o nekome da se o nama brine prije umiranja, ako smo nepokretni i slično.

Iza one moje rečenice je dosta toga u širem smislu konteksta čovjeka i samovanja istoga te u sklopu teme sam to nekako htio izreći sve u jednoj rečenici

Jesam li možda donekle uspio pojasniti?
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 21:02   #713
Kužim.
Ali se ne slažem.
Nisam primjetila razliku u primjećivanju obzirom na to jesam li/nisam solo
Jest, osjećaj sigurnosti je u paru veći...ustvari neki taj osjećaj zaštite. Ali opet, predrasuda je gledati ljude koji su solo kao neke otpadnike.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 21:31   #714
Quote:
kosmata kaže: Pogledaj post
Kužim.
Ali se ne slažem.
Nisam primjetila razliku u primjećivanju obzirom na to jesam li/nisam solo
Jest, osjećaj sigurnosti je u paru veći...ustvari neki taj osjećaj zaštite. Ali opet, predrasuda je gledati ljude koji su solo kao neke otpadnike.
Slažem se, ali nekako je činjenica da se to vrlo često događa, samo je problem taj što malo od nas takvo što i primjeti, upravo zato jer se često takve osobe ne nameću i nisu prisutne u nekom našem svijetu kakvim živimo odnosno, sve životne situacije u kojima danas živimo nas vode u tu neku drugu stranu da ne vidimo masu toga pa shodno tome i one koji su solo, nekako prolaze kraj nas da ih niti ne primjećujemo.
To što ti kao individua vidiš to nešto odnosno nekoga i tko je sam (hipotetski govoreći) i primjećuješ, vrlo je pohvalno i vrijedno spomena, ali činjenica jest da živimo u svijetu i okruženju gdje su baš te predrasude svakodnevna pojava pa čak i ako gledamo neke skupine koje nisu nama po volji ili su društveno slabije i slično, a u odnosu na nas ili neku našu grupu.

No, milsim da se generalno slažemo u većini toga što smo ovdje rekli

A sad malo šale
Da nisi "kosmata" možda te ne bih primjetio u odnosu na sve ove "golobrade" ili "obrijane", ali ovako sam te primjetio i prije nego li smo započeli komunikaciju, jer eto, izdvajala si se od ostalih po "dlakavosti"
(nemoj zamjeriti, malo sam se htio našaliti na konto nicka, jer vrlo je duhovit)
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 15:40   #715
U ovom jadnom društvu u kojem smo,u kojem životinjarimo i stanujemo,gdje nam hlapi volja,mi od sebe očekujemo neke velike promjene...
He..
Velike promjene dolaze od nas samih.Treba se usuditi,odvažiti na nešto nepoznato,i ako propadne,nema veze..
Moramo shvatiti da vrijedi živjeti i žaliti što si učnio,a ne što nisi...

Upoznajemo jedni druge negdje drugdje.Na putu,negdje na drugoj lokaciji gdje možemo biti ono što nismo ni znali da jesmo,ili smo bili vrlo malo to što jesmo...
Učimo i stečemo iskustvo svakog dana.Mijenjamo se...I prihvaćamo promjene..
Tek kroz te promjene vidimo kakvi smo bili i kako nam nemir unutar nas stvara novi oblik razmišljanja..
__________________
Theros, trygos, polemos.
"Ljeto, jesen, rat."
Alemanskillen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 18:45   #716
Quote:
Alemanskillen kaže: Pogledaj post
U ovom jadnom društvu u kojem smo,u kojem životinjarimo i stanujemo,gdje nam hlapi volja,mi od sebe očekujemo neke velike promjene...
He..
Velike promjene dolaze od nas samih.Treba se usuditi,odvažiti na nešto nepoznato,i ako propadne,nema veze..
Moramo shvatiti da vrijedi živjeti i žaliti što si učnio,a ne što nisi...

Upoznajemo jedni druge negdje drugdje.Na putu,negdje na drugoj lokaciji gdje možemo biti ono što nismo ni znali da jesmo,ili smo bili vrlo malo to što jesmo...
Učimo i stečemo iskustvo svakog dana.Mijenjamo se...I prihvaćamo promjene..
Tek kroz te promjene vidimo kakvi smo bili i kako nam nemir unutar nas stvara novi oblik razmišljanja..
Tako je, potpisujem napisano
Nazalost danas sve manje ljudi ima hrabrost da se opusti i isproba ono sto zeli, nema veze ako je pogresno i ne uspije, nema veze sta budes tuzan nekad, al nisi propustija priliku, obogatija si i bolje upozna sebe sa svakim iskustvom i svakom osobom koja ti prolazi kroz zivot .... i to je su ona sjecanja koja ce nas ispunjavat posli...
Od kalkuliranja s emotivnim dijelom zivota za moj pojam malo ko ima koristi u konacnici, triba bit svjestan stalno al bez ogranicavanja sebe u ovolikoj mjeri kako, bar vecina oko mene, zivi
__________________
Immature love says: 'I love you because I need you.' Mature love says 'I need you because I love you.'
Happy is he who still loves something he loved in the nursery: He has not been broken in two by time; he is not two men, but one, and he has saved not only his soul but his life.
Happyme156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 19:07   #717
Meni od razvoda naovamo jako pomaže svakodnevna intenzivna fizička aktivnost. U početku mi je to služilo dovođenju sebe u svekoliki red, a sada je postala ugodna navika. Ono, kad ispucaš svu negativu od posla, bivših, ovog, onog, kad se opteretiš do te mjere da pomisliš da će ti srce puknut. Seljački instrument, ali funkcionira savršeno. Onda možeš i nekome novom ponuditi sebe u normalnom izdanju..ljudi te počnu primjećivati jer osjete da zračiš pozitivno. Istovremeno raste i odlučnost te prestaješ pristajati na kompromise kojima si prije bio sklon.
Ovo je iz prve ruke, ništa hipotetski.
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 13:12   #718
Quote:
liliana05 kaže: Pogledaj post
Evo, moj bivši dragi se jučer oženio
Quote:
milevsky kaže: Pogledaj post
btw meni se bivša draga danas udala

lilijana garant san ja tvoj princ?


Eto kako se poveznica lako nađe ... :klap:
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 10:41   #719
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post

Eto kako se poveznica lako nađe ... :klap:
liliana05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.